Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KrzychuN

Frederique Constant Maxime Manufacture

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytać o waszą opinie na temat tego zegarka Frederique Constant Maxime Manufacture (FC-700X5M4/5/6) Nie jest to wersja limitowana. Konkretnie chodzi mi zakup modelu z bazarku od Kolegi z forum. Czy wart jest swojej ceny? Czy może jest ktoś w stanie polecić coś w podobnym stylu w zbliżonej kwocie?

 

Model ze zdjęcia przymierzałem dzisiaj w salonie. Ogólnie wrażenie dobre i myślę ze wersja z rzymskimi cyframi pasowałaby mi jeszcze bardziej. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

 

post-109592-0-35183300-1559165281_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek Ci się podoba, zwłaszcza w wersji, która jest na bazarku, to będzie dobry wybór, bo stosunek ceny do jakości jest tu bardzo dobry.

To dobrze wykonane zegarki.

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem zapytać o waszą opinie na temat tego zegarka Frederique Constant Maxime Manufacture (FC-700X5M4/5/6) Nie jest to wersja limitowana. Konkretnie chodzi mi zakup modelu z bazarku od Kolegi z forum. Czy wart jest swojej ceny? Czy może jest ktoś w stanie polecić coś w podobnym stylu w zbliżonej kwocie?

 

Model ze zdjęcia przymierzałem dzisiaj w salonie. Ogólnie wrażenie dobre i myślę ze wersja z rzymskimi cyframi pasowałaby mi jeszcze bardziej. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

 

attachicon.gifFRYDERYK.jpg

Dziwi mnie brak sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z mojej perspektywy problemem jest tylko brak sekundnika, ale to kwestia indywidualnego podejścia. Poza tym, jeśli się podoba, to jest to dobra opcja. Sam mam jeden zegarek FC i jestem bardzo zadowolony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy problemem jest tylko brak sekundnika, ale to kwestia indywidualnego podejścia. Poza tym, jeśli się podoba, to jest to dobra opcja. Sam mam jeden zegarek FC i jestem bardzo zadowolony :-)

Przy tej cenie, nawet okazyjnej z bazarku, mnie to rozwiązanie nie wydaje się sensowne. Datownik zamiast sekundnika? Jaka jest jego grubość? Tylko "płaskość" może w pewnym stopniu uzasadniać takie rozwiązanie, ale nadal dla mnie to dziwny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście brakuje tego sekundnika i to chyba jego największy minus. Grubość 11.2mm wiec do najchudszych nie należy :) Szerokość tarczy 42mm.

 

Zdaje się że to jest nowa wersja tego modelu już z sekundnikiem. 

post-109592-0-39100200-1559200333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy takiej grubości i średnicy koperty, to IMO dość proporcjonalny zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej grubości i średnicy koperty, to IMO dość proporcjonalny zegarek :-)

Zgoda i dlatego dziwi brak miejsca na mechanizm dla sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może projektant widział zegarek jako bardziej elegancki, wtedy brak sekundnika jest ok.

 

Ja powiem, że mi się podoba, jak zresztą z reguły w przypadku zegarków FC.

 

Spójrzcie na wielowymiarowość tej tarczy. Nakładane indeksy rzymskie to coś co szczególnie lubię. Sama tarcza też co najmniej trzy wymiary, do tego nakładana nazwa producenta (choć tutaj jakby zrobili osobno każdą literkę nakładaną to byłoby coś absolutnie ekstra). Datownik to takie małe dzieło sztuki. Mechanizm też się bardzo ładnie prezentuje.

 

Ogólnie bardzo fajna sztuka. Za takie pieniądze.

 

Dla mnie tylko szkoda rozmiaru, 42 to zdecydowanie zbyt dużo na moją rąsię :(

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w bardzo dobrej cenie . Jeśli to ten zegarek  o którym myślę , to  pewnie wychuchany egzemplarz od pasjonata a nie od handlarza . Jak na klasycznego garniturowca do stroju formalnego to dość duży rozmiar , ale w sumie jest  też dość udanym kompromisem dla  na przykład jednozegarkowca . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak dla mnie tylko jedna wada - brak sekundnika. Ponadto uważam, że to najlepiej wykonana koperta FC, fajne połączenie polerki i szczotkowań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bez sekundnika da się żyć. No chyba, że saper. To faktycznie lepiej, żeby był :)

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zegarek więc się wypowiem

Tarczy nie da się sfotografować tak aby ukazać jaka jest fajna - dodatkowo datownik :wub:

No i mechanizm :wub:  warto ściągnąć zegarek co jakiś czas aby sobie popatrzeć - no różni się dziad od innych

 

Brak sekundnika - jak by był to tylko na plus, ale zegarek jest wybitnie garniturowcem więc jego brak dodaje tylko elegancji

 

Ja polecam

post-68206-0-43756100-1559227405_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za opinię :) Dostałem jeszcze dobry rabat i decyzja zapadła. Czekam na wyslke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To nie zapomnij się pochwalić, jak już się u Ciebie pojawi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł :) Zdecydowanie zrobił lepsze wrażenie niż nowszy model ze sklepu. Chyba nawet sekundnika nie szkoda :P Dziękuje koledze z forum za udaną transakcje

 

post-109592-0-42672900-1559759948_thumb.jpg

post-109592-0-25739700-1559759959_thumb.jpg

post-109592-0-13936500-1559759972_thumb.jpg

post-109592-0-63023900-1559759984_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To gratuluję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahnik jest złoty czy jak?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahnik jest złoty czy jak?

Z tego co pamiętam to wahnik jest powlekany złotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wahnik jest powlekany złotem.

Ciekawy jestem, w jakiej technologii jest wykonany taki zabieg powlekania złotem.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ilość zdjęć mówi sama za siebie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna sztuka.

Tak jak już wcześniej pisałem :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrzuchuN gratuluje Ci pieknego zegarka. Sam sie przymierzałem do zakupu ostatniej sztuki w kraju, jaka mieli w jubitomie, ale z wielu wzgledow wtedy odpuściłem i do dzis zaluje. Jakbym znalazl gdzies nowke dzisiaj to bym na pewno kupil.

 

Tarcza piekna i bardzo efektowna. Caly uklad zegarka i nawet ten brak sekundnika czynia go bardzo oryginalnym.

 

Mysle, ze dodatkiwym smaczkiem, o ktorym nikt tutaj nie wspomnial jest pasek zintegrowany i sprofiliwany z koperta. Zawsze mi sie to podoba w zegarkach - vide omega AT na kauczuku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrzuchuN gratuluje Ci pieknego zegarka. Sam sie przymierzałem do zakupu ostatniej sztuki w kraju, jaka mieli w jubitomie, ale z wielu wzgledow wtedy odpuściłem i do dzis zaluje. Jakbym znalazl gdzies nowke dzisiaj to bym na pewno kupil.

 

Tarcza piekna i bardzo efektowna. Caly uklad zegarka i nawet ten brak sekundnika czynia go bardzo oryginalnym.

 

Mysle, ze dodatkiwym smaczkiem, o ktorym nikt tutaj nie wspomnial jest pasek zintegrowany i sprofiliwany z koperta. Zawsze mi sie to podoba w zegarkach - vide omega AT na kauczuku.

Pasek zintegrowany to zaleta póki nowy a potem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek zintegrowany to zaleta póki nowy a potem...

Kupujesz nowy pasek, robisz na zamówienie, ewentualnie zwykły też można założyć ;)

 

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SPS
      Sprzedam
       
      Frederique Constant Manufacture Classic
      Ref.  FC-710MC4H4
      Zegarek Polska dystrybucja Jubitom w Katowicach
       
      Full Set jak ze sklepu. Pudełka, dokumenty. Dodatkowo nowy pasek i voucher na pełen serwis.
       
      O Zegarku
      - kaliber automat FC-710/ 26 kamieni/ 4 Hz/ rezerwa chodu 42 godziny
      - koperta 42 mm/ różowe złoto powłoka IP,
      - wodoszczelność 50M (164 ft)
      - dwustronny szafir,
      - zapięcie składany motylek z dwoma przyciskami,
      - przepięknie giloszowana srebrna tarcza, zdobienie mechanizmu na wysokim poziomie przykuwa wzrok
       
      Stan regulaminowe 9/10 – na kopercie jest jedna mikrorysa widoczna tylko pod światło,
       
      Cena 6840 zł – ubezpieczony kurier w cenie
      (cena katalogowa około 12-13 k zł)
       
      Opcje Płatności i Dostawy;
      - gotówka i odbiór osobisty w Rudzie Śląskiej lub
      - przelew i wysyłka ubezpieczonym kurierem w cenie,
       
      Zapraszam 
      (+48 785286342 - używam whatsApp)  
      Szymon   
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Micpa6
      Szanowni Forumowicze,
      Mam spory problem z nowym zegarkiem Frederique Constant FC-335MC4P6B2
      Zegarek zakupiony na stronie seriouswatches.com w marcu tego roku. W lipcu, gdy próbowałem ustawić czas oraz datę, zegarek po kilku pełnych (24 H) okrążeniach zaciął się o godzinie 23, tzn. zmieniając czas wyczułem wyraźny opór mechanizmu. Z perspektywy czasu wiem, że od razu powinienem wysłać zegarek do serwisu. Niestety (!) po kilku próbach, udało mi się przesunąć czas do przodu jednak, jak się domyślam, zepsuł się mechanizm zmiany daty, gdyż data przestała się zmieniać, a wskazówka tylko "skakała" w miesjcu. Zegarek wysłałem do serwisu i po ponad 2 miesiącach dostałem z powrotem z naprawionym mechanizmem zmiany daty. Po kolejnych próbach, problem się powtórzył - najpierw zmieniłem datę (oczywiście zmieniając najpierw czas na godziny dzienne), następnie godzinę. Chcąc wypróbować czy wszystko działa, zmieniłałem godzinę o kilka dób, koniec końców zegarek znów się zaciął. Wysłałem ponownie do serwisu, jednak krótko po tym dostałem odpowiedź i nagranie od seriouswatches, że mój zegarek działa, i że został przetestowany i że oni nie znajdują problemu. Po otrzymaniu go po raz kolejny, zegarek rzeczywiście działał, jednak po ok. 30 minutowym testowaniu (zmiana daty+ godziny, oczywiście zawsze zmieniałem datę w godzinach dziennych) problem się powtórzył - zegarek zaciął się finalnie o godzinie 23. Tym razem seriouswatches nie chcieli przyjąć zegarka do serwisu, twierdząc, że gdy oni testowali zegarek, działał należycie i że z pewnością ja go zepsułem. Nie wiedząc co mam zrobić (nie chciałem znów uszkodzić zmiany daty, a to stało się za pierwszym razem), cofnąłem wskazówki o kilkanaście minut (czego w istocie nie powinno się robić) i spróbowałem ponownie przesunąć czas do przodu - tym razem się udało, jednak wskazówka godzinowa nie trafia w cyfry, lecz pomiędzy nie (zatem ustawiając np. Godzinę 16, wskazówka godzinowa pokazuje mniej więcej 16:30).
      Popełniłem dwa błędy, gdyż za pierwszym razem powinienem od razu wysłać zegarek do serwisu zamiast próbować "na siłę" zmienić czas, a za drugim - nie cofać wskazówek, jednak było to spowodowane oryginalnym problemem - zegarek zacina się czasem o 23, a sprzedawca zaprzecza, że problem istnieje. Zegarek nie zacina się o tej godzinie konkretnego dnia, gdy testowałem funkcje, udało mi się przesunąć  czas o cały miesiąc, bez problemu, używając jedynie zmiany czasu, jednak zegarek finalnie w którymś momencie i tak się zaciął po kolejnych próbach. Nigdy nie zmieniałem daty w godzinach nocnych (między 21 a 5), zatem nie mam pojęcia czy mogłem coś zrobić źle powodując zacięcie zegarka. Czy jest możliwe że takie długie testowanie, samo w sobie uszkodziło coś w mechanizmie? To by oznaczało, niezwykłą kruchość mechanizmu...Seriouswatches nie chce przyznać oryginalnego problemu, twierdząc, że używałem go niezgodnie z instrukcją, mimo iż nigdy nie zmieniałem daty w nocy... Nie mam możliwości tego udowodnić, a problem, który mam teraz zawsze można wytłumaczyć, że cofnałem zegarek, czego się robić nie powinno...
      Zegarek, po długich dyskusjach, został ponownie wysłany do seriouswatches, a oni z kolei wyślą go do serwisu Frederique Constant. Obawiam się jednak, że rezultat będzie taki, iż stwierdzą że ja sam uszkodziłem mechanizm cofając zegarek i obciążą mnie kosztami nie biorąc pod uwagę oryginalnego problemu. Nawet się z tym pogodziłem, bo nie mam już siły "walczyć" z nimi, jednak za wszelką cenę chcę uniknąć sytuacji, w której dostanę zegarek z powrotem i sytuacja z "zacinającym się" mechanizmem o 23 się powtórzy...
      Czy jest coś o czym nie wiem, co robię źle, iż mechanizm się zacina? Czy ktoś miał podobny problem? Przeszukałem internet i nie znalazłem nic podobnego a na mechanizmach zegarków się niestety nie znam.
      Bardzo dziękuję za pomoc gdyż w dyskusji ze sprzedawcą czuję się bezsilny! 
    • Przez Adalbert11
      Wybieram się na kilka dni do Japonii (Tokio). Jadę do kolebki gdzie powstawały zegarki, które stały się moją pasją. Do tej pory stołuję się na portalach aukcyjnych, gdzie znajduję interesujące mnie sztuki na całym świecie. Chciałbym skorzystać z okazji będąc w Japonii i przywieźć sobie coś stamtąd. Zależy mi na starych zegarkach, 40 - 50 letnich w bdb stanie japońskich marek. Czy znacie może miejsca w Tokio gdzie można znaleźć takie antykwariaty z zegarkami? Tak jak w każdym polskim mieście są bazary staroci etc. W Tokio zakładam, że też są miejsca gdzie można zaopatrzyć się w coś autentycznego niekoniecznie najnowszej produkcji. Może jakiś rejon w tym mieście, dzielnica, albo konkretne adresy moglibyście mi podpowiedzieć? Każda informacja będzie dla mnie cenna.
    • Przez Duchuvip
      Witam wszystkich
       
      Długo się zbierałem żeby założyć konto. Węszę w necie już ponad 2 miesiące za zegarkiem, ale po kolei...
       
      Szukam zegarka na prezent dla wujka, który jest moim ojcem chrz. i  idzie na emeryture w tym roku. Całe życie mnie wspierał i chciałbym żeby prezent był "wyjątkowy". 
      Jako że wspólnie interesujemy się motoryzacją a w jatach 70 i 80-tych popularne były w polsce zegarki atlantic wziąłem sobie tą markę jako punkt startowy. Ale obecnie ponoć jakościowo te zegarki "się zepsuły", jeżeli ktoś może mnie wyciągnąć z tego przekonania to niech pisze śmiało.
       
      Stylistycznie ma to być casualowy zegarek na co dzień ale do garnituru najlepiej z szafirowym szkiełkiem tzw. garniturowiec, "dress watch", cenie sobie skromność i elegancję jednak bardziej niż wygląd cenię "wnętrze". Chciałbym, żeby zegarek miał przeźroczysty dekiel i przepięknie zdobiony mechanizm. Chciałbym też, żeby zegarek był cienki i owalny jak mydełko i nie odstawał od nadgarstka podczas noszenia.
       
      Co do ceny za zegarek to szukam coś około 4000-5000zł. jednak jeżeli zegarek będzie miał to coś to się po prostu szarpnę. Tarcza zegarka jasna, pasek ze skóry.
       
      Znalazłem kilka typów, zamieszczę je chronologicznie:
       
      1.Zacząłem od zegarków garniturowych z zacięciem motoryzacyjnym w stylu vintage gdyż taki zegarek idealnie nadawał by się na prezent, jednak takie zegarki nie mają przeźroczystego dekla i nie wiem czy jakościowo są w porządku.
       
      - Atlantic Speedway Royal 68750.41.22  - https://www.zegarek.net/zegarki/atlantic/zegarek_atlantic_68750.41.22.html
      - Atlantic Speedway Royal Mechanical 68650.41.25B - https://dolinski.pl/atlantic-speedway-royal-mechanical-68650.41.25b/
       
      Martwi mnie jakość wykonania i poziom zdobienia mechanizmu u Atlantica, oraz że zegarki te są dość spore bo 42mm i "kanciaste"
       
      - Limited Edition Frederique Constant Vintage Rally Peking to Paris FC-303WBRP5B6 - https://www.amazon.com/Limited-Frederique-Constant-Vintage-FC-303WBRP5B6/dp/B0732NDQT5/ref=sr_1_23?s=apparel&srs=3230169011&ie=UTF8&qid=1533678624&sr=1-23&nodeID=6358540011&psd=1&refinements=p_n_feature_browse-bin%3A379300011%7C379304011
       
      Ten zegarek podoba mi się najbardziej, nie ma tylko przeźroczystego dekielka i nie wiem czy mechanizm użyty w środku jest ok? Martwi mnie też zakup na amazon gdyż cena w polsce za ten zegarek to jakiś żart. W innych modelach "nie vintage rally" jest przeszklony dekiel ale mechanizm nie wygląda ładnie.
       
      2. Klasyczne garniturowiec "dress watch" z przeźroczystym dekielkiem:
       
      - Mido Barnocelli III Automatic M027.407.36.013.00 - https://www.amazon.com/Mido-Baroncelli-Automatic-Silver-M027-407-36-013-00/dp/B078ZY2Z8W
       
      Ten zegarek Mido po prostu ma to coś... piękne zdobienia i grubość 7mm. Z daleka mega skromnie wygląda a z bliska majstersztyk. Nie wiem jak z jakością i nie znam produktów Mido... ktoś może napisze czy ta marka jest ok?
       
      3 Trzecia opcja to wersja na bogato... gdyż amazon rozbudził moją fantazję i za takie 1200-1400$ można  kupić zegarek frederique constant z mechanizmem serii FC-7xx, nawet z fazami księżyca... Sam mechanizm jest tak bogato zdobiony, że aż hipnotyzuje, poniżej link.
       
      - Frederique Constant Men's FC705S4S6 Slim-Line - https://www.amazon.com/Frederique-Constant-FC705S4S6-Slim-Line-Stainless/dp/B00GRY73TO/ref=sr_1_72?s=apparel&srs=3230169011&ie=UTF8&qid=1533678788&sr=1-72&nodeID=6358540011&psd=1&refinements=p_n_feature_browse-bin%3A379300011%7C379304011
       
      Ostatnim zegarkiem który mi się spodobał,  ale poza budżetem to Eterna Eternity, nie wiem czy osiągalna w cenie do 5000zł? Miałem go już na ręce i idealny, sprzedawcy w salonie dolińskiego we wrocławiu zachwalali markę pod niebiosa i wywyższali nawet ponad Loghinessy. Nie wiem ile w tym prawdy i czy warto dopłacać? Sam mechanizm wygląda przepięknie jak w Mido Barnocelli III czy FC FC-7xx ale nie wiem czy technicznie jest ok?
      - ETERNA ETERNITY GENT AUTOMATIC 2700.41.10.1383 - https://dolinski.pl/eterna-eternity-gent-automatic-2700.41.10.1383/
       
       
      Prosiłbym o waszą radę w wyborze zegarka. Oraz radę czy ktoś być może kupował na amazon/chrono24 luksusowe zegarki z zagranicy , trzeba tam doliczyć jakiś podatek przy przesyłce do polski?
       
      Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.