Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DawPi

Klubowa inicjatywa uczczenia pamięci Profesora Zdzisława Mrugalskiego. Zatrzymanie zegarów.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa i słuszna propozycja.

 

Prof. Mrugalski był jednym z inicjatorów Klubu. Klubu, który dzisiaj posiada m.in. swoje forum internetowe, na którym codziennie wielu miłośników zegarów i zegarków wymienia się opiniami, doświadczeniami, wiedzą.

 

W przyszłości może warto by nadać - nazwiskiem profesora - nazwę jakiegoś większego przedsięwzięcia, projektu, inicjatywy Klubu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ciekawa i słuszna propozycja.

 

Prof. Mrugalski był jednym z inicjatorów Klubu. Klubu, który dzisiaj posiada m.in. swoje forum internetowe, na którym codziennie wielu miłośników zegarów i zegarków wymienia się opiniami, doświadczeniami, wiedzą.

 

W przyszłości może warto by nadać - nazwiskiem profesora - nazwę jakiegoś większego przedsięwzięcia, projektu, inicjatywy Klubu?

Forum KMZiZ oraz Stowarzyszenie, to przedsięwzięcia na tyle ważne, że mógłby to być Klub Miłośników Zegarów i Zegarków im. prof. Zdzisława Mrugalskiego. Myślę, że nie trzeba do tego jakichś specjalnych projektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie piękna inicjatywa. Popieram całym sercem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum KMZiZ oraz Stowarzyszenie, to przedsięwzięcia na tyle ważne, że mógłby to być Klub Miłośników Zegarów i Zegarków im. prof. Zdzisława Mrugalskiego. Myślę, że nie trzeba do tego jakichś specjalnych projektów.

Założycieli Klubu czy forum było dwóch nie zapominajcie o tym - użycie imienia i nazwiska jednego umniejsza drugiemu a jest na równi zasług - druga sprawa to nie przesadzał bym nadmiernie ze zmianą nazw forum, klubu itp.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założycieli Klubu czy forum było dwóch nie zapominajcie o tym - użycie imienia i nazwiska jednego umniejsza drugiemu a jest na równi zasług - druga sprawa to nie przesadzał bym nadmiernie ze zmianą nazw forum, klubu itp....

Pisząc post wyżej o pobieraniu inicjatywy miałem oczywiście na myśli Akcję Zatrzymania Zegarów. Ze zmianą nazwy spokojnie tak jak pisze Paweł :)

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Założycieli Klubu czy forum było dwóch nie zapominajcie o tym - użycie imienia i nazwiska jednego umniejsza drugiemu a jest na równi zasług - druga sprawa to nie przesadzał bym nadmiernie ze zmianą nazw forum, klubu itp.

 

Nie zapominam. Jestem na tym forum od 2005 roku więc jestem jednym z ostatnich, który mógłby zapomnieć o zasługach Władka. Nie chodziło mi o zmianę nazwy tylko bardziej o (nazwijmy to) patronat. Przy okazji warto przypomnieć, że 1 grudnia, a więc już niedługo, mija 1357 lat od śmierci św. Eligiusza - patrona zegarmistrzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat nieprawdopodobnie pędzi. Jesteśmy zatopieni w  oceanie informacji, których nawet nie jesteśmy w stanie przetworzyć. Zewsząd otaczają nas aplikacje, portale, emaile, SMSy, karty kredytowe i ogrom wszelkiej użytkowej elektroniki. Rzeczy bez których dzisiaj nie za bardzo da się już  na co dzień funkcjonować. Moją osobistą ucieczką i chwilą wytchnienia od tego całego zgiełku jest między innymi zegarek mechaniczny, który noszę codziennie na ręku. Wielokrotnie rozmawiałem z Profesorem nie tylko o technice, ale też o życiu, takim zwykłym z radościami, smutkami i chorobami.  Kilka razy byłem z Nim na Wieży Zamku Królewskiego przy mechanizmie zegara.  To była Jego świątynia i oaza spokoju. Nawet gdy był już bardzo chory, tam na wieży promieniał. Wiem czym ten zegar był dla Profesora i jak bardzo był dla Niego ważny. Profesora już z nami nie ma. Zwykle w takich momentach czci się pamięć minutą ciszy. Klub zainicjował akcję zatrzymania zegarów, tych dużych  w przestrzeni publicznej. 

 

Ja dla Profesora zatrzymam swój zegarek naręczny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam przyjemność porozmawiać osobiście z Profesorem, niewyobrażalna strata dla nas wszystkich.

Tym bardziej jest to piękna inicjatywa, do której wraz z Moim ojcem-zegarmistrzem, przyłączymy się, i zatrzymamy dla Profesora nasze zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalebna inicjatywa, warto wpisać to jako stały element funkcjonowania klubu w myśl powiedzenia :

"Żyjemy do czasu gdy żyje pamięć o nas... "


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierć Profesora jest dużą stratą dla wszystkich. Odszedł od nas wspaniały Człowiek, zawsze życzliwy i serdeczny, ciekawie opowiadający nie tylko o zegarach, ale także o życiu. 

 

Ja również przyłączam się do inicjatywy i zatrzymam dla uczczenia pamięci Profesora swoje zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem poznać Profesora, nie zdążyłem też być w jego towarzystwie na wieży Zamku Królewskiego...

 

Zdążę zatrzymać moje zegarki w piątek.


Piotr

www.neverassume.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w sklepie w Złotych Tarasach tak wspominamy Profesora:
22780208_1622918557760351_91982281389581

pozdrawiam,
Władysław Meller

P.S.
Klub Miłośników Zegarów i Zegarków im. Profesora Zdzisława Mrugalskiego
- jestem za!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w sklepie w Złotych Tarasach tak wspominamy Profesora:

 

 

pozdrawiam,

Władysław Meller

 

P.S.

Klub Miłośników Zegarów i Zegarków im. Profesora Zdzisława Mrugalskiego

- jestem za!!!

Szacun za witrynę.

 

Może nagrody przyznawane przez KMZiZ przemianować? Te "Wskazówki"?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarów i Zegarków im. Profesora Zdzisława Mrugalskiego

- jestem za!!!

To na razie jest nas dwóch. Może z czasem większa grupa Klubowiczów uzna, że dobrym pomysłem jest odniesienie do profesora Mrugalskiego w nazwie Klubu. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 

PS

Szacun za witrynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle pytań "klubowiczów" kto to był - tym bardziej warto tak upamiętnić profesora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle pytań "klubowiczów" kto to był - tym bardziej warto tak upamiętnić profesora.

 

Masz rację Adrian.

To na razie jest nas dwóch. Może z czasem większa grupa Klubowiczów uzna, że dobrym pomysłem jest odniesienie do profesora Mrugalskiego w nazwie Klubu.......

Trzech.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pomysłów, aby nadać nazwiskiem profesora - nazwę jakiegoś większego przedsięwzięcia, projektu, inicjatywy Klubu - może być wiele. Kilku kolegów pisze o nazwie Klubu, kolega @msokol19 podsunął pomysł zmiany nazwy nagród - "Wskazówek".

 

Czasami na forum pojawiają się inicjatywy związane z limitowanymi zegarkami umotywowanymi m.in. ważnymi wydarzeniami historycznymi. Uważam, że interesującym pomysłem mógłby być zegarek z napisem Mrugalski na tarczy. Wówczas mówiono by o nim zegarek Mrugalskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Władysław jest za, to myślę, że sprawa jest oczywista.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czasami na forum pojawiają się inicjatywy związane z limitowanymi zegarkami umotywowanymi m.in. ważnymi wydarzeniami historycznymi. Uważam, że interesującym pomysłem mógłby być zegarek z napisem Mrugalski na tarczy. Wówczas mówiono by o nim zegarek Mrugalskiego.

Też o tym pomyślałem, ale moim zdaniem powinien to być wyjątkowy zegarek. Zegarek wyróżniający się świetnym designem i nietuzinkowym mechanizmem. Jakaś masówka byłaby profanacją nazwiska pana profesora.

 

@Władek,

czy wiesz kiedy będzie pogrzeb pana profesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem, ale moim zdaniem powinien to być wyjątkowy zegarek. Zegarek wyróżniający się świetnym designem i nietuzinkowym mechanizmem. Jakaś masówka byłaby profanacją nazwiska pana profesora.

 

@Władek,

czy wiesz kiedy będzie pogrzeb pana profesora?

Pogrzeb jest 8 listopada o godz. 12.00 w Kościele św. Marcina. W aplikacji KMZIZ oraz w temacie na Forum o śmierci Profesora są szczegółowe informacje.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@McIntosh, 

zgadzam się z Tobą, że w tym przypadku zegarek powinien być extra, jednak na razie rozmawiamy o pomysłach. ... a gdyby doszło do realizacji, to na pewno byłoby to coś wyjątkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję najbliższy czas  poświęcić na przemyślenia, modlitwę, wspominanie, na chwilę zadumy.

Mam wrażenie, ze zaczyna się robić (niezamierzony oczywiście) wyścig pomysłów.

 

Może to moje subiektywne zdanie ale na to jak upamiętnić naszego Honorowego Prezesa prof. Zdzisława Mrugalskiego przyjdzie jeszcze czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I napiszę jak gimbaza +1

Z książki profesora dowiedziałem się jaka jest różnica pomiędzy zegarkiem a czasomierzem. Polecam kolegom komercyjnie siedzącym w branży to samo.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.