Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co powie kolega Kieszonkowe, ale ja to sobie wyobra偶am. No, mo偶e to niezbyt 艂adnie i pomys艂 bardziej majsterkowicza ni偶 zegarmistrza. No i jest ingerencja w oryginaln膮 p艂yt臋 , ale je艣li chcesz by chodzi艂, a jest troch臋 miejsca na tak膮 malu艣k膮 p艂yteczk臋 ( nak艂adk臋 ). Posmarowa艂bym jeszcze klejem i po przykr臋ceniu, b臋dzie trzyma膰 i nie ruszy si臋.聽

Ale kolega Kieszonkowe, mo偶e ma jeszcze jakie艣 rozwi膮zanie, czy fachowe pomys艂y.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
10 minut temu, PM1122 napisa艂(-a):

Nie wiem, co powie kolega Kieszonkowe, ale ja to sobie wyobra偶am. No, mo偶e to niezbyt 艂adnie i pomys艂 bardziej majsterkowicza ni偶 zegarmistrza. No i jest ingerencja w oryginaln膮 p艂yt臋 , ale je艣li chcesz by chodzi艂, a jest troch臋 miejsca na tak膮 malu艣k膮 p艂yteczk臋 ( nak艂adk臋 ). Posmarowa艂bym jeszcze klejem i po przykr臋ceniu, b臋dzie trzyma膰 i nie ruszy si臋.聽

Ale kolega Kieszonkowe, mo偶e ma jeszcze jakie艣 rozwi膮zanie, czy fachowe pomys艂y.聽

Jak majsterkowicza ??馃檪

Ju偶 nawet nawet takie ma艂e firemki stosuj膮 szatony i nikt im tego nie ma za z艂e, a nawet tym si臋 chwal膮...

go_aflredhelwigtourbillon_2020_006_ch24pl-1260x840.jpg.e4ff7fa9189715faf9a9b5a23ce9aa28.jpg

Pozostaje tylko kwestia wykonania, warto by by艂 z艂oty, a 艣rubki na niebiesko聽馃お馃お. Tourbillonu nie przewiduj臋....

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Aaa, widzisz, tego nie wiedzia艂em. Ale fakt, 偶e liczy si臋 jako艣膰 i precyzja wykonania.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
19 godzin temu, Lamela napisa艂(-a):

Do tych nowoczesnych technologii dost臋pu nie mam, pozosta艂yby te najbardziej tradycyjne, jak wed艂ug Podwapi艅skiego. Tylko czy du偶ych naciskach na tym kole to wszystko si臋 nie wyboczy ? Po g艂owie mi chodzi te偶 pomys艂 wytoczenia czego艣 na kszta艂t szatona, z ko艂nierzem, i zamocowania tego na wkr臋ty do p艂yty - by艂oby miejsce, jest to p艂yta 艣rodkowa. Co o tym my艣lisz ?

Witaj, pyta艂e艣 o pomys艂 na rozwi膮zanie problemu - to go zasugerowa艂em.

Tw贸j pomys艂 te偶 jest dobry聽 -聽 tylko jak zwykle widz臋 ma艂e ALE :D

Otw贸r w Twojej p艂ycie jest pod艂u偶ny i blisko brzegu. Je艣li chcia艂by艣 go powi臋kszy膰 i zrobi膰 okr膮g艂y pod szaton

to musia艂by艣 i艣膰 w g艂膮b p艂yty i chc膮c utrzyma膰 osiowo艣膰 musia艂by艣 wierci膰 otw贸r pod czop niecentrycznie.

Taki szaton nie szaton . Ale jak ju偶 kiedy艣 na tym forum powiedzia艂em TW脫J POMYS艁 - TWOJA REALIZACJA ;)

19 godzin temu, PM1122 napisa艂(-a):

Nie wiem, co powie kolega Kieszonkowe. ................

............Ale kolega Kieszonkowe, mo偶e ma jeszcze jakie艣 rozwi膮zanie, czy fachowe pomys艂y.聽

A co "kolega Kieszonkowe" ma tu do powiedzenia 偶e strasz膮 nim forumowicz贸w :)聽. Ze co - 偶e on taki straszny "purysta"聽;)聽.

Ju偶 kiedy艣 na tym forum przy innej dyskusji ustalili艣my 偶e przys艂uguje mi miano "forumowego partacza" jako 偶e nie mam nic

wsp贸lnego z zegarmistrzostwem (poza tym 偶e czasami uda mi si臋 jaki艣 zegarek nie popsu膰 po聽 baaaaardzo d艂ugiej naprawie)

Niech wypowiedz膮 si臋 Koledzy prawdziwi zegarmistrzowie, mechanicy, konstruktorzy, technolodzy.

Prosz臋 "koleg膮 Kieszonkowe" nie straszy膰 :D:D:D聽.

19 godzin temu, Lamela napisa艂(-a):

.......Ju偶 nawet nawet takie ma艂e firemki stosuj膮 szatony i nikt im tego nie ma za z艂e, a nawet tym si臋 chwal膮...

go_aflredhelwigtourbillon_2020_006_ch24pl-1260x840.jpg.e4ff7fa9189715faf9a9b5a23ce9aa28.jpg

Pozostaje tylko kwestia wykonania, warto by by艂 z艂oty, a 艣rubki na niebiesko聽馃お馃お. Tourbillonu nie przewiduj臋....

18 godzin temu, PM1122 napisa艂(-a):

Aaa, widzisz, tego nie wiedzia艂em. Ale fakt, 偶e liczy si臋 jako艣膰 i precyzja wykonania.聽

Szatony s膮 mniejsze i wi臋ksze

20220701_090613.thumb.jpg.f19da7ac954bd0dc4115884ab7c32c14.jpg

ale zawsze maj膮 centrycznie osadzony kamie艅 艂o偶yska. My艣l臋 e ich g艂贸wnym celem poza efektem wizualnym

jest 艂atwo艣膰 wymiany nie trzeba wyciska膰 czy otwiera膰 oprawy kamienia.

A taki owalny / eliptyczny / nie centryczny szaton - to by艂o by co艣 :)聽.

Mi艂ego weekendu

Roman

(ja znowu w domu przy remanentach zbior贸w zegarkowych - mo偶e do ko艅ca roku sko艅cz臋 :D聽)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Zazdroszcz臋 zapas贸w聽馃榾.

Poeksperymentuj臋 z obiema metodami. Zaczn臋 chyba od pr贸by "podci臋tego" szatonu, za艂o偶enie nie b臋dzie wymaga艂o znacz膮cego rozwiercenia otworu 艂o偶yskowego (my艣l臋, 偶e 3mm wystarczy). Jak nie b臋dzie satysfakcjonuj膮ce, jest ta druga droga, ze wstawk膮 p艂yty. W drugiej kolejno艣ci to nie wyjdzie, jak wyciosam w p艂ycie jask贸艂k臋, to ju偶 jestem bez odwrotu. B臋dzie weekend i upa艂, piwnica z naturaln膮 klimatyzacj膮 jest dobrym miejscem na jego sp臋dzenie聽馃槄

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Avanti - ka偶de rozwi膮zanie prowadz膮ce do skutku jest dobre.

Patrz膮c na Tw贸j otw贸r - nie wiem jakim sprz臋tem dysponujesz - je艣li r臋cznie to ja.

Najpierw pr贸bowa艂 bym poszerzy膰 go mikro pilnikiem w stron臋 p艂yty,

Nast臋pnie jak uzyskasz w miar臋 okr膮g艂y otw贸r to聽聽bym go docelowo rozwierca艂 lub rozfrezowywa艂 do docelowej 艣rednicy.

Chodzi o to 偶eby nie zepchn臋艂o wiert艂a / frezu do brzegu.

Je艣li masz mo偶liwo艣膰 zakr臋powania p艂yty to mo偶na od razu wierci膰 lub frezowa膰.

A najlepszym rozwi膮zaniem by艂o by chwyci膰 p艂yt臋 w tarcz臋 kleszczow膮 tokarki i wytoczy膰 otw贸r.

Mi艂ego weekendu w piwnicy聽

Roman

p.s. A zapas贸w nie ma co zazdro艣ci膰. Je艣li chce si臋 bawi膰 w nasze hobby to trzeba ich troch臋 mie膰.

Te moje to efekt zakup贸w z kilkudziesi臋cu lat. A i tak zawsze czego艣 brakuje.

Mo偶na te偶 przyj膮膰 model聽jak niekt贸rzy nasi Koledzy kt贸rzy bior膮 si臋 za napraw臋 a p贸藕niej szukaj膮 cz臋艣ci ;)

Edytowane przez Kieszonkowe

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Sobote w piwnicy - na plus聽馃檪.

Maszyny w robocie, niech sie na co艣 przydadz膮.

IMG_6301.jpg.b85a5f6a77f2e104f1cac43fe06c80be.jpg

IMG_6308.jpg.42f3caebb412754315b277550bc72367.jpg

Nie wyszed艂 z tego z艂oty szaton, ale raczej zwyk艂y brok, ale ingerencja w p艂yt臋 niewielka

IMG_6306.jpg.8ebf9002701b872af965869aa45493ed.jpg

Wt艂oczy艂em w p艂yt臋, potem jeszcze rozwierci艂em otw贸r - i voila !

IMG_6309.jpg.13d58deb51e23c5af195b26fe5a59b3a.jpg

Zegar chodzi...(jeszcze)聽馃榾.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Super wygl膮da 馃槂

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
7 godzin temu, Lamela napisa艂(-a):

Sobote w piwnicy - na plus聽馃檪.聽 ............Maszyny w robocie, niech sie na co艣 przydadz膮.

........Zegar chodzi...(jeszcze)聽馃榾.

BRAWO ten Pan.

Cel zosta艂 osi膮gni臋ty !!!!

Ale nie by艂bym sob膮 gdyby nie by艂o ma艂e ALE :D:D

Rozwiercaj膮c otw贸r zrobi艂e艣 to przed czym stara艂em si臋 ostrzega膰

23 godziny temu, Kieszonkowe napisa艂(-a):

.......Chodzi o to 偶eby nie zepchn臋艂o wiert艂a / frezu do brzegu.

istnieje niebezpiecze艅stwo 偶e wstawiona panewka / buncyna / szaton czy jak tam to zwa艂

mo偶e zosta膰 wyrwana z p艂yty (przez osadzon膮 w nim o艣). Nie wiem jakie tam si艂y dzia艂aj膮.

341320166_otwr.png.c1f9eee20db9d8245a07f77e3ab0d3e6.png

Dlatego sugerowa艂em wiercenie w g艂膮b p艂yty tak 偶eby zosta艂a obejma z brzegu.

Ale wi膮za艂o by si臋 to z konieczno艣ci膮 niecentrycznego nawiercenia otworu w dorobionej panewce.

Najwa偶niejsze 偶e za艂o偶ony cel zosta艂 osi膮gni臋ty a 偶ycie poka偶e czy z dobrym efektem.

Mi艂ego ko艅ca weekendu聽

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe
Dodanie zapo偶yczonego zdj臋cia

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Tego si臋 troch臋 obawia艂em, dlatego:

- da艂em stosunkowo du偶y ko艂nierz (6mm przy otworze 3mm, otw贸r 艂o偶yskowy 1,3mm) - powinno by膰 mniej wra偶liwe na wyboczenia

- pasowanie mocny wcisk, prawie 偶e wt艂aczane

- dodatkowo zaku艂em od strony dolnej p艂yty "koniczynk膮" (nie ma tego na zdj臋ciu - wcze艣niej zrobione).

Mo偶e wystarczy...馃檪

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
7 godzin temu, Lamela napisa艂(-a):

Tego si臋 troch臋 obawia艂em, dlatego:

- da艂em stosunkowo du偶y ko艂nierz (6mm przy otworze 3mm, otw贸r 艂o偶yskowy 1,3mm) - powinno by膰 mniej wra偶liwe na wyboczenia

- pasowanie mocny wcisk, prawie 偶e wt艂aczane

- dodatkowo zaku艂em od strony dolnej p艂yty "koniczynk膮" (nie ma tego na zdj臋ciu - wcze艣niej zrobione).

Mo偶e wystarczy...馃檪

Masz racj臋. I jak napisa艂em 偶ycie poka偶e. My艣l臋 偶e nie b臋dzie problem贸w.聽

Ja ew. w takim przypadku gdy zosta艂o przerwane zamkni臋cie p艂yty z boku

pokusi艂 bym si臋 o wlutowanie fleka na cyn臋 (tak cz臋sto si臋 robi wstawiaj膮c fleki z臋b贸w)

lub wkr臋ci艂 dwie 艣rubki w Tw贸j szeroki ko艂nierz.

Mi艂ego tygodnia

Roman

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Pr贸buj臋 , ale wagi mam niziutko i wn臋trze skrzyni zabezpieczone . Bo przecie偶 nie wiem , czemu waga spad艂a .聽

Pr贸cz tego , denerwuje mnie d藕wi臋cz膮ca soczewka wahad艂a . Jak mam w r臋kach , to cisza , ale gdy zegar chodzi , to r贸wno z tykaniem , s艂ycha膰 w niej stukanie. Czy偶by pr臋t wahad艂a przenosi艂 i wzmacnia艂 d藕wi臋k w soczewce , z niewielkiego luzu na wide艂kach ?聽

IMG_8918-crop.JPG

IMG_8917.JPG

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

To mo偶e stuka膰 palec wide艂ek kotwicy w szczelinie pr臋ta wahad艂a, gdy jest za du偶y luz.聽 Zegar ma wtedy du偶e straty energii, mo偶e wr臋cz stawa膰, a amplituda wahad艂a spada. Daje to te偶 przyd藕wi臋k w wychwycie.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No w艂a艣nie ....... luz nie jest a偶 tak du偶y , ale s艂ycha膰 , 偶e luz jest . Przenosi go a偶 na soczewk臋 ... a tam , to ju偶 s艂ycha膰 .

Jest na widelcu blaszka , kt贸r膮 si臋 zapina , no i czy roznitowa膰 j膮 i dorobi膰 now膮 , czy inne sposoby istniej膮 ?

IMG_8851-crop.JPG

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
57 minut temu, PM1122 napisa艂(-a):

No w艂a艣nie ....... luz nie jest a偶 tak du偶y , ale s艂ycha膰 , 偶e luz jest . Przenosi go a偶 na soczewk臋 ... a tam , to ju偶 s艂ycha膰 .

Jest na widelcu blaszka , kt贸r膮 si臋 zapina , no i czy roznitowa膰 j膮 i dorobi膰 now膮 , czy inne sposoby istniej膮 ?

IMG_8851-crop.JPG

A jak wygl膮da element z kt贸rym wsp贸艂pracuje - mo偶e tu pogrubi膰 ?

11 godzin temu, Kieszonkowe napisa艂(-a):

Masz racj臋. I jak napisa艂em 偶ycie poka偶e. My艣l臋 偶e nie b臋dzie problem贸w.聽

Ja ew. w takim przypadku gdy zosta艂o przerwane zamkni臋cie p艂yty z boku

pokusi艂 bym si臋 o wlutowanie fleka na cyn臋 (tak cz臋sto si臋 robi wstawiaj膮c fleki z臋b贸w)

lub wkr臋ci艂 dwie 艣rubki w Tw贸j szeroki ko艂nierz.

Mi艂ego tygodnia

Roman

Te偶 my艣la艂em o takich bajeranckich 艣rubkach z polerowanymi 艂ebkami聽馃檪聽- by艂by odjazd...

Ale moje zapasy cz臋艣ci od ma艂ych zegark贸w dawno stopnia艂y od kiedy przesta艂em si臋 bawi膰 nar臋cznymi (nie ten wiek, nie te oczy, nie te r臋ce ), trzeba by sk膮d艣 je zdoby膰 i do tego gwintowniki - no, na pewno z tydzie艅 w plecy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, ten zegar ma jeszcze zazna膰 kolejnych zmian聽馃樁.

Pozdrowienia,

Jerzy

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
3 godziny temu, PM1122 napisa艂(-a):

No w艂a艣nie ....... luz nie jest a偶 tak du偶y , ale s艂ycha膰 , 偶e luz jest . Przenosi go a偶 na soczewk臋 ... a tam , to ju偶 s艂ycha膰 .

Jest na widelcu blaszka , kt贸r膮 si臋 zapina , no i czy roznitowa膰 j膮 i dorobi膰 now膮 , czy inne sposoby istniej膮 ?

IMG_8851-crop.JPG

Ja tam na wszelakie brzd臋kanie na wahadle mam towot.

Ociupina w miejsce luzu i cisza

馃槉.

Spr贸buj, a b臋dzie wiadomo czy to ta blaszka brzd膮ka..

PS. Czyli przyczyna upadku wagi si臋 nie ujawni艂a dot膮d?

馃

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ano , nie ujawni艂a......聽鈽癸笍

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 21:59, PM1122 napisa艂(-a):

nie ujawni艂a

chochlik zegarowy..

聽w ko艅cu pope艂ni b艂膮d i si臋 ujawni zdradziecka masa..

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Nie jestem znawc膮 wi臋c moje pogl膮dy i wnioski s膮 nieautoryzowane w zakresie oryginalno艣ci pow艂ok zegar贸w z Cieszyna.

Przygl膮daj膮c si臋 zdj臋ciu pi臋knego zegara kwadransowego kol. Lameli mia艂am wra偶enie, ze pow艂oka prezentowanego fragmentu skrzyni wygl膮da na pierwotn膮 z tego powodu, ze odbicie 艣wiat艂a jest bardzo r贸wnomierne, nie wida膰 brudz, fa艂d i nier贸wno艣ci, kt贸re powstaj膮 jak kto艣 amatorsko i bez zastanowienia "odnawia" zegar.

Wida膰 wtedy poci膮gni臋cia p臋dzla (ma艂o聽 kto u偶ywa聽tamponu), w punktach 艂膮czenia element贸w daje sie zauwa偶y膰 nagromadzon膮 dodatkowo warstw臋 politury, smugi w poprzek us艂ojenia drewna lub forniru.

Oryginalna pow艂oka nabiera r贸wnomiernej patyny, utlenia si臋 podobnie na ca艂ej powierzchni. "Poprawki" widac bo s膮 艣wie偶sze, bardziej zwarte i po艂yskuj膮ce.

Trudno jednoznacznie mi oceni膰 na podstawie jednego zdj臋cia jak jest w rzeczywisto艣ci wi臋c s膮 to tylko moje dywagacje. By膰 mo偶e kto艣 m贸g艂 pomalowa膰 tylko cz臋艣膰 skrzyni np. brod臋, a reszta jest pierwotna.

Jednak, jesli zrobi艂 to - czyli renowacj臋 skrzyni, kto艣聽聽kto si臋 na tym zna, potrafi i jest w tym specjalist膮 to mo偶na by膰聽 w "mylnym b艂臋dzie" i wysnu膰 fa艂szywe wnioski ...

馃槉..

Wi臋cej nie zd膮偶臋 bo lecem do roboty聽 馃馃構

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 godzin臋 temu, Yodek napisa艂(-a):

Nie jestem znawc膮 wi臋c moje pogl膮dy i wnioski s膮 nieautoryzowane w zakresie oryginalno艣ci pow艂ok zegar贸w z Cieszyna.

Przygl膮daj膮c si臋 zdj臋ciu pi臋knego zegara kwadransowego kol. Lameli mia艂am wra偶enie, ze pow艂oka prezentowanego fragmentu skrzyni wygl膮da na pierwotn膮 z tego powodu, ze odbicie 艣wiat艂a jest bardzo r贸wnomierne, nie wida膰 brudz, fa艂d i nier贸wno艣ci, kt贸re powstaj膮 jak kto艣 amatorsko i bez zastanowienia "odnawia" zegar.

Wida膰 wtedy poci膮gni臋cia p臋dzla (ma艂o聽 kto u偶ywa聽tamponu), w punktach 艂膮czenia element贸w daje sie zauwa偶y膰 nagromadzon膮 dodatkowo warstw臋 politury, smugi w poprzek us艂ojenia drewna lub forniru.

Oryginalna pow艂oka nabiera r贸wnomiernej patyny, utlenia si臋 podobnie na ca艂ej powierzchni. "Poprawki" widac bo s膮 艣wie偶sze, bardziej zwarte i po艂yskuj膮ce.

Trudno jednoznacznie mi oceni膰 na podstawie jednego zdj臋cia jak jest w rzeczywisto艣ci wi臋c s膮 to tylko moje dywagacje. By膰 mo偶e kto艣 m贸g艂 pomalowa膰 tylko cz臋艣膰 skrzyni np. brod臋, a reszta jest pierwotna.

Jednak, jesli zrobi艂 to - czyli renowacj臋 skrzyni, kto艣聽聽kto si臋 na tym zna, potrafi i jest w tym specjalist膮 to mo偶na by膰聽 w "mylnym b艂臋dzie" i wysnu膰 fa艂szywe wnioski ...

馃槉..

Wi臋cej nie zd膮偶臋 bo lecem do roboty聽 馃馃構

Nooo ,....聽 nie wiem .聽 Bo Kolega Lamela pisa艂 , 偶e sprzedaj膮cy m贸wi艂 , i偶 skrzynia przesz艂a renowacj臋 !聽聽 .... a p贸藕niej zacz臋艂a si臋 dyskusja , o jej wygl膮dzie . Kolega Lamela , my艣l臋 偶e szczeg贸艂owo wypyta艂 sprzedaj膮cego , co i jak , jest i by艂o .

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem聽stara politura to nie jest na tym zegarze na 100% , patrz膮c na matowy po艂ysk zastanawiam si臋 czy to jest w og贸le politura (?!?). Czy robi艂e艣 pr贸b臋/test co to jest ? Cho膰by na zaciekach z drugiej strony (chemicznie - rozpuszczalnikami - spirytus, benzyna , aceton, nitro...)? Troch臋 by to nakierowa艂o. Nie za bardzo wygl膮da to na politur臋, a raczej聽na lakierobejc臋 (satin)聽nak艂adan膮聽pistoletem. Widzia艂em elementy wykonane w ten spos贸b i bardzo podobnie wygl膮da艂y (niestety). Wydaje mi si臋,聽偶e skrzynia zosta艂a聽rozebrana cz臋艣ciowo i niezbyt dok艂adnie z艂o偶ona w sensie pierwotnego u艂o偶enia detali (np detale kolumienek poodwracane). Mam te偶 wra偶enie jakby przed malowaniem powierzchnia by艂a szlifowana i to maszynowo. S膮dz臋 , 偶e robi艂 to stolarz, ale niestety tylko stolarz...

聽Wi臋c raczej o starej politurze to tu nie ma co my艣le膰 moim skromnym zdaniem.聽

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Faktycznie, trudno okre艣li膰 rodzaj pow艂oki bez pr贸b lekko niszcz膮cych, jak sugeruje Leszek - jest szansa zrobi膰 to bezpiecznie, s膮 ma艂e zacieki na pleckach od ty艂u, kt贸re b臋dzie mo偶na potraktowa膰 rozpuszczalnikami. Z pewno艣ci膮 skrzynia by艂a rozbierana do renowacji - mam zdj臋cie od sprzedawcy zegara bez drzwiczek, a te trudno zdj膮膰 bez rozbierania skrzyni, s膮 na do艣膰 d艂ugich metalowych czopach.

Z pewno艣膰i膮 tym si臋 zajm臋, ale jak ogarn臋 mechanik臋, na razie regularnie mi si臋 zatrzymuje na godzinie 12.52 i rusza dopiero jak popchn臋 ko艂a w biciu godzin - co艣 tu si臋 powtarzalnie blokuje w聽pl膮taninie d藕wigni.聽

Szukam teraz w艂a艣ciwej wskaz贸wki minutowej, ta kt贸r膮 zasta艂em jest wyra藕nie od czapy. Przejrza艂em troch臋 forum i znalaz艂em to, co powinno by膰 - zgodnie z istniej膮c膮 godzinow膮

1102262269_wskazwka.thumb.jpg.43eedf71902d894442f398dc62f05dbe.jpg

D艂ugo艣膰 od osi do ko艅ca ok. 80 mm, kwadrat 2 x 2 mm. Mo偶e kto艣 ma tak膮 w swoich zbiorach ? Nie wiem, czy 艂atwo b臋dzie co艣 takiego wyrze藕bi膰...

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Gdy jeste艣 fanem zegar贸w stoj膮cych, ale dosta艂e艣 wisz膮cy...
:D

287168923_5540874005942797_6403062460175291864_n.jpg

286665836_8267148943310704_7717131946687755416_n.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Co sie temu zegaru sta艂o/

聽Kopyrtn膮艂 sie czy cus?


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisa艂(-a):

Co sie temu zegaru sta艂o/

聽Kopyrtn膮艂 sie czy cus?

Nieee.... kto艣, pomy艣la艂 i zrobi艂 sobie niepowtarzalny zegar - no i ,, orygina艂 ". Drugiego, takiego samego, ci臋偶ko znale藕膰.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.