Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość maritimeeng

Omega PO 43,5 vs TUDOR GMT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maritimeeng

Witam serdecznie,

 

Dojrzałem mentalnie do zakupu droższego zegarka i zastanawiam się który:

1. Omega Seamaster Planet Ocean 43,5

2. Tudor GMT

 

post-105307-0-41643000-1540656915_thumb.jpeg

 

post-105307-0-82244400-1540656939_thumb.jpeg

 

Obydwa bardzo mi się podobają. Kwestia ceny jest drugoplanowa. Nadgarstek średni 18,5 cm.

Jakieś za i przeciw? Który ma lepszy mechanizm? itp. itd.

Uprzejmie proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Tudor

 

A coś więcej można prosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wzrokowcem , jeśli chodzi o mechanizm to Tudor jest spokrewniony z Rolex więc lipy nie będzie. Jeśli chodzi o Omegę , jest świetna , ale jak dla mnie już opatrzona złego słowa nie powiem , bo sam mam Po Mój wybór ponowny , był by Tudor

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy Tudora są nowe więc trudno powiedzieć co będzie za jakiś czas. W gmt podobno jest problem z datą, ale nasi koledzy na razie tego nie zgłaszają.

Ja wybrałbym PO ale w starszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał PO ale na bransolecie na pasku skórzanym mi jakoś nie leży.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegę niebieską na kajdanie. Dlatego bo mi się bardziej podoba.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa podobne i jednocześnie różne zegarki. Obydwa to klasyczne divery z wyglądu, choć nurkować odważyłbym się jedynie w Omedze. Jeżeli chodzi o mechanizm to pewniejsza jest Omega, zwłaszcza jeżeli gmt traktujesz jako dodatek i nie będziesz z niego korzystał.

 

Jeżeli chodzi o wygląd to Twoja subiektywna ocena się liczy. Omega jest większa, masywniejsza, warto najpierw zobaczyć jak się ułoży na ręce, co do Tudora to nie widziałem jeszcze ręki na której źle by leżał. Pamiętaj też, że sam obwód nadgarstka to nie wszystko, ważny też jest jego budowa, więc samo 18,5 niewiele powie, choć przy normalnej ręce, oba zegarki powinny dobrze się prezentować.

 

Ogólnie oba zegarki są świetne. PS.pomyśl czy nie kupić zegarka na bransolecie.teraz różnica cenowa nie jest kolosalna, a jak w przyszlosci będziesz chciał coś zmienić to gumę kupisz za kilka setek, a nową bransoletkę za kilkanaście setek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień brałbym Tudora, tylko klasycznego BB.

Ten GMT byłby fajny, gdyby nie datownik, który psuje symetrię tarczy.

Tak jak wcześniej ktoś powiedział lepiej wziąć wersje na bransolecie. Dokupienie jej później to spory wydatek. Mi w salonie Kruka krzyknęli ponad 3k . Chociaż w tej chwili można dokupić zamienniki np. w sklepie StrapCode (kupowałem tam bransę do Seiko żółwia i jest lepszej jakości od oryginału).

 

Omega to klocek jest, ale to Omega i mimo to świetna. Tez brałbym z bransą (zakup indywidualny to ok. 2k). Ta wersja, którą pokazałeś strasznie błyszcząca. Poprzednia wersja XL ma fajny matowy bezel.


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor zawsze by mi się kojarzył z Rolexem.Już tu było na forum nie raz to poruszane.Choć nic nie ujmuję Tudorowi.A gmt jak nie jest potrzebne to po co? Ja stawiam na Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PO. Ładniejsza i data w kolorze tarczy. Brałbym z bransoletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PO ale 45,5 nowa jest za pękata jak dla mnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Moim zdaniem PO ale 45,5 nowa jest za pękata jak dla mnie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja rozważam 43,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Jeszcze nie. Mam Seiko 45mm i nie przytłacza mojego nadgarstka. Nie wiem czy w Kruku w Szczecinie mają. Jutro się przejdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omega , z plusów wspomnianych powyżej dodaje jeszcze, dużo łatwiejsza  w odsprzedaży  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega: klasyczny mechanizm, prawdziwy nurek, cały czarny, marka - Omega.

Tudor: nowoczesny mechanizm, zegarek do desk-divingu i podróży po Świecie, pepsi, marka - prawie jak Rolex.

 

Diver na skórze? :unsure:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzeczywiście ciężki wybór. Oba świetne i jednak bardzo różne. Któregokolwiek nie wybierzesz będzie lepiej niż dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale Tudory bazują na Ecie. Tak wiem, super modyfikowana etc.

Ale jednak dość pospolita Eta.

Choćby z tego względu wybrałbym Omegę, przynajmniej za takie pieniądze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale Tudory bazują na Ecie. Tak wiem, super modyfikowana etc.

Ale jednak dość pospolita Eta.

Choćby z tego względu wybrałbym Omegę, przynajmniej za takie pieniądze.

Źle kojarzysz. Pierwsze Tudory były na Ecie, teraz wszystkie mają in-housy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tymi Etami

 

Eta jest do naprawy przez prawie każdego majstra. A in-haus trzeba do serwisu. A tam są już inne ceny za te same usługi.

 

A czy Omega robi mechanizmy Bo chyba raczej bierze od Ety. :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez Seler
      Zegarek pochodzi z lipca 2022 roku. Ja posiadam go od grudnia 2023 - kupiony w Chroneo. Stan 8,5/10.
      Pudełko, karta gwarancyjna i dowód zakupu. 
      Na początku tego roku przeszedł naprawę gwarancyjną (wymiana mechanizmu na nowy) w Kruku.
      Oryginalny pasek Tudor. Dorzucam dwa paski od CNS, widoczne na zdjęciach.
       
      9900zł. Preferuję odbiór osobisty (Pruszków, Łomianki, Warszawa). Wysyłka po dogadaniu na mój koszt.
       
      Polecam, robi dużo lepsze wrażenie na żywo.












    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez pepepatryk
      Cześć wszystkim 🤟🏻
       
       Zegarek sprzedaje w pełnym sklepowym komplecie. Stan oceniam na mocne 8,5/10.  Ewentualne mankamenty próbowałem wyeksponować na fotkach poniżej, nic nadzwyczajnego. Jestem pierwszym i jedynym właścicielem. Tudora kupiłem u autoryzowanego holenderskiego sprzedawcy w Haarlemie w dniu finału piłkarskich Mistrzostw Świata (2022.12.18) od tego czasu leci 5 letnia międzynarodowa gwarancja. Zegarek jak u większości zegarkomaniaków był w rotacji z innymi zegarkami, używany głownie weekendami i w wolnym czasie. Nigdy nie był naprawiany, otwierany, bransoleta jak była skrócona przy zakupie w sklepie tak została, już nic nie kombinowałem z racji świetnego systemu regulacji. Black Bay Pro idzie pod młotek bo Tudor Pelagos FXD wierci mi dziurę w brzuch. 
       
      Mieszkam w Holandii więc sprzedaż wysyłkowa. Chyba, że ktoś będzie w okolicach to zapraszam na kawę.
       
      Cena jaka mnie interesuje to 3350 euro, koszt wysyłki do ustalenia, nie interesuje mnie wymiana.   
       
      Zapraszam do rozmów.
       
      Pepe
       
       
       
       
       
       
       
       

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.