Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

Godzin臋 temu, Anansi napisa艂(-a):

I wtedy wchodz臋 ja, ca艂y na bia艂o... Znacie?

Co艣 kojarz臋...馃き

Ja w g贸..ie, a na 艣cianie Franken-艢wit ca艂y na bia艂o?

馃槀

21 minut temu, LESKOS napisa艂(-a):

Wszystko na srebrzone, albo malowane ... chyba srebrzone ... byle nie srebrzank膮 馃槈

Tarcza chyba wt贸rna ...?

Je艣li tak to mo偶e by co艣 tu zam贸wi膰聽

http://plzegary.weebly.com/tarcze.html

Tarcza po cz臋艣ci mog艂a by膰 z orygina艂u. Podk艂ad, ring i oczka...

Zam贸wi膰 mo偶na tylko cosi姆 mam przeczucie 偶e聽za chuda w uszach jestem na "klij臋ta" u tych Pa艅stwa 馃き

49 minut temu, cjareck napisa艂(-a):

Wagi bia艂e mo偶e niekoniecznie, ale zdecydowanie nie mosi臋偶ne.

Tak te偶 s膮dz臋.聽

Dopuszczam mix starej bia艂ej pozostawiony, i tak a'la srebrzenie wag, ramki i 艣rodka tarczy. Przynajmniej mi si臋 wydaje 偶e mog艂oby tak by膰 馃

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

... byle nie na r贸偶owo ...馃槀


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Teraz, LESKOS napisa艂(-a):

... byle nie na r贸偶owo ...馃槀

H艂e..h艂e.. 馃お

No to jeszcze t臋cz臋 mo偶na rozwa偶y膰 馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

艁o Matko Jedyna! Hameryka odkryta na nowo!

Ten bia艂y ring na prawie pewno jest oryginalny. Na podk艂adzie sa dziurki to偶same z ringiem - one by艂y razem skr臋cane! Kto艣 (chyba z braku 艣rodka i ramki) dorobi艂 艣rodek,聽NITAMI po艂膮czy艂 z ringiem. Toto nie trzyma艂o sie zbyt stabilnie i tarcza troch臋 lu藕no lata艂a w ramce.

No a teraz druga Hameryka! Mia艂am star膮 tarcz臋 emaliowan膮 ze 艢wita i 艣rodek聽emaliowany z obw贸dk膮 pasuje fantastycznie - sp贸jrzcie sami - prawda? IDEALNIE! Wszystko pi臋knie si臋 spasowa艂o i聽stabilnie siedzi na werku.

Ramka tarczy, mosi臋偶na obw贸dka 艣rodka b臋dzie a'la srebrzona i b臋dzie sssudnie, m贸wi臋 Wam 馃ぉ馃グ.

Nie wiem czy wagi tez b臋d膮 wygl膮da艂y tak samo ssudnie ale trudno.

Ramki witra偶a poczernia艂e tez bed膮 srebrzyste . Ament 馃き..

20230811_120815.jpg

20230811_122123.jpg

20230811_122420.jpg

20230811_124808.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Tylko ring mosi臋偶ny moim zdaniem troch臋 dziwnie wygl膮da. Ale z drugiej strony srebrzy膰 go to by艂oby przegi臋cie. Lepiej niech zostanie.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Teraz, cjareck napisa艂(-a):

Tylko ring mosi臋偶ny moim zdaniem troch臋 dziwnie wygl膮da. Ale z drugiej strony srebrzy膰 go to by艂oby przegi臋cie. Lepiej niech聽

To id藕my dalej. Ring聽du偶y i ma艂y bed膮 mosi臋偶ne, wagi te偶 i ramki witra偶a, a wahad艂o z tarcz膮 bia艂e?聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Estera 偶e mnie kiepski ca艂y potencja艂 poszed艂 przy wybieraniu 呕ony ;)

W ka偶dym razie pr臋dzej ringi mosi臋偶ne ni偶 wagi? Ale bez dokument贸w, jak robiono dla zaoszcz臋dzenia materia艂贸w strategicznych, to tylko gdybania.

Dlatego zr贸b wg swojego gustu, 偶eby by艂o 艂adnie

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jak masz od tej zapasowej tarczy ramk臋 mosi臋偶n膮 zewn臋trzn膮, to te偶 podmieni膰, wahad艂o wyczy艣ci膰 z farby i komplet b臋dzie w mosi膮dzu, bo tylko ramk臋 masz niklowan膮.聽

Druga opcja, kupi膰 farb臋 chrom po艂ysk do alufelg i wszystko przejecha膰 na chrom.聽

Ja osobi艣cie wola艂bym wszystko w mosi膮dzu, chocia偶 mam jeden zegar ze srebrzon膮 ramk膮 i wahad艂em.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
43 minuty temu, JASI napisa艂(-a):

wahad艂o wyczy艣ci膰 z farby i komplet b臋dzie w mosi膮dzu,聽

Pozdrawiam Jacek聽

Nie da si臋 馃榿.

Soczewka nie jest mosi臋偶na. Blacha ocynk, dlatego tez zosta艂a pomalowana. Byc mo偶e jeszcze w fabryce.

Przytocz臋 znanego juz 艢witka w komplecie z takiej blachy 馃檪

Screenshot_20230512_221327_Allegro.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A nie b臋dzie to czasem Znal ?


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
23 minuty temu, LESKOS napisa艂(-a):

A nie b臋dzie to czasem Znal ?

Tego ja nie wiedzie膰 馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A ja wracam z moj膮 Dugen膮. Na pr贸bach wstawienia z臋b贸w poleg艂em. Pomy艣la艂em, 偶e zanim zaczn臋 prosi膰@mkl1o obiecan膮 pomoc, spr贸buj臋 z艂o偶y膰 zegar jako chodzik. Z艂o偶y膰 z艂o偶y艂em, nawet ruszy艂 jednak balans chodzi niemrawo i do tego mimo regulacji spieszy jakie艣 5 minut na godzin臋. Wyczyta艂em, 偶e to objaw zbyt ma艂ej mocy. Jak rozumiem, co艣 gdzie艣 haczy i s膮 tarcia, prawda?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Mog膮 by膰 luzy w 艂o偶yskach ...


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
58 minut temu, cjareck napisa艂(-a):

A ja wracam z moj膮 Dugen膮. Na pr贸bach wstawienia z臋b贸w poleg艂em. Pomy艣la艂em, 偶e zanim zaczn臋 prosi膰@mkl1o obiecan膮 pomoc, spr贸buj臋 z艂o偶y膰 zegar jako chodzik. Z艂o偶y膰 z艂o偶y艂em, nawet ruszy艂 jednak balans chodzi niemrawo i do tego mimo regulacji spieszy jakie艣 5 minut na godzin臋. Wyczyta艂em, 偶e to objaw zbyt ma艂ej mocy. Jak rozumiem, co艣 gdzie艣 haczy i s膮 tarcia, prawda?

No, ale pozytyw, 偶e za艂o偶y艂e艣 i chodzi !聽

Wi臋c teraz przypatrz si臋 jak i gdzie ten ambaras...... mo偶e balans - spr臋偶ynka cosik nie tak pracuje?聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ring wok贸艂 tarczy srebrny, 艣rodek te偶, wahad艂o te偶 mo偶e by艂o srebrne tylko sczernia艂o, lata 20-te - tr膮ci to troche stylem art-deco. Unikano wtedy mosi膮dzu, chromowane zdobienia by艂y na topie. Jakby do tego doda膰 chromowane na b艂ysk wagi, by艂oby to dosy膰 sp贸jne. Czy takie zegary by艂y robione na prze艂omie Franko-艢wita ?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, Yodek napisa艂(-a):

Soczewka nie jest mosi臋偶na. Blacha ocynk

No to ja bym wybra艂 drugi wariant.聽

Farba do alufelg i wszystko na wysoki po艂ysk...聽

To tylko moje zdanie.聽

Znaj膮c Twoje umiej臋tno艣ci i pomys艂y, wiem,

偶e jak zrobisz to b臋dzie 艂adnie.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
38 minut temu, Lamela napisa艂(-a):

Ring wok贸艂 tarczy srebrny, 艣rodek te偶, wahad艂o te偶 mo偶e by艂o srebrne tylko sczernia艂o, lata 20-te - tr膮ci to troche stylem art-deco. Unikano wtedy mosi膮dzu, chromowane zdobienia by艂y na topie. Jakby do tego doda膰 chromowane na b艂ysk wagi, by艂oby to dosy膰 sp贸jne. Czy takie zegary by艂y robione na prze艂omie Franko-艢wita ?

Franke mia艂 srebrzyste garnitury w zegarach i niekoniecznie na wysoki po艂ysk.

Pocz膮tki 艢wit贸w to bida trzeszcza艂a i garnitury na wysoki po艂ysk chyba ma艂o prawdopodobne by by艂y 馃.

Zwa偶ywszy 艢wity z pocz膮tk贸w te kt贸re widzia艂am, chodzika 8xxx, kt贸ry mam (te偶 ma bieda - tarcz臋, na blasze malowanej na bia艂o), ten kt贸ry wy偶ej pokaza艂am, za nic mi nie pasuj膮 do ekstrawagancji z chromowaniem na wysoki po艂ysk.聽

Dalej b臋d臋 si臋 upiera膰 ze bia艂a farba ringu tarczy jest taka sama jak bia艂a farba na soczewce wahad艂a. A gdyby kto艣 potem sam malowa艂, to indeksy tarczy nie s膮 r臋cznie malowane cho膰 nie s膮 szczytem kaligrafii.

Podstawa gongu te偶 zdobyczna po Franke,聽 przystosowana na dwa pr臋ty a u偶yta na jeden.

...

Tu Franke ze resztk膮 srebrzonego garnituru - nie by艂o to "lustro".

13ec18093e55acf0d8599ced01226da6.0.jpg

ea623374590dd523f601e901738b8560.0.jpg

dc0c5fcc9cf401d9bd544ab1f251b2ab.0.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

4 godziny temu, PM1122 napisa艂(-a):

No, ale pozytyw, 偶e za艂o偶y艂e艣 i chodzi !聽

Wi臋c teraz przypatrz si臋 jak i gdzie ten ambaras...... mo偶e balans - spr臋偶ynka cosik nie tak pracuje?聽

Tak b臋d臋 musia艂 zrobi膰, przez weekend nie dam rady, ale w przysz艂ym tygodniu pokombinuj臋. Cho膰 mo偶e wskoczy膰 na warsztat budzik Ruhla, kt贸ry dla moich ch艂opc贸w kupi艂em do kombinowania...

4 godziny temu, mkl1 napisa艂(-a):

Mog膮 by膰 luzy w 艂o偶yskach ...

Tak, to prawdopodobne. Ko艂o sekundowe (? to przed wychwytem) mo偶na przesun膮膰 wzd艂u偶 o 0,5 - 1 mm. Nie wiem nawet, jak to mo偶liwe...

Do tego ogl膮daj膮c ma艂e dziurki przy niekt贸rych 艂o偶yskach dopiero po czasie wpad艂em, 偶e to 艣lady naprawy 艂o偶ysk prymitywn膮 - wg br. Podwapi艅skiego przynajmniej - metod膮.

Zegar troch臋 mnie przer贸s艂, bo mia艂o by膰 proste czyszczenie i rozruch... No nic, jeszcze z nim powalcz臋, chocia偶 艂o偶yska to jeszcze wy偶sza szko艂a jazdy ni偶 z臋by, tego raczej nie b臋d臋 pr贸bowa艂

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ale opatrze膰 si臋 i zakuma膰 gdzie problem......, to dobre.聽

Te偶 mam, co prawda du偶膮 spr臋偶yn臋 i to wyczyszczon膮, - co nie ma si艂y na kotwicy - no i musz臋 wypatrze膰 przyczyn臋 s艂abego tikania, bo do艣 szybko si臋 zatrzymuje.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
42 minuty temu, cjareck napisa艂(-a):

Ko艂o sekundowe (? to przed wychwytem) mo偶na przesun膮膰 wzd艂u偶 o 0,5 - 1 mm. Nie wiem nawet, jak to mo偶liwe...

Mo偶liwe... spore si艂y i s艂aby materia艂 p艂yty, lub brak smarowania.

Trzeba wstawi膰 艂o偶ysko..聽 ( mo偶e w innych tak偶e...)


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
27 minut temu, mkl1 napisa艂(-a):

wstawi膰 艂o偶ysko..

Mirek, ale tu chyba chodzi o luz wzd艂u偶 osi a nie "jajo" w p艂ycie..聽

Taki luz osiowy, mo偶na likwidowa膰 podkladkami ale nale偶y mie膰 pewno艣膰, 偶e nie powinno tam by膰 luzu..

Niewielki luz chyba nie powinien przeszkadza膰, je艣li elementy wsp贸艂pracuj膮ce si臋 nie ocieraj膮 lub nie blokuj膮..聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Masz racj臋.. osiowy to nie jest problematyczny , bo z臋bnik sobie poradzi... ale obawiam si臋 , ze to "sk艂adowa" .. Nie wiem . Kolega ne pokaza艂..


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Tak - wzd艂u偶ny luz to nie problem. Ale otw贸r jajo, to ju偶 tak. Skoro by艂y ju偶 naprawiane, to mo偶e nie jest a偶 tak 藕le - trzeba przyjrze膰, czy luzy s膮 akceptowalne.聽

Tak偶e balans - mo偶e i on ma luzy. Ko艅c贸wki o艣ki mog膮 by膰 wyrobione. Dodatkowo spr臋偶ynka - mo偶e jest gdzie艣 lekko zagi臋ta, przez co w czasie pracy, jakby si臋 skleja z drugim zwojem.聽

Tak wi臋c, jest par臋 rzeczy kt贸rym warto si臋 przyjrze膰.聽

PS.... Poza tym, koledze nale偶膮 si臋 i gratulacje i podzi臋kowania za powa偶ne potraktowanie forum jako skarbnicy wiedzy, oraz zrobienie spisu tre艣ci jednego z temat贸w - co napewno b臋dzie pomocne dla wielu.聽

Tak wi臋c my艣l臋, 偶e z mi艂膮 ch臋ci膮, ka偶dy Tobie pomo偶e.聽

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
16 godzin temu, PM1122 napisa艂(-a):

koledze nale偶膮 si臋 i gratulacje i podzi臋kowania za powa偶ne potraktowanie forum jako skarbnicy wiedzy, oraz zrobienie spisu tre艣ci jednego z temat贸w - co napewno b臋dzie pomocne dla wielu.聽

Zdecydowanie przyczynil si臋 dla forum .

gdybym m贸g艂,to z rado艣ci膮 co艣 podpowiem.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dzi臋ki! Mam chwil臋 przerwy, ale projekt Dugena ruszy. Te偶 rozkr臋cam z moimi synami budzi Ruhla z 1969 r. Mo偶e uda si臋 ich zarazi膰 pasj膮...

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.