Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Tajtek jestem tu nowy i nie ogarniam dobrze jeszcze forum. Pisze w temacie "ogólnym" na ten temat a dokładnie temat tych zegarków bo jeszcze nie potrafie się dobrze poruszać tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Każdy kiedyś zaczynał. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi to pisz na PW może troszkę pomogę w miarę swej niewielkiej wiedzy i doświadczenia kosmetycznego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty ruskich komandirów były raczej z chromowanego mosiądzu, nie stalowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozpozna tego typka?

Namierzony w Wietnamie, i tam pozostał- bo chcieli za dużo.

post-34219-0-36307300-1388739910_thumb.jpg

post-34219-0-13244400-1388739929_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta faktycznie jak w zarii.Może to być współczesna produkcja lub coś zrobione kiedyś na zamówienie (choć nigdzie w sieci nie znalazłem takiego zegarka). Teraz jest na mołotku rakieta z podobnym motywem :

http://molotok.ru/chasy-raketa-bajkonur-pl-oshchadka-95-vks-i3851967276.html?utm_source=archive&utm_medium=similar_item_panel 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamKoX wyślij lub zanieś zegarek do jakiegoś renomowanego zakładu, samą kopertę daj do profesjonalnego złocenia, koniecznie razem z koronką (tą z przedniej górnej jedynki). Stalową bransoletę wywal - bo nie pasuje (!) i najlepiej kup z litego złota, lub zleć złotnikowi jej zrobienie... wtedy dopiero nadgarstek będzie prezentował się odlotowo :)

 

 

 

Koperty ruskich komandirów były raczej z chromowanego mosiądzu, nie stalowe

MagMa

primo: nie "raczej" a "na pewno"

secundo: przedmiot pytań AdamKoX nie ma nic wspólnego z ruskim czy sowieckim komandirem ...no chyba, że to ...... że nie jest wykonany ze stali   :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamKoX wyślij lub zanieś zegarek do jakiegoś renomowanego zakładu, samą kopertę daj do profesjonalnego złocenia, koniecznie razem z koronką (tą z przedniej górnej jedynki). Stalową bransoletę wywal - bo nie pasuje (!) i najlepiej kup z litego złota, lub zleć złotnikowi jej zrobienie... wtedy dopiero nadgarstek będzie prezentował się odlotowo :)

 

Ja bym nie brał tego wpisu na poważnie myśle że nie warto wogóle pisać szczególnie początkującym zbieraczom takich dyrdymałów - gośc napisał że wie iż to chinski wyrób  a mimo to chciałby go uruchomic ewentualnie odnowić może od kogoś dostał może znalazł jedno jest pewne chce nosić

AdamKoX ja bym ten zegarek dał do zegarmistrza niech go uruchomi koszt nie będzie wielki jesli jest kompletny - koperte samemu wyczyśc i daj nowy pasek taki za 15 zeta i go noś - kiedys jak się ewentualnie wciągniesz w zegarkową pasje to będziesz go wspominał jako ten pierwszy ;)   a że był troche takim lisem bez oka i kulawą nogą to nie ważne ważne że był pierwszy

Powodzenia i nie bierz poważnie niektórych wpisów niektórych ludzi może oni ci go poprostu zazdroszczą :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomoże mi ktoś stwierdzić, czy to w miarę prawdziwy Poljot, czy też jakiś składak?

1499459_10201737029644857_335518439_n.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, tylko wskazówki ktoś chyba pomalował na  żółto :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niewykluczone :D Mój brat, laik zegarkowy, nabył go za granicą i wysłał mi tylko takie zdjęcie, za parę dni będę mógł go dokładniej obejrzeć, ale widzę, że mogło być gorzej, bałem się, że jakiegoś frankena zakupi ni w kij ni w oko ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wam w tej Ameryce wciskają? :D

To zwykły Poljot przemalowany nieudolnie .

Volga to bardzo dawny brand Czajki, która słynęła z raczej filigranowych, damskich zegareczków ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wam w tej Ameryce wciskają? :D

To zwykły Poljot przemalowany nieudolnie .

Volga to bardzo dawny brand Czajki, która słynęła z raczej filigranowych, damskich zegareczków ;)

Aukcja jest z Tokio.W Ameryce prawdziwy hit to zegarki z serii KGB.NKVD "proudly made in Gulag" najlepiej z papierami

post-67292-0-63433900-1388785809_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tam jest numer 007  w tej legitymacji ??? BOSCHE !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czy może mi ktoś coś napisać na temat tego zegarka? 

http://allegro.pl/gigantyczny-piekny-wostok-jak-nowy-cccp-i3843780518.html

Pytam, ponieważ zwyczajnie mi się podoba, a nie wiem czy to nie jakiś bubel. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. :)

Wostok z lat 90-tych, na 2414A (przynajmniej taki mechanizm powinien siedzieć w środku), koperta chrom, ale wg mnie tarcza i ring wokół tarczy są mocno spłowiałe, inaczej mówiąc to nie są kolory "fabryczne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Chyba wszystkie są OK. Rakieta też. Oprócz tego, że ma porysowaną tarczę przez źle osadzoną wskazówkę godzinową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To loteria,. Pokarz swój zegarek. Jak to pamiątka rodzinna to lepiej naprawić. Koszt w zależności gdzie będziesz robił naprawę i co mu dolega może być zdecydowanie tańszy niż eksperymenty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Cena na razie znośna, ale pamiętaj, że z przeznaczenia był to damski zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) 

 

jeszcze wypadło by odszukać jakiegoś Komandirskiego dla siebie, ale w Krakowie coś ciężko ostatnio. niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.