Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, hezio napisał(-a):

Cholera miałem nie kupować, ale właśnie te GMT do mnie gadają... 

Citizen BJ7111-86L  VS BJ7100-82E
image.png.c5d5b9fc1bd1ecba418e1ea4e604ed5b.pngimage.png.67ad2ee2cbad557fa03089379ea9c688.png

ten pierwszy idealny, a gdzie go szukać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do właścicieli diverów Citizena, czy wszystkie mają wzdłużny luz na bezelu? Mam już drugiego i w obydwóch występuje taki luz.

Miałem BN0151-17L, teraz mam BL1258-53L i w obydwu zero luzu, żadnej cofki, nawet ciut. Za to w Swissie kiedyś oglądałem tego nowego tytanowego BN0205-10L i tam już lekki luz wsteczny był. Słabe wrażenie na mnie to zrobiło. W ogóle sama praca bezela jakaś taka dziwna była..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, alpaczino napisał(-a):

@Miszkolc 👉 Moim zdaniem jest piękny i wszystkomający (tytan, szafir, GMT, itp.) B)

... a u mnie dzisiaj moje ulubione zestawienie kolorów w tym modelu (zdj. z lumą i bez lumy)

citB2.thumb.jpg.8724ed95a8295cac424a1fb416616c65.jpgcitB1.thumb.jpg.6fbb6961306ebab97642a8d024834be0.jpg

piękny i te indeksiki i tarcze !!! 👍

1 godzinę temu, p.r.p. napisał(-a):


Miałem BN0151-17L, teraz mam BL1258-53L i w obydwu zero luzu, żadnej cofki, nawet ciut. Za to w Swissie kiedyś oglądałem tego nowego tytanowego BN0205-10L i tam już lekki luz wsteczny był. Słabe wrażenie na mnie to zrobiło. W ogóle sama praca bezela jakaś taka dziwna była..
 

io tak nikt z tego nie korzysta :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do właścicieli diverów Citizena, czy wszystkie mają wzdłużny luz na bezelu? Mam już drugiego i w obydwóch występuje taki luz.

U mnie w BN0151-17L (60 klików) cofki nie ma, ale poza tym, to bezel się telepie chyba w każdej możliwej płaszczyźnie. Jak mi się czasem nudzi to naciskam na bezel i on sobie wtedy tak fajnie stuka o kopertę . Poza tym bezel już się porysował, podobnie jak mineralne szkiełko. Taki urok taniego modelu. Ale i tak cholernie lubię ten zegarek .
Może w droższych modelach jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KobyS0 napisał(-a):

co o tym myślicie ??? 

trochę cena niska jak na uszkodzona uszczelkę ;) 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lotniczy-citizen-skyhawk-ecodrive-radiocontroll

czy brać ? 

Pojawiły się ostatnio podróby Blue Angel, może to coś z tych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


U mnie w BN0151-17L (60 klików) cofki nie ma, ale poza tym, to bezel się telepie chyba w każdej możliwej płaszczyźnie. Jak mi się czasem nudzi to naciskam na bezel i on sobie wtedy tak fajnie stuka o kopertę emoji23.png. Poza tym bezel już się porysował, podobnie jak mineralne szkiełko. Taki urok taniego modelu. Ale i tak cholernie lubię ten zegarek emoji7.png.
Może w droższych modelach jest lepiej.

ogólnie to możesz morsem nadawać a nie tak bez sensu stukać :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Pojawiły się ostatnio podróby Blue Angel, może to coś z tych? 

Podróby Nighthawk-ów są od dawna, sam dwa egzemplarze u kolegów z forum CW zweryfikowałem jako fejki 🤭 

Ten z ogłoszenia już chyba niedostępny ale całość wygląda podejrzanie, chociaż sam wyświetlacz cyfrowy wygląda poprawnie bo widziałem takie po których można było to zweryfikować od ręki po fotkach.

Tutaj raczej ocena na żywo da ostateczną odpowiedź ...

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomaliusz napisał(-a):

Podróby Nighthawk-ów są od dawna, sam dwa egzemplarze u kolegów z forum CW zweryfikowałem jako fejki 🤭 

Ten z ogłoszenia już chyba niedostępny ale całość wygląda podejrzanie, chociaż sam wyświetlacz cyfrowy wygląda poprawnie bo widziałem takie po których można było to zweryfikować id ręki po fotkach.

Tutaj raczej ocena na żywo da ostateczną odpowiedź ...

Kto nie ryzykuje, w kozie nie siedzi. A jak się chce namiastkę to już za 100 zł nowe (ja bym nie tknął). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BN0151-17L (60 klików) cofki nie ma, ale poza tym, to bezel się telepie chyba w każdej możliwej płaszczyźnie. Jak mi się czasem nudzi to naciskam na bezel i on sobie wtedy tak fajnie stuka o kopertę . Poza tym bezel już się porysował, podobnie jak mineralne szkiełko. Taki urok taniego modelu. Ale i tak cholernie lubię ten zegarek .
Może w droższych modelach jest lepiej.
Właśnie o tym pisałem, bezel pracuje bez zarzutu ma 120 klików i bardzo dobrze trzyma pozycje, nie wiem czy nie lepiej niż w Seiko. Z tym, że jest mały luz, jak się go dociska do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cholera miałem nie kupować, ale właśnie te GMT do mnie gadają... 

Citizen BJ7111-86L  VS BJ7100-82E
image.png.c5d5b9fc1bd1ecba418e1ea4e604ed5b.pngimage.png.67ad2ee2cbad557fa03089379ea9c688.png
Zastanawiałem się nad tym pierwszym, gdyż znalazłem niebieskiego na pasku za 200$ +opłaty celne na CW, ale niestety nie ma szafiru i jednak do kompletu bardziej pasował nurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ ten niebieski BJ7111 też do mnie gada...
i to bardzo.

Czy jak zamówię Citka z Singapuru poprzez Chrono24 to mi cło naliczą?

Pozdrawiam





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, alpaczino napisał(-a):

Czy jak zamówię Citka z Singapuru poprzez Chrono24 to mi cło naliczą? emoji848.png

 

Zgodnie z przepisami powinni naliczyć opłaty importowe. Ale różnie z tym bywa i może się też zdażyć, że nie naliczą. Mnie na przykład w zeszłym roku nie naliczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Zgodnie z przepisami powinni naliczyć opłaty importowe. Ale różnie z tym bywa i może się też zdażyć, że nie naliczą. Mnie na przykład w zeszłym roku nie naliczyli.

Zmniejszyć można ryzyko rezygnując z opakowania. Wybrać wysyłkę w "bąbelkach". :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmniejszyć można ryzyko rezygnując z opakowania. Wybrać wysyłkę w "bąbelkach".  
Wątpię że przejdzie, od lipca każda paczka powinna zostać odprawiona, wcześniej kontrola była wyrywkowa. Ostatnio nawet cienką kopertę z paskami za 3$ mi oclili (z deklaracji, bez przesyłania dokumentów). Dowiedziałem się przy odbiorze, że muszę zapłacić 3zł vat + 8,50zł kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, M.Mike napisał(-a):
23 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):
Zmniejszyć można ryzyko rezygnując z opakowania. Wybrać wysyłkę w "bąbelkach". emoji4.png 

Wątpię że przejdzie, od lipca każda paczka powinna zostać odprawiona, wcześniej kontrola była wyrywkowa. Ostatnio nawet cienką kopertę z paskami za 3$ mi oclili (z deklaracji, bez przesyłania dokumentów). Dowiedziałem się przy odbiorze, że muszę zapłacić 3zł vat + 8,50zł kosztów.

Ciekawe, że za płacony VAT odbiorca ponosi jeszcze koszty. Tak biorąc na logikę, to powinien pokrywać poborca podatku - on korzysta, on ponosi koszty pozyskania. Zaraz, zaraz... logika i sprawiedliwość? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Ciekawe, że za płacony VAT odbiorca ponosi jeszcze koszty. Tak biorąc na logikę, to powinien pokrywać poborca podatku - on korzysta, on ponosi koszty pozyskania. Zaraz, zaraz... logika i sprawiedliwość? ;) 

nawet jak umieramy to płacimy podatek, od obrządku pogrzebowego, kwiatów, zniczy, tylko ksiądz bierze do kieszeni bez VATu ..... :) do końca zycia nas okradają a nawet kilka dni później...........   ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawiły się ostatnio podróby Blue Angel, może to coś z tych? 
Ja nie spotkałem się z zapięciem "ECO DRIVE" zawsze było CITIZEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Miszkolc napisał(-a):
20 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):
Pojawiły się ostatnio podróby Blue Angel, może to coś z tych? 

Ja nie spotkałem się z zapięciem "ECO DRIVE" zawsze było CITIZEN

Nie zauważyłem tego, ale jak tak było to sprawa jest jednoznaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Pojawiły się ostatnio podróby Blue Angel, może to coś z tych? 

Według mnie to jest oryginał sam nad tą aukcją się zastanawiałem (ale brak kasy)  a cena jak cena -  ostatnio ładnego w miarę nowego widziałem za 650zł (inny z radyjkiem )- w podróbkach chińczyki wsadzają mechanizm kwarcowy bateryjny (a nie eco-drive jak tu 8 kamieniową  Miyote U600)  brak tych  małych oznaczeń na dole, no i na deklu aż  nade wyraźnie wygrawerowano z dużymi napisami - od razu widać podróbię - dokładane podrabianie takiego zegarka zapewne nie jest opłacalne . A inną kwestią jest co działa a co nie po wymianie akumulatorka:) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, unadarek napisał(-a):

Według mnie to jest oryginał sam nad tą aukcją się zastanawiałem (ale brak kasy)  a cena jak cena -  ostatnio ładnego w miarę nowego widziałem za 650zł (inny z radyjkiem )- w podróbkach chińczyki wsadzają mechanizm kwarcowy bateryjny (a nie eco-drive jak tu 8 kamieniową  Miyote U600)  brak tych  małych oznaczeń na dole, no i na deklu aż  nade wyraźnie wygrawerowano z dużymi napisami - od razu widać podróbię - dokładane podrabianie takiego zegarka zapewne nie jest opłacalne .

Brak kasy, to często dobra ochrona przed zakupem ;) . Napis eco-drive na tarczy niekoniecznie musi się zgadzać z wnętrzem zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Brak kasy, to często dobra ochrona przed zakupem ;) . Napis eco-drive na tarczy niekoniecznie musi się zgadzać z wnętrzem zegarka. 

hehhe - no ale czasem wkurza jak są okazję jak tamten za 650 - godzinki nie pobył :) zgadzam się ale te co  widziałem nie miały Eco-drive tylko kwarc napis - w tamtych przypadkach  przynajmniej nie oszukują tylko  prawdę piszą co jest w środku  -ale niektórzy na to nie zwracają uwagi :)  a tu na 100% jest miyota u600 - przynajmniej to co na zdjęciach 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolejny Citizen, w tym drugi Stiletto. 

 

 

 

 

IMG_20210917_115344.jpg

 

IMG_20210917_115406.jpg

 

IMG_20210917_120500.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.