Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, vidi napisał(-a):

Idąc za ciosem... to jeszcze ten

image.thumb.png.3fe5d26a3777472c6be1af5042a87ef1.png

Brawo, choć ja wybrałbym pierwszego. Najlepiej jednak nie wybierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bambusy bardzo podobają. Ale dla mnie ten snowflake jest po prostu świetny, odchodzi tytan, mniejszy rozmiar, rezerwa chodu... dużo lepszy projekt niż oryginał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruby ten chronograf tentagraph - 15,3mm, gdy "to samo mający" zenith chronomaster sport ma 13,6mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A daytona z 11. Oni raczej specjalnie projektują tak zegary sportowe żeby ich nie nosić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna wielka krowa. Nie doczekam się sensownego divera od GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bugs napisał(-a):

I kolejna wielka krowa. Nie doczekam się sensownego divera od GS.

 

Zegarek bardzo fajny tzn. sensowny, dla Ciebie za duży, dla mnie już ciut za mały. Mój ma 44,2 i jest w sam raz. Producenci powinni mieć mniej modeli a więcej wariacji rozmiarowych aby każdemu dogodzić. GS ma sporo innych modeli, który bym przyjął ale są dla mnie za małe. Także trzeba się z tym pogodzić, takie życie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bugs napisał(-a):

I kolejna wielka krowa. Nie doczekam się sensownego divera od GS.

Potwierdzam, oglądałem ten model przed chwilą: klocek straszny i niezbyt urodziwy także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chrono i diver są kocami, GS wydaje się nie robić nic innego. Nie trafia do mnie argument „dla mnie wielkość ok” bo oznacza to, że tylko cześć klientów ma szansę je nosić - w ofercie nie ma nic poniżej kowadła. Jeśli byłaby alternatywa to ok. Dla mnie proces projektowy wyglada tak: mamy zrobić sportowy zegar? Ok chłopaki, koperta 44 mm i grubość 15 mm minimum. Żeby było śmieszniej w innych stylach potrafią zrobić kopertę poniżej 40 mm :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba w duzej mierze powodowane wielkoscia mechanizmu. Na WUS w dziale GS byla niedawno analogiczna dyskusja. Z porownaniem wielkosci werkow. Ten z GS byl by far najwiekszy. W takiej sytuacji do 40-42mm nie wcisna tego mechanizmu…


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spotkała mnie ciekawa sytuacja. Podczas W&W, na stoisku GS zapytałem czy mają jakoś katalog. Normalnie już katalogów nie zbieram, ale GSy nieczęsto można oglądać, w tym tu były tylko za szybą. Hostessa powiedziała mi, że nie ma, ekologia itd. Porozmawialiśmy trochę, powiedziałem które modele mi się podobają, bla bla. Rozmowie przysłuchiwał  się Japończyk w średnim wieku. Wychodziłem już ze stanowiska GSa, gdy ów pan podbiegł do mnie w hallu i wręczył mi wielką księgę o zegarkach tej firmy. Ukłonił się, przeprosił za hostessę i życzył dobrego dnia. Okazało się, że to dyrektor GS na Europę😁. Naprawdę, jak tu nie lubić Japończyków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bibbi napisał(-a):

Czyzby taki? Wspaniale wydawnictwo!

dc92cecbf3bc541251624486bbe63b40.jpg


bibbi

Tak, właśnie ta książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne albumy dot. Rolexa, JLC, etc. potrafia kosztowac €200+. GS to swoje rozdaje za darmo. Wspaniale zdjecia, opisy i historia marki. 
 

6E6E7D13-4F9E-461E-AFDF-DF82CAC8E0FD.jpeg

5DCC1A63-CD97-43D5-95D8-5A333CAD0239.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

I chrono i diver są kocami, GS wydaje się nie robić nic innego. Nie trafia do mnie argument „dla mnie wielkość ok” bo oznacza to, że tylko cześć klientów ma szansę je nosić - w ofercie nie ma nic poniżej kowadła. Jeśli byłaby alternatywa to ok. Dla mnie proces projektowy wyglada tak: mamy zrobić sportowy zegar? Ok chłopaki, koperta 44 mm i grubość 15 mm minimum. Żeby było śmieszniej w innych stylach potrafią zrobić kopertę poniżej 40 mm :)

 

Dziwi mnie trochę, że oni rzeczywiście nie mają w ofercie diverów 38-40mm skoro japońskie witki raczej drobne...nie bez powodu przez wiele lat Seiko 5 klasyczne utrzymywało się w klasycznych męskich rozmiarach 36-37mm...a i wydaje się, że społeczność zegarkowa również na zachodzie dorosła do mniejszych zegarków i moda na wielkie kowadła odchodzi w zapomnienie - inni producenci to widzą, teraz chociażby Tudor zaprezentował Black Baya mniejszego niż BB58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bibbi napisał(-a):

To jest chyba w duzej mierze powodowane wielkoscia mechanizmu. Na WUS w dziale GS byla niedawno analogiczna dyskusja. Z porownaniem wielkosci werkow. Ten z GS byl by far najwiekszy. W takiej sytuacji do 40-42mm nie wcisna tego mechanizmu… emoji2959.png


bibbi

 

Piszesz o grubości czy średnicy mechanizmu? Dzięki za namiar, chętnie poczytam na WUS. O chrono mało na razie jest w necie bo to nowy mechanizm ale divery mają te same mechanizmy (automaty i SD) co reszta gamy modelowej. Ja polityki kowadeł kompletnie nie rozumiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2023 o 17:47, beniowski napisał(-a):

Tak, właśnie ta książka.

Można zamówić taki katalog na stronie GS lub innej ? Szukam ale póki co nie udało mi się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można zamówić taki katalog na stronie GS lub innej ? Szukam ale póki co nie udało mi się 

Zdecydowanie nie. Ja moj egzemplarz otrzymalem w swiatyni GSa - sklepie WAKO w Ginzie.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.