Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
emiel

Liczymy żółwie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Ci Sol za tą fotkę. Właśnie wykreślam sobie z listy "do kupienia" Blue Raya II i wpada na jego miejsce SRPA21 - te kolory... Ta tarcza naprawdę się tak mieni na jasno-niebieski?


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie światło, ale owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta ta tarcza powoduje, że to jeden w fajniejszych zegarków.

W zależności od światła jest zupełnie inna. Jest czym się cieszyć :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod żółwika z szafirem i laserowym grawerem :) .. zdjęcie z Uhrforum

 

1854183d1512145783t-seiko-turtle-padi-ed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sruu i Padi dzisiaj na łapie, bo PADA na dworze :)

50b74ff7484a3674cd42705f7c0b8622.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że to nie wbrew regulaminowi, ale u mnie leży nowiutka bransoleta od mojego żółwia. W foliach jeszcze. Zanim przyszedł zegarek miałem już kupioną gumę. Jak komuś by sie przydała to na pewno sie dogadamy.

 

Żeby nie było OT

 

773c77c944cd969775dcde44ce578047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

Mój egzemplarz jest doświadczonym żółwiem. Mógłby być dziadkiem wielu młodych żółwików z tego wątku. Ciekawostką jest, że swojego czasu znalazłem mu nowy bezel, tarczę, wskazówki ze starego 7002-700J i szkło. A potem powiedziałem sobie, eeeeee, tak jest lepiej :) Zrobiłem serwis mechanizmu, wymieniłem szkło. Pasek jest orygnalny tzn. taki z jakim został sprzedany.

6306, bo o nim mowa był zegarkiem wyłącznie na rynek japoński. Od swojego odpowiednika na Świat, 6309 różni się ilością kamieni (21 zamiast 17) i tym co chwalę sobie w tej wersji najbardziej, stop-sekundą.

post-100816-0-61253700-1514830797_thumb.jpg

Edytowane przez tritium.hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że poza szkłem zostawiłeś go w spokoju, leciwy zegarek nie musi być idealny bez rysy, tak ma swoją historię. Tylko pasek bym zmienił na nato  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak wymienił bezel, bo reszta jest ok.

Ryry - rysami, historia - historią, ale wygląda to po prostu na zniszczony zegarek.

Nowy bezel możesz lekko przytrzeć jak lubisz rysy i znowu będzie miał charakter, a nie będzie wyglądał żałośnie.

 

W tym stanie wygląda to tak:

 

syrena-105l-10000km-radzyn-podlaski-4259

 

Też ma historię...

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest bardzo często poza czasomierzem, także jedyna częścia bizuterii jaka nosi facet. Ten ztyrany żółw co najwyżej wygląda jak eksponat który może się prezentować dobrze w gablotce na wystawce, ale nie na ręce. Wyremnotowałbym ten zegareczek.

To jest oczywiście tylko moja opinia ..a z opiniami wiadomo jak to jest. Jak z pewnym otworem w ciele człowieka - każdy ma jeden.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak wymienił bezel, bo reszta jest ok.

Ryry - rysami, historia - historią, ale wygląda to po prostu na zniszczony zegarek.

Hehe, pewnie masz rację do co Syreny, ale w części, którą widać z zewnątrz :) W kwestii środka to okazało się, że ten solidny kawałek stali dobrze zabezpieczył mechanizm, tzn. nie było w nim śladów korozji a po serwisie trzyma się średniej +10-15 na dobę.
To że nie zdecydowałem się na wymianę bezela ma tę zaletę, że jeszcze zawsze mogę to zrobić ;) Powrót w drugą stronę pewnie nie byłby możliwy, bo oryginał jest w tak kiepskim stanie, że musiałby być na chama wydłubany. Z reguły jeśli wymieniam części to lubię zatrzymać oryginał, a tu musiałbym go chyba trzymać w woreczku jak puzzle.
 

Zegarek jest bardzo często poza czasomierzem, także jedyna częścia bizuterii jaka nosi facet. Ten ztyrany żółw co najwyżej wygląda jak eksponat który może się prezentować dobrze w gablotce na wystawce, ale nie na ręce. Wyremnotowałbym ten zegareczek.

Tak go właśnie traktuję ("eksponat"). Jako ciekawostkę w mojej kolekcji. Rzadko noszę, znacznie częściej sobie na niego patrzę. Żółw, w sensie niech będzie że nawet nowy z pudełka, biżuterią? ;) Raczej toolwatch, casual z fajną historią. Od biżuterii to są inne zegarki imho.
 
To jeszcze nadgarstkowe "zrytego żółwia".

post-100816-0-05837100-1514906531_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak go właśnie traktuję ("eksponat"). Jako ciekawostkę w mojej kolekcji. Rzadko noszę, znacznie częściej sobie na niego patrzę. Żółw, w sensie niech będzie że nawet nowy z pudełka, biżuterią? ;) Raczej toolwatch, casual z fajną historią. Od biżuterii to są inne zegarki imho.

 

Oczywiście że Żółw jest biżuterią.

Jednym z wielu rodzaji biżuterii prawdziwego "alfa male", twardego maderfakera :) :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie polecić jakaś ciekawą gumę pasującą do żółwia. Obecnie nosze swojego na oryginalnej od Seiko, ale strasznie się powycierała na krawędziach i szukam czegoś innego. Może jakiś tropic rubber?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie polecić jakaś ciekawą gumę pasującą do żółwia. Obecnie nosze swojego na oryginalnej od Seiko, ale strasznie się powycierała na krawędziach i szukam czegoś innego. Może jakiś tropic rubber?

Polecam Bonetto. Kupisz w dobrej cenie w polskim sklepie, guma naturalna, pachnąca wanilą. 3 lata nosiłem na jednym z nich SKXa nadal pachnie i świetnie się prezentuje.

 

https://sklep.chronoline.pl/paski-bonetto-cinturini_291k

 

A tu jeden z moich żółwi

 

post-60652-0-11873700-1515229919_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bonetto. Kupisz w dobrej cenie w polskim sklepie, guma naturalna, pachnąca wanilą. 3 lata nosiłem na jednym z nich SKXa nadal pachnie i świetnie się prezentuje.

 

https://sklep.chronoline.pl/paski-bonetto-cinturini_291k

 

A tu jeden z moich żółwi

 

Masz więcej??

 

Dzięki za podpowiedź, będę miał na uwadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

Mój egzemplarz jest doświadczonym żółwiem. Mógłby być dziadkiem wielu młodych żółwików z tego wątku. Ciekawostką jest, że swojego czasu znalazłem mu nowy bezel, tarczę, wskazówki ze starego 7002-700J i szkło. A potem powiedziałem sobie, eeeeee, tak jest lepiej :) Zrobiłem serwis mechanizmu, wymieniłem szkło. Pasek jest orygnalny tzn. taki z jakim został sprzedany.

6306, bo o nim mowa był zegarkiem wyłącznie na rynek japoński. Od swojego odpowiednika na Świat, 6309 różni się ilością kamieni (21 zamiast 17) i tym co chwalę sobie w tej wersji najbardziej, stop-sekundą.

Świetny egzemplarz.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny egzemplarz.

Dzięki kolego! Zapomniałem dodać, że "styrany żółw" wykluł się w lutym 1977 r. - jedna z pierwszych "baczy" tego modelu. To jeszcze jedno i już nie spamuję.

post-100816-0-78236100-1515447761_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rocznik. Bardzo dobry rocznik...

A ja swojego też już mam ale coś nie mogę się zabrać do zdjęć. Ciągle ciemno, szaro i ponuro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mój rocznik. Dwie kosy 77, z tego co orientuję się tylko wyjątkowe osoby urodziły się..9cb382e25b849839f1da2ca3b68a104d.jpg

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też spod tego znaku. Żółwia noszę na Irofrane. Profesjonalny zestaw.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.