Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostantnio znalazłem u Dziadka kilka zegarków, niestety nie jestm w stanie ich zidentyfikować. Nr 1 był nowy, w pudełku, nie chodzi, ale sądzę, że po prostu zastygł w nim stary olej. Nr 2 chodzi, Nr 4 jest to mechaniczny zegarek - chodzi, ale w ciągu 15min ma błąd ponad 2min. Proszę o pomoc. Czy te zegarki przedstawiają jakąś wartość? Czy warto oddać je do zegarmistrza?

Poniżej zdjęcia:

 

 

Pozdrawiam.

post-44722-0-62789800-1330337711_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz czy warto oddać je do czyszczenia to ja osobiście wysłał bym do doktora numerki: 1,2,4i7. Reszta jak dla mnie ciekawa.

Wartość - regulamin oraz brak możliwości na realną ocenę stanu - nie pozwalają na to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wartości , sprawdź allegro , zawsze da to jakiś przybliżony obraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o dalszej odsprzedaży to nie wiem czy warto jest odwiedzać zegarmistrza bo ta wizyta w zależności od miejsca może nawet przekraczać wartość zegarka. Jeśli mają dla Ciebie wartość sentymentalną (po Dziadku) lub chcesz włączyć je do swojej kolekcji to jak najbardziej opłaca się poszukać w miarę taniego fachowca i cieszyć się tym zegarkami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłbym je sobie bez zastanowienia . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaktus - twój zegarek to pasówka wykonana z kieszonkowego werku 3602 - 18 kamieni - Mołnia z Czelabińskiej Fab.Zeg. w latach 90' , osadzony w kopercie naręcznej.

Tarcza to wariacja na temat pod kątem turystów, wykonana jednak w miarę przyjemnie dla oka no może poza tym elementem inspirowanym wiatrakiem Zefir :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczy jest też nieprawdziwa informacja, że wyprodukowano go w 1 Państwowej Fabryce Zegarków (w Moskwie) co sugerowałoby o ile pamiętam lata 30-te ubiegłego wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na pewnym portalu aukcyjnym udało mi się kupić 4 niesprawne kwarce: płaskiego Łucza, damską Slavę, łucza z podwójnym kalendarzem i Czajkę. Początkowo myślałem, że wszystkie te kwarce bazują na werku 2356, ale po zdjęciu dekla od Czajki oczom mym ukazał się dziwoląg w postaci werku 2256 ;) Muszę przyznać, że nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego mechanizmu. W Internecie informacje na temat tego werku są skąpe - nawet M. Gordon posiada tylko jeden zegarek z tym werkiem. Ktoś wie w jakich ilościach i kiedy powstawał ten mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki!!!!!! dobrze ,że za niego jeszcze nie zapłaciłem!!!!

Całe szczęście! było by wielką szkodą nabyć coś udającego ten upragniony i pełnowartościowy zegarek ;).

 

sthool - a czy mógłbyś zamieścić zdjęcie swojego werku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool - a czy mógłbyś zamieścić zdjęcie swojego werku?

 

Niestety nie dysponuję odpowiednim sprzętem fotograficznym, ale to werk taki jak na czwartym górnym zdjęciu z tej stronki - tyle, że mój ma złocony mostek:

http://sekondtime.wo...om/ussr-quartz/

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też po zadaniu pytania, znalazłem tą stronę. Szukałem info o tym werku i jedynie co się powtarza ,że zegarki były kupowane w latach 80. Nic konkretów co do ilości, jakości itp. w sieci nie zauważyłem niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można stwierdzić po przeglądaniu Internetu hasłem "Chaika 2256" , to fakt, że zegarki pod nazwą "Czajka" występowały chyba z wszystkimi kalibrami "klasycznych" kwarców oprócz 2456: były przecież Czajki z maleńkim kwarcem 1956, popularnym 2356, olbrzymem 3056, rzadkim 3050 i omawianym 2256.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalezione na strychu babci przybliżył by mi ktoś ich historie i może wartość ;))

I czy możliwe ze są złote niektóre maja jak by wybity symbol Au z kreseczka mała :)

plllage.th.jpg

 

pappge.th.jpg

 

pagemx.th.jpg

 

pagepa.th.jpg

 

catsira.th.jpg

 

98c1e9d84a.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalezione na strychu babci przybliżył by mi ktoś ich historie i może wartość ;))

I czy możliwe ze są złote niektóre maja jak by wybity symbol Au z kreseczka mała :)

 

Jeśli masz informacje, że babcia przechowywała na strychu złoto, to szukaj dalej, bo te zegarki nie są złote.

 

Nie wnikając zbyt głęboko w szczegóły zamieszczonych zdjęć zegarki głównie z ZSSR jeden chyba z NRD. Wartość raczej tylko sentymentalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na giełdzie. Znalazłem fajną Sławę za 20 zł. Używana, nie działa. Nigdy takiej nie widziałem. Miała kształt sześciokąta. Czy warto kupić czy nie??

 

PS : Znalazłem taką samą Słavę na allegro http://allegro.pl/slava-w-bardzo-ladnej-oprawie-i2169574593.html

post-47551-0-67375600-1330859787_thumb.jpg

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o tą Rakietę, a dokładniej o sekundnik, otóż na wszystkich fotkach takiej Rakiety, jakie udało mi się znaleźć w necie (także tu na forum), na sekundniku nie ma tego czerwonego trójkącika. Tak się zastanawiam, czy była może taka partia zegarków, która opuściła fabrykę wyposażona w taki sekundnik, czy to po prostu czyjaś radosna twórczość? ;) Fotka zegarka (sorki za jakość):100_2113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o tą Rakietę, a dokładniej o sekundnik, otóż na wszystkich fotkach takiej Rakiety, jakie udało mi się znaleźć w necie (także tu na forum), na sekundniku nie ma tego czerwonego trójkącika. Tak się zastanawiam, czy była może taka partia zegarków, która opuściła fabrykę wyposażona w taki sekundnik, czy to po prostu czyjaś radosna twórczość? ;) Fotka zegarka (sorki za jakość):100_2113.jpg

 

To czerwone coś pasuje jak kwiatek do kożucha.

Właściwie sam już wykonałeś trafne rozpoznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albercik,

nie wiadomo dlaczego ten zegarek nie działa. Nie wiadomo więc też ile kosztowałoby przywrócenie go do życia. Trudno wypowiadać się o sensowności zakupu. Takie Slavy są może nie tak popularne, ale nie jest to też jakaś rewelacja.

Z drugiej strony 20 zł. to przecież nie wydatek - tylko co dalej.. Wszystko zależy, na ile Ty wyceniasz swoją chęć posiadania jej.

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Mam pytanie o tą Rakietę, a dokładniej o sekundnik, otóż na wszystkich fotkach takiej Rakiety, jakie udało mi się znaleźć w necie (także tu na forum), na sekundniku nie ma tego czerwonego trójkącika. Tak się zastanawiam, czy była może taka partia zegarków, która opuściła fabrykę wyposażona w taki sekundnik, czy to po prostu czyjaś radosna twórczość? :) Fotka zegarka (sorki za jakość)

Ta rakieta to musi być edycja limitowana "Adam Słodowy" - on miał taką strzałeczkę czerwoną i nią pokazywał jak coś majstrował ;)

Sorki nie mogłem się powstrzymać ;) Nie było takich sekundowych łapek w tych rakietach

Mam taką rakietę

 

rakieta_wostok.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.