Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Passero

Klub Miłośników Zegarków Blancpain

Rekomendowane odpowiedzi

Jak taki skrupulatny i chce udowodnić jak było, a nie szukać sensacji, to niech pojedzie do Villeret i poszpera w wioskowych księgach z XVIII wieku i sprawdzi, czy był tam taki J.J.Blancpain zarejestrowany jako zegarmistrz. W Szwajcarii barbarzyńcy nie palili wszystkiego na przestrzeni XX w. i takie papiery pewnie sobie leżą i można je przejrzeć.

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przyglądam się temu z zaciekawieniem, zegarki to nie jest jakaś szlachetna branża dla wyższych sfer tylko biznes pełen marketingowych bzdur. Facet ma rację, ze jak chcesz sprzedawać zegarki jakich wiele za dość wygórowane kwoty to musisz to jakoś marketingowo opakować. A że historia im starsza tym bardziej mglista to jest pole do nadinterpretacji czy czasem wręcz wciskania bzdur. Mam nadzieję na ciąg dlaszy, popcorn się robi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać że Blancpain zrobilo swatcha :))


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2023 o 12:48, 70soul napisał(-a):

Perezcope (ten który ujawnił sprawę Omegi na aukcji Phillips)

Kwestionuje założenie twierdzenie, że Blancpain jest najstarszą szwajcarską manifakturą.IMG_6667.thumb.jpeg.fdc3d64c180eb22d79e343df561dc03d.jpegIMG_6668.thumb.jpeg.558d6ed042bc31ac55fccb0b82a3512a.jpegIMG_6669.thumb.jpeg.e55701c242790becfc2d7b2b7b5be053.jpeg

 

 

Jak znam Bivera, mistrza sciemy, to bardzo prawdopodobne, ze wykreowal jakas historyjke.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2023 o 00:04, Jan napisał(-a):

Właśnie miałem pisać że Blancpain zrobilo swatcha :))

Bulovę ;)

Bulova 98A266 Mil-Ships-W-2181 - Zegarek.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się do FF kilka razy przymierzałem i za każdym razem, kiedy go włożyłem na rękę to było jednak stanowcze "nie".

 

A co do owej kultowości FF i całej dość ciekawej dyskusji na ostatnich dwóch stronach, to przypomniała mi się historia Jaguara i Porsche. Jak, szczególnie ta pierwsza firma, ledwie dyszała, dopóki ktoś jej nie kupił (najpierw chyba Ford, a odżyła dopiero chyba dzięki Hindusom z Taty). Miałem takiego znajomego co to z pogardą twierdził, że Jaguar stracił swojego ducha, że to już masówka, że to koniec firmy. Podobnie mówił odnośnie Porsche: że takie Cayenne to obraza szacownej marki, że jak tak można. Jakby takie firmy jak Jaguar czy Porsche (a także RR czy Bentley swego czasu) miały tylu kupców ilu tzw. "prawdziwych" fanów, to nigdy by nie musiały się "zniżać" do produkcji SUVów itd. Mnie akurat plastikowy FF w ogóle się nie podoba, ale rozumiem chęć szefostwa Swatch Group żeby ożywić markę. Jak się dobrze sprzedadzą te plastiki, to w przyszłym roku wypuszczą kolejną 'kolaborację"m np. plastikowego Bregueta. Poczekajcie, a zobaczycie. Będą jak Disney po zakupie praw do Gwiezdnych Wojen: każda postać dostanie swój serial😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

JJak się dobrze sprzedadzą te plastiki, to w przyszłym roku wypuszczą kolejną 'kolaborację"m np. plastikowego Bregueta. Poczekajcie, a zobaczycie. Będą jak Disney po zakupie praw do Gwiezdnych Wojen: każda postać dostanie swój serial😂.

 

To nie zadna tajemnica, Hayek juz oglosil, ze pracuja nad nowa kolaboracja. Moze to byc Breguet.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i luzik, chętnie dokupię do pary 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2023 o 15:56, beniowski napisał(-a):

 Mnie akurat plastikowy FF w ogóle się nie podoba, ale rozumiem chęć szefostwa Swatch Group żeby ożywić markę.


wydaje się że „ożywienie” działa - zdjęcie sprzed chwili z Mediolanu 😉

 

 

IMG_1769.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wczoraj właśnie w Mediolanie próbował mi kupić BP i mówił że kolejki głównie z okazji nowego limitowanego moonswatcha. Ale BP jeszcze się  sprzedają elegancko więc pewnie też;) 

 

No i jak ktoś trafi szary czerwony lub niebieski to chętnie poproszę o zakup.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka klasyki w nowym wdzianku.

Bardzo mi się to połączenie podoba. 

Zyskał nowe oblicze, nabrał nowoczesności i niemal sportowy z niego typ teraz. 😉

 

IMG_5445.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blancpain cały czas w modzie. 🙂

 

IMG_5864.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz w nowych elegantes pantalones od Filipa. Paseczek ekstraklasa, układa się do ręki wprost szalenie wygodnie. Dzięki @eye_lip

Mam jeszcze od Filipa drugie nowe pantalony, o innym charakterze i wprost bajeczne, ale to w swoim czasie i w stosownym wątku (i nie chodzi o Breguet, bo tam pasek pilot dalej wymiata i się nigdzie nie wybiera). 🤓
 

IMG_5921.jpeg

IMG_5922.jpeg

IMG_5923.jpeg

IMG_5924.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubię ten model. średnica na papierze może odstraszać-> że niby mały. jednak przez te szerokie ucha i szeroki pasek odbiór na nadgarstku jest zupełnie inny.

super leży.

a pasek, cóż można powiedzieć dobrze dobrany i świetnie wykonany @eye_lip w formie.

 

je przez ten pasek pilot, nie wchodzę do wątku Breguet, a bardzo chciałbym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lort napisał(-a):

 

je przez ten pasek pilot, nie wchodzę do wątku Breguet, a bardzo chciałbym :P


Musisz zobaczyć kiedyś ten zestaw z pilotem na żywo, a prawie na pewno zmienisz zdanie… Tymczasem wrzucam zaraz zdjęcia nowego paska od Filipa w wątku Bvlgari. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty cieniasek @agremi 

P3137348.jpg

P3137349.jpg

P3137351.jpg

P3137353.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa!


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*dostępne wyłącznie w tytanie i różowym złocie


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie mam pojecia czemu uparli sie na ten tytan - czemu nie mozna bylo zrobic tez w stali??? 😏

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar świetny! Szkoda,że nie w kolorze niebieskim, jak przy 45mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wieloryb napisał(-a):

Rozmiar świetny! Szkoda,że nie w kolorze niebieskim, jak przy 45mm

Niebieski też jest dostępny.

5010_12b40_98s.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Doczytałem w końcu na ch24. Jest piękny! Najlepszy na pasku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.