Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość miczel1

miałem ten model. tylko trudno pojąć mi polityke casio , kiedys G był zegarkiem prostym i funkcjonalnym dzis to gadżety w przerosniętych kopertach naszpikowane bajerami które mają potkrecic sprzedaż, bo jak zrozumiec że zegarki casio które kosztuja mniej niż 200zł są bardziej funkcjonalne. Do tego zegarek mający dumne 200m paruje a mający 100m za 150zł nie paruje. NIE ŁAPIE TEGO. Za jakis czas G bedzie oznaczało GÓWNO nie zegarek.

 G shock paruje bo jest zbyt szczelny kolego,a najchetniej parują wersje MUD :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 G shock paruje bo jest zbyt szczelny kolego,a najchetniej parują wersje MUD :)

to tak jak by ktoś stwierdził ze lan rover defender nie na daje się w teren bo jest zbyt terenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Za jakis czas G bedzie oznaczało GÓWNO nie zegarek"

Żebyś się nie zdziwił kolego.

nie grozi mi to, raczej zdziwią sie cie którzy kupia g-shocka za 500 i wiecej stówek a potem bedą pisac ze im paruje szybka od srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

 G shock paruje bo jest zbyt szczelny kolego,a najchetniej parują wersje MUD :)

 

to czemu to twierdzenie nie dotyczy screwback'ow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie paruje bez przyczyny.

Czy mercedes czy fiat nie ważne, oba się psują.

A jak Ci się G nie podoba to kup sobie

S-Shock. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

to czemu to twierdzenie nie dotyczy screwback'ow ??

Koperta stalowa inaczej przewodzi ciepło  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Koperta stalowa inaczej przewodzi ciepło  <_<

 

moglbys rozwinac mysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 G shock paruje bo jest zbyt szczelny 

To mój G chyba jest nieszczelny bo nie paruje hehe :)

 

 Za jakis czas G bedzie oznaczało GÓWNO nie zegarek.

 Chyba nie będzie tak zle, jak się zpi...y to se kupie nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

moglbys rozwinac mysl?

Koperta stalowa lepiej przewodzi ciepło niż szkło, w związku z tym, gdy ogrzejemy dekielek zimnego zegarka ewentualna wilgoć skondensuje się na metalowej ściance koperty. Oczywiście nie zostanie to zauważone  ;)

Żeby nie było, wolę stalowe screwbacki  :P 

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

Do gs 1400 też pewnie by pasował tylko szkoda, że z elementami plastikowymi.

Coraz bardziej skłaniam siędo zakupu Oceanusa   OCW T150...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zakupiłbym ten model.

Ma go ktoś?

Myślicie, że mimo metalowej bransolety ten bezel jest plastikowy i ma tylko metaliczny kolor?

post-71916-0-65577900-1414186596_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G shock paruje bo jest zbyt szczelny kolego,a najchetniej parują wersje MUD :)

Akurat wziąłem na wieczorną przejażdżkę g-9300, warunki podobne dom ok 20 stopni przed wyjściem, a na dworze 1-2. Mudman nie zaparował. Moim zdaniem ta para to raczej niedopilnowanie warunków w fabryce tzn za duża wilgotność powietrza podczas zamykania zegarków. Oba moje parujące G zostały wyprodukowane w Tajlandii i może akurat ktoś otworzył okno czy coś i wpadło wilgotne powietrze. Do tego to trudna do wykrycia przypadłość więc nie wyłapali tego w fabryce. Co do szczelności zegarka to sądzę, że jest szczelny i parowanie nie ma znaczenia oprócz chwilowego ograniczenia w odczycie godziny. Dla mnie to nawet nie jest wada, bo trzeba spełnić wyjątkowe warunki aby ją zauważyć i po drugie za bardzo lubię G-shocki.

Kiedyś trafiła mi się dużo gorsza wada w gwx-5600, mianowicie nie działał "tilt sensor" czyli nie działały funkcje związane z ruchem zegarka. Jak zgłebiłem temat to okazało się, że problem dotyczył całych serii gwx-5600 i Gw-m5610.

Edytowane przez DamianDe

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Chętnie zakupiłbym ten model.

Ma go ktoś?

Myślicie, że mimo metalowej bransolety ten bezel jest plastikowy i ma tylko metaliczny kolor?

 

bezel ma na bank z tworzywa..

-a tak wogole to calkiem fajny model bo widze ze to screwback a ja uwielbiam screwbacki :) jedyne co mnie zastanawia to to czy wszystkie ogniwa z metalowe - dokladnie chodzi mi oto czy pierwsze ogniwo z tym grawerem w ksztalcie literki G jest ze stali,to mnie zastanawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ale skoro w takim "prestiżowym" MT-G potrafią miedzy metalową bransoletą a kopertą dać trzeszczący niczym tapicerka w skodzie plastik, to chyba mnie już nic nie zaskoczy.

 

Edycja:

Widać na tym zdjęciu, że to plastik i to mało fantastic :( słabo.

post-71916-0-09587700-1414190056_thumb.jpg

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem sobie takiego G, żeby nie wychodziło na to że się wymądrzam o G-shockach nie mając żadnego!  :)

 

Najtańszy jaki znalazłem z waveceptorem i solarem AWG-M100. Wydaje mi się, że troszkę niedoceniany i niezbyt popularny model. Ale jestem zadowolony, ma wszystko co G powinien mieć moim zdaniem. Ciekawe, że na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach...

 

awg-m100_1.jpg

 

awg-m100_2.jpg

 

W planach mam jeszcze GW-3000 lub GWA-1100, zależnie jak finanse pozwolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezel ma na bank z tworzywa..

-a tak wogole to calkiem fajny model bo widze ze to screwback a ja uwielbiam screwbacki :) jedyne co mnie zastanawia to to czy wszystkie ogniwa z metalowe - dokladnie chodzi mi oto czy pierwsze ogniwo z tym grawerem w ksztalcie literki G jest ze stali,to mnie zastanawia

Miałem ten model. Bezel z tworzywa lekko błyszczącego.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-1000 ciekawy. Można dołożyć bransoletę.

GA-1000 jego tarcza jest smutna przez ten wykrzywiony jak banan wskaźnik. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupiłem GA-120 i miałem ładnie wszystko ustawione. Ale musiałem zmienić dzisiaj godzinę (cofnąć do tyłu) no i wszystko mi się przestawiło. Chciałbym, mieć znowu wyświetlaną datę zamiast godziny na wyświetlaczu cyfrowym i nie mam pojęcia jak to zrobić. Kojarzy ktoś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję G-shock'a lub podobnego casio, który byłby na materiałowym pasku z rzepą. Kojarzy ktoś taki model lub do jakiego można dokupić taki pasek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.