Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Jeśli zbierasz damki, to chyba jakieś Wiesny w chromie miałbym do pogonienia.

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Dzień dobry! Odziedziczyłem takiego poliota, pokaże mi ktoś jak wyglądał oryginalny pasek z jakim go sprzedawano? Będę sobie szukał czegoś możliwie podobnego. Jakies ciekawostki też chetnie posłucham, rzadka czy też popularna wersja? Jaki rocznik to może być?  Idzie do zegarmistrza na pełny serwis na dniach, nie chce go otwierać samemu. 

IMG_20210206_141433.jpg

Nie szukaj oryginalnego paska bo nawet jak znajdziesz to są nie za dobre do noszenia, kup jakąś alfę 18mm brązową (może być krokodyl) i będzie się ładnie prezentował. Poljot de luxe automatic na 29 kamieniach (chyba lata 70?) - popularna wersja, ale za to cenionego zegarka. Zrobić przegląd (nie daj się naciągnąć na serwis za 200 zł) i na nadgarstek. 

późne lata 70-te... bardzo dobry zegarek jak na sowieckie standardy! Jak wyżej: przemyć, przesmarować, wyczyścić syfki w okolicy osadzenia szkiełka (ok.stówki do wydania). Ładny skórzany pasek (czytaj: droższy) też dodatkowo wyeksponuje jego ponadczasową urodę

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Dziękuję za odpowiedzi, ale pozwolę sobie zapytać jeszcze raz - czy ktoś ma zdjęcie oryginalnego paska? Nie mam zamiaru kupować oryginału, chciałem sobie dobrać coś nowego, raczej wyższej jakości ale w porównywalnym stylu

Nie było oryginalnych pasków. Radzieckie zegarki były sprzedawane bez pasków (może z małymi wyjątkami).

Przykład poniżej

vostok-boctok-komandirskie-nos-1989_360_abba6244d6f46cfa77bf33986cbf72d2.jpg

Edited by Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Najprościej podeprzeć się katalogiem, tam często są pokazywane na przykładowym pasku. Przypuszczam, że tu były paski podobne do tych z Łucza i Vostoka.

Piękne komplety, prawda? Ja też nie mogę przestać patrzeć...

Piękne komplety, prawda? Ja też nie mogę przestać patrzeć...

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

jessssuuu... szok! poljoty prześliczne!!! ale paski jak z jakiegoś odpadu po przeróbce ciężkich frakcji ropy naftowej.

Jak dla mnie - oblechy

Kwestia gustu :) Dla mnie oryginalny pasek jest bezcenny. Mam dwa Łucze z oryginalnymi paskami i właśnie te paski mnie mega cieszą, zwłaszcza że jeden praktycznie jak nowy.

Kwestia gustu

Jasne! sam okazyjnie kupiłem i jeszcze do tego założyłem do staruszków kilka pasków z epoki (z podkładką nówki-sztuki) :)

Jestem typem zegarko-maniaka, który zwykle ma na łapie lub w kieszeni cosik ze swojej kolekcji  ...ale jakoś się tak składa, że akurat ich nie niepokoję wciąganiem na nadgarstek...

Czesc. Dzisiaj przeglądałem rodzinne drobiazgi u mamy i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o leżących u niej w szufladzie Ruskach :-).

Są to dwa Wostocki i jeden Poljot.

Nic nie wiem o rosyjskich zegarkach, będę Wam bardzo wdzięczny za kilka słów na ich temat.

Może któryś z nich jest interesującym modelem?

Albo czy według Was warto któryś z nich odnowić do codziennego noszenia?

Dziękuję i pozdrawiam.

20210227_161528.jpg

20210227_161401.jpg

20210227_161436.jpg

20210227_161428.jpg

20210227_161341.jpg

30 minut temu, Calisch napisał(-a):

Czesc. Dzisiaj przeglądałem rodzinne drobiazgi u mamy i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o leżących u niej w szufladzie Ruskach :-).

Są to dwa Wostocki i jeden Poljot.

Nic nie wiem o rosyjskich zegarkach, będę Wam bardzo wdzięczny za kilka słów na ich temat.

Może któryś z nich jest interesującym modelem?

Albo czy według Was warto któryś z nich odnowić do codziennego noszenia?

Dziękuję i pozdrawiam.

20210227_161528.jpg

20210227_161401.jpg

20210227_161436.jpg

20210227_161428.jpg

20210227_161341.jpg

Białe kruki to to nie są. Produkcja lata 70. Chociaż jeśli miałbym któregoś reanimować to tego środkowego Wostoka. Serwis, nowe szkiełko, polerka koperty i ładny garniturowiec by był. Zresztą reszta też jest do uratowania ale wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych, bo zbyt wiele warte nie są nawet w przyzwoitym stanie no chyba że dla Ciebie mają wartość sentymentalną.

Edited by Progfan_87

Godzinę temu, Progfan_87 napisał(-a):

Białe kruki to to nie są. Produkcja lata 70. Chociaż jeśli miałbym któregoś reanimować to tego środkowego Wostoka. Serwis, nowe szkiełko, polerka koperty i ładny garniturowiec by był. Zresztą reszta też jest do uratowania ale wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych, bo zbyt wiele warte nie są nawet w przyzwoitym stanie no chyba że dla Ciebie mają wartość sentymentalną.

Dziękuję za informacje. Tak myślałem, że nie posiadają wartości materialnej. Ze względu na wartość sentymentalna, jednego z tej trójki chętnie bym oddal do serwisu i odnowienia.

Jaki może być koszt takiej operacji? I do kogo się zgłosić z tym tematem?

1 godzinę temu, Calisch napisał(-a):

Dziękuję za informacje. Tak myślałem, że nie posiadają wartości materialnej. Ze względu na wartość sentymentalna, jednego z tej trójki chętnie bym oddal do serwisu i odnowienia.

Jaki może być koszt takiej operacji? I do kogo się zgłosić z tym tematem?

Serwis to koszt ok. 100zl plus szkiełko. Osobiście polecam Kwestię Czasu z Krakowa. 

Jak wyżej @Progfan_87 : popularniaki... ale z tej trójki złocony wostok najfajniejszy.  Jest naprawdę OK i ma potencjał!  Sam bym nosił :)  Tylko koniecznie wypierdziel tą koszmarną i niedobraną bransoletę Czyszczenie i smarowanie . plus  pleksi to wydatek rzędu 8-10 dyszek. Poszukaj/popytaj  o jakiegoś "tradycyjnego" zegarmistrza w okolicy. W żadnym razie nie leź do pierwszego-lepszego punktu wymiany pasków, bateryjek, fleczków i ...dorabiania kluczy :)

Edited by cofer

46 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Serwis to koszt ok. 100zl plus szkiełko. Osobiście polecam Kwestię Czasu z Krakowa. 

41 minut temu, cofer napisał(-a):

Jak wyżej @Progfan_87 : popularniaki... ale z tej trójki złocony wostok najfajniejszy.  Jest naprawdę OK i ma potencjał!  Sam bym nosił :)  Tylko koniecznie wypierdziel tą koszmarną i niedobraną bransoletę Czyszczenie i smarowanie . plus  pleksi to wydatek rzędu 8-10 dyszek. Poszukaj/popytaj  o jakiegoś "tradycyjnego" zegarmistrza w okolicy. W żadnym razie nie leź do pierwszego-lepszego punktu wymiany pasków, bateryjek, fleczków i ...dorabiania kluczy :)

Dziękuję. Koszt serwisu wygląda bardzo rozsądnie, więc na pewno się zdecyduję. Efektem podzielę się czym prędzej.

Myślałem, że nad logiem napisane "Rakieta" ale chyba nie. 

Co to?

image.thumb.png.d2156a76e3e6945ef9ebd03c513042c0.png

3 minuty temu, renqien napisał(-a):

To jest ta przysłowiowa "Takema" :D 

No właśnie, ja zawsze "Pakema" widziałem, stąd zdziwienie :D Sekundnik i koronka chyba od czapy prawda? Rzadkie to?