Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

 

 

 

.

Edytowane przez meXy

Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez meXy

Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to japonskie wersje tez sa "MADE IN THAILAND Y"?


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze te produkowane na rynek japonski maja bardziej rygorystyczne normy jakosciowe. W samej japonii sa produkowane tylko G-Shock z najwyzszej polki np. Frogmany lub serie przeznaczone tylko na rynki azjatyckie np. odmiana DW6600 czyli DW6620. G-Shocki produkowane w japonii z reguly nie maja tez namisu "made in japan". Widzialem kiedys tylko 2 modele tak oznaczone.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby dwa zegarki schodzące z jednej taśmy miałyby podlegać różnym normom jakościowym? Skoro w danej fabryce jest możliwość zachowania wyższych norm jakościowych, to dlaczego nie stosować ich wobec wszystkich zegarków. Ba, dlaczego nie stosować ich w innych fabrykach przy produkcji tego samego modelu, bez względu na to czy są to Chiny, Tajlandia czy Japonia?

 

To nieprawda, że w Japonii produkowane są wyłącznie G z "najwyższej półki". Sporo "niższych" modeli też jest tam wytwarzanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taki GW-5000-1JF produkowany w Japonii to zupełnie inna liga, ale to odrębny model, a nie kolejna wersja. Reszta G z jakimi miałem styczność sprawia wrażenie kolorowych zabawek.

 

Znaczny ciężar koperty kontrastuje z delikatnością miękkiego paska, dając wrażenie obcowania z wysokiej jakością przedmiotem.

Reszta moich G twardym plastikiem i lekkością daje wrażenie taniej plastikowej opaski na przegubie.

Właśnie mam przed sobą pudełko z Risemanem, zaraz zaparzam kawę i przystępuję do uroczystego otwarcia.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taki GW-5000-1JF produkowany w Japonii to zupełnie inna liga, ale to odrębny model, a nie kolejna wersja. Reszta G z jakimi miałem styczność sprawia wrażenie kolorowych zabawek.

 

Znaczny ciężar koperty kontrastuje z delikatnością miękkiego paska, dając wrażenie obcowania z wysokiej jakością przedmiotem.

Dokładnie takie same wrażenia daje GS-1100/1150 i w pewnym stopniu także DW-5000SL. Wszystkie z Tajlandii. :P

 

W przypadku GW-5000 jest tak jak piszesz - to odrębny model z prawdopodobnie innymi restrykcjami dotyczącymi kontroli jakości, ale pewnie nie tak bardzo odbiegającymi od innych modeli. Np. w takim DW-5000SL też nie ma się do czego przyczepić. Z kolei w GS-1150 można się przyczepić tylko do tego, co pochodzi właśnie z Japonii, czyli do modułu.

 

U mnie dzisiaj także Dzień Nowego Zegarka. Uroczyste otwarcie mam już za sobą. :)

 

Fgsah.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Świetny zegarek. Mam go już miesiąc i wciąż nie mogę się na niego napatrzyć :D

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby dwa zegarki schodzące z jednej taśmy miałyby podlegać różnym normom jakościowym? Skoro w danej fabryce jest możliwość zachowania wyższych norm jakościowych, to dlaczego nie stosować ich wobec wszystkich zegarków. Ba, dlaczego nie stosować ich w innych fabrykach przy produkcji tego samego modelu, bez względu na to czy są to Chiny, Tajlandia czy Japonia?

 

To nieprawda, że w Japonii produkowane są wyłącznie G z "najwyższej półki". Sporo "niższych" modeli też jest tam wytwarzanych.

 

Wszystkie zegarki schodzace z tej samej linki podlegaja takim samym normom jakosciowym ale jesli jakas partia zejdzie jako NG (No Good) z jakiegos powodu i nie spelnia normy np. dla Japonii to moze spelniac jeszcze norme do wysylki np. do Polski.

Nie wiem czy tak jest w przypadku Casio bo nie pracowalem tam ale z moich doswiadczen w innych firmach japonskich pewnie tak jest.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Gratuluje nabytkow :) kolegom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Świetny zegarek. Mam go już miesiąc i wciąż nie mogę się na niego napatrzyć :D

Ja już od czterech lat na niego patrzę i mam to samo. Co prawda rok temu został mi podstępnie skradziony przez córę i teraz spoglądam na niego tylko z dystansu (chociaż czasami, jak nikt nie patrzy zakładam go sobie jeszcze raz, chociaż na chwilę... można tu chyba już mówić o jakimś nieodwzajemnionym uczuciu;-))

Ale... nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :-)

Ryszard vel GW-9200 alias Riseman pocieszył mnie skutecznie po tej wielkiej stracie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój ma już pierwsze rysy - stał się prawdziwym G-mężczyzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanko :)

 

Chętnie wyposażyłbym swój nadgarstek w jakiegoś G z serii 5600. Różnych wersji tego zegarka oczywiście jest multum :unsure: Mnie interesuje model, który:

- nie ma TS (wystarczy zwykła bateryjka)

- multiband obsługujący Polskę (w sensie Niemcy ;) )

- ma możliwość równoczesnego wyświetlania aktualnej godziny, gdy np. działa stoper lub timer. Zdaje się, że na jakimś filmiku widziałem godzinę pokazaną w prawym górnym rogu, gdy odliczał timer.

 

Czy istnieje w ogóle taki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spotkałem się z G który ma multibanda a nie ma TS, ale może taki jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego się obawiałem... Po prostu nie chce bez sensu (dla mnie) przepłacać za TS, ale chętnie widziałbym multibanda. Ot taki gadżecik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5600 jest tak, że są modele z TS, ale bez Multibandu, są modele z TS i Multibandem, ale z Multibandem lecz bez TS, tom jeszcze takiego nie widział. A widziałem na necie sporo :]

 

Pomijam fakt, że lekkim bezsensem jest Waveceptor w zegarku na zwykłą baterię, bo conocna radiowa synchronizacja z zegarem atomowym wyżarłaby zwykłą baterię w dość szybkim tempie - na to trzeba jednak trochę energii.

 

Tough Solar to nie taki zły wynalazek. Pozwala zegarkowi "przeżyć" właśnie takie conocne "zabawy" z synchronizacją :)

No i przynajmniej bateria nigdy Ci nie padnie w najmniej oczekiwanym momencie, bo cały czas kontrolujesz stan jej naładowania. Ja swojego GW-M5600-1ER mam już ponad rok i jeszcze ani razu wskaźnik baterii nie zszedł mi z poziomu "High". Inna sprawa, że bardzo rzadko używałem podświetlenia, a kiedy się dało, nosiłem zegarek niezakryty rękawem.

 

W zwykłym DW-5600E, którego mam również od ponad roku (a nikt mi nie powie jak długo przedtem leżał w sklepie czy też na magazynie) nie mam pewności, czy bateria nie padnie mi ot choćby za 5 minut... :)

 

Ja bym się na TS nie obrażał za bardzo.

 

Co do funkcji wyświetlania godziny, to GW-M5600-1ER wyświetla godzinę tylko przy timerze, przy stoperze nie.

"Klasyczny" DW-5600E wyświetla godzinę w obu przypadkach, i przy timerze, i przy stoperze.

Na odmianę "hamerykański" GW-5600J nie wyświetla godziny ani tu, ani tu :P

 

Z tego wszystkiego i tak najbardziej lubię GW-M5600-1ER, przede wszystkim za to, że ma wszystkie przyciski tak samo dostępne i wysunięte poza bezel. W DW-5600E wkurza mnie schowany przycisk "adjust", którego czasami wręcz nie mam jak wcisnąć gdy mam za krótkie paznokcie. Używanie i resetowanie stopera jest wtedy wkurzające, zwłaszcza na basenie, gdy człowiek chce sobie pomierzyć czasy długości, a tu nagle nie potrafi zresetować stopera :P

GW-M5600-1ER jest jednak znacznie bardziej przyjazny w obsłudze pod tym względem :)

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odmianę "hamerykański" GW-5600J nie wyświetla godziny ani tu, ani tu :P

Tak samo jest też w przypadku następcy GW-M5600, czyli GW-M5610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Pomijam fakt, że lekkim bezsensem jest Waveceptor w zegarku na zwykłą baterię, bo conocna radiowa synchronizacja z zegarem atomowym wyżarłaby zwykłą baterię w dość szybkim tempie - na to trzeba jednak trochę energii.

 

Tough Solar to nie taki zły wynalazek. Pozwala zegarkowi "przeżyć" właśnie takie conocne "zabawy" z synchronizacją :)

Jesteś pewien ;)

Kupiłem zegarek z radiem nie ma solara!!!

Zegarek ma już 5 lat i bateria jest w nim ciągle ta sama.

A i chodzi dokładnie nigdy go nie ustawiałem samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ;)

Kupiłem zegarek z radiem nie ma solara!!!

Zegarek ma już 5 lat i bateria jest w nim ciągle ta sama.

A i chodzi dokładnie nigdy go nie ustawiałem samemu.

 

Hej, mógłbyś podać model tego zegarka? Bo naprawdę jestem ciekawy, bo jeszcze nie widziałem G z WC a bez TS.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest g-shock, ale też zegarek casio.

Mam go 5 lat obecnie używa go moja żonka

Podświetlenie i alarm raczej nie są używane.

A wygląda jak na fotce.

24200708.jpg

Myślę, że z bateriami nie jest tak źle jak piszę Kolega.

A najwięcej zużywają zegarki, które mają masę innych rzeczy kompas, ciśnienie itd.

Często to baterie wymienia się w suunto średni raz na 6-7 miesięcy

ale tam to takie banalne, że to może robić nawet 5 latek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do innych linii Casio, to jak najbardziej można spotkać modele z WC a bez TS, ale jeśli szukać takiego połączenia w G to ciężko będzie :)

 

A ja dzisiaj trochę na sportowo i taki o to zestaw na dzisiaj przewidziany :)

post-38269-0-39735900-1343904697_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny kolor butów :) a zegarek klasyk,u mnie w pracy już 2 takie naliczyłem :)

 

 

Pomóżcie chopy ,nie wiecie gdzie zanabędę osłone\bezel do gw 5200? Może pasuje z jakiegoś nowszego modelu w co wątpię szczerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

fajne buty :) przydalby sie jakis G pod kolor

 

u mnie ciagle to samo :D hehe

 

giez036.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.