Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Kombajn, a nie ma solara.

To Kastrat raczej ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym solarem - dwie płaskie bateryjki za 5zł raz na 2 lata. Warto się tym przejmować ? Idzie zima i pewnie i tak słońca nie będzie  :)


Generalnie zegarek jest nieco bardziej kompaktowy. Co zaś się tyczy aplikacji i jego połączenia z telefonem, to w moim przypadku odbyło się to błyskawicznie.

Zegarek w wersji pomarańczowej wygląda genialnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zegarek z iluś tam dodatkowymi funkcjami, które zżerają prąd, ale bez podstawowej, w tym układzie, funkcji jak solar, to NIEPOROZUMIENIE.

Nie po to kupuje się takiego G, żeby oszczędzać baterię i tych funkcji nie używać.

Nie po to by jadąc na miesiąc czy więcej, w dzicz, martwić się, że akurat wtedy bateria padnie.

I nie po to także by rozszelniać zegarek co dwa lata i martwić się czy skręciłem go dobrze, chcąc oszczędzać na wymianie baterii i teście szczelności.

 

Twój argument jest dobry, do zwykłej kostki, typu 5600E, która na tej baterii jedzie i jedzie, bo tam nie ma co jej zżerać. Raz na 10 lat warto ją rozkręcić.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100% :)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zegarek z iluś tam dodatkowymi funkcjami, które zżerają prąd, ale bez podstawowej, w tym układzie, funkcji jak solar, to NIEPOROZUMIENIE.

Nie po to kupuje się takiego G, żeby oszczędzać baterię i tych funkcji nie używać.

Nie po to by jadąc na miesiąc czy więcej, w dzicz, martwić się, że akurat wtedy bateria padnie.

I nie po to także by rozszelniać zegarek co dwa lata i martwić się czy skręciłem go dobrze, chcąc oszczędzać na wymianie baterii i teście szczelności.

 

Twój argument jest dobry, do zwykłej kostki, typu 5600E, która na tej baterii jedzie i jedzie, bo tam nie ma co jej zżerać. Raz na 10 lat warto ją rozkręcić.

Oj tam oj tam ładny zegarek ;)

a67849e0ff6d5ab38a17be07a1aa7f2e.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie bo w materiale Mateja tego nie wyłapałem.

Czy aplikacja pokazuje stan zużycia baterii w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do kolegi Mateja:

Jak się go rozkręca, by się dostać do baterii?

Od przodu?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolejne nieporozumienie od Casio bo np. zeby wymienic bezel w nowym Rangemanie GPR trzeba odkrecic przednie srubki tym samym rozszczelniajac zegarek bo te same sruby trzymaja przednie szkiełko.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100% :)

Być może będę staroświecki, ale dla mnie solar i MB6 to podstawa, bluetooth to nie to samo, nie daje takiego "spokoju" i bezobsługowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Myślę o zakupie pierwszego G-shocka, dotychczas noszę zegarki automatyczne, głównie seiko. Na razie przejrzałem troszkę ten dział i przymierzyłem kostkę DW-5600 od znajomego. Spodobał mi się, ale mam grube paluchy i troszkę ciężko mi się te przyciski wciskało, szczególnie ten od góry. Mam nadgarstek 20cm ale wydaje mi się, że te nowe produkcje będą nie wygodne. Z tego co się zorientowałem to interesuje mnie ładowanie solarne, timer i podświetlenie z takich najważniejszych cech. Na zegarek mogę przebaczyć około 1600zł. Ważne dla mnie żeby był cały w gumie, to ma być zegarek do pracy i jazdy na rowerze. Podoba mi się GST-W100 ale on stalowy niestety to odpada, znowu przeczytałem że w GW-9400 uszy odpadają. Nie wiem poradźcie coś :-)  Zegarek chcę kupić na dniach w PL

Edytowane przez Kosmala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet niezły....

GWG-1000 lub GW-9400, a uszami się nie przejmuj.

Dobre ceny na eglobal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Zakupiłem Baby-G z przezroczysta koperta. Zauważyłem że po 2 miesiącach noszenia pod kopertę w okolicach przycisków oraz z przodu powłaził brud.

Nie fajnie to wygląda. Czy jest to podstawa do reklamacji czy nie uznają tego? Samemu nie dostanę się do tego by to wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Zakupiłem Baby-G z przezroczysta koperta. Zauważyłem że po 2 miesiącach noszenia pod kopertę w okolicach przycisków oraz z przodu powłaził brud.

Nie fajnie to wygląda. Czy jest to podstawa do reklamacji czy nie uznają tego? Samemu nie dostanę się do tego by to wyczyścić.

Jaki to dokładnie model? Wrzuć fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, porównując nowy model GG-B100 i GWG-1000 doszedłem do wniosku, że są to zegarki o zupełnie różnym przeznaczeniu. GWG-1000 to zegarek praktyczny, solidny, rzekłbym survivalowy. Natomiast jego młodszy brat to taki wybajerzony elegant, który ze wszystkim sobie poradzi ale w towarzystwie smartfona. Dlatego też jest propozycją nie dla każdego. Pewnie, że mógł mieć solara ale co to zmienia ? Kto z nas trzyma zegarek latami. Dla mnie sukcesem jest utrzymanie zegarka przez rok ;) Jednak urody nie można mu odmówić. Ja postanowiłem, że będę używał zamiennie stosownie do okoliczności. Póki co jestem pod dużym wrażeniem i to się raczej nie zmieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie bo w materiale Mateja tego nie wyłapałem.

Czy aplikacja pokazuje stan zużycia baterii w tym modelu?

Z tego co widzę, aplikacja nie wskazuje poziomu naładowania baterii - może dlatego, że zazwyczaj dotyczy to baterii/aku z możliwością doładowania ?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

A ja mam pytanie do kolegi Mateja:

Jak się go rozkręca, by się dostać do baterii?

Od przodu?

Sol nie mam pojęcia ;)

Ze zdjęcia wynika, że raczej od dekielka...

Ale kto by się tym przejmował ;)baterie są po to, żeby je wymieniać jak się zużyją - chociaż potwierdzam solar i byłoby mistrzostwo hehe ale kto by wtedy kupił następcę Gwg-1000 ?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do kolegi Mateja:

Jak się go rozkręca, by się dostać do baterii?

Od przodu?

Najpierw zdejmujesz pasek, czym odsłaniasz wkręty mocujące dekiel. A dalej to już tak, jak w Kingu czy w Mudmanie: dekiel oraz osłona dekla z tworzywa "wiszą" na tych samych wkrętach.32a0b03da12b09c6495c7c9fb8ea32db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego zdjęcia wystarczy zakupić dwie baterie i uszczelkę a resztę można zrobić samemu - prościzna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie.

Zaraz lecę kupić :lol: :lol: :lol:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nikogo nie miał zamiaru przekonywać ani zachęcać do zakupu  :P Zegarek jest jaki jest i pomimo swoich wad jest wart zainteresowania. Ja bym wolał żeby dali szafir zamiast baterii, ale nie można mieć wszystkiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam ładny zegarek ;)

 

Ładny - ale to wszystko co dobrego można o nim powiedzieć.  ;) Chętnie bym kupił, ale nie dlatego że to g-shock, tylko dlatego że ładny... tyle że najchętniej za "pińcet" bo w/g mnie więcej płacić nie warto...  :D 

 

Ogólnie moim skromnym zdaniem coś się kończy - zupełnie nie rozumiem ideologi jaką kieruje się Casio... po kiego grzyba urządzenie które dotąd było samodzielne, uzależniać od innego urządzenia, które w zasadzie może całkowicie wyeliminować sam zegarek i uczynić go zbędnym balastem... :ph34r:

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet niezły....

GWG-1000 lub GW-9400, a uszami się nie przejmuj.

Dobre ceny na eglobal.

Dzięki sprawdzę sobie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zegarkiem jest mega zabawa , a czy nie o to w tym chodzi? Przy okazji jest ładny i przyjemnie się nim pobawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kiego grzyba urządzenie które dotąd było samodzielne, uzależniać od innego urządzenia, które w zasadzie może całkowicie wyeliminować sam zegarek i uczynić go zbędnym balastem... :ph34r:

Tylko po to by...

Z tym zegarkiem jest mega zabawa , a czy nie o to w tym chodzi? Przy okazji jest ładny i przyjemnie się nim pobawić ;)

PS. Masz zapas bakterii? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wymiany baterii nie boję - na Alle.... po 2zł szt. :)  Liczy się dobra zabawa  :wub:


Znalazłem taką informację : 

Zegarek zasilany jest wymienną baterią CR2025. Na pocieszenie otrzymujemy wskaźnik rozładowania baterii, który sygnalizuje ikonką na wyświetlaczu, że nadszedł czas na wymianę.

Czas działanie na jednej baterii to 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.