Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam film Mateja z porownaniem:

Czyli co? Nawet jeśli wybiorę  tą tańszą wersję , to i tak za jakiś czas zapragnę tego droższego? Tak wynika z tego filmu, którego załącznik podałeś. A jak jest z wielkością? Odczuwalna różnica ? No i co z tym paskiem? Da się wymienić do GG ten z GWG?

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link podałem, ponieważ sam zastanawiałem się kiedyś nad GG-1000, a ów film skutecznie mnie z niego wyleczył ;)

No może nie wyleczył, bo zegarek nadal mi sie podoba (ten z niebieskimi akcentami kiedyś pewnie kupię na próbę ;) ), ale z pewnością pomógł w wyborze.

 

Co do funkcji, to GWG-1000 ma dodatkowo Tough Solar, Waveceptor i czujnik ciśnienia (barometr i wysokościomierz). Poza tym ma szafirowe szkło. Samo wykończenie zegarków również się znacząco różni MZ, nie pozostawiając wątpliwości, który z nich jest MudMaster, a który tylko Mud.

 

Co do pasków, nie odpowiem, ale jeśli GWG jest zbyt duży, a nie zależy Ci na wymienionych wyżej funkcjach, to GG będzie nieco lepszym wyborem MZ.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Nawet jeśli wybiorę tą tańszą wersję , to i tak za jakiś czas zapragnę tego droższego? Tak wynika z tego filmu, którego załącznik podałeś. A jak jest z wielkością? Odczuwalna różnica ? No i co z tym paskiem? Da się wymienić do GG ten z GWG?

Całkowicie zgadzam się w opinii z kolegą @clusca. GG-1000 to tylko wstęp do linii Mudmaster, jego bardzo okrojona wersja, i to do tego z dość ryzykownym modułem - niestety bywa on wadliwy. Także jeśli już bardzo chcesz GG-1000, to koniecznie bierz z takiego źródła, gdzie bez problemu będziesz mógł zrealizować gwarancję.

 

Możesz rozważyć również najmłodsze dziecko linii Mudmaster, czyli model GWG-100 - jego recenzję znajdziesz na moim kanale.

 

Ale jeśli wizualnie podoba Ci się linia Mudmaster, to prawda jest taka, że wcześniej czy później skończysz i tak na zakupie GWG-1000. Moim zdaniem różnica jakościowa między tymi zegarkami jest znaczna i zauważalna.

 

Odnośnie paska to między GG-1000 i GWG-1000 nie są współzamienne, ponieważ GWG-1000 ma na froncie przycisk podświetlenia, którego nie ma w GG-1000, ale poza tym nawet górna część paska ma inne podcięcia do koperty oraz inny rozstaw dziurek na szlufkę, więc nijak to ze sobą nie zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co tylko przymiarka. Ale jest świetny

 

Po ile tam u Ciebie w sklepie?

W hiszpańskim tictacu niestety podrożały już o 20 euro.

 

edit. Znowu tylko 10 euro więcej niż na początku ;)

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja GSG-100 na eglobal jest tą samą wersją pod nazwą gwg-100 w polskich sklepach czy jednak czymś się różnią?

Z własnych domysłów gwg-100 powinien mieć multiband, aczkolwiek na różnych stronach znajduję różne informacje:

na jednej stronie casio w dziale mudmaster występuje tylko gsg-100, na innej natomiast tylko gwg-100 i osobiście sam zgłupiałem.

Cenowo na eglobal ten zegar wygląda zachęcająco w sumie to wybiorę albo jego albo starego Romka, bo cenowo podobnie wypadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile tam u Ciebie w sklepie?

W hiszpańskim tictacu niestety podrożały już o 20 euro.

 

edit. Znowu tylko 10 euro więcej niż na początku ;)

 

Przymierzałem na lotnisku w Amsterdamie. Cena 83€. Zegarek na żywo na prawdę fajnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja GSG-100 na eglobal jest tą samą wersją pod nazwą gwg-100 w polskich sklepach czy jednak czymś się różnią?

Z własnych domysłów gwg-100 powinien mieć multiband, aczkolwiek na różnych stronach znajduję różne informacje:

na jednej stronie casio w dziale mudmaster występuje tylko gsg-100, na innej natomiast tylko gwg-100 i osobiście sam zgłupiałem.

Cenowo na eglobal ten zegar wygląda zachęcająco w sumie to wybiorę albo jego albo starego Romka, bo cenowo podobnie wypadają.

Dobrze kombinujesz. GSG to wersja bez radia. Taka sama sytuacja jest z modelem GST-W110 i GST-S110. Te z oznaczeniem "W" posiadają funkcję synchronizacji czasu, natomiast te z "S" już są o tę funkcję uboższe. Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem na lotnisku w Amsterdamie. Cena 83€. Zegarek na żywo na prawdę fajnie się prezentuje.

To tyle samo co w tictac.

Myslę nad nim i sam, nie wiem. Z jednej strony mi sie podoba a z drugiej nie wiem czy bede w nim chodził bo nie przepadam za roznymi ozdobnikami na wyswietlaczu typu plastikowe podzialki itp.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tyle samo co w tictac.

Myslę nad nim i sam, nie wiem. Z jednej strony mi sie podoba a z drugiej nie wiem czy bede w nim chodził bo nie przepadam za roznymi ozdobnikami na wyswietlaczu typu plastikowe podzialki itp.

Mam z nim podobnie z tym, że nie myślę o zakupie. Podoba mi się, ma klimat retro ale wolę go zdecydowanie u kogoś na ręku. Sam bym też nie nosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. GSG to wersja bez radia. Taka sama sytuacja jest z modelem GST-W110 i GST-S110. Te z oznaczeniem "W" posiadają funkcję synchronizacji czasu, natomiast te z "S" już są o tę funkcję uboższe.

To w sumie teraz się muszę zastanowić czy multiband jest mi faktyczncie potrzebny, bo jeśli tak to wybirę Romka. GSG-100 ma ładowanie solarne więc już jest nieźle, a dopłacanie prawie drugie tyle za samego multibanda w tym samym modelu chyba nie ma sensu. No nic podjadę do timetrendu i przymierze Romka i GWG-100, zobacze co lepiej leży bo niestety nadgarstek tylko 17,5 cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiku miku,fiku miku zbyt dużo w nim plastiku. jestem na nie, amen :D

 

W sumie to tyle samo co w gwg, romku i w większości G

Fajny jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie teraz się muszę zastanowić czy multiband jest mi faktyczncie potrzebny, bo jeśli tak to wybirę Romka. GSG-100 ma ładowanie solarne więc już jest nieźle, a dopłacanie prawie drugie tyle za samego multibanda w tym samym modelu chyba nie ma sensu. No nic podjadę do timetrendu i przymierze Romka i GWG-100, zobacze co lepiej leży bo niestety nadgarstek tylko 17,5 cm...

Dopłacić zdecydowanie warto. Na nadgarstku 17,5cm oba leżą dobrze (mam taki nadgarstek, miałem/mam oba modele), ale wiadomo - to kwestia nie tylko obwodu, ale i kształtu nadgarstka oraz indywidualnych preferencji. Ogólnie polecam oba te zegary. Obejrzyj sobie oba na żywo w sklepie, to powinno być pomocne w podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie teraz się muszę zastanowić czy multiband jest mi faktyczncie potrzebny, bo jeśli tak to wybirę Romka. GSG-100 ma ładowanie solarne więc już jest nieźle, a dopłacanie prawie drugie tyle za samego multibanda w tym samym modelu chyba nie ma sensu. No nic podjadę do timetrendu i przymierze Romka i GWG-100, zobacze co lepiej leży bo niestety nadgarstek tylko 17,5 cm...

Na takim nadgarstku leży dobrze zarówno Romek, jak i GWG-1000, mam identyczny, w porywach do 18 cm.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam sposób w jaki były projektowane stare G. Każde eyecandy mnie cieszy będzie trzeba zapolować kiedyś na tego klasyka. Póki co sobie odpuszczam, bo nie nacieszyłam się swoimi zakrętkami, ale 5900 jest następny w kolejce

 

a9793aa7bf8902d67ad047448b22b23b.jpg

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwaj bracia 1f609.png który fajniejszy?

Romek niestety na sprzedaż :(

4a8386a73e103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z nim podobnie z tym, że nie myślę o zakupie. Podoba mi się, ma klimat retro ale wolę go zdecydowanie u kogoś na ręku. Sam bym też nie nosił.

Ja rozumiem że to retro, ze takie były czasy i moda, ale ani wtedy, ani teraz nie zniósłbym tak małej godziny w stosunku do powierzchni zegarka. Mam do tego uraz po dzień dzisiejszy.

Pamięta ktoś jeszcze czasy jak sprawny moduł elektroniczny z popsutego zegarka ala Montana oprawiało się w pudełko po kasecie magnetofonowej z odpowiednio dociętą pocztówką?

Żeby nie być gołosłownym takim Seiko też mówię stanowcze NIE!!! (godzinę pokazuje mała subtarcza na godzinie 6 ta z napisem Seiko. Reszta powierzchni zegarka przeznaczona jest na stoper)

4f5cb2a30c18e44cdf9ea78935bd5b38.jpg4828f69f4446dab07a9acd87e59d5944.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hub3rtus

 

A może jednak Mudman ?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwaj bracia 1f609.png który fajniejszy?

 

Braci się nie rozłącza ... :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hub3rtus

 

A może jednak Mudman ?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Mud zostaje z pewnością ;)

 

Braci się nie rozłącza ... :)

inny cel jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, z tym że nie miałem Romka w tej wersji ale nosiłem się z dokupieniem ;) Ostatecznie wygrał 9430EJ


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zakup w tym roku a przynajmniej mam taką nadzieję :)

44563222810_6061b18d5d_c.jpgGD-350 by Łukasz, on Flickr


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.