Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć i czołem. Zapisuję się do klubu z SBGR101.

 Graty! Opowiadaj, gdzie, czy nowy, czy używka, za ile kiedy kupiłeś :D Raduje się me serce, kiedy widać, że powoli, acz systematycznie - rodzina posiadaczy GSów się powiększa na forum. I to jeszcze z jakim modelem! To dokładnie ten sam zegarek, co mój 097, tylko inny kolor tarczy - ta sama bransa, ten sam mechanizm, ta sama koperta i ten sam rozmiar (42mm)...ja dopiero dojrzewam do swojego - niedawno zauważyłem, że w przypadku GSa - im mniej komplikacji nas*ane na tarczy, tym bardziej zegarek pokazuje swoje ukryte wdzięki...te szlify, idealna symetria po prostu miażdżą. Niech się nosi, mam nadzieję, że nie znudzi Ci się i zostanie w kolekcji. Pozdrowienia od jego niebieskookiej siostry :D

 

TQeIUNHh.jpg

 

P.S. Rozmawiałem wczoraj z pracownikiem butiku w Paryżu, zaproponował mi kilka zegarków - jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem, iż po rebrandzie, mój SBGJ013 kosztuje 750 Elżbiet więcej...za co? Za usunięcie logo Seiko? Przecież to oznacza, że mniej materiałów zużyli i krótszy proces produkcji (brak nakładania logo)...porażka, choć facet mówił, że po podniesieniu cen ruch jest większy. Nie rozumiem ludzi :D

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emiel, zgadza się, to brat bliźniak Twojego, szczegóły na priv. Prosty, bez komplikacji, nawet daty nie chciałem, ponadczasowy. Myślę, że na czarnym krokodylu też będzie świetnie, ale to za jakiś czas.

Rzeczywiście teraz przerzucili się na produkcję bez napisu SEIKO, odpowiednikiem mojego jest SBGR301, czyli dodali do nr ref. +200 i trochę $$$ ;)

Moim zdaniem starsza referencja wygląda lepiej, a napis SEIKO należy nosić z dumą i godnością :)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno zauważyłem, że w przypadku GSa - im mniej komplikacji nas*ane na tarczy, tym bardziej zegarek pokazuje swoje ukryte wdzięki...te szlify, idealna symetria po prostu miażdżą. 

 

a to chyba przychodzi w wiekiem zegarkofila - ta umięjętność doceniania prostoty a jednocześnie kunsztu twórców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusicie tymi Grandami...

Chyba się stęskniłem.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas wrócić póki nie podbili mocno cen ..Akurat Tobie GS świetnie pasował,zresztą sam jesteś wielbicielem marki i związanej z nią jakości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj whisky. Jako, że nie piję alkoholu od początku roku, to stwierdziłem, iż zrobię parę zdjęć, zanim wydam butelkę znajomemu :D

 

j1TdQPzl.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG4701JP_aqqwqxs.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nowego nabytku :) bardzo ładnie się prezentuje :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mirosuaw, gratuluję…less is more ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy GS (SBGX009) znalazł nowego właściciela i od dzisiaj będzie radować jego serce i duszę. 9 godzin. Tyle wystarczyło, by znalazł się chętny :D Robi się miejsce na Spring Drive :)


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że perełka wróciła z przeglądu to parę słów więcej:

 

W połowie lat 60 Grand Seiko wprowadziło pierwsze modele z mechanizmem automatycznym 6245 ( date ) i 6246 ( day-date ). Początkowo nie miały oznaczenia GS lecz Seikomatic i Chronometer na tarczy i rotorze a na dekielku złoty medalion z lwem - 6246-9000.

post-40960-0-53023800-1498384643_thumb.jpgpost-40960-0-58017200-1498385097_thumb.jpg

 

Po krótkim czasie stopniowo wprowadzono wersję znaną jako 62GS - bez oznaczeń Chronometer, z logo GS na tarczy i na złotym medalionie na dekielku - 6246-9001, co ciekawe spotyka się również "przejściówki" zawierające elementy z obu wersji, np nowsza tarcza ze starszym deklem. Mechanizm, konstrukcyjnie nie najnowszy ale specjalnie regulowany  spełniał nowe wewnętrzne standardy Grand Seiko, nieco lepsze od wersji Chronometer - -3/+6s na dobę.

post-40960-0-03117800-1498384949_thumb.jpgpost-40960-0-79281600-1498384973_thumb.jpg

 

 

Aby podkreślić że zegarek nie wymaga ręcznego nakręcania niewielką koronkę umieszczono nietypowo na godzinie 4 i praktycznie schowano w kopercie. Szczególną cechą jest także szkło osadzone na kopercie bez bezela dla lepszej czytelności pod kątem. Boki wykończono na połysk - oczywiście Zaratsu, jedynie niewielka część pomiędzy uszami, u góry i dołu, jest satynowana. Tarcza ze szlifem słonecznym, wskazówki o typowym dla GS kształcie, polerowane. Indeksy później zmieniły kształt z lekko "schodkowego" - jak w większości egzemplarzy na proste, a wskazówki na dwułomne - wersja 6246-9010.

 

post-40960-0-98250800-1498385674_thumb.jpg

 

A to mój egzemplarz - rzadka wersja przejściowa oznaczona 6246-9000 na tarczy i deklu i z lwem na medalionie ale już z logo GS, bez napisu Chronometer na rotorze. Marzec 1966. Wydaje się że w pełni oryginalny stan, dodatkowe szkiełko w zapasie jakby co; po przeglądzie i regulacji noszony przez 24godz zrobił odchyłkę poniżej 1s/d ( właściwie w granicach błędu związanego z obsługą koronki ).

post-40960-0-14869200-1498386137_thumb.jpgpost-40960-0-23375600-1498386185_thumb.jpgpost-40960-0-03353600-1498386212_thumb.jpgpost-40960-0-02984200-1498386231_thumb.jpgpost-40960-0-36269200-1498386261_thumb.jpg

 

W 2015 roku Seiko wydało reedycję modelu 62GS opartą na wersji 6245 ( date ) - poza nieznacznie zwiększoną średnicą ( o 1mm ) wygląd jest bardzo wierny oryginałowi, wręcz trudno odróżnić na pierwszy rzut oka, jedynie inna , większa koronka naprowadza na właściwy trop. Na deklu umieszczono medalion z lwem - już nie złotym, przynajmniej nie w wersji stalowej - w kształcie dokładnie takim jak w latach 60, nieco innym niż dzisiejsze, większym i dokładniej wykonanym. Limitowane edycje wyszły w niewielkiej ilości - 600 sztuk stalowej SBGR095, złote - biała SBGR091, żółta SBGR092 i różowa SBGR094 jedynie po 100 sztuk

 

post-40960-0-60419600-1498386934_thumb.jpgpost-40960-0-74308500-1498386958_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ on wygląda, jak milion dolarów.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie proszę odkręcone tubusy w swoich GSach - takie zdjęcie znalazłem na WUS - jak widać ten zegarek ma tubus z jakimś systemem wewnętrznego gwintu:

 

 

DSC01666_zpsgn7hojcm.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.