Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Slavko napr nie wiem. Ze zdjęcia części/budowy wynika, że to raczej standardowa wymiana - nie Tak jak w gwr-b1000

Ok - dzięki - miejmy nadzieję że to standardowa wymiana.

Pewnie za trzy lata Ktoś nagra poradnik jak to zrobić samemu ;)

Edited by slavko

Zgaduje ze UK..Czy ta elewacja budynku nie występuje gdzies na jakiejś windowskiej tapecie ? :)

Nie, Szwajcaria, Bazylea. Centrum wystawiennicze Messebasel, gdzie co roku odbywają się targi Baselworld. ;)

Screwback.

Dla mnie była róznica kolosalna,jezeli chodzi o negatyw i pozytyw

Różnica, ale w czym - odbiorze zegarka, czy jego czytelności?

Różnica, ale w czym - odbiorze zegarka, czy jego czytelności?

"Odbiór zegarka" to kwestia w pełni indywidualna, budowanie własnej opinii na podstawie "odbioru" innych osób, jak sam się o tym przekonałem wielokrotnie, nie ma sensu. A różnica czytelności "pozytywnego" i "negatywnego" wyświetlacza jest zawsze i jak dotąd nigdy się nie spotkałem żeby korzyść była po stronie "negatywu" - choć są negatywy bardziej i mniej czytelne, sam byłem w szoku że może być tak O.K. patrząc na DW-5025B, ale i tak nie miał on startu do czytelności np DW-5000SL, czy DW-5030-1...

W przypadku G-9300GB-1D, moim zdaniem, jest nieźle z czytelnością, w porównaniu do np GW-7900B, czy DW-5600BB, albo GX-56BB - ale nawet nie można mówić o porównaniu czytelności do G-9300-1. 

Zresztą tego ostatniego miałem ponad 4 lata, bo się świetnie sprawdzał, a wymienione negatywy tylko przez chwilę a z zakupu G-9300GB-1D w ogóle zrezygnowałem po jego obejrzeniu - ale to nie ze względu na wyświetlacz tylko na "złote" dodatki... choć po ich "przerobieniu" na kolor czarny, mógłby to być świetny zegarek...

Edited by Daito

:)

"Odbiór zegarka" to kwestia w pełni indywidualna, budowanie własnej opinii na podstawie "odbioru" innych osób, jak sam się o tym przekonałem wielokrotnie, nie ma sensu. A różnica czytelności "pozytywnego" i "negatywnego" wyświetlacza jest zawsze i jak dotąd nigdy się nie spotkałem żeby korzyść była po stronie "negatywu" - choć są negatywy bardziej i mniej czytelne, sam byłem w szoku że może być tak O.K. patrząc na DW-5025B, ale i tak nie miał on startu do czytelności np DW-5000SL, czy DW-5030-1...

W przypadku G-9300GB-1D, moim zdaniem, jest nieźle z czytelnością, w porównaniu do np GW-7900B, czy DW-5600BB, albo GX-56BB - ale nawet nie można mówić o porównaniu czytelności do G-9300-1. 

Zresztą tego ostatniego miałem ponad 4 lata, bo się świetnie sprawdzał, a wymienione negatywy tylko przez chwilę a z zakupu G-9300GB-1D w ogóle zrezygnowałem po jego obejrzeniu - ale to nie ze względu na wyświetlacz tylko na "złote" dodatki... choć po ich "przerobieniu" na kolor czarny, mógłby to być świetny zegarek...

Cholerka, jestem o lata świetlne mniej doswiadczony niż Daito, ale.... Trochę mi sie kłóci stwierdzenie o indywidualnym odbiorze zegarka z tym, co Daito napisał później. Ja, na przykład, zmieniłem składaną kostkę z pozytywem na DW-5600BB, który (dla mnie oczywiście) jest jednym z najbardziej czytelnych negatywów. Ale zamieniłem je też ze wzgledu na.....podświetlenie. W niektórych pozytywnych wyświetlaczach po podświetleniu są one zupełnie nieczytelne, wystarczy popatrzeć pod delikatnie innym kątem i widać głównie światło a nie cyferki  :huh:  Jednak powtarzam - moje zdanie.

Chodziło mi tylko i wyłącznie o odniesienie do innych "negatywów". Dzięki za merytoryczny wpis.

Cholerka, jestem o lata świetlne mniej doswiadczony niż Daito, ale....

Z tym moim doświadczeniem to bym nie szalał bo ono wcale nie jest duże, ot po prostu miałem kilka zegarków i tyle, bez trudu znajdziesz tutaj osoby które maja zdecydowanie większe doświadczenie i wiedzę  ;)

A co do BB i innych "negatywów", to oczywiście że z chwila włączenia podświetlenia problem z czytelnością przestaje istnieć w większości przypadków, o ile nie we wszystkich, z tym że do włączenia podświetlania niezbędne jest zaangażowanie drugiej ręki, bo nie wszystkie zegarki mają "auto-podświetlanie" a jeśłi maja to włącza się ono dopiero jak poziom światła padającego na zegarek, jest odpowiednio mały, poza tym jeśli ktoś lubi "negatywny" charakter i na co dzień nosi tylko takie zegarki to szybko "nauczy się" pod jakim kątem patrzeć na wyświetlacz aby widzieć jego wskazania w każdych warunkach i nie będzie miał żadnych problemów z odczytem godziny nawet w świetle ulicznej latarni - tak miałem z GX-56 GB-1 którego nosiłem kilka miesięcy... i do którego chętnie bym wrócił... Niezależnie jednak od powyższego każdy zegarek z "pozytywnym" wyświetlaczem w świetle dziennym, bez podświetlania jest, moim zdaniem, zdecydowanie bardziej czytelny od "negatywa".

DSC06569.jpg

Edited by Daito

Daito - rozumiem, ale ja pisałem o problemach z czytelnością w podświetleniu odnosząc się do pozytywnych wyświetlaczy. Swoją drogą - które, Twoim zdaniem, G z pozytywem mają bardzo równomierne podswietlenie, bo chyba chodzi o umieszczenie tej diody tak, żeby równomiernie podświetlała "wskazania" wyświetlacza ?

Podświetlanie wyświetlacza pozytywnego Casio nie zawsze jest takie samo np w GW-9400 masz diody które niemal widać i tutaj podświetlanie nie jest równomierne, sporo o tym można przeczytać w temacie Rangeman'a - sam miałem kilka modeli 9400 i za każdym razem podświetlanie wyglądało inaczej,  choć z tego co pamiętam w module GW-9430-EJ-9 jest chyba tak jak w np GW-M5610-1 podświetlanie można porównać do tego znanego w "negatywach" tyle że wskazania wyświetlacza są ciemne a tło jaśniejsze, zwykle zielone, albo wpadające w niebieski, podobnie z tego co pamiętam, jest w G-9300-1 i one są w miarę równomierne.

Edit - foty z netu:

hqdefault.jpg

hqdefault.jpg

gw-m5610-1er-c.jpg

W DW-5600E też nie wygląda to źle:

dw-5600e-1vct-c.jpg

W Rangeman'ie prawie zawsze widać "co i gdzie" świeci:

gw-9400-1cr-c.jpg

Edited by Daito

Rowerowo :)

post-90102-0-30235200-1567275669_thumb.jpeg

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Podświetlanie wyświetlacza pozytywnego Casio nie zawsze jest takie samo np w GW-9400 masz diody które niemal widać i tutaj podświetlanie nie jest równomierne, sporo o tym można przeczytać w temacie Rangeman'a - sam miałem kilka modeli 9400 i za każdym razem podświetlanie wyglądało inaczej,  choć z tego co pamiętam w module GW-9430-EJ-9 jest chyba tak jak w np GW-M5610-1 podświetlanie można porównać do tego znanego w "negatywach" tyle że wskazania wyświetlacza są ciemne a tło jaśniejsze, zwykle zielone, albo wpadające w niebieski, podobnie z tego co pamiętam, jest w G-9300-1 i one są w miarę równomierne.

W przypadku Rangemana - o tym właśnie piszę, mierzi mnie to okropnie i w każdym innym modelu z takim podświetleniem. Mudmana miałem, faktycznie lepiej tam to świeciło, może do niego wrócę ? Chyba, że GW-9430-EJ-9  i zmiana wszystkiego, co żółte na inne  :P  Jest jeszcze ta kosteczka, jak oceniasz kontrast wyświetlacza w niej ? Uświadomiłem sobie, że idealne podświetlenie ma pozytyw w postaci DW-290, no ale to nie gshock.

Edited by tomaszzt

Panowie na allegro jest casio g shock stary nowy model dw 8020.Miałem kiedyś takiego i sie mi podoba .Miałbym na niego ochote ale cena trochę z kosmosu. A może cena  jest normalna?

CASIO G-SHOCK DW-8020 głośnik G-SHOCK gratis!

Chyba, że GW-9430-EJ-9  i zmiana wszystkiego, co żółte na inne  :P 

:P

DSC00040.jpg

Jest jeszcze ta kosteczka, jak oceniasz kontrast wyświetlacza w niej ?

Nie wiem o jakiej "kosteczce" mowa ;)

Panowie na allegro jest casio g shock stary nowy model dw 8020.Miałem kiedyś takiego i sie mi podoba .Miałbym na niego ochote ale cena trochę z kosmosu. A może cena jest normalna? CASIO G-SHOCK DW-8020 głośnik G-SHOCK gratis!

Cena kosmos, zreszta jak wiekszosc jego G, też się zastanawiałem jakieś 3 tygodnie temu jak wystawiał, myślę że realna to max 700 zł bez głośnika... Edited by murcins

Żelek :)

IMG_10006.jpg

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

zaproponowałem dużo niższą cenę i ni ma szans.Żeby jaki jeszcze kompromis.

Chce sprzedawać, nie sprzedać :D

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

No i tak powinno być od początku - jeszcze tylko trzeba by nieco zmatowić gacie i gitarra... :D