Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter

Jaj zerkniesz na przedostatnie zjęcie zamieszczone na aukcji 2989964327, przedostatni Twój link, to zauważysz, że zegarek ma feler w postaci sklejonego lub bardziej prawdopodobne odkształconego włosa. To będzie skutkowało odchyłkami dokładności chodu mechanizmu. O to "czy są warte swojej ceny" nie pytaj. Tyle odpowiedzi co forumowiczów. To Twój wybór i zakup!

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od lat mam parę ruskich zegarków ,które nabyłem na Allegro na początku swoich zegarkowych przygód. No i leżą już od 6-7 lat...nakręcam je okresowo. Postanowiłem się ich pozbyć. Na początek trzy : eksportowa Czajka (posiada paszport) ,Rakieta 24 godzinna i Łucz białoruski. Mam pytania odnośnie tych zegarków -czy ktoś je zna|widział\posiada ? Pytam w sensie : czy to nie fake? Kiedyś kupiłem na Allegro Sławę sozwiezdnyje i okazało się ,że Sława nie robiła takich modeli.Wstyd byłoby sprzedawać podróbki. Popatrzcie -pomóżcie. Dzięki. Foto:

obraz161t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz163j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz167c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz169o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm... Przydałyby się zdjęcia werków, bo kto wie, co tam siedzi w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory ich nie otwierałem :wub: ,postaram się zrobić jutro.Powiem jedynie (jeśli to pomoże ) ,że Łucz i Czajka nakręcają się dość szybko -ok. 12 obrotów a Rakieta znacznie dłużej(24) :rolleyes:Sorry ,znów nie idzie mi Imageshack ,więc znalazłem taki sposób...Rakieta czyścutka,bez rys,stan świetny -myślę,że mech. ok.Czajka z gumową uszczelką :blink: no i Łucz... sorry za jakość ale szybko cyknięte -chyba trochę widać?

post-34655-0-50412800-1359724661_thumb.jpgpost-34655-0-76311000-1359724698_thumb.jpgpost-34655-0-30190600-1359724715_thumb.jpg

Edytowane przez vpyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rakietę chętnie przygarnął bym w dobrej cenie

B) Po pierwsze primo -takie rzeczy to na pw ;)

Po drugie primo -aby odzyskać nieraz pewnie przepłaconą kasę postanawiam się 'zemścić" na Allegro i tam dokonać transakcji ,tym bardziej ,że mam więcej zalegających zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prośba o ocenę dwóch niedawno "odkurzonych" rusków:

1.

 

http://picturepush.com/public/12106540

http://picturepush.com/public/12106671

2.

http://picturepush.com/public/12106676

http://picturepush.com/public/12106681

 

Interesuje mnie jak wyglądały te modele oryginalnie, tzn czy miały pasek czy bransoletę?

druga sprawa czy warto inwestować w renowację, ile mniej więcej by kosztowała? zegarek z pierwszych zdjęć pomimo nakręcania nie chodzi. Z 2 fotki po nakręceniu chodzi 48 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie było, więc wiele nie straciłeś :)

Przed następnymi aukcjami poczytaj lepiej forum,żeby zorientować się ,co jest godne uwagi.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

wczoraj na jubileusz dostalem takiego oto Poljot'a. Niestety wujek "google" niewiele mi pomógl w identyfikacji modelu. Niestety zdjęcie robione komórką xs co przepraszam.

 

Cechy charakterystyczne:

 

- rzymskie cyfry rozmieszczone asymetrycznie

- mocowanie teleskopów poprzez "złote pałączki"

- Napisy: Poljot, 17 kamieni, Rosija

 

Proszę o pomoc w identyfikacji modelu, ma mechanizm moim zdaniem 2609 H i jest datowany zapewne około 1990 roku

post-49000-0-63796600-1359985050_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć jaki to jest zegarek z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale nie posiadam na chwilę obecną aparatu fotograficznego. Jedynie co mogę dodać to, że z tyłu są oto takie liczby:

 

15Kamhen

4282

6901

 

http://i46.tinypic.com/316nsaq.jpg

http://i50.tinypic.com/w8qnae.jpg

 

to nie zegarek, to stoper :) pewnie agat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, przy okazji zakupu "mechaników", kupiłem taki oto kwarc/elektronik. Pytanie - co to jest?

Starszy człowiek - zegarmistrz od którego kupowałem to cudo, zarzeka się że kupił go jeszcze za komuny - w latach 80. Trochę się z nim nie zgadzałem, bo ma "made in Belarus", co wskazywałoby na lata po 90 r. Alu udowadniał mi to kalendarzem w tym zegarku, który ma możliwość nastawy roku od 1980 do 2009.

Z funkcji co zauważyłem na szybko, jest data z 2 literami dnia tygodnia, minutnik, stoper, podświetlenie ;), chyba alarm. Bezel się odkręca i wtedy można zdjąć szkiełko - wygląda mi na mineralne, płaskie.

Nie znam się na kwarcach wogóle, on twierdził że jest ciekawy choćby ze względu na werk z jedną baterią. Co wy na to? Ktoś podpowie mi co to za zegarek, z jakich lat? Made in Belarus sugerowałoby Łucza.

38820975.jpg

14088062.jpg

20588726.jpg

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... że kupił go jeszcze za komuny - w latach 80. Trochę się z nim nie zgadzałem, bo ma "made in Belarus", co wskazywałoby na lata po 90 r. Alu udowadniał mi to kalendarzem w tym zegarku, który ma możliwość nastawy roku od 1980 do 2009.

 

Raczej masz rację. A kalendarz to żaden dowód.

 

..., on twierdził że jest ciekawy choćby ze względu na werk z jedną baterią. ...

 

LOL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.Mam pytanie do was jako wysokiej klasy specjalistów.Czy ten mechanizm jest oryginalny,jaki to mechanizm?

Z góry dziekuję za odpowiedź.Pozdrawiam Paweł

P.S. mechanizm siedzi w komandorskim.Mniej więcej ile można dać za ten zegar albo inaczej ile Wy byście dali za niego.Chcę go kupic ale mam pewne wątpliwości.Ostatnie pytanie : Czy warto kupić komandirska z motywem np.czołgu, lotnickowca, samolotu, spadochronu, czy zwykłego gołego bez żadnych rysunków??Wiem że to rzecz gustu ale czy to tez jest oryginalny czy podróba.

post-59430-0-37061300-1360080930_thumb.jpg

Edytowane przez apachepoznań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginał, zobacz pod balansem czy jest logo "B"

Co do wymienionych przez Ciebie motywów, to rzeczywiście tylko kwestia gustu. Bywają też z tarczami bardziej poszukiwanymi, np. kratka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz rację. A kalendarz to żaden dowód.

 

 

 

LOL :D

Raczej masz rację. A kalendarz to żaden dowód.

 

 

 

LOL :D

 

A coś bardziej merytorycznie? Totalne badziewie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginał, zobacz pod balansem czy jest logo "B"

Co do wymienionych przez Ciebie motywów, to rzeczywiście tylko kwestia gustu. Bywają też z tarczami bardziej poszukiwanymi, np. kratka.

No niestety nie zobaczę czy ma literę B czy też jej nie ma gdyż jest to aukcja.Szukam dalej.Czy na forum znajdują się osoby które odwiedzają starą rzeżnię w Poznaniu i czy są tam jakieś fajne zegary wystawiane, ewentualnie inne miejsca w mieście.pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej merytorycznie? Totalne badziewie?

 

Jak dla mnie to nie jest zegarek, który bym chciał mieć. (eufemizm)

A mechanizm z jedną baterią jest znacznie bardziej powszechny niż z dwiema.

Kiedyś były dość popularne podróbki zegarków analogowo-cyfrowych np. Sharp. W odróżnieniu od oryginalnych miały dwa mechanizmy, jeden nad drugim. Każdy był zasilany osobną baterią i łatwo było zauważyć, że zawsze były mniej lub bardziej rozsynchronizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginał, zobacz pod balansem czy jest logo "B"

Co do wymienionych przez Ciebie motywów, to rzeczywiście tylko kwestia gustu. Bywają też z tarczami bardziej poszukiwanymi, np. kratka.

 

Hm... a ktoś widział kiedykolwiek podrabiany vostokoski 2409 ???? Może inaczej - czy ktokolwiek widział podrabiany mechanizm radzieckiego zegarka naręcznego ? ;-P (okrojone wersje turystyczne się nie są podróbkami)

 

 

ps.

W lewych komandirskich siedzi zuan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, przy okazji zakupu "mechaników", kupiłem taki oto kwarc/elektronik. Pytanie - co to jest?

Starszy człowiek - zegarmistrz od którego kupowałem to cudo, zarzeka się że kupił go jeszcze za komuny - w latach 80. Trochę się z nim nie zgadzałem, bo ma "made in Belarus", co wskazywałoby na lata po 90 r. Alu udowadniał mi to kalendarzem w tym zegarku, który ma możliwość nastawy roku od 1980 do 2009.

Z funkcji co zauważyłem na szybko, jest data z 2 literami dnia tygodnia, minutnik, stoper, podświetlenie ;), chyba alarm. Bezel się odkręca i wtedy można zdjąć szkiełko - wygląda mi na mineralne, płaskie.

Nie znam się na kwarcach wogóle, on twierdził że jest ciekawy choćby ze względu na werk z jedną baterią. Co wy na to? Ktoś podpowie mi co to za zegarek, z jakich lat? Made in Belarus sugerowałoby Łucza.

38820975.jpg

14088062.jpg

20588726.jpg

Dzisiaj, przy okazji zakupu "mechaników", kupiłem taki oto kwarc/elektronik. Pytanie - co to jest?

Starszy człowiek - zegarmistrz od którego kupowałem to cudo, zarzeka się że kupił go jeszcze za komuny - w latach 80. Trochę się z nim nie zgadzałem, bo ma "made in Belarus", co wskazywałoby na lata po 90 r. Alu udowadniał mi to kalendarzem w tym zegarku, który ma możliwość nastawy roku od 1980 do 2009.

Z funkcji co zauważyłem na szybko, jest data z 2 literami dnia tygodnia, minutnik, stoper, podświetlenie ;), chyba alarm. Bezel się odkręca i wtedy można zdjąć szkiełko - wygląda mi na mineralne, płaskie.

Nie znam się na kwarcach wogóle, on twierdził że jest ciekawy choćby ze względu na werk z jedną baterią. Co wy na to? Ktoś podpowie mi co to za zegarek, z jakich lat? Made in Belarus sugerowałoby Łucza.

38820975.jpg

14088062.jpg

20588726.jpg

Nie takie wcale badziewie, są kolekcjonerzy zegarków" medycznych" i chyba można tą elektronikę do takich zaliczyć,często się jej nie spotyka ale produkowana na pewno po 90 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.Mam pytanie do was jako wysokiej klasy specjalistów.Czy ten mechanizm jest oryginalny,jaki to mechanizm?

Z tymi specjalistami to ale dałeś ;-) Mechanizm oryginalny. W rzeźni bywam, fajne zegarki są raz w miesiącu w czasie giełdy antyków (tylko wtedy warto wiedzieć czego się szuka i mieć zapas gotówki w zanadrzu), a zwykłe weekendy kwestia szczęścia - dość często wraca się z pustymi rękami albo jakimiś złomiakami kupionymi tylko po to, żeby z pustymi rękami nie wracać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.