Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiła mi się taka bransa, chyba dość nietypowa ze względu na to że jest cieńsza i ma inne umiejscowienie napisu. Co sądzicie

YltDKxh.jpg

 

4w2V480.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Mozna zasięgnąc informacji o tym werku, jest sporych rozmiarów a na boku napis cyrylicą Perre i Sun

перр и сын i gwiazdka u spodu

Witam. Spotkał sie ktos z tego typu werkiem ;) ?post-102431-0-04127100-1515525806_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) tak.

O jest foto. To Stary mechanizm, ja go nie znam, podejrzewam szwajcarskie lub niemieckie pochodzenie, a produkcja dla Rosji. :)

Są koledzy którzy więcej wiedzą o tym okresie.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil ma racje. W okresie carskiej rosji bylo dużo producentów szwajcarskich, którzy produkowali na rynek rosyjski, ich zegarki opisane były cyrylicą, ale serca miały spod alp :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a Paul Buhre ta sama sprawa ?

Niektóre stare mechanizmy mają cyrylicą napisane oznaczenia na regulacji chodu to tez wyroby szwajcarskie na rynek rosyjski czy to ruskie wyroby ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trafiła mi się taka bransa, chyba dość nietypowa ze względu na to że jest cieńsza i ma inne umiejscowienie napisu. Co sądzicie

Chyba zwyczajna poljot. Takie chyba pasują też do szturmańskich. A jak stan, jakaś rdza, dziwne naloty? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kwesti producenta mozna przyjąć ze zrobila to manufaktura Perret & Fills, ?

Pytam bo zegarek ma obcą tarcze i bede chcial przywrocic go do stanu najbliżej oryginalu ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kwesti producenta mozna przyjąć ze zrobila to manufaktura Perret & Fills, ?

Pytam bo zegarek ma obcą tarcze i bede chcial przywrocic go do stanu najbliżej oryginalu ;) ?

Żadna manufaktura nie robiła zegarków w garażu. Pomimo, że skąpisz zdjęć, moim zdaniem widać, że to pasówka, a mechanizm oczywiście może być produkcji Perreta, ale z tego zdjęcia to można jesienie powróżyć

.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo udalo mi sie zorganizowac program do zmniejszania zdjec :)

No przeszlo

W razie co moge doslac inne ale tu dobrze widac napis

post-102431-0-46426600-1515578463_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada w pelnej krasie z umiejscowieniem napisu

Bede do niego probowal zorganizowac tarcze bo w tej chwili ma nie swoją bez otworu na maly sekundnik

Ogromny jest

post-102431-0-61641500-1515579591_thumb.jpg

post-102431-0-20064100-1515579854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,prosiłbym o opinię na temat poniższych zegarķów,mianowicie został zakupiony ten

b14a55712a60f619ebcc3bf8345541ae.jpg

Ale później się okazało,że nie działa i sprzedawca proponuje wymianę na jeden z tych poniżej

53131cd8718617033a5f1149bc27a5b5.jpg

766428750549703cd34d7cc1d8ffe133.jpg

I mam mał dylemat czy obstawać przy tym pierwszym czy zdecydować się na któryś"zamiennik"

Czy któryś z powyższych jest bardziej pożądany przez kolekcjonerów lub trudniej dostępny ? Kwarc noworuski ciekawy ale nie jestem pewnien czy to oryginalna koperta bo w innych widziałem.

Dzięki za ewentualne sugestie

Pozdrawiam

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym trzecią Rakietę - jest najciekawsza. Jeśli nie przeszkadzają Ci przetarcia na kantach koperty. Ta pierwsza to jakaś porażka - tarcza robiona chyba w garażu i do tego ułamany sekundnik...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym trzecią Rakietę - jest najciekawsza. Jeśli nie przeszkadzają Ci przetarcia na kantach koperty. Ta pierwsza to jakaś porażka - tarcza robiona chyba w garażu i do tego ułamany sekundnik...

Dzięki,też mi się tak wydaje.Ta pierwsza zakupiona wraz z innymi,razem 5 od jednego sprzedawcy ale nie o nią mi chodziło tylko o inne a ta to taki"rykoszet"w cenie.Zastanawiałem się również nad kwarcem bo wygląda ciekawie

i niby rzadki jest ale to tylko informacja jaką znalazłem szukając podobnych.

Dzięki za opinię.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadła mi w oto taka Slava.

Zdołałem wyszukać, że nazywają ją "Pepsi" i że w środku jest kwarc 3056A.

Czy ma ktoś więcej informacji na temat tego sprzętu?

post-66102-0-97150300-1515589553_thumb.jpg

Edytowane przez tomtytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada w pelnej krasie z umiejscowieniem napisu

Bede do niego probowal zorganizowac tarcze bo w tej chwili ma nie swoją bez otworu na maly sekundnik

Ogromny jest

Ogromny jest bo to mechanizm z zegarka kieszonkowego, wprawdzie nie znalazłem nigdzie takiej sygnatury, ale można przyjąć, że jest od Perreta na rynek rosyjski, chociaż surowy mechanizm pochodził zapewne od LeCoultre. Tarczy nie dostaniesz do niego, bo była to porcelanka, a mechanizm dość rzadki i ma ponad 100 lat więc o częściach zamiennych nie ma co marzyć. Może ktoś dorobi. Koperta wyrób rzemieślniczy ok. lat 50-tych XX w.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za pomoc ;)

Zegarek na razie jest na punktualnym chodzie, myślę czy nie zaadoptować jakiejs tarczy innej i nie dac do renowacji ale to na razie melodia przyszlosci. Jutro zobaczy go moj znajomy zegarmistrz, juz na zdjęciach mu sie podobał zobacze co powie na żywo. Mam jeszcze pasówke Omega Turler pozlacana batdzo cienka moze kiedys podesle zdjecia srodka na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem stary zegarek Rakieta, ale nic o nim nie wiem. Chodzi źle - późni się więc może wymaga serwisu. Nie wiem który to może być rok produkcji, na ilu jest kamieniach, czy są jakieś części jeszcze dostępne? Może ktoś podpowie mi co to za sprzęt...

 

 

 

post-101660-0-90722400-1515614842_thumb.jpg

post-101660-0-25906600-1515614843_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta 24h, werk 2623 na 19 kamieniach. Lata 80/90-te. Bardzo, bardzo ładny egzemplarz. Wart oddania do majstra na przegląd


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.