Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Stierlitz napisał(-a):

Ja mam DACa z "natywnym" dekodowaniem i renderowaniem (cokolwiek to znaczy) mqa - Matrix Mini i3 pro. Samopoczucie bez zmian, chciałem mieć przetwrnik i streamer w jednym kompatybilny z roonem, który odtwarza wszystkie popularne formaty, mqa też przez wzgląd na Tidal HiFi i niektóre nowe wydania dostępne w tymże formacie.

Ciekawe, czy mqa pozostanie na rynku, ta spółka odpowiada przecież nie tylko za jego promocję, ale przede wszystkim udzielanie licencji.

A stać Cię na abonament Roon'a ? Bo to jakieś kosmosy kosztuje chyba, że są jakieś obejścia lub promocje. Z tego co pamiętam dożywotni ponad 600$/3k zł

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12,5 dolara miesięcznie przy opłacie za rok z góry. Ja dostałem na początku kod na 9 miesięcy gratis. Wieczysta 830. Drogo, ale działa świetnie. Nie znalazłem w pełni funkcjonalnej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

To jest 60 zł i nadal nie ma w tym żadnej muzyki, trzeba ją jeszcze dokupić.

Ja znalazłem jest nim urządzenie WiiM Pro i jego aplikacja, która obsługuje chyba wszystkie serwisy muzyczne, urządzenie daje bit-perfect 24/192 i ciężko będzie w tych wszystkich serwisach muzycznych znaleźć i uciągnąć wyższa, którą teoretycznie obsługuje Roon. Wiadomo nie rzucę mu też takiej z dysku. WiiM Pro ma też wersję beta obslugi MQA, która u mnie działała bez problemu, ale już nie będzie bo za to nie zapłacę co wyjaśniłem stronę wcześniej opisując DACi.

Największe udogodnienie dla mnie w tym Wiimie to trigger. Włączam muzę w aplikacji, ona włącza streamer, trigger streamera włącza DAC z triggerem a ten włącza mi wzmacniacz z triggerem. Kończę słuchać ze streamera, robię stop i dzieje się proces odwrotny, wszystko się wyłącza.

A kasę z Roona mam na oplacenie abonamentu. Raz sobie kupie Amazon innym razem Deezer, Tidal czy Spotify i to nawet w najwyższej opcji.

Roona miałem testować bo miał być jak u Ciebie z jednym urządzeniem gratis. Urządzenie kupiłem nowe a kupon w środku był nieważny.

Czy ja się z Tobą licytuję co lepsze ? Apsolutnie nie. Po prostu nie ufam tym streamerom i serwisom. Na przykładzie MQA, (ale i innych telewizyjnych, których było od groma i wyparowały) dzisiaj są a jutro ich nie będzie, albo wypowiedzą sobie umowy lub wsparcie ( Ifi miało mieć Chromecasta i zobaczyli środkowy palec).

Z powyższego powodu nie zamierzam za to płacić kokosów a w zasadzie im mniej tym lepiej.To wszystko jeszcze strasznie kuleje, albo jest grubymi nićmi szyte. Z doskoku wolę sobie kupić fajną płytę CD.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Burns napisał(-a):

To wszystko jeszcze strasznie kuleje, albo jest grubymi nićmi szyte. Z doskoku wolę sobie kupić fajną płytę CD.


Hahaha temat jest rozpędzony jak francuski TGV a Ty widzisz kulenie 😂


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):


Hahaha temat jest rozpędzony jak francuski TGV a Ty widzisz kulenie 😂

Tak widzę a Ty nie ? To podaj przykłady pociągu, w którym siedzisz bez ograniczeń sprzętowych i programowych. Pośmiejemy się wtedy może razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Burns napisał(-a):

Tak widzę a Ty nie ? To podaj przykłady pociągu, w którym siedzisz bez ograniczeń sprzętowych i programowych. Pośmiejemy się wtedy może razem.


Wiesz to Ty masz jakieś dziwne założenie, że ma nie być ograniczeń sprzętowych i programowych. 

To raczej oczywiste, że aby korzystać z czegoś to musisz mieć odpowiedni sprzęt. 
Jak masz takie dziwne założenie, że bez inwestycji sprzętowej masz mieć najnowszą technologię to się to nie może udać 🤷🏻‍♂️


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pisar napisał(-a):


Wiesz to Ty masz jakieś dziwne założenie, że ma nie być ograniczeń sprzętowych i programowych. 

To raczej oczywiste, że aby korzystać z czegoś to musisz mieć odpowiedni sprzęt. 
Jak masz takie dziwne założenie, że bez inwestycji sprzętowej masz mieć najnowszą technologię to się to nie może udać 🤷🏻‍♂️

Ja Cię pytam w takim razie o twoją inwestycję bo lubisz wrzucać slogany bez podkładu; przykładów.

Zerknąłem w takim razie na streamery Naim dosyć popularne ostatnio mimo ceny 15k. To już inwestycja czy jeszcze nie ? Nie wiem w co by to miała być inwestycja, ale na pewno odczuwalne uszczuplenie portfela.

I co tam widzę?

https://www.q21.pl/naim-nd5-xs-2.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=99fd1772-9f1f-133c-1b3d-5924471df72b

Zarówno ograniczenia na wyjściach z próbkowaniem - widocznie gawiedź więcej nie potrzebuje a i tak da się wydoić. Brak min. Deezer i gwarancja 2 lata i dłużej nie muszą mi zapewniać wsparcia. To jest ten twoj TGV...

No to proszę jeszcze pomiary techniczne, które upraszczając nijak mają się do kwoty 15k

https://www.stereophile.com/content/naim-nd5-xs-2-media-player-measurements 

Często obnażona prawda bywa bolesna.

 

Właśnie mi się przypomniały zakupy pierwszych Pendolino w PL, były pociągi tylko torów pod ich osiągi nie było. 😉

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2023 o 17:22, pisar napisał(-a):

 

Możesz rozwinąć?

Tutaj o co dokładnie chciałeś zapytać - możesz rozwinąć ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Burns napisał(-a):

Ja Cię pytam w takim razie o twoją inwestycję bo lubisz wrzucać slogany bez podkładu; przykładów.

Zerknąłem w takim razie na streamery Naim dosyć popularne ostatnio mimo ceny 15k. To już inwestycja czy jeszcze nie ? Nie wiem w co by to miała być inwestycja, ale na pewno odczuwalne uszczuplenie portfela.

I co tam widzę?

https://www.q21.pl/naim-nd5-xs-2.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=99fd1772-9f1f-133c-1b3d-5924471df72b

Zarówno ograniczenia na wyjściach z próbkowaniem - widocznie gawiedź więcej nie potrzebuje a i tak da się wydoić. Brak min. Deezer i gwarancja 2 lata i dłużej nie muszą mi zapewniać wsparcia. To jest ten twoj TGV...

No to proszę jeszcze pomiary techniczne, które upraszczając nijak mają się do kwoty 15k

https://www.stereophile.com/content/naim-nd5-xs-2-media-player-measurements 

Często obnażona prawda bywa bolesna.

 

Właśnie mi się przypomniały zakupy pierwszych Pendolino w PL, były pociągi tylko torów pod ich osiągi nie było. 😉

 

 

Co ma do tego wszystkiego o czym piszesz moja inwestycja? 

Mam streamer, który obsługuje MQA ale nie kupiłem go dla samego MQA.

 

Twój przykład jest z czapy i wybrany pod udowodnienie swojego złożenia. Każdy ma inne potrzeby i nie każdemu wszystko podpasuje czy jest potrzebne - widzisz dla mnie np. taki Deezer o którym piszesz jest kompletnie zbędny.

 

Odpowiadając czy streamer za 15k to dobra inwestycja: nie wiem. Ja kupuję sprzęt do słuchnia muzyki a nie do analizowania inwestycji


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, no już lepiej rozgadałeś się, ale nie do końca. Konkrety - jaki? Ja po prostu nie chcę, żeby ktoś (producent) przez kwotę narzucał mi serwis jaki mam słuchać lub z jakim próbkowaniem. Nie sztuka wydać. Ja nie kupiłem i nie kupię Naima, to co kupiłem wydając 1/5 daje mi więcej. Drogi są w/g mnie trzy. Wiim Pro, który dostrzegł tą lukę i kulawość systemu ( teraz 180$ można w razie W puścić w kibel, jest też kilka innych firm z tej samej płaszczyzny próbując zgarnąć kawałek tego tortu). Jest Roon, który dostrzegł to samo wcześniej oraz wszelkiej maści maliny i komputery z kartami studyjnymi - tylko, że tego Kowalski jeżdżący TGV sam do kupy nie poskłada. Cała reszta to uzależnianie się od producenta danego streamera i jego oprogramowania, liczenie, że skoro wziął prowizję przy zakupie to już później doić nie będzie i będzie trwał w nieskończoność. Mógłbym tak długo punktować, ale po co ? W 2023 wsadzanie kart sieciowych 10/100 mówi samo za siebie. Technologicznie jest już powiedziane 90%, ale na chwilę obecną jest odcinanie kuponów od każdej dodanej pierdoły w niedopracowanym wydaniu. Wiesz co znaczy zielona a co niebieska kropka przy dekodowaniu MQA ?

Poza tym MQA, spoko niech sobie żyje, szkoda tylko, że ich zachłanność nie dała możliwości włączenia i wyłączenia tego "dekodowania".

Co jeżeli ktoś chce w miarę bezkosztowo i np chce wykorzystać konsolę powiedzmy xbox, nie ma w niej bit-perfect (jest 48) a z aplikacji jest Deezer i Spotify a nie ma ulubionego Tidala, musi lecieć po streamer, zmienić preferencje serwisowe ( cała nieeksportowalna playlista) albo szukać innej konsoli ? Ale po co zniżać się do konsol, z reguły same streamery postępują w ten sam sposób i zmuszają do takich wyborów. Tak widziałem ludzi, którzy kolekcjonują lub zmieniają DACi i Streamery nawet co 3 miesiące. Dzięki temu, takim zachowaniom i przeciwnikom tego, CD nie odeszło do lamusa chociaż już prawie dni CD były policzone.

 

Dla Ciebie streaming to jest TGV a dla mnie to tylko dojna krowa, aż ktoś lub coś to wchłonie. Tak samo jak były przystawki GPS, lub dedykowane urządzenia GPS a teraz ten rynek się załamał bo każdy ma to w telefonie, pozostała nisza dla globtroterów i innych sportów ekstremalnych.

 

Zegark Garmin Fenix mają zaimplementowane tylko Spotify i Deezer.

 

PS. Kup sobie kiedyś promocyjny miesiąc Deezer i Amazon Music, żeby spróbować samą jakość, którą oferują vs inni. Oczywiście jak uda Ci się to już włączyć 🤣🤣🤣

 

Przypomniałem sobie o firmie Moon, tam też jest "ciekawie". Zmęczył nnie ten temat. Bawcie się sami, zobaczymy za 2 lata gdzie to zajechało i ile urządzeń ma jeszcze wsparcie.

 

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/przetworniki-i-streamery/4733-soundgenic-hdl-ra4tb

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych powodów w obecnym stanie rzeczy wolę rozdzielić Streamer i DAC na dwa osobne urządzenia. Zawsze łatwiej zmienić pojedyńcze kulejące ogniwo. 

Tutaj szybko i przejrzyście wykładają kawę na ławę co to warte.

https://www.stereophile.com/category/digital-processor-reviews

 

Pamiętam jak mi się ten DAC podobał i jakie ma parametry, aż go zmierzyli na powyższej stronie.

https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/3034-ifi-audio-pro-idsd

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych kablach i zastanawiam się że jeszcze nikt z apologetów tych kosmicznych cudów nie wspominał o prądzie. No bo jak to zakupić takie cuda i pobierać zwykły prąd z gniazdka?? Są przecież alternatywy:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są audiofilskie gniazdka, listwy, filtry - a pewnie są to oczywiście mamy temat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Tak czytam o tych kablach i zastanawiam się że jeszcze nikt z apologetów tych kosmicznych cudów nie wspominał o prądzie. No bo jak to zakupić takie cuda i pobierać zwykły prąd z gniazdka?? Są przecież alternatywy:

Dziad ma ze 100 lat i pewnie ledwo cokolwiek słyszy, ale szumy w prądzie mu przeszkadzają xD. Czekam na komentarze w stylu "nie miałeś okazji posłuchać to nie oceniaj".


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nicon napisał(-a):

Dziad ma ze 100 lat i pewnie ledwo cokolwiek słyszy, ale szumy w prądzie mu przeszkadzają xD. Czekam na komentarze w stylu "nie miałeś okazji posłuchać to nie oceniaj".

Słowo ,, audiofilskie" jeszcze długo przyjmie każdy bełkot i spróbujz zamknąć każdą dyskusję bo ja "audiofil" . To kolejny sposób budowania sztucznego prestiżu - przynajmniej w swoim mniemaniu i chyba o to w tym audiofilskim półświatku chodzi.

Przecież malina (nie mam) nie może "zagrać" jak streamer za 30k ( też nie mam)

 

Całe szczęście są już fora i portale, które wkurwiły się na obecny od kilku lat chłam marketingowy i obalają mity. Niestety takie urządzenia pomiarowe kosztują 30000$ i niewielu ma do nich niezależny dostęp.

Przykład zbadania jednej z legend.

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-chord-mojo-dac-and-amp.5120/page-26

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy za cyfrowe projekty Chorda odpowiada nadal Robert Watts? O ile pamiętam, jego autorstwa był DAC64, ale nie wiem, co potem. Watts wziął tę robotę dla Chorda po tym, jak jego forma DPA ostatecznie spadła z rynku (ku żalowi wielu, bo zwłaszcza jego źródła cyfrowe były bardzo cenione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam o tych kablach i zastanawiam się że jeszcze nikt z apologetów tych kosmicznych cudów nie wspominał o prądzie. No bo jak to zakupić takie cuda i pobierać zwykły prąd z gniazdka?? Są przecież alternatywy:
 
 

Ten drugi jeszcze lepszy "audiofil", mieszka w 20 metrowej zagraconej klitce, a ma głośniki do 80m salonu, albo i lepiej.
Ale wuj z akustyką, ważne, że kosztowały 100tys, więc na pewno mu grają super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ciekaw jestem, czy za cyfrowe projekty Chorda odpowiada nadal Robert Watts? O ile pamiętam, jego autorstwa był DAC64, ale nie wiem, co potem. Watts wziął tę robotę dla Chorda po tym, jak jego forma DPA ostatecznie spadła z rynku (ku żalowi wielu, bo zwłaszcza jego źródła cyfrowe były bardzo cenione).

Nie wiem co robi teraz, powyższy link jest z 2018 ( jest tam jeszcze kilka testów urządzeń tej marki) i wyraźnie mówi, że to jego konstrukcja.

Tu chodzi o inny problem, są bardzo dobre urządzenia, które są konserwatywne i nie zmieniają się od kilku lat jak rme adi-2/ pro, bo grają dobrze i zamierzone mają wyśrubowane parametry.

Są też takie, które owiane są audiofilską legendą a jak zaoytasz jakie to ma parametry, to usłyszysz po co mi parametry, przecież ja mam sluch (poza tym to Chord więc nie ma prawa "grać" źle) . Popatrz sam, zbadany 5 lat temu a nadal bryluje w filmikach porównawczych na YouTube.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASTRAL napisał(-a):


Ten drugi jeszcze lepszy "audiofil", mieszka w 20 metrowej zagraconej klitce, a ma głośniki do 80m salonu, albo i lepiej.
Ale wuj z akustyką, ważne, że kosztowały 100tys, więc na pewno mu grają super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak ma mieszkać w większym skoro wszystko na sprzęt wydał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, beniowski napisał(-a):

A jak ma mieszkać w większym skoro wszystko na sprzęt wydał?

 

Warto było. Teraz słyszy nawet szum generowany w sieci przez telewizor u sąsiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ASTRAL napisał(-a):


Ten drugi jeszcze lepszy "audiofil", mieszka w 20 metrowej zagraconej klitce, a ma głośniki do 80m salonu, albo i lepiej.
Ale wuj z akustyką, ważne, że kosztowały 100tys, więc na pewno mu grają super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Swego czasu miałem u siebie w pokoju 20 m stare kolumny B&W Matrix 801, które grały tam znakomicie. Były głośniki zaprojektowane jako studyjne, chociaż z głośnikiem niskotonowym 30 cm. Potem miałem tam przez jakiś czas jeszcze większe skrzynie, czterodrożne, owszem kosztujące chyba faktycznie 100 tysięcy, które również mieściły się tam z dźwiękiem znakomicie. A zaraz potem miałem tam dwudrożne kolumny z nisko-średniotonowcem 25 cm, które wręcz przeciwnie, basem przeciągały niemiłosiernie... Za to były bardzo  ładne 🙂 Teraz w innych już, nowych 25 metrach mam podstawkowe kolumny na osiemnastce, które bez trudu wypełniają pokój dźwiękiem i nie odczuwam braku niczego. Jeszcze nieco lepszy efekt był, kiedy na ich miejscu stała najnowsza wersja Guarneri Homage, ale duże Spendory na trzydziestce też dawały wspaniały efekt. Wniosek: nie da się do końca wnioskować po rozmiarach pudełka. Wybitnie zaprojektowane kolumny jak się okazuje wciąż istnieją i nie każdy potrafi je zmajstrować. Widocznie nie każdy konstruktor zna się na akustyce DOBRZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

 

Swego czasu miałem u siebie w pokoju 20 m stare kolumny B&W Matrix 801, które grały tam znakomicie. Były głośniki zaprojektowane jako studyjne, chociaż z głośnikiem niskotonowym 30 cm. Potem miałem tam przez jakiś czas jeszcze większe skrzynie, czterodrożne, owszem kosztujące chyba faktycznie 100 tysięcy, które również mieściły się tam z dźwiękiem znakomicie. A zaraz potem miałem tam dwudrożne kolumny z nisko-średniotonowcem 25 cm, które wręcz przeciwnie, basem przeciągały niemiłosiernie... Za to były bardzo  ładne 🙂 Teraz w innych już, nowych 25 metrach mam podstawkowe kolumny na osiemnastce, które bez trudu wypełniają pokój dźwiękiem i nie odczuwam braku niczego. Jeszcze nieco lepszy efekt był, kiedy na ich miejscu stała najnowsza wersja Guarneri Homage, ale duże Spendory na trzydziestce też dawały wspaniały efekt. Wniosek: nie da się do końca wnioskować po rozmiarach pudełka. Wybitnie zaprojektowane kolumny jak się okazuje wciąż istnieją i nie każdy potrafi je zmajstrować. Widocznie nie każdy konstruktor zna się na akustyce DOBRZE.

Zgadz się. Natomiast nie widzę sensu iść w kolumny podstawkowe jeżeli pod względem wagi i gabarytów razem ze stendem zajmują tyle samo miejsca. Ty dobrym przykładem może być Sonus Faber, który długo trzymał się się podstawkowych i osiągnął w nich bardzo dużo tak samo jak robi to teraz z podłogowymi.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci Japończycy... Warto zwrócić uwagę, że te ich ogromne kolumny to wysokoskuteczne tuby. Wielkie papierowe niskotonowce mają minimalne wychylenie. Japońscy audiofile używają do nich wzmacniaczy lampowych, często są to SET na 2A3. Tam to jest cała taka powiedzmy subkultura, fani tego dźwięku i takich rozwiązań. Te kolumny u nich będą grać cicho, ale będą oddawać każdy szmer. To nie jest moja para kaloszy, wolę mieć u siebie bardziej uniwersalny system, ale mam kolegę, który w pokoju średniej wielkości miał ogromne Voice of the Theatre odkupione z rozbiórki starego berlińskiego kina (zespół VotT tworzył tam macierz głośników), zasilane właśnie SET na 2A3. Jako źródło oczywiście gramofon, jak w Japonii 🙂 Grało mu to bardzo subtelnie.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi Pan z JP 15 lat nie kupił żadnego nowego ubrania. Jego koszule mogą być przepocone a przynajmniej mają pożółkłe i przetarte kołnierzyki - to jednak pikuś. On wygląda na ewidentnie zmęczonego poszukiwaniami, każdej zniekształconej nuty przez swój sprzęt. Nie widać radości ze słuchania muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

A ci Japończycy... Warto zwrócić uwagę, że te ich ogromne kolumny to wysokoskuteczne tuby. Wielkie papierowe niskotonowce mają minimalne wychylenie. Japońscy audiofile używają do nich wzmacniaczy lampowych, często są to SET na 2A3. Tam to jest cała taka powiedzmy subkultura, fani tego dźwięku i takich rozwiązań. Te kolumny u nich będą grać cicho, ale będą oddawać każdy szmer. To nie jest moja para kaloszy, wolę mieć u siebie bardziej uniwersalny system, ale mam kolegę, który w pokoju średniej wielkości miał ogromne Voice of the Theatre odkupione z rozbiórki starego berlińskiego kina (zespół VotT tworzył tam macierz głośników), zasilane właśnie SET na 2A3. Jako źródło oczywiście gramofon, jak w Japonii 🙂 Grało mu to bardzo subtelnie.

Jaka jest idea stosowania gramofonów i płyt winylowych u audiofilów? Chodzi o to żeby mieć gorszą jakość źródła którą można poprawiać potem złotymi słupami wysokiego napięcia?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.