Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak mają pękać? Jak trzymane w skrzyneczkach albo za szybą na stojaczku   :P

 

Jakbyś widział jakie rzeczy robiłem z Romkiem na ręku to byś zdębiał... :P


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oszczedzam zegarkow specjalnie. Ale jak ide tyrac jakis to wlasnie Romana.

U mnie zegarki też mają normalne życie bez traktowania jak relikwie ale do pracy fizycznej zazwyczaj ściągam zegarek, żeby mi nie przeszkadzał po prostu. Leży z boku wraz z telefonem, kluczami, kluczykami itp. Nie mam specjalnego tzw "zegarka do tyry".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych uszach było gadane już Xdziesiąt razy - rozumiałbym panikę w przypadku gdyby raz na miesiąc, nooo raz na rok komuś z naszego forum pękały albo wyłamywały się rzeczone uszy - zegarek na rynku jest od ponad 5-ciu lat, temat "na jego cześć" ma 655 stron, jest to jeden z najpopularniejszych "G" na tym i innych europejskich forach - a co jakiś czas znajduje się ktoś kto bije pianę w temacie tych uszu... koperta kosztuje (z tego co pamiętam) nieco ponad stówkę jak się zegarka nie nosi na ścisk to nic się nie wyłamie...

 

Nie ma mowy aby się wyłamały uszy przy normalnym użytkowaniu .

Dla mnie to zegarek codzienny i wiem co piszę.

Wyłamanie to efekt (w mojej opinii) wady materiałowej lub zbyt ciasnego noszenia.

Fakt rzadkości zjawiska w stosunku do sprzedaży i ilości użytkowników pozwala spać spokojnie i cieszyć się nowymi GW9400  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S.Adi.

 

"Fakt rzadkości zjawiska w stosunku do sprzedaży i ilości użytkowników pozwala spać spokojnie"

 

Czy aby na pewno? :)

Wiedza na temat tego "zjawiska" jest mocno ograniczona ... tyle, co można przeczytać na forach.

A statystycznie, ilu użytkowników jest obecnych na forach i pisze o tych zegarkach?

Mocno uogólniając > przyjmijmy, że 1000 i przyjmijmy, że znamy 10 przypadków uszkodzeń tych uszu ... to jeśli sprzedano miliony tych zegarków, łatwo policzyć i trudno powiedzieć, że problem nie istnieje. Jest to ewidentna wada/błąd konstrukcyjny.

Użytkując ten zegarek nie można być pewnym, że problem nie wystąpi, a to trochę słabe samopoczucie.

Oczywiście życzę Wam i sobie :) , żeby to się nie stało.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S.Adi.

 

"Fakt rzadkości zjawiska w stosunku do sprzedaży i ilości użytkowników pozwala spać spokojnie"

 

Czy aby na pewno? :)

Ależ oczywiście.

 

Ja śpię spokojnie przy mojej aktywności.

Zegarek mam zapięty tak, że mogę ćwiczyć i dynamicznie się przemieszczać.

Urywanie uszu koperty w mojej opinii to problem ciasnego sylu nosznia

Wadę materiałową wymieniłem z ostrożności jako ewentualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno? :)

Jak masz wątpliwości to nie kupuj Romana tylko jakiś inny "G" - posiadanie zegarka nie powinno być powodem stresu u jego właściciela, niezależnie co to za zegarek i jaka kwota była na metce  ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś promocje na GW-5610 za niewielką ilość cebulionów?   :)

Edytowane przez seeby

Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kowaljl

 

"(...) brak zrozumienia podstawowych zasad fizyki"

 

Raczej mechaniki ... w tak (błędnie) zaprojektowanych uszach, wycięcie powoduje powstanie zjawiska karbu, które powoduje ich pękanie.

Aż dziwne, że japońscy konstruktorzy to przeoczyli ... Myślę, że większość ludzi mających styczność z konstrukcją i wytrzymałością materiałów, tak by tego węzła nie zaprojektowała.

 

 

Ależ oczywiście.

 

Ja śpię spokojnie przy mojej aktywności.

Zegarek mam zapięty tak, że mogę ćwiczyć i dynamicznie się przemieszczać.

Urywanie uszu koperty w mojej opinii to problem ciasnego sylu nosznia

Wadę materiałową wymieniłem z ostrożności jako ewentualną.

Zjawisko karbu (o czym wspomina wyżej Jacek K.) ma ogromny wpływ na tzw. wytrzymałość zmęczeniową. Zegarek nie rozsypie się od razu, bo ktoś od czasu do czasu kilka pompek zrobi. Jeśli ktoś cyklicznie wykonuje czynności powodujące powstawanie znacznych, zmiennych w czasie, naprężeń w okolicach mocowania paska, sądzę, że prędzej czy później będzie kolejnym przypadkiem tego, na razie marginalnego problemu.

 

Wykonywane codziennie czynności będą miały tutaj dość istotne znaczenie. Ktoś, kogo praca, aktywność fizyczna, czy nawet swojego rodzaju tik nerwowy w postaci naprężania/odginania nadgarstka, powodować będzie częste, cykliczne obciążanie newralgicznego miejsca, a do tego ciasno zapinający pasek, MZ nie uniknie ww. uszkodzenia koperty.

 

Bardzo możliwe, że lawinowe pękanie "uszu" dopiero przed nami ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S.Adi.

 

A statystycznie, ilu użytkowników jest obecnych na forach i pisze o tych zegarkach?

Statystycznie ilu zadowolonych ​użytkowników szuka informacji w sieci, trafia na forum, rejestruje się i opisuje swój "problem"?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie ilu zadowolonych ​użytkowników szuka informacji w sieci, trafia na forum, rejestruje się i opisuje swój "problem"?

Problem problemu polega na tym, że zadowolona cześć użytkowników w powiedzmy 95% nie jest na żadnych forach zegarkowych a tych "trzech pompkowiczów" rozdmuchało to wszędzie gdzie to możliwe. To tak samo kiedy ktoś chce kupić np samochód i szukając słabych stron wpisuje "marka, silnik....problems". I Google wg życzenia wywala mu tylko niezadowolonych, którzy stanowią promil wśród posiadaczy. Nie dotyczy VAGiny. :D

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się. Lubię duże G. Teraz mikrus. Jak nie podejdzie oddam po cenie zakupu.

Edytowane przez Andrzej78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się. Lubię duże G. Teraz mikrus. Jak nie podejdzie oddam po cenie zakupu.

To jak lubisz duże G to na pewno nie podejdzie

A sprzedać to nawet po cenie zakupu będzie ciężko jak cały bazarek w tym leży

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedać to nawet po cenie zakupu będzie ciężko jak cały bazarek w tym leży

 

Cały bazarek w tym leży, ale w cenach od 400 wzwyż, a jak da za 297zł po cenie zakupu, to sprzeda od ręki  ;)


Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naszlo mnie na klasyka. Uprzedzam kostek w stylu dw5600 nie chce bo za male. Jak myslicie ktory z nich:

27b42aa80b13a929med.jpg

929a859433ce5e44med.jpg

Edytowane przez miszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naszlo mnie na klasyka. Uprzedzam kostek w stylu dw5600 nie chce bo za male. Jak myslicie ktory z nich:

 

Jeżeli podoba Ci się 6900 to bierz, natomiast co do wyboru wersji, to chyba nikt Cię nie przekona do swoich preferencji, to Ty go będziesz nosił i Tobie ma się podobać. Oba to negatywy, więc słabiej widoczne cyfry, choć pewnie ten z jasną czcionką będzie bardziej czytelny od tej czerwonej.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się. Lubię duże G. Teraz mikrus. Jak nie podejdzie oddam po cenie zakupu.

Jak Ci nie podejdzie, masz opcję darmowego zwrotu i oddania kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dw56xx za male, to jeśli na zdjęciu sa dw69xx to również nie sa duże, szukaj gdx69xx  te sa jeszcze większe i ciekawsze.

 

 

 

oto tanie i duże cyfrówki ... gdx69 . gd350, gd400 , gd 100, gd120 

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naszlo mnie na klasyka. Uprzedzam kostek w stylu dw5600 nie chce bo za male. Jak myslicie ktory z nich:

 

Kostka za mała do czego? Zastanawiam się bo wszystkie maja większe i czytelniejsze wyświetlacze niż 6900

Zdjęcie zamieszczone przez GitBit'a 16 listopad 2015 - 20:40 post z tego tematu nr 20698:

 

Dg9WEFp.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam miedzy g8900 a wlqsnie 6900, z tego co zaobserwowalem to 8900 to stary model i nalo kto jeszcze go posiada? Bo funkcjonalnoscia chyba się nie roznia?

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.