Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Coś Wam powiem.

Mój syn 14,5 lat GA-100 już nosi na 7 dziurce. A ja swego Romka na 5 tej.

Masakra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy forumowicz. 

Prośba do specjalistów o podpowiedź: Czy do kostki GLS-5600 (znalazłem konkretnie cl-1er), będzie pasował pasek od DW5600 lub GW 5610? Przy okazji czy bezele GLS są zamienne z tymi od DW 5600?

Stoję przed zakupem kostki, podoba mi się konkretnie ta jedna wersja ale z uwagi na użytkowanie - ma to być zegarek na basen, sauna, rower, ćwiczenia, kopanie w ogrodzie, raczej od razu pasek pójdzie do wymiany na gumowy. Super wygląda też GW5610 BB, ale negatyw jednak choć ładny jest chyba jednak mało praktyczny.

Chyba że są dostępne wersje z gumowymi. Znalazłem jeden, ale w jakiejś dziwnej wersji z gwiadkami, co też odpada.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Link do zegarka o jaki mi chodzi: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-g-shock-g-lide-gls-5600cl-1er?gclid=CjwKCAjwtO7qBRBQEiwAl5WC28JcIR5fvkIJIlo7pMdOkKEFATIJEffpl-GssAD3AfLy5iA16_icYBoC0LsQAvD_BwE

Edytowane przez Endig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do kostki GLS-5600 (znalazłem konkretnie cl-1er), będzie pasował pasek od DW5600 lub GW 5610? Przy okazji czy bezele GLS są zamienne z tymi od DW 5600?

 

Tak , paski będą pasować od wszystkich obecnie dostępnych kostek. Bezele dla GLS są zamienne tylko z : GLX , G , GW-M , DW-D.

 

Dobra fotka

Dzięki. Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , paski będą pasować od wszystkich obecnie dostępnych kostek. Bezele dla GLS są zamienne tylko z : GLX , G , GW-M , DW-D.

 

Dzięki.

Super. Dzięki za szybką odpowiedź. W celu doprecyzowania do tego GLSa będzie pasował jak rozumiem bezel od GW-M5610-1ER? Bo tych jak widzę jest sporo dostępnych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za szybką odpowiedź. W celu doprecyzowania do tego GLSa będzie pasował jak rozumiem bezel od GW-M5610-1ER? Bo tych jak widzę jest sporo dostępnych.

 

Pozdrawiam

Tak , będzie pasował choć rozważyłbym jeszcze na twoim miejscu zakup właśnie GW-M5610-1ER - jest niewiele droższy a zyskujesz solar , synchronizację radiową a i czytelność samego wyświetlacza jest lepsza niż w GLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem właściwie tylko trzy możliwości. Z kasą nawet wyjdzie podobnie, bo do GLS od razu muszę pasek zamówić, na nato nie będe nosił.

To ma być zegarek do codziennego tyrania i w końcu G shock, do których nigdy nie miałem przekonania, aż przyszedł czas, że zachciałem G. W tym co mam chronografie do zdarcia zawsze brakowało mi możliwości podświetlenia, a sportowe zegarki/pulsometry wyglądają tak badziewnie  że zaraz po powrocie z aktywności je ściągałem. Chcę coś co jak założe po pracy, to będzie na nadgarstu do nocy. Mały nadgarstek oraz jakiś resentyment, że to nawiązanie do początków serii ograniczył wybór z serii G do kostek.

1. GWM5610 - bo klasyczny wygląd. Taki Vintage w klasie G-shock i czytelny, ale wizualnie mnie nie porywa - solar, synchronizacja traktuję jako dodatek.

2. GWM5610BB - bo kozacko wygląda czarny - ale nieczytelny

3. GLS 5600 CL-1ER - bo kozacko wygąda i  powinien być przyzwoicie czytelny. Pewnie gdyby był problem z dostępnością paska kupiłbym właśnie proponowanego GWM5610. Będzie po prostu następny, jeśli się przekonam do kostek.

Wszystko rzecz gustu oczywiście. Dzięki za podpowiedź.

Edytowane przez Endig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Nie wiem,nie wcinam sie - ale brales pod uwage fakt,ze zegarka z solarem nie musisz rozkrecac co 2-3 lata i mozesz smigac na swiatelku calymi dniami ??

Uzywajac swiatelka raz dziennie bateria wytrzymuje srednio 2,3 lata - według specyfikacji

Nie wiem na jakim poziomie zegarkowego zboczenia jesteś,ale przy wymianie baterii dobrze jest wymienić uszczelke i zrobić test szczelności.

A zegarka z solarem nie rozkręcasz bo nie ma potrzeby..

 

Na twoim miejscu,jak mówisz o klasyce i normalnej baterii to poszedłbym w jakas zakręcaną kostke w stalowej kopercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,nie wcinam sie - ale brales pod uwage fakt,ze zegarka z solarem nie musisz rozkrecac co 2-3 lata i mozesz smigac na swiatelku calymi dniami ??

Uzywajac swiatelka raz dziennie bateria wytrzymuje srednio 2,3 lata - według specyfikacji

Nie wiem na jakim poziomie zegarkowego zboczenia jesteś,ale przy wymianie baterii dobrze jest wymienić uszczelke i zrobić test szczelności.

A zegarka z solarem nie rozkręcasz bo nie ma potrzeby..

 

Na twoim miejscu,jak mówisz o klasyce i normalnej baterii to poszedłbym w jakas zakręcaną kostke w stalowej kopercie

No właśnie, chyba aż tak wkręcony jeszcze nie jestem i staram się jak mogę by tak pozostało. ;-)

Rozkręcaniem się nie martwię, bo uszczelke za grosze sam wymienie jak trzeba, zwykły oring jak mniemam, szczelność na poziomie basenowym i saunowym powinien zachować. :-) A jak gwinty puszczą po np. 6 latach to będzie pretekst do zakupu nowego. :-) :-) Natomiast argument klasycznego wyglądu bardzo mnie przekonuje.

Pozdrawiam

Edytowane przez Endig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu,jak mówisz o klasyce i normalnej baterii to poszedłbym w jakas zakręcaną kostke w stalowej kopercie

To już wyższy stopień "kostkowej mani" do którego trzeba dojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego GLS którego chcesz. Kupiłem w zegarki- diament.pl. I w cenie zegarka wymienili mi na gumowy a zostawili u siebie pasek nato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na horlogeforum nl zegarmistrz pokazal casio 1200 po ponad roku lezakowania na polce

zegarek zlapal opoznienie 2 (dwie!) sekundy przez ten czas

nazwa casio royale zobowiazuje :D

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywo włożony moduł - 10:05 :D

Też mi się to rzuciło w oczy , ale jak widać panu Kikuo Ibe to nie przeszkadza tylko nam "maniakom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym sobie sprawić 5610. Pytanie, czy lepiej przyoszczędzić i kupić w okolicach 400zł ze sklepu internetowego poza dystrybucją Zibi, a tym samym zrezygnować z gwarancji (rozszerzona 6 lat) i serwisu w każdym większym mieście czy właśnie dołożyć 1/3 ceny i mieć spokój jakby coś. Oczywiście sklep z tańszą opcją pewny i polecany na forum.

 

Pytanie bardziej czy jest szansa, że z zegarkiem się coś może stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej czy jest szansa, że z zegarkiem się coś może stać :)

 

Jeśli po rozpakowaniu zegarka będzie działał i w trakcie użytkowania nie walniesz młotkiem, nie wrzucisz pod walec to szanse że się coś stanie są bardzo niewielkie, moim zdaniem - poza tym koszt kupna nowego modułu do GW-M5610 to nie jest, jeszcze, taka droga sprawa.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.