Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2023 o 18:58, Sekcja_Eksploatacyjna napisał(-a):

Hej, dwa lata temu namówiony bardzo dobrymi opiniami, zakupiłem Casio G-Shock G-9000-1VER znanego jako Mudman. Mimo promocji internetowych zdecydowałem się na zakup u lokalnego zegarmistrza, co mi później pomogło, lecz do rzeczy;
 

Zegarek służy mi jedynie w pracy. Warunki średnie, znaczne zmiany wilgotności i temperatur w zakresach -20 +60 st C. O ile Mudman noszony w mieszkaniu był Ok, tak w pracy po około miesiącu zaczął parować. Po powrocie z projektu wrócił do zegarmistrza i został odesłany do dystrybutora w celu naprawy gwarancyjnej.

 

Znowu poleżał w szufladzie kilka miesięcy, z kilkoma biwakami w międzyczasie i wszystko było Ok. Wyjazd na kolejny projekt i równo po dwóch miesiącach zanurzyłem rękę w wiadrze (bez wciskania żadnych przycisków). Od następnego dnia zaczęła się pojawiać mgiełka. 3go miesiąca zegarek był już kompletnie nieczytelny, więc ponownie wrócił do zegarmistrza, znowu został odesłany do serwisu i wrócił po około 3 tygodniach. Tym razem już było widać nieumiejętne odkręcanie śrub, gdyż wszystkie łby śrub maja ślady niedopasowanego narzędzia. Z informacji od zegarmistrza, notka z serwisu zawierała znowu informacje o wysuszeniu, wymianie uszczelki i teście ciśnieniowym.


Aktualnie zegarek znowu zaparował i nie ukrywam że powoli tracę cierpliwość. Myślałem ze skoro zegarek ma wodoszczelność na poziomie 200 metrów to można z nim normalnie wziąć prysznic. Nie wiem czy po prostu trafiłem wadliwy egzemplarz, aczkolwiek nie mam już ochoty czekać kolejny miesiąc na naprawę gwarancyjną, a następnie się gorzko rozczarować po miesiącu w pracy. 

 

Podsumowując, mam pytanie do wszystkich znawców G-Shock’a, czy wszystkie zegarki tej serii do kwoty 600 pln mają takie bolączki?
 

Nie ukrywam, że dosyć często korzystam że zmiennych stref czasowych i 4 oddzielnych alarmów. Zastanawiam się nad zmianą na model G-Shock DW-5600 bądź GBA-800 ponieważ nie grzeszę obwodem nadgarstka, ale po przejściach z Mudmanem mam pełno obaw…

 

Ja miałem podobnie z Ga-100 dawno temu. Ujawniło się to przy odśnieżaniu, póżniej lekkie zmiany temperatury. Dwa razy był w serwisie, wymieniono uszczelkę i zrobiono test, przy czym po drugim razie serwis zaczął grozić, że kolejne przysłanie będzie się wiązało z naprawą odpłatną🤣 Za trzecim razem wysłałem i zażądałem wymiany na nowy lub zwrot kasy. Przyslali nowy zegarek, który od razu sprzedałem. Podobno te modele tak miały.

Oprócz niego mam bardzo mocno eksploatowany aw590 i ga2110 i nie ma mowy o jakiejkolwiek parze od środka. Zresztą w nadużywanym w pracy seiko snke63 z wr30m też nic się nie dzieje. A jest narażany na częste zmiany temperatury, regularnie biorę w nim prysznic (na własną odpowiedzialność). Jak dla mnie Twój zegarek jest nieszczelny i dlatego paruje.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2023 o 19:50, Sekcja_Eksploatacyjna napisał(-a):

Nie wiem czy ta teoria jest prawdziwa - Mudman rzeczywiście z Tajlandii. 
Wg notki z serwisu był dwukrotnie suszony oraz dwukrotnie była wymieniana uszczelka. Sama kondensacja wody tez nie jest natychmiastowa - występuje dopiero po kilku tygodniach. Ogólnie mam wrażenie jakby śruby dekla minimalnie się luzowały, bezel ma minimalna szczelinę przy szkiełku, a tylna obudowa ma nierówne szczeliny w łączeniu z bezelem. O odstawaniu od dekla nie wspomnę. Niestety nie mam porównania z innymi Mudmanami - może po prostu zbyt intensywnie go używam….

IMG_4188.jpeg

IMG_4191.jpeg

Tylni bezel do wymiany miałem tak przy Kingu dałem nowy idealnie przylega, ale on nie zapewnia szczelności jak już to przed błotem 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Tylni bezel do wymiany miałem tak przy Kingu dałem nowy idealnie przylega, ale on nie zapewnia szczelności jak już to przed błotem 🤗🤗🤗

Mi jeszcze przeszło przez myśl, że sam dekiel (albo co gorsza sama koperta) mógł być z wadą i nie dociska idealnie uszczelki, a serwis pewnie wymieniał uszczelki, ale nie dekiel 😉 Także być może idziemy w dobrym kierunku, ale czy na pewno to się nie dowiemy🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy można jeszcze gdzieś kupić rocznicowy wyświetlacz do g-9300/gw-9300? Nie znalazłem a fajnie by mi zagrał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, czy można jeszcze gdzieś kupić rocznicowy wyświetlacz do g-9300/gw-9300? Nie znalazłem a fajnie by mi zagrał. 
Niestety już raczej nie, chyba, że się komuś na stanie ostał. Casio nie oferuje go już od ponad roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TomG80 napisał(-a):

Niestety już raczej nie, chyba, że się komuś na stanie ostał. Casio nie oferuje go już od ponad roku. emoji2371.png

Tomku a widziałeś gdzieś wyświetlacz albo moduł do GW-M5630A-4? Rozglądam się od jakiegoś czasu... Ewentualnie GW-M5630E - bo to chyba ten sam wyświetlacz... 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomku a widziałeś gdzieś wyświetlacz albo moduł do GW-M5630A-4? Rozglądam się od jakiegoś czasu... Ewentualnie GW-M5630E - bo to chyba ten sam wyświetlacz... 
Moduły już, z tego, co wiem, są już od dawna niedostępne, a sam wyświetlacz nawet mam od ręki, ale to nie jest do końca tak różowo, bo wyświetlacz występuje bez tej dziurkowanej siateczki pod spodem, więc założenie samego wyświetlacza do standardowego modelu nie da takiego efektu, jak w fabrycznym GW-M5630A-4 lub GW-M5630E-9, ten wyświetlacz jest po prostu przezroczysty z zielonkawym zabarwieniem.
Z tego, co mi ktoś kiedyś podpowiadał, to takie blaszki opalizujące można dostać na znanym chińskim portalu wysyłkowym, ale nigdy tego rozwiązania nie testowałem, więc nie wypowiem się na temat kompatybilności ani jakości takich elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daito napisał(-a):

Trzecie podejście do tego modelu - wyświetlacz żyleta więc jeśli technicznie będzie wszystko O.K. pewnie zostanie...

 

IMG-20231215-085921.jpg

UU?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tommly napisał(-a):

UU?

U :D - po dacie poznać możesz ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Daito napisał(-a):

Trzecie podejście do tego modelu - wyświetlacz żyleta więc jeśli technicznie będzie wszystko O.K. pewnie zostanie...

 

IMG-20231215-085921.jpg

Też już go prawie kupiłem, w końcu tę nieszczęsną datę znormalizowali. Trochę mieszane uczucia mam do światełka. Dlaczego trzecie podejście, jakieś problemy były techniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sviety napisał(-a):

Też już go prawie kupiłem, w końcu tę nieszczęsną datę znormalizowali. Trochę mieszane uczucia mam do światełka. Dlaczego trzecie podejście, jakieś problemy były techniczne?

Z tego co pamiętam, to Piotrek miał jakieś problemy techniczne z modułem,  a wcześniej chyba egzemplarz z kiepskim kontrastem :)

Ja odkąd kupiłem pozytywa GMW-B5000 na bransie, to już nie myślę o poprzedniku. No i też ma "normalną" datę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobrze, że nie wziąłem 🤔

U mnie negatyw odpada bo już mam seiko w takiej wersji i jednak z moim wzrokiem to słabe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sviety napisał(-a):

Może dobrze, że nie wziąłem 🤔

U mnie negatyw odpada bo już mam seiko w takiej wersji i jednak z moim wzrokiem to słabe rozwiązanie.

Przyznam Ci się, że ja też nigdy nie miałem szczęścia do kostek i zawsze był jakiś niedosyt jeżeli chodzi właśnie o kontrast wyświetlaczy. Dopiero GMW-B5000 wyleczył mnie z szukania innych, no i jeszcze GBD-200, mimo że to negatyw, to czytelność ma jak pozytyw.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ja się 30 lat zbieram i zawsze coś ...a to data, a to światełko, ech jak żyć 🤣

Myślałem, że ten nowy GW-5000U-1ER spełni wszystkie warunki ...a tu znowu niepewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2023 o 10:51, sviety napisał(-a):

Dlaczego trzecie podejście, jakieś problemy były techniczne?

Dojrzeć trzeba :D 

A poważnie pisząc dwa razy trafiłem na, powiedzmy,  średnio udane moduły. 

W dniu 16.12.2023 o 11:28, tommly napisał(-a):

Z tego co pamiętam, to Piotrek miał jakieś problemy techniczne z modułem,  a wcześniej chyba egzemplarz z kiepskim kontrastem :)

Ja odkąd kupiłem pozytywa GMW-B5000 na bransie, to już nie myślę o poprzedniku. No i też ma "normalną" datę.

Tomku GMW też miałem trzy razy - ale metalowy "G" to nie "G" - to po pierwsze, po wtóre ta stal którą stosuje Casio jakoś tak średnio mi się "widzi" podobnie było przy okazji MTG - ładny zegarek, ale żeby rękaw bawełnianej, albo wełnianej bluzy rysował stalowy bezel, no bez jaj...   - Polimer to jednak polimer - łatwo można wymienić i mieć znowu "nówkę sztukę" - Stalowego nawet "szczotkowałem" żeby był lepszy efekt ale niewiele to pomogło... 

 

DSC02661.jpg

 

 

DSC03155.jpg

Edytowane przez Daito
Poprawka

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.