Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby był cały ze złota w deklarowanych wcześniej gabarytach i cenie, to biorę całą serię w ciemno ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to męski czy unisex :-) , cos dla Rafalala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, nie mam zamiaru bić się na rynku damskich zegarków. Po prostu chcę zapewnić pewien parytet :-) Jeśli powstanie model z dedykacją dla Pań to będzie 50-100szt dla świadomych, silnych kobiet, często partnerek pasjonatów ale nie tylko.

Ja znam przynajmniej 3 kobiety które noszą naszego VIS-a a przyznać musicie, że to odwaga :-)

Nie mam zamiaru uświadamiać ogółu Pań, że nasz zegarek jest 10 razy lepszy od Majkela Korsa lub innego tam Łelingtona. Rozmiarami nasz zegarek to jest Reverso w wersji Large, 48mm L2L powoduje, że dla dziewczyny postury 155-160cm raczej nie przypasuje.

 

Ja znam jedna która przejęła od męża Formmeistera -   ponoć nosi na codzień  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie szlachetniejszym ? Jeśli chodzi o manualne werki to nic szlachetniejszego tam nie włożę bo producenci mechanizmów dla niezależnych twórców dawno temu wyszli z manuali i tylko miyota pozostawiła dwa rodzynki - zaleta będzie cena niższa od automatów. Nomos swoich mechanizmów nie sprzedaje firmom trzecim, Piaget także ;-)

Przyznam bez bicia, ze nie znam rynku ale na przyklad jest chyba dostepna ETA 2801 chociaz to okragly werk i zakladam, ze moze byc ciezko/niemozliwe wcisnac go w nasza koperte. Niemniej fajnie pomyslec o polskim zegarku, ktory mialby szwajcarski werk.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie, ale pewnie cenowo dwa razy tyle :(


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że doszliśmy do finalnego wyglądu zegarka 'Leubus Abbey"

 

Będzie wyglądał tak jak poniżej ( tarcza kanapka, owal jest na innym poziomie ), Zmianie ulegną najwyżej detale tj inskrypcja "Zaprojektowano w Polsce" trafi pod podziałkę sekundową  ( owal ) dzięki temu nie będzie jej rozdzielał indeks i będzie mogła być symetryczna.

 

Klasztorniak_prawie_fina_owy.jpg

 

To tyle jeśli chodzi o podstawową wersję.

Pracujemy obecnie nad wersją " AVANTAGARDE" bo tak chcę ją nazwać. Wersja ta będzie miała 3 podwersje kolorystyczne. Będą na pewno rzymskie indeksy, będzie także czarno-czerwona wersja sportowa. Więcej na razie nie zdradzę. Niedługo grafiki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ksztalt wskazowki godzinowej jest juz przesadzony i we wszystkich wersjach bedzie taki sam? Jakos do mnie nie przemawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki, że wszędzie będą te same wskazówki i tak trzeba je zrobić na zamówienie. Nie chciałem kopii wskazówek z Reverso, te mają w sobie to " coś " są jednak barokowe ale i eleganckie. Ale na tym etapie nic nie jest przesądzone.

 

b6fc87c8725e6214fef1cd4cb33863be_large.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze tez wziasc pod uwage breguetowskie wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzór wskazówek jak dla mnie mniej istotny. Ważne żeby były niebieskie i barwione termicznie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj oglądam sobie to zdjęcie i coś mi nie leży, zastanawiam się czy w odbiorze tego zegarka najbardziej nie przeszkadza mi pasek, który wprowadza trzeci odcień i trzecią fakturę czerni/szarości. Jak dla mnie póki co przekombinowany, mam nadzieję że jakaś wersja awangardowa mi przypasuję, bo już napaliłem się na jakieś art deco.

 

Poza tym uważam, że logo to logo, podobnie jak krój czcionki używany w nazwie "Vratislavia Conceptum". Do tej pory albo nie było nazwy (zdaje się Formmaister i Vis) albo był jednorodny napis (wszelkie chrono, rocznicowy, Pro Militari, Pan Africa). A tu nagle pisanymi zawijasami nazwa firmy. Rozumiem, że to kwestia barokizowania, ale mi szczerze mówiąc z barokiem bardziej kojarzy się pismo gotyckie, bądź charakterystyczne dla łaciny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne marki także często stosują historyczne wersje logo z  zawijasami do projektów retro. Ale że my nie mamy takiej historii to jakoś trzeba sobie radzić. Nasze logo jest modernistyczne bardzo słabo pasuje do tego projektu. Ale w wersjach avangardowych może bardziej przypasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A mnie się bardzo ten projekt podoba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo chciałem mieć kostkę od VC jednak wyjątkowo mi nie leży ten projekt. :(

Po prostu nie podoba mi się. Jeszcze ta srebrna/stalowa koperta, pasek w fakturze której nie lubię, wskazówki nie graja stylistycznie z tymi indeksami IMHO.

Może jak pokażą sie inne wersje kolorystyczne to zmienię zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może godzinowa jest zbyt gruba w stosunku do minutowej? Albo odwrotnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo widzę, że tych wskazówek nikt nie przeżyje. Trudno zrobię kopię z Cartiera. Wszyscy lubią kopie :-)

 

A tymczasem zajawka Avantgarde. Tarczę planujemy kanapkę ale aby rzymianki można było zrobić kanapkowe nie może być luźnych przestrzeni w wykroju cyfr. Więc potrzebne są pewne zabiegi zobrazowane poniżej.

Piszcie która wersja Wam najbardziej odpowiada. Od lewej 1,2,3 ...

 

rzymskie_mostki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to wszystko takie smutne, ciemne i mało kontrastowe. Barok to feria kolorów, różne faktury i struktury ale nie po to aby "sobie były" ale aby inaczej załamywały światło i wzory wydawały sie jeszcze bardziej kolorowe.

Dla mnie to cały czas robisz ciemny gotyk.

Jak do takiej tarczy machniesz jeszcze stalową kopertę to już w ogóle kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam o kolory, tylko o konkretną kwestię. Kolorki to sobie można zmieniać na samym końcu projektowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wersja 1 najbardziej intrygująca. Podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wersja 1 najbardziej intrygująca. Podoba mi się.

 

Także do niej się przychylam ;-) ma " pazur"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam o kolory, tylko o konkretną kwestię. Kolorki to sobie można zmieniać na samym końcu projektowania.

Jeśli chodzi o tę kwestię to też jestem za wzorem nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.