Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz napisać do serwisu Zibi, pewnie mogą sprowadzić moduł, tylko  obecne ceny nie zachęcają do napraw zegarków.

Kupić taki sam model na przeszczep to też trudna sprawa bo zapewne jak już używka to sprawna i się ceni.

Zapytaj o ten moduł w TT Zibi ale doradziłbym kupić inny zegarek, może inny model, coś zmienić :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Możesz napisać do serwisu Zibi, pewnie mogą sprowadzić moduł, tylko  obecne ceny nie zachęcają do napraw zegarków.

Kupić taki sam model na przeszczep to też trudna sprawa bo zapewne jak już używka to sprawna i się ceni.

Zapytaj o ten moduł w TT Zibi ale doradziłbym kupić inny zegarek, może inny model, coś zmienić 🙂 

Dzięki za odpowiedź. 

Chwile po napisaniu tego postu ktoś zaakceptował moją ofertę na ebay co jest wiążące z kupnem, tak więc czekam na paczkę z używką, zobaczymy co z tego będzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jest ... i jest git B) 


Ostatnie zdjęcie nokautujące. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje @tomaliusz, Edifice EFR-S107 to piękny zegarek. Tylko pasek do wymiany moim zdaniem.

 

a12cff00d36f1e26.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, p.r.p. napisał(-a):

Ostatnie zdjęcie nokautujące. 🤣

 

No jest :D 

Po noszeniu kilku dni takiego odważnika to aż miło tego kaziowego slima zarzucić ;) 

 

2 godziny temu, Topaz napisał(-a):

Gratulacje @tomaliusz, Edifice EFR-S107 to piękny zegarek. Tylko pasek do wymiany moim zdaniem.

 

a12cff00d36f1e26.jpg

 

 

Pasek już zmieniłem na skórkę którą nosiłem na efv-100 B)

IMG_20210721_195421.jpg

 

IMG_20210721_201314.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... rasowo pasek i całość wygląda, a przeszycia pasują do indeksów. Klasa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bogdan57 napisał(-a):

edifi.thumb.jpg.1749765d0b4606b0f4f1cb954d213861.jpg

 

Jak oceniasz bransoletę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może EFV610DC? 

Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo fajnie. Foto z netu.

 

IMG_20210725_144832.jpg

IMG_20210725_145337.jpg


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wrzesień i znowu bierze mnie na zakupy w mega okazyjnych cenach. 200 zł, aż wstyd za tyle kupić tak piękny zegarek! Żadne zdjęcie w necie nie oddaje koloru tarczy. Błękit piękny! Miałem na oku ten zegar od dawna. Na żywo robi lepsze wrażenie niż mój Orient Kamasu w zieleni za 6x tyle zł... Edifice kolejny raz mnie zadziwia stosunkiem ceny do aż takiej jakości! Praca bezela zadziwia! Edit: EFV-120DB-2AVUEF

IMG_20210910_131241.jpg

IMG_20210910_131424.jpg

IMG_20210910_131633.jpg

IMG_20210910_131849.jpg

Edytowane przez radar333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ef-129, wychodził chyba tylko na bransie,

kojarzy ktoś może czy podejdzie do niego pasek z jakiegoś modelu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ef-129, wychodził chyba tylko na bransie,
kojarzy ktoś może czy podejdzie do niego pasek z jakiegoś modelu? 
Z tego co widzę to ma on klasyczną bransoletę z tymi... No... Zgubiłem słowo... Zaślepkami .
Zdemontuj bransę i zmierz suwmiarką szerokość między uszami koperty...

07b5d1bc231206ff55a4ff13b8275395.jpg&key=72ea63bd25f149182585d165faefb3b6d13f73f116054c6d6bd3a34d87b18cca

Ja mam taki problem z moim ef-126 ale tam bransoleta jest częścią koperty... Ma specyficzne mocowanie...

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, element między uszami też jest chyba wyjmowalny, zastanawiałem się czy znajdę pasek który by do niego pasował, nie wiem czy nie będzie dziwnie wyglądać jak go usunę i kupię pasek na rozstaw uszu w kopercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wygląda to źle, zawsze nosiłem zegarki na bransoletach, ale latem więcej chodziłem z g-shockiem, i kajdan jakoś tak mi zaczął przeszkadzać :-). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Amig0 napisał(-a):

Nawet nie wygląda to źle, zawsze nosiłem zegarki na bransoletach, ale latem więcej chodziłem z g-shockiem, i kajdan jakoś tak mi zaczął przeszkadzać :-). 

Ja już jakiś czas temu zmieniłem bransolety na paski silikonowe, dużo wygodniej się nosi i jak dla mnie wyglądają dobrze 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupiłem zegarek EDIFICE Casio Super Slim Honda Racing Limited Edition... ale nie odbierałem go od razu tylko został w sklepie do skrócenia bransolety i... naładowania, bo przy oglądaniu (wyjęcia z pudełka) rozładowany (wszystkie wskazówki na 12).

po 2 dniach dzwonie i pytam czy już chodzi czy ładowali ... okazuje sie że nie działa dalej. niby ładują go na świetle dziennym (przy oknie) ale bez dostępu słońca (mają okno na północ) i tylko był w ich godzinach pracy czyli nie więcej niż 8 h i z powrotem do pudełka. Pytania: czy możliwe że potrzeba więcej czasu na jego naładowanie aby "ruszył" ? nawet jak ruszy czy obawiać się późniejszego użytkowania (tj. czy takie na maksa rozładowanie wpływa na żywotność akumulatorka ?)

czy skuteczniejsze będzie świecenie na niego sztucznym światłem (jakaś lampka) czy światło dzienne (bez słońca przy szybie) ? generalnie dałem czas im do soboty... i jade albo po zwrot pieniędzy ... a jak za działa to po zegarek ... no i własnie ... czy jest teraz sens ... czy to normalne że rozładowany jest do zera... acha ... podobno wskazówka sekundnika jest w pozycji 57 (czyli niby zmieniło się w tryb ładowania). 

Prośba o pomoc co o tym sądzić czy odpuścić ten egzemplarz i szukać w innym sklepie ??

dziękuje z góry za opinie 

 

Pozdrawiam

Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś Citizena z Eco drive, po wyjęciu z pudełka też nie dawał znaku życia. Ruszył jak powisiał kilka godzin pod kloszem lampy w pokoju, ale nie podładował się na tyle żeby ustawić czas radiowo. Dopiero dzień spędzony na parapecie (była zima, mało słońca) przywrócił mu funkcje życiowe, dla pewności spędził tam jeszcze jeden dzień, i od tego czasu zero problemów. Spróbuj rozszyfrować datę produkcji na deklu, zapewne spędził kilka miesięcy w pudełku bez dostępu światła. Jak poprostu postawili go na półce to nie wiem czy ma tam dosyć światła, mój potrzebował paru godzin wisząc kilkanaście cm pod żarówką. Ale generalnie nie jest to nic niezwykłego, z tego co czytałem solary często przychodzą rozładowane, a potem działają normalnie.

Edytowane przez Amig0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.