Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

GS nie ma rywala w swoim przedziale cenowym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza świetna, z przyjemnością patrzy się na szczegóły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej światła i w ogóle nie widać tych "GS". Ciekawie to musi wyglądać na żywo.

 

Który to już Twój GS, szósty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tarcza świetna, z przyjemnością patrzy się na szczegóły :)

 

Dzięki trollu. Chciałbym poznać Twoje imię, bo to chyba dzięki Tobie wpadłem w GSy głębiej. Owszem, spodobały mi się od pierwszego wejrzenia (założenie tematu przez Marka), ale to chyba Ty wrzuciłeś na forum pierwszy fotki limitki SBGJ021...wiedz, że ten zegar mnie odmienił. To na pewno ten, który chcę mieć w trumnie :D  Po prostu zegarek marzeń. Wcześniej myślałem, że to snowflake, ale nie, czegoś mu brakowało. Życia ;) Za to Ci dziękuję, bo gdyby nie Ty, to pewnie skończyłbym na 3 GSach, jak planowałem, a mam już 5 i pewnie na tym nie stanie (choć będę rozglądał się za modelami sprzed Baselworld 2017). Grand Seiko to zegarki, które skradły mą duszę. Tyle w temacie.

 

P.S. Mimo tych 42mm, SBGR097 jest dużo wygodniejszy, niż SARX019, który ma w teorii mniej. Nic nie rozumiem.

 

Istvan, dokładnie, bez naświetlenia w ogóle tego nie widać, zabawy więcej, niż  przy poprzednim SBGJ021...żeby te małe GSy zobaczyć, trzeba sporo się napracować...ciekawa tarcza.

 

Piąty. Ale będzie znacznie więcej. To są zegarki z duszą i zdecydowanie warte swej ceny, nie to co przereklamowane Omegi Moonwatch, czy inne  Rolki. Bo nie biorę pod uwagę cen na rynku wtórnym...te zegarki ze mną zostają i chodzi mi o to, co dostaję w cenie zakupu. Takiej zabawy ze światłem/cieniem nie daje nic innego w tej cenie, przy tej jakości wykonania...

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nie ma za co, muszę się chyba zgłosić do Seiko, że im klientów podsyłam  :lol:  a mam na imię Łukasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nie ma za co, muszę się chyba zgłosić do Seiko, że im klientów podsyłam  :lol:  a mam na imię Łukasz ;)

Łukasz, nie jest Ci ani trochę, ani odrobinę, ani tyci-tyci głupio, że jesteś naganiaczem z SDGMem bez GSa ?  :P  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał kase na GS ale go nie kupił to byłoby mi głupio, ale że nie mam kasy to nie ma problemu  :lol:

 

"baby GS" musi mi wystarczyć  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajniutki niebieski, mnie się bardzo podoba taki zielony z choinkami ( SBGA005 ) ale raczej nie będzie mi dane kupić.

 

A tymczasem praszczur - pierwsze automatyczne Grand Seiko, 62GS, niedawno wypuszczone jako wznowienia z mechanizmami hi-beat i SD, tu 50-letni oryginał. Koronka bocznie żeby podkreślić że nie trzeba ręcznie nakręcać - zresztą nie da się. Szkiełko bez bezela, doskonała widoczność tarczy.

post-40960-0-99306100-1495626468_thumb.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs to Twoja sztuka?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs to Twoja sztuka?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, wyślij do serwisu GS na polerkę, zdziwią się :D

 

Ja dzisiaj postanowiłem zważyć swoje GSy. Wszystkie dopasowane do mojego nadgarstka, z każdego zdjęta identyczna ilość ogniw, więc jest sprawiedliwie. 

 

SBGX009

wl3eb7tl.jpg

 

SBGX005 - to samo, tylko z datą. 

pob2YW3l.jpg

 

Kolejny, SBGJ021 - tego już czuć na nadgarstku  :D

M6vkpgbl.jpg

 

Jego tytanowy brat, jest lżejszy od malucha kwarcowego, nic dziwnego, że tak dobrze mi się nosi. SBGJ013

fiI0yGtl.jpg

 

No i najnowszy, czyli SBGR097. Niby nie Hi beat, niby zero komplikacji, ale  42mm zrobiły swoje - deklasuje przeciwników wagowo :D

gnWKiCml.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli data waży 5 gram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 g jest do przyjęcia,to idealna waga na zegarek.Powiem szczerze,nie przepadam za zegarkami,których "nie czuć" na nadgarstku,dlatego stronię raczej od tytanu.Natomiast ciężkich zegarków nie cierpię,dlatego musiałem się rozstać z kilkoma zegarami,które lubiłem,ale ważyły ponad 200g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te tytanowe GS rysuja sie? Jakos mam zle wspomnienia z tytanem na zegarkach. Od samego patrzenia lapaly ryski. Wiem, ze to inna klasa, ale jakos przewrazliwiony jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko porysujesz, jak się odpowiednio postarasz :D Trochę się obawiałem, ale niepotrzebnie. Tego tytanowca mam od lutego, noszę regularnie...prędzej odciski i kurz zobaczysz, bo ta GSowa polerka to magnes na wszystko jest, takie lustro, Tak wygląda po 4 miesiącach (a nie cackam się z zegarkami, nie dmucham i nie chucham...po prostu normalnie noszę):

 

9OrgFXZh.jpg

hgW8VyCh.jpg

3Y2lBlnh.jpg

vKmM6h2h.jpg

qlskgA2h.jpg

qW6TG2Bh.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z paskiem od Filipa - super :D

post-48855-0-21481800-1495886378_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwnie jakoś :D Ech te GSy, człowiek chce na chwilę odłożyć, to nie - ktoś musi sprawić, że zatęsknię i lecę założyć :D

 

Btw. zdecydowałem, że jednego GSa (jeden z HEQów) puszczę. Dołożę i kupię tego Spring Drive w końcu, bo jednak mnie męczy. Oczywiście, jakiś model sprzed ostatniego Baselworld.

 

Dzisiaj Titanic :D Zorientowałem się, że nie sprawdzałem detali makro, więc mała porcja zdjęć, bo sobota i nie mam co robić.

 

Z4UxpC9h.jpg

A2fTwz4h.jpg

gU3NqKSh.jpg

s3vDmvFh.jpg

cOkBZnjh.jpg

oi4ZpcIh.jpg

TSATaWVh.jpg

GuK3xwxh.jpg

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pierwsze dwie foty wymiatają - faktura tarczy oraz szlify i poler wskazówki i indeksu - cudo  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwnie jakoś :D Ech te GSy, człowiek chce na chwilę odłożyć, to nie - ktoś musi sprawić, że zatęsknię i lecę założyć :D

 

Btw. zdecydowałem, że jednego GSa (jeden z HEQów) puszczę. Dołożę i kupię tego Spring Drive w końcu, bo jednak mnie męczy. Oczywiście, jakiś model sprzed ostatniego Baselworld.

 

@emiel to ile wytrzymałeś w zapewnieniu, że nie kupisz już nic ? jest chociaż tydzień ? Jak ja o Tym że to choroba, uzależnienie, że twoje słowa na wiatr rzucane to inni, że mi żal d*pę ściska

 

 

@dawid82 - to co teraz już będziesz wiedział o co mi chodziło, jak będziesz sobie coś tam z tyłu maścią smarował ?  :P  :D

 

albo mnie nie zrozumiałeś, albo sam sobie kupisz tą maść, jak kolega @emiel przy zakupie 6 GS za jakieś kilka miesięcy napisze, też że to ostatni (bo był w promocji bez nowego logo  :D ) - On zarzekał się tak począwszy od 1 zegarka, że Żona jajka urwie, że to pierwszy i ostatni - a później jak widać poszło z górki - w rok ? 

 
Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, ale o co Ci chodzi? Chcę zastąpić jeden model innym...w kolekcji nadal będzie pięć, po prostu w miejesce SBGX009 przyjdzie jakiś SBGA...


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha  :D  :lol: hahahaha 

 

zapomniałeś tylko o jednym słowie "dołożę" 

 

hahahaha  :D  :lol: hahahaha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe Grand Seiko SBGR097 są dostępne na Polski rynku ?

Wątpię żeby nowe były jeszcze dostępne na jakimkolwiek rynku, edycja 500 sztuk w 2015 roku, może coś leży u jakiegoś amerykańskiego albo japońskiego AD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bugs, ja jedyny nowy, który był w Europie kupiłem. Czaiłem się w JP, bo tam już widziałem, ale przy kobiecie to tak ciężko było wejść i kupić to wyczekałem moment :D

 

ZVePVjUh.jpg

 

W US chyba nówek już nie ma, pozostaje sprowadzenie z JP.

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.