Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna Rakieta - chyba jedna z ciekawszych. Jak Ci się kiedyś znudzi to daj znać.

 

Poljot budzik, dla mnie mniej ciekawy, bo za nowy - wolę starsze modele.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydrozagadka, z czego byly koperty w zloconych poljotach 22 kamieniowych (rodina)? 

Tu przyklad ze zloceniem ktore niemal w calosci zeszlo.... a to co sie ukazuje nie wyglada na mosiadz.... moze byc ze stalowka?

 

post-52629-0-36812600-1500914238_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydrozagadka, z czego byly koperty w zloconych poljotach 22 kamieniowych (rodina)? 

Tu przyklad ze zloceniem ktore niemal w calosci zeszlo.... a to co sie ukazuje nie wyglada na mosiadz.... moze byc ze stalowka?

To raczej nikiel.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wylazi jedna z powlok... 

nie pamietam na 100% ale to bedzie w takim razie: mosiadz pokryty miedzia, potem niklowany a na koniec zlocony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd taka koperta? 28 mm, maleństwo, dekiel zaciskany, uszy też nietypowe. Taki sposób sygnowania przez Toczmecha na deklu również pierwszy raz widzę. Chyba aż zdam relację, jak przyjdzie, choć normalnie tego nie robię ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd taka koperta? 28 mm, maleństwo, dekiel zaciskany, uszy też nietypowe. Taki sposób sygnowania przez Toczmecha na deklu również pierwszy raz widzę. Chyba aż zdam relację, jak przyjdzie, choć normalnie tego nie robię ;)

Ktoś zapakował cylinderka w kopertę toczmecha - nie wiem czy Ci podejdzie ale mam taką małą tarczę to ci mogę podesłać - tarcza porcelanowa ale brak nóżek nie wiem skąd ją mam ale jest u mnie od kilku lat - do oddania jeśli w ogóle da sie coś z tym zrobić 

post-68206-0-14974100-1501346559_thumb.jpg

post-68206-0-43673400-1501346566_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Za 20 lat.

 

Tylko nie wiem od czego ten skrót MPI. Może jakieś ministerstwo? ;) lub Moskovskiy Pogranichnyy Institut.

 

Ps. Czyżby Doxa by Synchron?

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć coś o tym zegarku. Jest to pamiątka z dzieciństwa po dziadku. Oraz pytanie kolejne po tak długiej przerwie myślę że 20 lat spokojne czekał w szufladzie, najlepiej oddać go do konserwacji prawda aby cieszyć się bezpiecznym użytkowaniem. 

15542841721399423890.jpg

 

 

99878215710238717137.jpg30792723378221424477.jpg

Edytowane przez Tomash93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć coś o tym zegarku. Jest to pamiątka z dzieciństwa po dziadku. Oraz pytanie kolejne po tak długiej przerwie myślę że 20 lat spokojne czekał w szufladzie, najlepiej oddać go do konserwacji prawda aby cieszyć się bezpiecznym użytkowaniem. 

 

 

 

 

Piękny złoty (nie pozłacany) Poljot w świetnym stanie. :wub: Warto zachować taka piękną pamiątkę. Jeśli tyle lat leżał ile piszesz to przydałby mu się serwis i smarowanie. O wartość nie pytaj bo na forum nie wyceniamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na myśl nie przyszło by mi go sprzedawać, nie mógł bym chyba potem spokojnie spać. Chciałem się tylko coś o nim dowiedzieć. Niestety jestem już z tego pokolenia które po rosyjsku nie potrafi nawet liter więc nawet nie znałem marki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak dla Ciebie z NOAET'a stał się Poljotem

Bardzo ładny, świetna złota pamiątka

 

 

Tapnięte na szybie

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś z tzw. młodego pokolenia, który ceni sobie pamiątki po bliskich. Gratuluję charakteru no i oczywiście pięknego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jeszcze takiego modelu nie widziałem. Piękny czasomierz na rynek wewnętrzny (radziecki) :wub:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na myśl nie przyszło by mi go sprzedawać, nie mógł bym chyba potem spokojnie spać. Chciałem się tylko coś o nim dowiedzieć. Niestety jestem już z tego pokolenia które po rosyjsku nie potrafi nawet liter więc nawet nie znałem marki.

Z 'odnawianiem' też uważaj. Warto go zachować w oryginalnym stanie. Piękna sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy mógłby ktoś powiedzieć mi co to dokładnie za zegarek, jaki model, lata produkcji i w ogóle jak najwięcej na jego temat? Zegarek podobno przeleżał kilkadziesiąt lat w szufladzie u dziadka i był nieużywany, teraz dostałem go od ojca. Pasek oczywiście nieoryginalny, sam go wczoraj założyłem. Czy lepiej go odłożyć i poczekać 10 lat aż zyska dużo na wartości (tak jak powiedział zegarmistrz) czy mogę go normalnie nosić? Co radzicie? Z góry dziękuję.

 

Zdjęcia:

http://imgur.com/a/gOYuh

http://imgur.com/a/0hY9S

http://imgur.com/a/ISNMz

Edytowane przez Piotrek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy mógłby ktoś powiedzieć mi co to dokładnie za zegarek, jaki model, lata produkcji i w ogóle jak najwięcej na jego temat? Zegarek podobno przeleżał kilkadziesiąt lat w szufladzie u dziadka i był nieużywany, teraz dostałem go od ojca. Pasek oczywiście nieoryginalny, sam go wczoraj założyłem. Czy lepiej go odłożyć i poczekać 10 lat aż zyska dużo na wartości (tak jak powiedział zegarmistrz) czy mogę go normalnie nosić? Co radzicie? Z góry dziękuję.

 

Zdjęcia:

http://imgur.com/a/gOYuh

http://imgur.com/a/0hY9S

http://imgur.com/a/ISNMz

W zasadzie wszystko jak wyżej co się tyczyło Poljota. Z wyjątkiem...postawy pytającego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrapek - w samo sedno :D

piotrek95 - daj tę rakietę do zegarmistrza na serwis mechanizmu i z dumą noś, może kiedyś przekażesz swojemu synowi lub wnuczkowi :)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serwis, trzeba to robić mimo wszystko jak wymianę oleju w aucie, czy dopiero jeżeli będzie coś nie tak? Nie jestem pewny, ale chyba spieszy się o 2 minuty na 24h. Mam go dwa dni więc jeszcze tego nie sprawdziłem na 100%. I oczywiście dalej proszę o odpowiedź na pierwsze pytanie. Jaki to model, rocznik mniej więcej itd? Jestem kompletnie zielony w zegarkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.