Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

A koronka będzie sygnowana? Lubię takie smaczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt coraz bardziej mi sie podoba. 

@QuadrifoglioVerde - pytanko tylko nie strzelaj :) Czy nie warto by rozwazyc dodatkowej wersji tarczy w stylu skeleton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt - nie mam zegarka kostki...jakoś nigdy taka forma do mnie nie przemawiała. Ten jednak mnie się podoba!

 

Kiedy zapisy ? Jaka cena? Jak z płatnościami - tzn. zaliczka czy całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt coraz bardziej mi sie podoba. 

@QuadrifoglioVerde - pytanko tylko nie strzelaj :) Czy nie warto by rozwazyc dodatkowej wersji tarczy w stylu skeleton?

 

Skeleton gdzieś tam w planach na przyszłość jest ale na pewno nie w tej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skeleton gdzieś tam w planach na przyszłość jest ale na pewno nie w tej kopercie.

Jestes na 100% pewny? :)

post-28650-0-23212200-1518898363_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku z zaciekawieniem śledzę wątek, z początkowych pomysłów zostały tylko cyfry rzymskie, ale "końcowy" projekt wydaje się ok.

Jednak chciałbym wrócić, do kształtu wskazówek, jakoś mi tu nie pasuje ten prosty kołkowaty kształt, może trochę je uszlachetnić jak np. w poniższym modelu:

 

post-94977-0-56235500-1519059759.jpg

 

 Zdjęcie "pożyczone" ze strony polskiego dystrybutora marki Glicyne.

 

Pomimo mojego sceptycznego podejścia do prostokątnego kształtu kopert zegarka, coraz bardziej przekonują mnie prezentowane zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się może też zdecyduję, coraz fajniej to wygląda, pomimo różnych padów po drodze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - jakbyś był tak  uprzejmy to dodaj do pierwszego postu podstawowe informacje :)

Nie jestem na bieżąco tym razem i sporo bym chciał dopytać (nie ja jeden zapewne)

Rozumiem że przy tym rozmiarze to 6T33?

Szkła szafir? Oba?

Kiedy planowana realizacja?  Tak +/- oczywiście.

No i  jaka cena?  :D

 

Edycja

Na niebieskiego pewnie się skuszę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydruk 3d koperty juz sie robi, w Piątek powinien byc gotowy.

W Wielki Piątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydruk 3d koperty już się robi, w Piątek powinien być gotowy.

I jak to wyszło? Jest moc? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydruk już jest ale nie wiem czy zmieniać wymiary czy nie zmieniać. To bardzo trudna koperta. Jej wyjątkowość i różnica względem innych kostek polega na tym, że jest płaska a długa. Sporo kostek na rynku jest zakrzywionych aby lepiej leżały na nadgarstku ale wtedy cały urok pryska :-( . Z jednej strony chcemy dogodzić jak największej ilości użytkowników z bardzo różnymi wymiarami nadgarstków a z drugiej szamoczemy się gdzieś pomiędzy nowoczesnym dużym rozmiarem a wygodnym małym. Ciężko te dwie rzeczy pogodzić jednocześnie nie rujnując klasycznych proporcji Reverso. Zaraz wkleję nadgarstkowe zdjęcia chociaż one też troszkę rzeczywistość naginają.

Ogólnie na moim 18cm nadgarstku koperta obecnie jest ekstremalnie wygodna jak na tak trudne wymiary, więc tutaj jest sukces z odpowiednim nagięciem uszu i wymiarami ogólnymi. Jak ktoś będzie miał 16cm w nadgarstku może już narzekać, znowu dla kogoś z łapą od 19cm będzie ta kostka wydawała się na damkę, chociaż wymiary są nawet nieco większe od Reverso w wersji Large ( jak najbardziej męskiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za mniejszą opcją koperty, jeżeli musiałbyś decydować.

Klasyka, to klasyka, albo ktoś to lubi, albo nie. Nowoczesne, duże kostki bardziej idą w stronę "modówek".


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


IMG_20180226_155916_resized_20180226_040

IMG_20180226_155923_resized_20180226_040

IMG_20180226_155929_resized_20180226_040

IMG_20180226_155935_resized_20180226_040

IMG_20180226_155941_resized_20180226_040

 


Z pewnością powiększenia wymaga koronka, i boczna powierzchnia uszu musi się bardziej zacieśniać ku paskowi, teraz nam takie schodki wyszły. No ale do ogarnięcia.

W tej chwili koperta ma 48mm lug to lug i 30mm szerokości bez koronki.

Jeśli rozważać powiększenie to do wymiarów 49mm na 32mm przy czym samo szkło dostałoby po milimetrze na wysokość i szerokość natomiast dodatkowy 1mm więcej na szerokości poszedłby w większe zaokrąglenie koperty czyli na stal. Proporcje całości więc nie powinny się zachwiać a szkło nie stanie się bardziej kwadratowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do stanowiska Kolegi Sol.

Uważam, że jest w porządku i nie powinniśmy zwiększać wymiarów zegarka.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie przedmówców. Wymiary zegarka są OK i bym ich nie zmieniał. Można co najwyżej pochylić się, jak wspomniałeś, nad kwestią uszu. Wielkość koronki do dyskusji (ja bym ją delikatnie spłaszczył).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uwazam, że zegarek przy większych wymiarach straci najwaznieszą cechę czyli elegancję. Powiem wiecęj... mam nadzieje, że projekt ostateczny będzie szczuplejszy. Na tych zdjeciach uświadomiłem sobie, że przy tej gruppsci z boku bedzie wyglądać jak kloc ze stali z paskiem. Chcialbym aby schudł o jakiej 30%... Wtedy!!!... to byłby majstersztyk.

 

Wysłane z mojego GT-N5100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niemal identycznej grubości co Reverso :-) , stal polerowana spowoduje, że zegarek optycznie się znacząco wyszczupli. Wydruki 3d w tworzywie mają to do siebie że są ziarniste i puchate i mocno dodają kilogramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie koronka ma idealną wielkość jeśli chodzi o proporcję w stosunku do wielkości koperty. Jednak podstawowym kryterium przy zegarku z mechanizmem manualnym(mam nadzieje że nic mnie nie minęło i kostka nadal będzie tylko manualna) jest przyjemność nakręcania -  ze skromnego doświadczenia wiem, że rzadziej chodzę w zegarkach które się z jakichś powodów trudniej nakręca. Dlatego na pierwszym miejscu stawiałbym funkcjonalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym aby schudł o jakiej 30%... Wtedy!!!... to byłby majstersztyk.

 

Grubość jest akceptowana przy polerowanej kopercie. Posiadam Longines'a Evidenzę podobnych rozmiarów i ta grubość wcale nie rzuca się tak w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy trwała operacja powiększania tego i owego. Musieliśmy pasek zrobić 21mm bo przy 20mm i wzroście szerokości koperty o 2mm wyglądało to już słabo. Przy okazji powiększona delikatnie koronka ( chwyt będzie super bo ma specjalne moletowanie ) oraz inny kąt zejścia uszu w stronę paska.

 

Efekt:

 

poprawka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jest rewelacją! Jestem za przeszklonym deklem, niech będzie widać jak mechaniczne serducho pracuje, bo zakryty dekiel to będzie niewiele się wyróżniał od zegarków kwarcowych. Jak będzie już na tę wiosnę to kupuję kostkę w ciemno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.