Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Recommended Posts

2 godziny temu, SPS napisał(-a):

lepiej mi pasują nieco mniejsze koperty 

Ojtam ojtam, 10 lat, przemiana materii spowolni i będzie idealnie.

no @Jan pozamiatałeś tym wpisem.

świetny model. chętnie bym takie reverso widział w swojej kolekcji

gdzie kupowałeś?

@lort dzięki, baardzo długo się przymierzałem do tego modelu bo dla mnie to już waga ciężka zegarkowo. Ostatnio zacząłem bardziej monitrować rynek i trafił się zegarek z Niemiec. Stan igła więc jestem bardzo zadowolony. Plusem tej wersji jest też niski profil bo jest jedynie 0,7 mm grubszy od monoface którego np miał Butik (8,5mm vs 9,2mm)

Edited by Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

15 minutes ago, Jan said:

zegarek z Niemiec. Stan igła

Niemiec płakał jak sprzedawał 🤣 ?

Gratulacje!

1 minutę temu, logann napisał(-a):

Niemiec płakał jak sprzedawał 🤣 ?

dzięki, tutaj raczej się uśmiechał (ja też choć nie tak szeroko) 😉 

Wspaniały - gratulacje!

Jednak ja, będąc złośliwym cynikiem, sprawdził bym koronkę przed publikacją takich ładnych zdjęć na forum. Żeby nie wylądował, z niewiadomych przyczyn, na bazarku 3 tygodnie po zakupie i zachwytach nabywcy 🤣

@beniowski hahaha :D nie oceniajmy kolegi, wierzę że ma inne powody niż rysy na koronce 🙂

Edited by Jan

3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Wspaniały - gratulacje!

Jednak ja, będąc złośliwym cynikiem, sprawdził bym koronkę przed publikacją takich ładnych zdjęć na forum. Żeby nie wylądował, z niewiadomych przyczyn, na bazarku 3 tygodnie po zakupie i zachwytach nabywcy 🤣

No wiesz Ty co, jak mogłeś?! 😬

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Ja bym się wstrzymał z uszczypliwymi komentarzami jeżeli nie zna się dokładnie sytuacji. Na forum to normalka że się zdarza szybka sprzedaż. Mogę jedynie zapewnić że nie miało to nic wspólnego z analizą koronkową wykonaną przez specjalistów, którym wydaje się że ich lekki asperger pozwala im dostrzec szczegóły niedostępne śmiertelnikom jak w "pięknym umyśle", a w rzeczywistości mają tylko dodatkowy chromosom.

1dFQTya.png

O kto to mówi? 

Pierwsza część jest najlepsza, nawet dzisiaj rozśmiesza do łez. 🤣

25 minut temu, nicon napisał(-a):

Ja bym się wstrzymał z uszczypliwymi komentarzami jeżeli nie zna się dokładnie sytuacji. Na forum to normalka że się zdarza szybka sprzedaż. Mogę jedynie zapewnić że nie miało to nic wspólnego z analizą koronkową wykonaną przez specjalistów, którym wydaje się że ich lekki asperger pozwala im dostrzec szczegóły niedostępne śmiertelnikom jak w "pięknym umyśle", a w rzeczywistości mają tylko dodatkowy chromosom.

Ależ to normalne, że my tu często kupujemy i sprzedajemy. Sam przerobiłem kilkadziesiąt zegarków w ciągu ostatnich 18 lat. Kupuję, nudzę się i sprzedaję albo sprzedaję aby mieć na coś nowego. Mówimy jednak o specyficznym przypadku od zachwytu (poprzedzonego podobno niezwykle dogłębnym riserczem), do wystawienia na sprzedaż w przeciągu bodajże trzech tygodni. Choć powodów sprzedaży może być mnóstwo i wcale nie musimy ich tu poznać, bo i dlaczego powinniśmy? To wie tylko właściciel owego czasomierza. 

No ale jesteśmy na polskim forum i, jak to napisał w dziale “Jaki zegarek”  użytkownik szukający prestiżowego zegarka ponoć wyłącznie dla siebie, a nie dla poklasku (choć słowo prestiż od odmieniał we wszystkich przypadkach) tu ludzie są złośliwi i zgryźliwi. Na zagranicznych forach za to jest pełna kultura. No niestety.

Złośliwi i wścibscy, a ponad wszystko zazdrośni. Wysysamy to z krwi innych, bardziej doświadczonych forumowych geeków. 😉

Nie wiem czy w dobrym tonie jest roztrząsanie wyborów sprzedażowo- nabywczych poszczególnych klubowiczów ale rozumiem, ze to taka specyfika miłośników "klubu miłośników zegarków Rolex". 

Eeee, a po co wciskać kit, że stan nieskazitelny/nienaprawiany? Widać, że koronka styrana, to pozostałe elementy zegarka też były styrane, a że nie są obecnie, to znaczy tyle, że ktoś je reanimował. Dziwne, że szanowny właściciel się oburza (+ szanowny doradca) z tego powodu, że ktoś raczy to wytknąć palcem. Pozostałe kwestie mnie zupełnie nie interesują, choć fakt szybkiego flipa bawi mnie i świadczyć może, że albo zorientował się po fakcie, albo od początku miał być flip. 

Sranie w banię! Każdy może popełnić błąd, taki lub inny. A błąd zegarkowy to w ogóle nie błąd, tylko śmech na sali.
A koledzy tu komentują (jedni za, inni przeciw) jakby conajmniej „Januszek matkę pobił…”

Wake up!!!

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

13 hours ago, Jan said:

melduje się do klubu

IMG-20240213-WA0008.thumb.jpg.88beceea0828645a74bab43951e8cfd1.jpgIMG-20240213-WA0004.thumb.jpg.6e19dab8db1be92285abe75c591b2a3f.jpg

IMG_20240216_110622_edited.thumb.jpeg.123ac59cadc217d5fc4e93bf8ca3ddfe.jpegIMG_20240216_110656_1_edited.thumb.jpeg.b3793d773eb6b7fe9fffb0d00f9629a6.jpeg

Nie znam się zupełnie na reverso ale domyślam się ze ten egzemplarz jest z białego złota? Dobrze myślę? Ogromne gratulacje bo naprawdę piękny i ta biała tarcza jakby młotkowana...? Byłoby fajnie jakbyś podesłał więcej informacji, zawsze wtedy lepiej się na coś patrzy wiedząc NA CO SIE PATRZY :) 

@Jan a jak wygląda porównanie tego twojego modelu z Reverso Duoface Ultra Thin Day & Night, którego jakiemuś miałem, jeśli chodzi o grubość?