Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam pytanie o taki zegarek, możecie powiedzieć coś o nim?

Jest tam wybita próba 583, nad nią jest gwiazdka i coś pod spodem czego nie mogę odczytać, sześciocyfrowy numer i coś na dolnym uchu. Zegarek chodzi. Najprawdopodobniej przyjechał z babcią z podróży z Rosji.

Przepraszam za jakość zdjęć, dysponuję tylko komórką.

 

dcm5.jpg

 

fygr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek ma wartość kolekcjonerską dla kogoś kto kolekcjonuje zegarki. Chyba że zbiera tylko męskie - to damskie sprzedaje lub wymienia.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam pytanie o taki zegarek, możecie powiedzieć coś o nim?

Jest tam wybita próba 583, nad nią jest gwiazdka i coś pod spodem czego nie mogę odczytać, sześciocyfrowy numer i coś na dolnym uchu. Zegarek chodzi. Najprawdopodobniej przyjechał z babcią z podróży z Rosji.

Przepraszam za jakość zdjęć, dysponuję tylko komórką.

 

dcm5.jpg

 

fygr.jpg

To bardzo stara damska Zaria, mam w domu identyczną (lub bardzo podobną), która należała do mojej babci, która kupiła ją od rosjanki handlującej złotem niezbyt długo po wojnie. Zegarek pochodzi najpewniej z dość wczesnych lat 50-tych, to jedna z pierwszych "Zarii". Powinna mieć na dole tarczy jeszcze cyrylicą drobniutkie "PCzZ. Ciężko powiedzieć czy ten model był popularny, był złoty więc był drogi. Na pewno wiele ich do dziś nie przetrwało bo widzę drugi raz w życiu ten model.

 

Z kolekcjonerskiego punktu widzenia to całkiem fajny zegarek (ma starą zdobioną ładnie opisaną wersję werku bez kamienia na centralnym kole - przynajmniej ten mój, no a sam werk jest niezniszczalny, mojego przez 50 lat nie widział zegarmistrz i chodził, choć może nie był wiele noszony). Wartość rynkowa jak przystało na damkę i w ogóle ruski nie odstaje szczególnie od ceny złota, więc sprzedawać to zbrodnia.

 

W ogóle moim zdaniem takie zegarki to kwintesencja ładnej "damki", małe uszy ze sznurówkami, dają efekt lepszy niż jakakolwiek klasyczna koperta "na teleskopy". Ciężko chyba dziś kupić takie nowe sznurówki. W ogóle kojarzą mi się te Zarie z całą serią podobnych amerykańskich zegarków Bulova robionych przez całe lata 40-te i początek 50-tych (mam taką Bulovę z 1953 r. złoconą białym złotem, z oryginalną amerykańską sznurówką i zapięciem która nie była nigdy noszona i tworzy ona z tą zarią świetną parkę rozdzieloną żelazną kurtyną) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo stara damska Zaria, mam w domu identyczną (lub bardzo podobną), która należała do mojej babci, która kupiła ją od rosjanki handlującej złotem niezbyt długo po wojnie. Zegarek pochodzi najpewniej z dość wczesnych lat 50-tych, to jedna z pierwszych "Zarii". Powinna mieć na dole tarczy jeszcze cyrylicą drobniutkie "PCzZ. Ciężko powiedzieć czy ten model był popularny, był złoty więc był drogi. Na pewno wiele ich do dziś nie przetrwało bo widzę drugi raz w życiu ten model.

 

Z kolekcjonerskiego punktu widzenia to całkiem fajny zegarek (ma starą zdobioną ładnie opisaną wersję werku bez kamienia na centralnym kole - przynajmniej ten mój, no a sam werk jest niezniszczalny, mojego przez 50 lat nie widział zegarmistrz i chodził, choć może nie był wiele noszony). Wartość rynkowa jak przystało na damkę i w ogóle ruski nie odstaje szczególnie od ceny złota, więc sprzedawać to zbrodnia.

 

W ogóle moim zdaniem takie zegarki to kwintesencja ładnej "damki", małe uszy ze sznurówkami, dają efekt lepszy niż jakakolwiek klasyczna koperta "na teleskopy". Ciężko chyba dziś kupić takie nowe sznurówki. W ogóle kojarzą mi się te Zarie z całą serią podobnych amerykańskich zegarków Bulova robionych przez całe lata 40-te i początek 50-tych (mam taką Bulovę z 1953 r. złoconą białym złotem, z oryginalną amerykańską sznurówką i zapięciem która nie była nigdy noszona i tworzy ona z tą zarią świetną parkę rozdzieloną żelazną kurtyną) ;)

Dziękuję serdecznie za odpowiedź, zegarek mam od 5 lat w sumie, byłam tylko kiedyś u jubilera potwierdzić czy to złoto, nie chciałam sprzedawać. Na dole tarczy rzeczywiście coś jest "ГЧЗ ПЕНЗА".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. szukam informacji o takim Mirze, wg. przekazów rodzinnych otrzymany na zlocie młodzieży w Warszawie w 1955 roku,może ktoś by mi przybliżył historię? pozdrawiam 

 

el7r.jpg
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  zakupiłem taką Pobiede

IMGP5111%2520-%2520Kopia.JPG

 

Coś ktoś może mi naświetlić na jej temat ?

Ja również się dokładam do pytania, czy ten zegarek jest wart grzechu...czy do damski czy męski, bo żonie się podoba?  :wub: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z założenia to ta Pobieda jest męska, ale czasy się zmieniły i teraz takie męskie rozmiary :) zakładają kobiety - moja żona nosi podobną Pobiedę z 1992 r., kupioną jako NOS.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z założenia to ta Pobieda jest męska, ale czasy się zmieniły i teraz takie męskie rozmiary :) zakładają kobiety - moja żona nosi podobną Pobiedę z 1992 r., kupioną jako NOS.

Właśnie, czy ktoś z Szanownych forumowiczów ma właśnie taką na sprzedaż? Czego się nie robi dla żon...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze takiego Burana w oryginale mogą potwierdzić, że ten też jest oryginalny? rochę mam wątpliwości co do tego sprzedawcy, bo wcześniej różnie z nim bywało.

http://allegro.pl/buran-rzadki-wostok-dla-kolekcjonera-i3808029034.html

 

Jak go wystawił to się zainteresowałem i nawet coś tam pytałem ale dystans jest.

Zawsze to jest dziwne jak przy takich kwotach brakuje zdjęcia mechanizmu - i ta koronka wygląda dziwnie (jakoś tak krzywo, odstająco)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go wystawił to się zainteresowałem i nawet coś tam pytałem ale dystans jest.

Zawsze to jest dziwne jak przy takich kwotach brakuje zdjęcia mechanizmu - i ta koronka wygląda dziwnie (jakoś tak krzywo, odstająco)

W/g mnie koronka ok ale zdjecie werku byloby konieczne zwlaszcza że zdjac dekiel to żaden problem w tym modelu .

Mialem kiedys pogawedkw Z gosciem dla mnie to jakis dziwolag przy probach targowania, no i koszt przesylki to chyba z kosmosu, a zreszta nie potrzebnie się nAkrecam

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam. To twardy negocjator. Pomijając ceny, zegarki ma jednak bardzo ładne. Zazdroszczę mu źródełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co to za mechanizm ? jest on 12 czy 24h ?Wydaje mi się że to 2614H ?

post-59104-0-24796700-1387833696_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bieda postsowiecka 2609 ( 2614 - jest z kalendarzem, 2628 - 2xdata, 2623-24h ) . Nie koniecznie ma 19 j. Przykład powolnego upadku przemysłu prec. i "oszczędności" . W Rakietach 24h w wydaniu SU - mechanizmy ZAWSZE były sygnowane 2623 .... obecnie produkowane zegarki 24hmarki Pilot, junkers itd...  mają przypadkowo  włożony mechanizm o nieprzewidywalnych oznaczeniach (ale zawsze rakiety)

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jakaś metoda rozpoznania 2623 po za sygnaturą ?? Może mostek jest od czegoś innego

 

to bieda postsowiecka 2609 ( 2614 - jest z kalendarzem, 2628 - 2xdata, 2623-24h ) . Nie koniecznie ma 19 j. Przykład powolnego upadku przemysłu prec. i "oszczędności" . W Rakietach 24h w wydaniu SU - mechanizmy ZAWSZE były sygnowane 2623 .... obecnie produkowane zegarki 24hmarki Pilot, junkers itd...  mają przypadkowo  włożony mechanizm o nieprzewidywalnych oznaczeniach (ale zawsze rakiety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy cal.  można rozpoznać o ile masz zdjęcia 2 strony B) heh....  2623 od 2609 różni się tylko " kółkiem" godzinowym - które jest  po 2 stronie mechanizmu. Na podstawie tego zdjęcia można tylko napisać to co wcześniej napisałem - postsowiecka "bieda mechanizm 26XX" stosowany głównie do skromnych byle jakich zegarków oraz turystycznych wersji Rakiety 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie czy sekundnik w zegarku 24h idzie 60sek czy 120 sek ?? :) chodzi o pełen obrót na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko godzinowa idzie 2 razy wolniej


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek - nowy, nieużywany Wostok Komandirski z papierami (paszportem) oraz pudełkiem. Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednej szt. tego modelu ;)

Tak się prezentuje.

 

Czy ktoś coś wie na temat motywu na "komandosie"?

 

Pozdrawiam!

post-67521-0-96211100-1387886193_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o opinię w zakresie autentyczności i ewentualnej rzadkości tego modelu?:

post-60883-0-67968100-1387890556.jpg


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czy mogę prosić o opinię w zakresie autentyczności i ewentualnej rzadkości tego modelu?:

Fotka słaba, ale nie ma się do czego przyczepić. Z tej strony wszystko OK.

Od zadka też nie powinno być niespodzianek ;)

Co do rzadkości to.... trudno trafić w dobrym stanie, a ten wydaje się całkiem przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trwają poszukiwania i PRZYGOTOWANIA do kolejnych turniejów i pojedynków.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.