Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Pomożecie?  Pomożemy! 

Gierkiem zajechało...

 

Tak trochę celowo ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie niespodziewanie okazało się, że siostra ma poljota, taki zwykły jest, chyba typowy, ale zerkniecie i powiecie mi co to za model?

 

Chciałabym podobny, ale w lepszym stanie, tylko nie wiem, jak to cenowo wygląda...

IMG_20230920_115337_662.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nah jest to popularny poljot de luxe z lat 60 na mechaniźmie 2209 na 23 kamieniach z koronką od slavy. Te odbarwienia na kopercir to jest brud czy odpryski złota?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nah tylko uważaj, bo taką tarczę robią też współcześnie i często podmieniają w tych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście niesamowici - dzięki 😁

 

Kacperek - chyba niestety odprysk, to jest w ogóle cały wielki odprysk, a tego złocenia jak na lekarstwo 😏

 

Cjareck - pamiętam, jak dziadek go nosił kiedy miałam kilka lat, teraz mam ponad 40, myślę, że nic tam kombinowane nie było, ale teraz dałeś mi znów do myślenia - jeśli chciałabym taki model to jeszcze muszę się zastanawiac, czy tarcza niewymieniona... to mnie przerasta😆

IMG_20230920_124711_059.jpg

Edytowane przez Nah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest oryginalna 

Podróba wyróżnia się między innymi łukowymi indeskami

s-l1600 (2).jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Nah napisał(-a):

Jesteście niesamowici - dzięki 😁

 

Kacperek - chyba niestety odprysk, to jest w ogóle cały wielki odprysk, a tego złocenia jak na lekarstwo 😏

 

Cjareck - pamiętam, jak dziadek go nosił kiedy miałam kilka lat, teraz mam ponad 40, myślę, że nic tam kombinowane nie było, ale teraz dałeś mi znów do myślenia - jeśli chciałabym taki model to jeszcze muszę się zastanawiac, czy tarcza niewymieniona... to mnie przerasta😆

 

Sprawa jest prosta! Masz oryginał, a @Kacperek_77u pokazał, jak wygląda kopia. Porównaj je i będziesz wiedziała czego unikać. Przede wszystkim indeksy (te złote kreski) - w oryginale to są kreski - "I" natomiast chińskie podróbki mają łódki - "()". Do tego chyba kolor tej masy perłowej się różni. W razie wątpliwości możesz przecież zawsze zapytać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o pomoc w identyfikacji dziękuję🧡

zegar.jpg

32.jpg

Edytowane przez zomerkol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zomerkol napisał(-a):

Poproszę o pomoc w identyfikacji dziękuję🧡

zegar.jpg

Jak znający trochę cyrylicę, odczytałem nazwę - JANTAR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Taki de luxe wśród diverów 😉 ogólnie bardzo rzadki.

To ori? :huh:

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

 

🤯🤯🤯


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić ten zegarek? Koperta aluminiowa. Tarcza jest rzadka? Trochę inne wskazówki jakby od Pobiedy w tym co widziałem. 

Screenshot_20231005-095042_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mir'ek z gołąbkiem. 

Z wyglądu bardzo sympatyczny.

Trudno mi ocenić wielkość koperty a chyba można się zdziwić.

Czy warto ? nie mnie oceniać.

Jak się podoba.. kto broni kupić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Jakbyś nie chciał, to daj znać, gdzie go znaleźć.

To na lokalnym targu. Cena nie jest jakaś  niska, bo to handlarz.  Jak kilka zegarków bym wziął to 120, jak tylko ten to 160. 

Dlatego pytałem się czy to rzadki zegatek i czy warto.  Ale chyba nie warto w tej cenie.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, art_69 napisał(-a):

To na lokalnym targu. Cena nie jest jakaś  niska, bo to handlarz.  Jak kilka zegarków bym wziął to 120, jak tylko ten to 160. 

Dlatego pytałem się czy to rzadki zegatek i czy warto.  Ale chyba nie warto w tej cenie.

Zwykły Start to bardzo pospolity zegarek ale ta tarcza to już zupełnie inny temat. Ta tarcza nie jest rzadka. Ona jest bardzo bardzo rzadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się nie orientuje co to za zegarek i czy produkują do niego nowe tarcze?

Ten  na zdjęciu to oryginał?

To już jest produkcja po 1990 roku?

Gdybym chciał kupić to jaka jest orientacyjna lub średnia cena?

kwarc.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta pulsometr, wygląda na oryginał. Co do wartości to się nie wypowiem, bo nawet nie pamiętam kiedy ostatnio w Polsce widziałem taką na sprzedaż. Za granicą chodzą w okolicach 100$ i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.