Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Recommended Posts

wyedytowałem poprzedni post, w trakcie gdy odpowiadałeś - chodzi o cieniowaną tarczę - jak Ci się takie pomysł widzi?

Zgadzam się postaramy się o cieniowane ;-)

W pełni się zgadzam, jeden napis musi być krótszy od drugiego. Nie miałem swiadomosci ze Avantgarde wyjdzie tej samej dlugosci co mecanique. Rozwiązanie to wypier....mecanique albo powiększenie naisu avantgarde a mecanique zrobic mniejszym fontem wtedy jeden będzie krótszy od drugiego i duzo duzo lepiej to bedzie wyglądało. Niuanse ale jakże istotne.

"mecanique" na dekiel

Bez niego tarcza jest prostsza i lepsza

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

No właśnie. Te dwie wersje z malutkimi poprawkami nadają się do skierowania na produkcję. Pozostało pogadać o dekielku. Czy mechanizm jest na tyle ładny żeby zastosować szkiełko od spodu?

No właśnie. Te dwie wersje z malutkimi poprawkami nadają się do skierowania na produkcję. Pozostało pogadać o dekielku. Czy mechanizm jest na tyle ładny żeby zastosować szkiełko od spodu?

Jakos tak to wygląda:

7167_7958_a.jpg

Chyba nie jest najgorzej? Co myślicie? To byłby fajny akcent. Mało jest zegarków mechanicznych, a jeszcze mniej z przeszklonym dekielkiem. Szkiełko szafirowe? Byłbym zadowolony.

Edyta: znalazłem zdjęcie lepszej jakości. Będzie dobrze:

8n33.jpg

Edited by smyr

Chodziło Ci, że mało manuali raczej? Mechanizm może być, choć stałem się ostatnio zwolennikiem pełnych dekli.

Przeszklony dekiel przyciągnie raczej więcej zainteresowanych.

Edited by denver47

Chodziło Ci, że mało manuali raczej?

Dokładnie o to mi chodziło :)

Kolor różowego złota... Fajny :)

Edyta: A będziemy mieli wersję srebrną czy miedzianą (pozłacaną) werku? Bo podobno są dwie:

2442_0.jpg

Edited by smyr

ten miedziano-złoty nie będzie pasował do różowego złota - już chyba lepszy srebny

Edited by subarist

ten miedziano-złoty nie będzie pasował do różowego złota - już chyba lepszy srebny

gilt pewnie jest i tak tylko na zamowienie specjalne.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Fajny kierunek obrał ten projekt. Szczerze mówiąc nie wiedziałbym na którą wersję się zdecydować. Wszystkie ładne. :)

Tez potwierdzam że wszystko świetnie wygląda teraz, dekiel myślę że koniecznie przeszklony.

A mnie ta prostota przekonuje. Zastanowiłbym się jedynie nad powiększeniem tych rowków aby przestrzeń pomiędzy nimi a wycięciami indeksów była mniejsza

Czy LA to tegoroczny projekt będzie? Mam juz na ten rok w planach rocznicowy, a drugi nowy zegarek w roku może nie być łatwym do zdzierżenia dla małżonki :).

To kup złoto-szarego dla małżonki. Kopertę tak zaprojektowaliśmy aby dobrze się prezentowała także na damskich nadgarstkach ;-)

Realizacja pod koniec roku. Zapisy ruszą ok Maja.

http://www.thibautoctave.com/fr/portfolio-56690-0-40-jaeger-lecoultre-reverso-classic-medium-duoface-auto-steel-paris-france.html

Edited by QuadrifoglioVerde

Szlifu słoneczkowego nie da się wykonać na tarczy która ma garbowaną strukturę w centrum. Może być jedynie szlif horyzontalny.

Panowie co to znaczy "nie da się" ;-).

Dopłacamy do projektu 50 zł i niech Szwajcarzy, Niemcy i Japońce admiruja cuda ze stajni VC... Nie wierze, że jak AP umie zrobic żłobienia w tarczy R.Oak (a co za tym idzie również manufaktury chińskie) to VC nie zrobi szlifu słonecznego :-)

Wysłane z mojego GT-N5100 przy użyciu Tapatalka

to nie ma znaczenia czy w swiss czy hk, tylko na płaskiej powierzchni można zrobić słoneczkowy :-) .

Przy frezach można zastosować inny metaliczny efekt.

W wersji Avantgarde kolor wypełnienia wskazówek jest taki sam jak indeksów (lub bardzo podobny). W wersji Sport nie i mnie się to gryzie. Dodatkowy, niepotrzebny kolor.

W wersji Avantgarde kolor wypełnienia wskazówek jest taki sam jak indeksów (lub bardzo podobny). W wersji Sport nie i mnie się to gryzie. Dodatkowy, niepotrzebny kolor.

To nie będzie kolor tylko lita goła stal, kolor stali. A w zagłębionych indeksach będzie wydawał się ciemniejszy bo cień pada :-) . Będą rendery porządne to się wszystko uwidoczni.

Edited by QuadrifoglioVerde