Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Przyznam, że miałem kiedyś odlewkę EDP, ale nie pamiętam różnic. Używam oczywiście EDT :)

Edited by Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Guest TigerBear

Przyznam, że miałek kiedyś odlewkę EDP, ale nie pamiętam różnic. Używam oczywiście EDT :)

Nie są znaczne, ale, na mojej skórze, EDP, jest jakby mocno pudrowy, co kojarzy mi się z damskimi perfumami...

Gdzieś, kiedyś na perfuforum czytałem fajną reckę, w której autor porównywał oba te zapachy. EDP też ma liczne grono swoich zwolenników, a ten puder to nie kwestia Twojej skóry Tiger, czuć go tam raczej globalnie, na bloterze chyba nawet jeszcze wyraźniej. Faktycznie to trochę odpychające :/

Guest TigerBear

No to samo mówiłem.

I miałeś rację. Dużo zależy też od skóry, ale EDT jest nieco bardziej jajcata.

Co do pako rąbane miałem mieszane odczucia, na początku wydawal mi się emerycki, ale po spędzonej razem niedzieli stwierdziłem, że jednak to bardzo fajny zapach. 

INSTAGRAM 

Muszę, w miarę szybko, kupić coś na prezent. Męski zapach, który będzie dobry na jesień, w budżecie do 150 zł. Ze względu na czas, sklepy wysyłkowe i wyszukane perfumy raczej odpadają. Facet młody, przed 30-tką, w lato lubił używać Versace Eros i Prada Luna Rossa.

Rzucajcie pomysłami, z waszą pomocą na pewno coś wybiorę. Mile widziane produkty dostępne w drogeriach R. i H., perfumerie D. i S. też jakoś do ogarnięcia, aczkolwiek niechętnie.

CK shock? Mercedes Black Leather? Burberry Brit/London, Calvin Klein Men? Na szybko tyle i to można trafić h lub r ewentualnie w pharmie.

Co do Paco Rabanne Pour Home to uważam, że jak są zapachy "dziadkowe" to ten jest pradziadem tych dziadków. ;) No nie mogę docenić i nosząc je starzałem się z każdą minutą. ;)

To dziadem mrozem śmiało można nazwać Chanel Antaeus (starsze wypusty, bo nowy to lajcik) i Lapidus PH.

S7

Antaeus i Grey Flannel to jedyne dziady, które mam i uwielbiam, mimo, ze teoretycznie brakuje mi do ich używania jakiś 20lat bo to takie mocne 50+, Antka mam jeszcze starszego, 2010 wiec jest to „killer”:) Lżejsza wersja Antka imo to Banana Republic Oud Mosaic można wyrwać w dobrej 75ml edp, jak ktoś lubi to polecam.

Muszę, w miarę szybko, kupić coś na prezent. Męski zapach, który będzie dobry na jesień, w budżecie do 150 zł. Ze względu na czas, sklepy wysyłkowe i wyszukane perfumy raczej odpadają. Facet młody, przed 30-tką, w lato lubił używać Versace Eros i Prada Luna Rossa.

Rzucajcie pomysłami, z waszą pomocą na pewno coś wybiorę. Mile widziane produkty dostępne w drogeriach R. i H., perfumerie D. i S. też jakoś do ogarnięcia, aczkolwiek niechętnie.

Widać że osoba wie co i jak więc łatwo nie będzie. Wrzuć proszę co się łapie do 150zł bo mi ciężko będzie tak szukać np. z YSL itd.

Cenowo to tylko przychodzi mi do głowy Encre Noire, Bentley Absolute - podobny do Gucci ph.

Al Haramain L'Adventure.

Jakieś Bossy, Lacosty bym sobie podarował...

Edited by Remy

Lalique EN, chociaż to jest dość kontrowersyjny zapach bo nie każdy lubi pachnieć cmentarną kaplicą. Najlepszy byłby chyba Armaf Club de Nuit Man ale nie wiem czy masz czas żeby czekać aż od Hindusów przyjdzie bo ceny na iperfumy to jakiś żart.

1dFQTya.png

@Remy, też jest mi ciężko rzucić coś w tym budżecie, stąd taka prośba na forum, ceny są różne i zależą od sklepu. Padły już propozycje perfum od CK, i nie ukrywam, że też celowałem w tę markę. Bentley'a rozważę, a Encre Noir odpada, bo wiem, że nie podobał się tej osobie. Podobał się za to Versace Oud Noir, ale to już daleko poza budżetem.

Na jesien zakupilem :

- Ferrari Lavender 35zl/100ml tester

- Nikos Sculpture Homme God s Night 50zl/50ml

Za resztę popatrz :

- Baldessarini woda kolonska tester 75zl/75ml

- Lalique Equus 85zl/75ml tester

- Al Haramain Mystic Homme 60zł/100ml

- Swiss Arabian Mutamayez 60zl/100ml

I jesień z głowy :)

Edited by marwol

Spróbuj Warsa lub Brutala ;)

Znam jeszcze parę innych fajnych "pradziadków" :D