Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam zegarek (pamiątka rodzinna)w którym bebechy nie działają zbyt sprawnie - żeby uniknąć naprawy chciałem kupić podobny sprawny i przełożyć. Tutaj moje pytanie co do werku zegarka na tej aukcji: http://allegro.pl/radziecka-slava-slawa-i3841274103.html nie wzbudza waszych podejrzeń?

Mechanizm jest z tego zegarka (ma sygnowane mostki jakie były montowane do lat 80), brak śrubki na jednym z mostków. Po stanie pozostałych widać że był parę razy naprawiany/ serwisowany. Generalnie mechanizm jest popularny i pomimo obiegowj opinii dość łatwo go doprowadzić do dobrego stanu. Mnie podoba się koperta tej Słavy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trafił w moje ręce w stanie NOS leżak szufladowy... ale bardzo nietypowy, mianowicie zegarek stworzony z okazji 45lecia Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Na pudełku napis WYMPIEŁ, na paszporcie informacja, że w środku cyka 2609 K, choć na werku nie ma nic wybitego. Zegarek nie jest chyba pozłacany bo próby nie widać, na pasku napis Vitebsk. Pasek wydaje się najciekawszy bo w stylistyce radzieckich pasków z epoki chodź sam zegarek raczej z lat 90tych.

 

Załączam zdjęcia, może ktoś będzie mógł coś ciekawego o nim napisać lub się nim zainteresuje bo prawdopodobnie wyląduje na bazarku lub alle...

 

WYMPIEL_0536_m_zps985331b5.jpg

 

WYMPIEL_0530_m_zps39c1cc16.jpg

 

WYMPIEL_0522_m_zps192c7a65.jpg

 

WYMPIEL_0531_m_zps9b18c512.jpg

 

WYMPIEL_0518_m_zps5efbf510.jpg

 

WYMPIEL_0534_m_zps82d5fda8.jpg

 

WYMPIEL_0527_m_zpse2998cb6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Ciekawego Wostoka na allegro, jak dla mnie wygląda na podróbkę ze względu na małą koronkę http://allegro.pl/komandirski-wostok-amfibia-ubot-cccp-bcm-i3825496969.html

i jeszcze jeden pozłacany http://allegro.pl/wostok-komandirski-z-demobilu-wojsk-pancernych-i3843115915.html

 

Co o nich myślicie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż pierwszy to podróba i jak widać podróba w cenie ;) ten drugi chyba oryginał ale bym go sobie darował. Jest dość kiepskim stanie i to szkiełko :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda w stanie kiepskim jest. No i jest pozłacany a oryginalnie chyba nie było takich pozłacanych komandirów, mam racje?? 

Głupio nie wygląda taki złocony tylko że jest zajechany strasznie. A co do podróby to odrazu się rzuca w oczy mała koronka i kształt wskazówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Załączam zdjęcia, może ktoś będzie mógł coś ciekawego o nim napisać lub się nim zainteresuje bo prawdopodobnie wyląduje na bazarku lub alle...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ładny zegarek i nie trudno zgadnąć w które ręce on trafi :P


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Ciekawego Wostoka na allegro, jak dla mnie wygląda na podróbkę ze względu na małą koronkę http://allegro.pl/komandirski-wostok-amfibia-ubot-cccp-bcm-i3825496969.html

i jeszcze jeden pozłacany http://allegro.pl/wostok-komandirski-z-demobilu-wojsk-pancernych-i3843115915.html

 

Co o nich myślicie?

 

O pierwszym myślimy to samo co ok. tydzień temu w dziale "Nie przepłacajcie na.."

Wystarczy przeczytać.

Natomiast nie tylko o koronkę chodzi. Przede wszystkim nie ma takich tarcz i kolorów.

Ale reasumując - z samego przodu ma ok. 8 błędów i odstępstw od oryginałów.

Drugi to zwykły noworus.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To loteria,. Pokarz swój zegarek. Jak to pamiątka rodzinna to lepiej naprawić. Koszt w zależności gdzie będziesz robił naprawę i co mu dolega może być zdecydowanie tańszy niż eksperymenty ;)

 

Mechanizm jest z tego zegarka (ma sygnowane mostki jakie były montowane do lat 80), brak śrubki na jednym z mostków. Po stanie pozostałych widać że był parę razy naprawiany/ serwisowany. Generalnie mechanizm jest popularny i pomimo obiegowj opinii dość łatwo go doprowadzić do dobrego stanu. Mnie podoba się koperta tej Słavy.

 

Dzięki za odpowiedzi - wstrzymałem się z kupnem.

 

Co do zegarka:

IMGP5174.JPG

IMGP5179.JPG

Mechanizm 2414 chodzi jakiś czas i przestaje (akurat jak go rozkręciłem do zdjęcia to chodzi ), dodatkowo rozjechane są wskazówki godzinowa i minutowa (chyba dlatego też data nie przeskakuje w granicach 12 ). Wydaje się że po odwróceniu zegarka - mechanizm minimalnie przyśpiesza.

Dzięki uwadze Casper_rsi zauważyłem u mnie brak jednej śrubki

 

Aż po czytaniu forum korci pobawić się na jakiś trupkach i samemu zacząć konserwować zegarki.

Edytowane przez watanabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna Slava, zanieś do zegarmistrza dobierze wsazówkę godzinową (powinna mieć czarne wypełnienie) i za parę groszy zrobi czyszczenie z regulacją. U ciebie brakuje jednej śrubki trzymającej mechanizm do pierścienia dystansowego.

Kupisz prawdopodobnie używaną Slavę podobnym stanie, która także będzie wymagała interwencji.

Eksperymentować na trupkach jak najbardziej trzeba, czasem warto zacząć od czegoś większego np. budziki:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/80497-pytania-poczatkujacego-laika/?hl=%20olej%20%20czarny
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie są OK. Rakieta też. Oprócz tego, że ma porysowaną tarczę przez źle osadzoną wskazówkę godzinową.

 

Dziękuję bardzo, 

utrafiłem slavę. Zobaczymy co przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są za zegarki??? i ile mogą być warte??? Jeśli ktoś zna rosyjski to może byłby w stanie rozszyfrować co wygrawerowane jest na drugim zegarku. Z góry dzięuję  :)

post-68465-0-00007200-1389186990.jpg

post-68465-0-81180900-1389186996_thumb.jpg

post-68465-0-18530200-1389187003_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle to samo, ile, ile i ile. W celu rejestracji trzeba zaakceptować regulamin, a tam wyraźnie jest napisane, że tu zegarków się nie wycenia. Pierwszy zegarek to Pabieda a drugi Zim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mam pojęcia co to za zegarki to chyba warto wiedzieć co trzymam pod dachem... Nie każdy musi być od razu materialistą, chodzi o czystą ciekawość :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się akceptuje regulamin to warto wiedzieć co w nim napisane. Nie każdy musi od razu nauczyć się go na pamięć, ale powinno się zapamiętać czego robić nie wolno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się akceptuje regulamin to warto wiedzieć co w nim napisane. Nie każdy musi od razu nauczyć się go na pamięć, ale powinno się zapamiętać czego robić nie wolno :)

Skoro nie znasz odpowiedzi na moje pytania to może sie wogóle nie wypowiadaj? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie znasz odpowiedzi na moje pytania to może sie wogóle nie wypowiadaj? :)

Masz unikatowe zegarki i koledzy z forum nie są,wstanie "wogóle" ich wycenić,Porób lepsze fotki i napisz zapytanie  do Sotheby's oni się specjalizują, w wycenach cennych czasomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz unikatowe zegarki i koledzy z forum nie są,wstanie "wogóle" ich wycenić,Porób lepsze fotki i napisz zapytanie  do Sotheby's oni się specjalizują, w wycenach cennych czasomierzy.

:D super odpowiedź :D


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli ktoś zna rosyjski to może byłby w stanie rozszyfrować co wygrawerowane jest na drugim zegarku. Z góry dzięuję  :)

Na zegarku marki Zim jest wygrawerowane : Synowi Koli w dniu Sowietskiej Armii od mamy CCCP.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie znasz odpowiedzi na moje pytania to może sie wogóle nie wypowiadaj? :)

Zamilcz lepiej

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ci nowi, wpadnie na chwilę, ciśnienie podniesie  :D . Ale .... kiedyś sami byliśmy nowi  :blink:


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.