Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość norbie

Klub Miłośników Zegarków ZENITH

Rekomendowane odpowiedzi

Revival jest super. Koperta piękna, super ma załamania i kąty. Tarcza w wersji cappuccino to mój faworyt. Mega oryginalna i zmienia odcien w zależności od światła.

Rozmiar niby tylko 38 mm ale lug tu lug calkiem dlugi wiec zegarek wcale nie taki malutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

Dzięki! Na pierwszym zdjęciu super Ci pasuje, na drugim.. za duży? Czy to tylko tak perspektywa wyszła? Wydawać by się mogło, że 37mm to nie będzie duży zegarek, ale jednak kwadratowa koperta może dać takie odczucia? Właśnie sprawdzam czy można go zamówić do Apartu w Galmoku w celu przymiarki. 

Powodzenia w poszukiwaniach / wyborze! Co by ostatecznie zostało wybrane, będzie dobrze👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronomaster Original Triple Calendar. Wskazanie dnia tygodnia, dnia miesiąca, samego miesiąca + jeszcze moonphase. Trzy kolory tarcz (olive green, szara i klasyczna panda), ceny od 12.900 do 13.400CHF

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to ciągle jest 38mm + około 13mm grubości? Bardzo mi się podobają te kalendarze👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, meinard napisał(-a):

Rewelacja! Odwrócone pandy są super. Jeszcze raz powtórzę - Chronomaster Original to bardzo udany model, nie dziwię się, że robią kolejne iteracje👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale ta koperta ma jeden minus istotny - odstający dekiel i wiszące nad nadgarstkiem uszy. 🥴
Zdecydowanie koperta A384 albo starego chronomastera jest lepsza wizualnie i ergonomicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potocznie - lewitujące. 🙄


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, machlo napisał(-a):

Wszystko fajnie, ale ta koperta ma jeden minus istotny - odstający dekiel i wiszące nad nadgarstkiem uszy. 🥴
Zdecydowanie koperta A384 albo starego chronomastera jest lepsza wizualnie i ergonomicznie.

No popatrz, każdy chwali co ma. Dla mnie 384 to mały zegarek przypominający trumnę, z kawałem stali naokoło i małą tarczą. Jak popatrzysz na zdjęcia @lukebor, to tam żadnych lewitujących uszu nie uświadczysz. Jako posiadacz CHO też tego nie zauważyłem, bo dekielek jest małej średnicy i bardzo fajnie przylega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, facecik napisał(-a):

No popatrz, każdy chwali co ma. Dla mnie 384 to mały zegarek przypominający trumnę, z kawałem stali naokoło i małą tarczą. Jak popatrzysz na zdjęcia @lukebor, to tam żadnych lewitujących uszu nie uświadczysz. Jako posiadacz CHO też tego nie zauważyłem, bo dekielek jest małej średnicy i bardzo fajnie przylega.

 

Nie przeczę, że 384 jest mały i może przypominać trumienkę, ale kształt koperty jest dość unikatowy i ergonomiczny. :)
Robiłem wiele podchodów do 386 i od frontu, to mi się bardziej podoba, ale z każdej innej perspektywy to IMO lipa, co zrobić? ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Nie przeczę, że 384 jest mały i może przypominać trumienkę, ale kształt koperty jest dość unikatowy i ergonomiczny. :)
Robiłem wiele podchodów do 386 i od frontu, to mi się bardziej podoba, ale z każdej innej perspektywy to IMO lipa, co zrobić? ¯\_(ツ)_/¯

384 jest oryginalny, to fakt. Prawie skusiłem się na wersję w czerni, bo tam całość prezentuje się inaczej, zwłaszcza na pasku z cordury (?) 386 trzeba ponosić. Wystająca d*pa wbrew pozorom to nie jest żaden problem w codziennym użytkowaniu, a proste uszy nie przeszkadzają. Tego po prostu nie widać jak się nosi. Lewitujące uszy bardziej przeszkadzają mi w Seamasterze 300 Omegi, bo tam wystający dekiel jest po całości. Generalnie - każdy będzie miał inne odczucia, decydują niuanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nowość od Zenitha - Chronomaster 40,5mm w tytanie.

Jak dla mnie wygląda trochę ciężkawo za sprawą matowego bezela. Ceramiczny, taki jak w większych Chronomasterach dodałby lekkości i kontrastu w zestawieniu z matową (i jak widać już opalcowaną) bransoletą.

IMG_4483.jpeg

IMG_4482.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega mi się podoba ta wersja, wygląda tak godnie i surowo, i jeszcze w bardzo ludzkim rozmiarze. Cena mocno studzi głowę, bo 11k CHF, ale jeśli rynek wtórny ją zweryfikuje to bardzo będę się zastanawiał czy swojego El Primero Originala nie zamienić. 

image.thumb.png.4be70a54a4de22995b3780a2079b4888.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda- jest mniej bizuteryjny . Dla mnie bomba 👏👏👏.Wlasnie bezel mu dodaje tego smaka

Cena….. tez bomba

2 godziny temu, ASTRAL napisał(-a):

Kolejna nowość od Zenitha - Chronomaster 40,5mm w tytanie.

Jak dla mnie wygląda trochę ciężkawo za sprawą matowego bezela. Ceramiczny, taki jak w większych Chronomasterach dodałby lekkości i kontrastu w zestawieniu z matową (i jak widać już opalcowaną) bransoletą.

IMG_4483.jpeg

IMG_4482.jpeg

 

15 minut temu, meinard napisał(-a):

Mega mi się podoba ta wersja, wygląda tak godnie i surowo, i jeszcze w bardzo ludzkim rozmiarze. Cena mocno studzi głowę, bo 11k CHF, ale jeśli rynek wtórny ją zweryfikuje to bardzo będę się zastanawiał czy swojego El Primero Originala nie zamienić. 

image.thumb.png.4be70a54a4de22995b3780a2079b4888.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wystawię go na sprzedaż szerzej, to może ktoś z klubu jest zainteresowany?
5e5734cf73a019cff285db3cb4d90372.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2024 o 18:09, meinard napisał(-a):

Mega mi się podoba ta wersja, wygląda tak godnie i surowo, i jeszcze w bardzo ludzkim rozmiarze. Cena mocno studzi głowę, bo 11k CHF, ale jeśli rynek wtórny ją zweryfikuje to bardzo będę się zastanawiał czy swojego El Primero Originala nie zamienić. 

image.thumb.png.4be70a54a4de22995b3780a2079b4888.png

Całkiem, całkiem. Wersja na gumie fajniejsza moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć do szacownego grona klubu, ale jeszcze brak mi w kolekcji zegarka tej marki. Jeśli ktoś ma model z rezerwą chodu, jeden z poniższych zdjęć, znudził się nim, to byłbym bardzo zainteresowany.

 

obraz.thumb.png.796181b22f3e6e59e0fe79ed037dc2f0.png

obraz.thumb.png.0f6ac202bd0001d6ff47a1060d1f5208.png

Wyłącznie w stali, złote, choć piękne, to nie do końca mój styl.

Rozważam głównie automat, bo wygodniejszy a i lubię sobie popatrzeć na piękne mechanizmy :) Wolałbym pierwszy, bo ma 40mm. Elite mają ładniejszą tarczę, ale trochę się obawiam że rozmiar będzie dla mnie troszkę "skromny". Może szczęśliwy posiadacz Elite miałby ochotę na krótkie spotkanko i umożliwił obejrzenie z bliska i przymiarkę? W Warszawie/Pruszkowie chętnie bym się spotkał. Zresztą tego pierwszego też bym chętnie zobaczył na żywo. Może się zakocham na maks, a może się odkocham.... i wtedy kupię El primero ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję nieco.

nosicie jeszcze czasem swoje Zenithy 😁

milego 🙌


IMG_7662.thumb.jpeg.77a0c1810a09c9874f517aa674f6a393.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Butik napisał(-a):

Więc wysłałem sam UPSem za kilkadziesiąt € z ubezpieczeniem :)

 

Tak więc nie zawsze serwis fabryczny musi być cenowo wywalony w kosmos. Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie, ale 416 ojro za full serwis po 5 latach to uczciwa propozycja.

 

 

Mam podobne doświadczenia z serwisem po kilku latach, tzn. najprościej wysłać zegarek samemu i tak, myślę, że to bardzo uczciwa cena jak za serwis takiego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.