Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ruger

Garniturowiec do ok 20tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, marzy mi się coś eleganckiego i od którejś z bardziej prestiżowych marek w budżecie do ok 20tys. Wiem że to za mało na produkt na prawdę topowy ale być może coś ciekawego uda się wybrać. Wstępnie mój wybór to IWC Portofino IW391008 - https://www.apart.pl/zegarki/IWC-Schaffhausen/Portofino/5351 (w podanym linku na stronie apart za 26tys ale są sklepy gdzie można go zakupić o 5tys taniej, np. Czas Zegarków). Wygląd zdecydowanie trafia w mój gust. Stylistyką pasuje też do mniej formalnych ciuchów (elegancki ale przez dodatkowe wskaźniki na tarczy ma też nutę sportową). Jest też stosunkowo niedrogi jak na wyrób tej marki, nie robi jednak wrażenia modelu ekonomicznego w ramach ich oferty. Mały minus to brak przeźroczystego dekla. Chętnie poznałbym Wasze typy w tym budżecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tytułu tematu wynika, że szukasz zegarka garniturowego. IMO Twój typ niewiele ma wspólnego z garniturowcem. Jak bym szukał garniturowca, to np. Zenith Elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłacić 25 000 PLN za zegarek na Sellicie.... to już nie odwaga, to brawura... :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex OP

Omega Globmaster

Nomos chyba każdy

Zenith Elite

JLC Reverso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega AT mieści się w budżecie. Może nie typowy garniturowiec, ale na tyle uniwersalna że pasuje do wszystkiego. :huh:

BTW potrzebny Ci ten chronograf ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex OP czy Omega Globemaster to też raczej zegarki EDC. Już raczej Omega de Ville.

 

Z klasycznych garniturowców to oprócz JLC jest Cartier Tank.

 

Z mniej klasycznych - takich z "dodatkowymi wskaźnikami" - to Tudor Heritage, Vulcain Cricket.

 

Ewentualnie coś z "dużym Księżycem" - Schaumburg?

 

Wybór duży :) 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może źle się trochę wyraziłem pisząc o garniturowcu. Powiedzmy raczej "zegarek środka" ze wskazaniem na elegancki (jeśli przyjmiemy że na jednym biegunie na linii podziału garniturowiec vs sportowy jest np. zentith elite a na drugim większość breitlingów). Chronograf nie jest mi do niczego potrzebny jako funkcja, chodzi raczej o estetykę, bardziej mi się podoba niż jednolita tarcza.

Edytowane przez Ruger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W podanym budżecie na garniturowca polecam JLC Master Ultra Thin. 38 mm pięknego zegarka.

A jeżeli szukasz zegarka "środka", to ja bym rozważył OP albo DJ, choc dj trochę ponad budżet.

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może źle się trochę wyraziłem pisząc o garniturowcu. Powiedzmy raczej "zegarek środka" ze wskazaniem na elegancki (jeśli przyjmiemy że na jednym biegunie na linii podziału garniturowiec vs sportowy jest np. zentith elite a na drugim większość breitlingów). Chronograf nie jest mi do niczego potrzebny jako funkcja, chodzi raczej o estetykę, bardziej mi się podoba niż jednolita tarcza.

W takim razie omega moonwatch, pasuje do wszystkiego (na czarnym pasku do garnituru też), a do tego piękny klasyk.

 

Ewentualnie Tudor 58, choć cały czas zachwyca mnie globmaster.

 

Z innej strony, może coś polskiego, od Polpory.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To może coś od Chronoswiss? Np. model Lunar :-) Marka niezbyt często polecana, ale IMO ze wszech miar warta uwagi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GO to 40-tka, jednak na wielką łapę. Ja mam 18,5 i IMO jest dla mnie taki na styk. Za to rezerwa chodu jest imponująca.dfa810af0f47c33e686c574328bffb4f.jpg

OP 39 jest za to genialna i bardzo wygodna. Minus - brak daty.1ace7bad30e8952791ba0f330bcf5614.jpgfd3674c3e5cfba8bb4c65f14a2c1b5dc.jpg

A naj naj - MCD :) Ma wszystko. No i marka robi tu na plus.47f7c7c1939afa0a09c7faf9af8da6ae.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka gębę tej Omegi :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od MCD wolę MUT, ale nie jestem obiektywny :-)

post-47341-0-66996900-1558213994_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od MCD wolę MUT, ale nie jestem obiektywny :-)

 

No, nie jesteś B)   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to jest zegarek do 20k? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam jak powyzej JLC ,Zenith lub Rolex OP ewntualnie mozna poszukac in house Eterna.

Najblizej 20 tys bedzie rolex lub eterna

 

Pozdrawiam

Claudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo warto zwrócić uwagę na Glashutte Original, jest kilka modeli Senatora które zmieszczą się w budżecie, a to jest kawał dobrego zegarmistrzostwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedzi, uściślę jeszcze moje kryteria, tarcza raczej ciemna, no i coś się jeszcze musi na niej "dziać". Nikt z Was w zasadzie nie ocenił mojego pierwotnego faworyta - IWC Portofino Chronograph - https://www.apart.pl/zegarki/IWC-Schaffhausen/Portofino/5351 Czy jest wart rozważenia ?

Chyba nadal niezmiennie podoba mi się najbardziej ale... wpadł mi właśnie w oko Ulysse Nardin Marine 1183-310, który... podoba mi się mniej więcej na równi :)

 

https://www.czaszegarkow.pl/ulysse-nardin-marine-collection-niebieski-skora-o42-mm-p-326796.html

https://www.youtube.com/watch?v=Y_qdF_5hppI

 

Który bardziej do Was przemawia ? Firmy są pozycjonowane chyba mniej więcej równorzędnie (chociaż dla laików IWC jest chyba bardziej rozpoznawalna) ?

I jeszcze przy okazji, na portalu chrono24 obydwa czasomierze można zakupić nawet poniżej 20tys w stanie "nowy", czy polecacie ten serwis jako bezpieczny (przyjmijmy że kupuję od sprzedawcy opisanego tam jako "zaufany", np. niejaki Time Trader) ?

Edytowane przez Ruger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.