Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też jestem zdania aby zegarków nie oglądąc pod lupą ;) różne rzeczy można zobaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten włos?

Chodzi ogólnie o wykończenie powierzchni wskazówek: nalot na wskazówce sekundowej i krawędzie wszystkich wskazówek. I to nie była kwestia zbliżenia, było to widać gołym okiem.

 

No to wygląda źle. Przyznaję. Oglądałem swój pod lupą i nie ma takiego czegoś. Wygląda autentycznie jak wycięte z puszki.... 

 

Może taki egzemplarz... może taka partia?

Sądziłem, że TTTM i dlatego nie miałem większych oporów z pozbyciem się zegarka. Jeżeli jest tak jak piszesz, tj. są partie pozbawione tych mankamentów, to zapewne zrobię jeszcze jedno podejście do tego modelu, bo zegarek naprawdę fantastycznie się nosiło na NATO, miał idealny rozmiar i w ogóle fajny był ;)

 

49723939883_a655930ecc_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ogólnie o wykończenie powierzchni wskazówek: nalot na wskazówce sekundowej i krawędzie wszystkich wskazówek. I to nie była kwestia zbliżenia, było to widać gołym okiem.

 

Sądziłem, że TTTM i dlatego nie miałem większych oporów z pozbyciem się zegarka. Jeżeli jest tak jak piszesz, tj. są partie pozbawione tych mankamentów, to zapewne zrobię jeszcze jedno podejście do tego modelu, bo zegarek naprawdę fantastycznie się nosiło na NATO, miał idealny rozmiar i w ogóle fajny był ;)

 

 

Tak to jest masakra

:(

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też jestem zdania aby zegarków nie oglądąc pod lupą ;) różne rzeczy można zobaczyć...

Masz wiele racji, ale czasem, jak już coś zauważysz, to "będzie to za Tobą chodziło" już cały czas. To tak jak z wypalonym pikselem na matrycy aparatu cyfrowego, albo na monitorze. Jeden na kilka/kilkanaście milionów, a jak już zauważysz, to będziesz go widział cały czas ;)

 

Kupiłem jakiś czas temu Seiko Turtle. Miał na wskazówce sekundowej skazę. W zasadzie niewidoczną, ale potrafiłem ją widzieć za każdym razem, kiedy sprawdzałem godzinę. Dobrze, że przyjechał z Singapuru z porysowaną kopertą, bo aż głupio by było mi go odsyłać tylko z powodu tego sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jakąś skazę jestem w stanie znieść ale brak centrowania już nie i zegarki Seiko są u mnie coraz bardziej skreślane :(

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Widziałem te najnowsze King Turtle i 5KX i żałośnie to wygląda. No na prawdę w zegarkach za 1000-2000 PLN nie można ciut tego poprawić? Np krzywa lupka w Żółwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów Panowie. Seiko za 2k zaczynają wyglądać jak Albert Riele za trzy k a to zła tendencja

 

Ważne, że Citizeny jak były dobre, to są. Przynajmniej nie jest regułą, ze mają błędy i QC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów Panowie. Seiko za 2k zaczynają wyglądać jak Albert Riele za trzy k a to zła tendencja

A to dobre jest :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@p.r.p. świetny jest ten twój citek , szkoda że już nie dostępny bo chętnie bym go spróbował

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citek p.r.p. super. Pamiętam, że jakiś czas temu leżała sobie na bazarku taka bidula, nawet cena nie była jakaś specjalnie wygórowana. Modelu nie znałem, ale od razu mi się spodobał. Pomyślałem sobie jednak "tyle czasu nikt go nie chce, to pewnie nic specjalnego"... i nie kupiłem. A teraz sam na siebie zły jestem. Jednak najpierw trzeba klikać, a potem sprawdzać, co się kupiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę, i ja go na bazarku nie widziałem? Hmm.. Mam swój z innego źródła. ;)

Zegar jest świetny, bransa mega wygodna, AR też więcej niż przyzwoity (normalnie patrząc szkła nie widać, specjalnie na zdjęciach staram się jakiś odblask złapać, bo w tym przypadku dodaje mu to uroku), luma jak to w citku, piękny turkus. No i tarcza, ogólnie robi bardzo fajne wrażenie, zwłaszcza popołudniową porą, gdy jest ładniejsze światło, najlepiej w lekkim półcieniu. A, no i bezel. Dla mnie bajka.. ;)

To jeszcze kilka dorzucę.

6ca2c4c37ab2eac366e7dbf7b1cab359.jpg

9c0b4fe3f8dafb06ce1da5754106577c.jpg

6862b0f8f541bf60412cbe6c1f57f86a.jpg

4c380ca96241636b263366a492d645ca.jpgbae1752d0f4d45129cd526642cbc0935.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem przewrażliwiony, może przyglądałem się zegarkowi w zbyt dużym przybliżeniu, ale co zobaczyłem, nie jestem w stanie już odzobaczyć ;)

Masakra. Wszystkie wersje na to cierpią, czy tylko ta poniekąd najładniejsza?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pytanie bardziej do Vonzieja. Vonziej, prośba, pstryknij proszę kilka zbliżeń swojej wersji, to może uda się ustalić, czy istnieją egzemplarze przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie babole mogą zdarzyć się u każdego, a i w większym budżecie.

Osobiście wolałbym to niż rozjechanie bezela, wkładki bezela, chapter ringu, wskazówek i indeksów, bo tego nie zniesę (każdy rodzaj rozjechania oczywiście w inna stronę i najlepiej na jednym zegarku na raz).

 

A dzisiaj

ttqZnJk.jpg

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie babole mogą zdarzyć się u każdego, a i w większym budżecie.

Osobiście wolałbym to niż rozjechanie bezela, wkładki bezela, chapter ringu, wskazówek i indeksów, bo tego nie zniesę (każdy rodzaj rozjechania oczywiście w inna stronę i najlepiej na jednym zegarku na raz).

Wolę wyprostować wkładkę bezela, czy chapter ring niż patrzeć na "takie babole".

Ale na razie nie wiemy czy to jednostkowa wpadka, czy reguła.

Trzymam kciuki, by to był przypadek przy pracy.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

... A dzisiaj]

Piękna! Co prawda wersja ze śrubkami na bezelu podobała mi się bardziej, ale ta też jest świetna. Wrzuć więcej zdjęć. Tarczy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike: Octavia? Fajna

Zgadza się, BL1270, dzięki ;)

Wolę wyprostować wkładkę bezela, czy chapter ring niż patrzeć na "takie babole".

Ale na razie nie wiemy czy to jednostkowa wpadka, czy reguła.

Trzymam kciuki, by to był przypadek przy pracy.

No właśnie nie zawsze się da (np bezel w Monsterze czy w Rayu albo gdy chapter ring jest przymocowany na stałe do tarczy, albo gdy indeksy są niesymetrycznie nabite).

Jakbym miał wybór to oczywiście "wolałbym" takie wady które są się poprawić. O ile w ogóle można mówić o preferencji wad.

Piękna! Co prawda wersja ze śrubkami na bezelu podobała mi się bardziej, ale ta też jest świetna. Wrzuć więcej zdjęć. Tarczy itd.

Ja polowałem właśnie na tę wersję, a jeśli chodzi o śrubki to wzdycham za BL5500.

Jak tylko coś pstryknę to nie omieszkam się podzielić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pytanie bardziej do Vonzieja. Vonziej, prośba, pstryknij proszę kilka zbliżeń swojej wersji, to może uda się ustalić, czy istnieją egzemplarze przyzwoite.

 

 

Wolę wyprostować wkładkę bezela, czy chapter ring niż patrzeć na "takie babole".

Ale na razie nie wiemy czy to jednostkowa wpadka, czy reguła.

Trzymam kciuki, by to był przypadek przy pracy.

 

Spróbuję jutro zrobić fotki jakieś ze zbliżenia, jeżeli mi się w ogóle uda. Mam aktualnie trochę ograniczone możliwości.

 

W moim Majtku nic takiego nie zauważyłem, jak było poddane pod wątpliwość. Natomiast spróbuję i zrobię. Ny0040, BN0150 i BN0151, żebyście mogli zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.