Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

3 to zdecydowanie za mało ;)

 

Mam tego świadomość - robię, co mogę :)

 

 

I po co było tu zaglądać? ;)

 

Nie wiedziałem, czym to grozi ;)

 

 

A później konczy się hurtem:)

 

Z tym hurtem w moim przypadku to bym się nie zapędzał, ale kto wie ;) Swoją drogą świetny Rangeman - gdybym kiedyś kupował, to właśnie taki.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz to czas na modowe, kolaboracje jakieś. Ehh

 

Nawet ostatnio to babka w TT przyznała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, a jest jakiś G spełniający wymagania: niezbyt duży, niezbyt ekstrawagancki, wygodny, nie 5600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, a jest jakiś G spełniający wymagania: niezbyt duży, niezbyt ekstrawagancki, wygodny, nie 5600?

 

GW-9200 Ci trzeba


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, a jest jakiś G spełniający wymagania: niezbyt duży, niezbyt ekstrawagancki, wygodny, nie 5600?

 

AWG-M100


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWG-M100

Otóż to, a do niego pasuje też kombransoleta. :)

 

https://youtu.be/wSq9Y3DTwzM

 

A przy okazji zapytam posiadaczy/byłych posiadaczy bransolety: czy do GW-M5610, DW-5600E, DW-6900, GW-6900 oraz innych, do których ta bransoleta pasuje też zakłada się ją tak cholernie ciężko? Planowałem nakręcić, jak ją zakładam na żywo, ale mówię "a, spróbuję najpierw na sucho, przećwiczę i dopiero to nagram". No i dobrze, że tak zrobiłem, bo raczej nikt nie chciałby oglądać filmu z amatorskiego montażu z kwiecistą mową w tle. Całe szczęście, że akurat córy nie było w domu, bo by się kilku nowych słów od tatusia nauczyła...

Otwory pod teleskopy w AWG-M100 są osadzone bardzo głęboko i o ile przy montażu paska, który jest elastyczny, da się to jakoś zmęczyć, o tyle w przypadku bransolety, której końcówki z otworami na teleskopy są wykonane z twardego tworzywa, trafienie drugą końcówką teleskopu w otwór w kopercie zegarka graniczy z cudem... Założyłem, jest, wygląda super, końcówki bransolety ani drgną względem koperty, ale jeśli miałbym to robić ponownie, to już chyba bym sobie darował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz mi opowiadał, że zakładanie tej bransolety to piekło. A czasami jest myśl żeby kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jestem sam. Myślałem już, że może jest jakiś sposób, którego nie dane mi było poznać, ale widzę, że wszystko w normie - wszyscy się z tym męczą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, powie mi któryś z szanownych kolegów, dlaczego zegarki Casio są takie ułomne jeśli chodzi o podświetlenie? Chodzi mi o to, że ta funkcja powinna być nie tylko po to, żeby w ciemności sprawdzić godzinę, ale również umożliwić normalne korzystanie z zegarka.

 

Do tej pory myślałem, że owa wspomniana ułomność polega na tym, że raz uruchomione podświetlenie gaśnie po ustalonym czasie, pomimo dalszego używania zegarka (lub gaśnie natychmiast po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku, jeśli zegarek nie jest w trybie Mute - swoją drogą też bez sensu, zwłaszcza, że DW5600 wg mojej wiedzy takiego trybu nie ma wcale), ale dziś przy próbie ustawienia timera w niemalże całkowitych ciemnościach w DW5600 zrozumiałem, o czym chyba tak naprawdę pisałeś.

 

Do tej pory nie miałem tej świadomości, gdyż moje pozostałe dwa G-Shocki posiadają osobne przyciski służące jedynie włączeniu podświetlenia, natomiast przycisk podświetlenia w DW5600 zyskuje inną funkcję w przypadku próby ustawień zegarka. Skutkiem tego niemożliwe jest jego podświetlenie podczas ustawiania czegokolwiek, co oznacza, że ustawić to sobie zegarek można, byle w pomieszczeniu było jasno :/ Strasznie to słabe.

 

Jestem w stanie wybaczyć brak podświetlenia (czy nawet brak elementów fluorescencyjnych) w zegarkach analogowych (choć w pełni zrozumiałe dla mnie jest to jedynie w przypadku zegarków mechanicznych), ale zegarek kwarcowy cyfrowy, którego nie można używać po ciemku to dla mnie jakaś pomyłka.Tym bardziej mnie to boli, że ogólnje bardzo polubiłem tę małą kostkę z serii G-Shock.

 

Pewnie, ktoś może zapytać "Jak często korzystasz z ustawień zegarka w ciemnościach?". I zapewne odpowiem, że sporadycznie, ale nie w tym rzecz. Myślę, że taką firmę,jak Casio stać na to, by takich "niedoróbek" nie mieć.

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Podświetlenie raz włączone, bez względu na czas działania gaśnie po ponownym użyciu jakiejkolwiek funkcji. Tak przynajmniej się dzieje w GW-9300, co jest strasznie irytujące. A ja bym chciał, aby można było je ustawić tak, żeby zalaczalo się przy przycisnieciu któregokolwiek przycisku i gaslo po określonym czasie bezczynności. Ale tak to tylko w Timexie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz mi opowiadał, że zakładanie tej bransolety to piekło. A czasami jest myśl żeby kupić :)

Piekło to było bo zakładałem nożyczkami na kolanie pod pocztą :D

A tak to bez przesady, jak masz śrubokręcik a nie sekator podręczny to jest spoko ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zarówno w GW-M5610 jak i GW-6900BC założenie bransolety nie trwalo dłużej niż założenie paska :) Ale może te modele mają inaczej rozmieszczone dziurki pod teleskopy niż AWG-M100 i dlatego jest łatwiej.


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Q&Q tylko taka podróba GW-A1100 z tym, że biała.

W niektóre rzeczy trodno uwierzyć.

 

attachicon.gifgwa-1100_fake-g-shock_2014_.jpg

swego czasu Waldzior sprzeczał się ze mną, że to co miał Khalidov na nadgarstku u Wojewódzkiego to podróba G-Shock'a, a niektórzy uważali, że to Q&Q... otóż namierzyłem dziś przypadkowo ten zegarek... miałem rację, choć i tak półka cenowa mało prestiżowa

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-armitron-ana-digitals-20-5062wht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli podróba g-shocka tylko nie oficjalna bo napisu Casio nie ma :D

Czyli nie podróba tylko Homage... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homage to hołd :P A inspiracja to nie fake... i jest to w wielu miejscach na forum mocno podkreślane... że co innego fake, a co innego homar... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu Waldzior sprzeczał się ze mną, że to co miał Khalidov na nadgarstku u Wojewódzkiego to podróba G-Shock'a, a niektórzy uważali, że to Q&Q... otóż namierzyłem dziś przypadkowo ten zegarek... miałem rację, choć i tak półka cenowa mało prestiżowa

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-armitron-ana-digitals-20-5062wht

Też myślałem, że nosi podróbę. Jak można coś takiego założyć..blee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że nosi podróbę. Jak można coś takiego założyć..blee

Może nie powinienem tutaj tego pisać, ale zawsze staram się być obiektywny...

 

Nie oszukujmy się - zegarek tego typu nie jest wcale brzydszy od niektórych G-Shocków. Jeżeli stwierdzenie "jak można coś takiego założyć" odnosi się jedynie do wyglądu i o podobnym G-Shocku napisał byś tak samo, to spoko. Ale jeżeli chodzi o to, że zegarek taki nie jest renomowanej marki, to już trochę wieje snobizmem. Każdemu podoba się coś innego i jeśli nie jest takim "świrem zegarkowym", jak wszyscy tu, to dla niego marka nie ma znaczenia. I to też jest spoko.

 

A to że wyglądem nawiązuje do droższych produktów (i nie każdy może mieć tego świadomość), to nic nie znaczy. Stawiam, że wszyscy posiadamy tego typu przedmioty i nie zwracamy na to uwagi, bo przedmioty te nie leżą akurat w kręgu naszej pasji (dla fanatyków zaś byłyby "świętokradztwem).

 

Zatem Koledzy - bez emocji, wszystko jest dla ludzi :)

 

Oczywiście sprawa miała by się inaczej, gdyby użytkownik takiego zegarka krzyczał wszem i wobec, że posiada renomowany produkt, za którego zapłacił krocie, to faktycznie postawa godna pożałowania. W przytoczonym jednak przykładzie takiego zachowania nie zauważyłem.

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.