Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo różnie może być - pamiętaj, że poziom M zawiera się zazwyczaj w zakresie 15%-85%, stąd możliwe są duże rozbieżności.

 

Ja kiedyś kupiłem używkę zimnego trupa z solarem, po wyjęciu z pudełka nie wykazywał jakiejkolwiek chęci współpracy. Zapiąłem go na balustradzie balkonu, pogoda nie była jakoś wówczas przesadnie słoneczna, po dwóch dniach zegarek naładował się do poziomu H i tak już pozostał aż do momentu sprzedaży po paru tygodniach, a w międzyczasie był użytkowany i to dość intensywnie, bo dużo się nim bawiłem, żeby się go nauczyć, robiłem omówienia itd., więc zegarek oszczędzany nie był.

15-85% - to im się ze dwa poziomy w tym jednym zmieściły, dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po to masz tabelkę aby wiedzieć w jakim czasie i przy jakich lumenach się ładuje.

A po drugie poziom medium to mniej więcej skala od 30%-70% to jak masz 30% baterii lub 69% to rozumiesz że czasy będą inne ;)

A w ogóle to nie rozumiem co macie z tym H?

Zegarek na medium działa w pełni i nie ma po co zegarka katować ładowaniem, spokojnie na ręku "dojdzie" ;)

Dobrze że nie ma skali % bo tak to przy 99% już ludziska by katowali zegarki pod lampkami :D

 

Tomek (słynny youtuber) trochę odleciał z tymi procentami Medium ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15-85% - to im się ze dwa poziomy w tym jednym zmieściły, dzięki za podpowiedź.

Tomek, zerknij na kanał @Matej 'a, pamiętam, że przy okazji omawiania GW-M5610-1ER zrobił o nim jeden filmik, gdzie dokładnie omówił tematykę ładowania akumulatora i czasy, jakie są potrzebne do osiągnięcia konkretnych poziomów naładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wyczytałem na forum, warto utrzymywać każdego solara na wyższym poziomie naładowania - stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaliusz

Ale jak byś kupił nowego smartfona i ładował by się tylko do 50% to rozumiem, że był byś w pełni zadowolony, bo przecież by działał? Ja mam nowego gwn-q1000 i od kilku dni intensywnego naświetlania nie może wskoczyć na "H", więc nie jest to prawidłowe wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomek (słynny youtuber) trochę odleciał z tymi procentami Medium ;)

No masz rację Tomasz, troszkę się minąłem z prawdą, ale nie aż tak znowu bardzo. Wg tabeli, gdzie 2 godziny są potrzebne w świetle słonecznym, aby z zimnego trupa zrobić początek poziomu M, kolejne 20 godzin, aby przeskoczyć z M na L i następne 6 godzin, aby osiągnąć pełne naładowanie akumulatora wynika, że poziom Medium zawiera się w przedziale procentowym od 7,1% do 78,6%, więc nawet o procent więcej, niż napisałem z pamięci pierwotnie, choć - przyznaję - w nieco innym przedziale poziom M się faktycznie zawiera. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to nie rozumiem co macie z tym H?

Jak to co - ładnie wygląda jak jest naładowany na "H" :D

 

 

Ja mam nowego gwn-q1000 i od kilku dni intensywnego naświetlania nie może wskoczyć na "H", więc nie jest to prawidłowe wg mnie.

 

Wyluzuj - jedne ładują się szybciej a inne wolniej, niema co panikować 5630 po złożeniu ze dwa tygodnie męczyłem na słońcu żeby się podniósł z M do H, a GX-56 tak jak TomG80 dwa dni na poręczy balkonu i wystarczyło żeby podnieść pośrednio miałem z GWX'em którego sprzedawca gdzieś z czeluści wygrzebał nie wiadomo po jak długim leżakowaniu tydzień wisiał zanim na H wskoczył, tak że tabelki tabelkami a praktyka i tak po swojemu ładuje ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaliusz

Ale jak byś kupił nowego smartfona i ładował by się tylko do 50% to rozumiem, że był byś w pełni zadowolony, bo przecież by działał? Ja mam nowego gwn-q1000 i od kilku dni intensywnego naświetlania nie może wskoczyć na "H", więc nie jest to prawidłowe wg mnie.

Znowu jakieś porównania do tel. czy samochodów i oczywiście nie trafione.

Czyli rozumiem że zakładasz iż masz uszkodzony zegarek i nie ładuję do końca?

W takim razie reklamuj  ;)

Ja bym zakłożył na łape i nosił.

Jak nie będzie pod mankietem, patrz instrukcja to się z czasem sam naładuje, nie trzeba go katować sztucznie.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak często musicie kalibrować wskazówki? Od marca mam gaw-100 i dwa razy musiałem ustawiać wskazówki. Za pierwszym razem mógł mi upaść, więc poprawiłem i ok. Jednak teraz był cały czas na łapie, nie uderzony itp. Przesunięcie około 5 min do tyłu.

Od czego jeszcze mogą się rozkalibrować? To normalne? Trochę to słabe, korzystam ze wskazówek do odczytu czasu a teraz nie mam zaufania. Niby WC a pewności brak.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak często musicie kalibrować wskazówki? Od marca mam gaw-100 i dwa razy musiałem ustawiać wskazówki. Za pierwszym razem mógł mi upaść, więc poprawiłem i ok. Jednak teraz był cały czas na łapie, nie uderzony itp. Przesunięcie około 5 min do tyłu.

Od czego jeszcze mogą się rozkalibrować? To normalne? Trochę to słabe, korzystam ze wskazówek do odczytu czasu a teraz nie mam zaufania. Niby WC a pewności brak.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Może od tego upadku mu się coś stało. Mocno nim przywaliłeś?

Mam GST-W110 od ponad roku (ten sam moduł) i nigdy nie miałem problemów ze wskazówkami.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z metra na podłogę i to po nodze, więc raczej nie. A magnes? Może zatrzymywać mechanizm? Mniej więcej w tym czasie naprawiałem głośniki estradowe.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z metra na podłogę i to po nodze, więc raczej nie. A magnes? Może zatrzymywać mechanizm? Mniej więcej w tym czasie naprawiałem głośniki estradowe.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Magnes, a głośnikowy jest bardzo silny, jak najbardziej może rozkalibrować wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Przy głośnikach od kilku lat pracuję, kilka różnych zegarków miałem i pierwszy raz taki efekt.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zegarki były wskazówkowe ?


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ze dwa lorusy i jakiś timex. Pierwszego lorusa nawet przykładałem bezpośrednio do magnesu i działał. Uznałem, że widocznie nie ma to wpływu na działanie mechanizmów. W tygodniu sprawdzę mojego g przy głośniku.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nby King jest taki duży, nie widać tego :D

c3b45d248dea24d16952aefa9d613b63.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Odwiedziłem w Gdańsku ten G-Store i to nic innego jak Time Trend + 3 dodatkowe gablotki Mud, Sea, Air + fajny bezel 9400 na ścianie.

 

DSC05402_zpsds72mcmh.jpg

DSC05401_zpshpmjkbkc.jpgDSC05400_zpsub0gsakd.jpg

DSC05404_zpskkvncads.jpgDSC05403_zpslmxwicvt.jpg


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nby King jest taki duży, nie widać tego :D

 

Ale Ci stokrotki zmutowały :blink: :blink:

 

 

:D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam ponownie :) Odwiedziłem w Gdańsku ten G-Store i to nic innego jak Time Trend + 3 dodatkowe gablotki Mud, Sea, Air + fajny bezel 9400 na ścianie.

Jak rozumiem, ceny również Time Trend'owe? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cen w tych  gablotach. Chyba, że są z tyłu na metkach pokryte.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ceny zawsze są sprytnie pochowane w stojaczkach zegarków, by od razu nie płoszyć potencjalnych Klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnes, a głośnikowy jest bardzo silny, jak najbardziej może rozkalibrować wskazówki.

Potwierdzam. Jak najbardziej magnesem można rozkalibrować wskazówkowego G.

W zegarkach gdzie każda ze wskazówek nie może poruszać się dowolnie (zwykłe kwarce na koronkę) nie powinien wystąpić ten problem, ale mechanizm może dostać odchyłki w chodzie.

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, Panowie myślę w co przebrać mojego GW-M5610. Mam go w wersji podstawowej i tak mi się opatrzył że szok jedynie ma czarny bullbar, myślałem przebrać go na żółto, pomarańczowo bądź czerwono doradzicie jakiś kolorek ? A może co innego, znacie jakiś dobry sklep gdzie kupię taki komplet bezel + pasek ?

 

edit: Wybór padł chciałbym taką żarówiastą pomarańcz, doradzi ktoś laikowi gdzie wyrwać taki komplet ?

Edytowane przez MichuONB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.