Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Warsztaty zegarmistrzowskie 6 / 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo się cieszę, że zebrała się tak liczna grupa. 

Nie wiem tak na prawdę, o której godzinie dojedziemy do Glashuette wyjeżdżając z Kliczkowa o 8.00. Sądzę, że będziemy wcześniej niż o 12.00, być może będzie to godzina 11.00. Do czego zmierzam? Otóż jeśli zakończymy wizytę w Glashuette powiedzmy koło godziny 14.30 / 15.00, to chciałbym abyśmy odwiedzili jeszcze drezdeński Zwinger... Wybieram się do Niemiec na przełomie lipca i sierpnia, więc sprawdzę na ile atrakcji możemy sobie pozwolić...


Dla chętnych po śniadaniu niedzielnym,postaram się załatwić zwiedzanie zamku Kliczków z przewodnikiem

Dołączymy jeszcze kościół p.w. Pokłonu Trzech Króli w Kliczkowie, warto... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mechanik

 

"Dla chętnych po śniadaniu niedzielnym,postaram się załatwić zwiedzanie zamku Kliczków z przewodnikiem"

 

Jestem chetny - na kosciol tez  :D

 

pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

 

Dawno mnie nie było na forum z racji licznych obowiązków, a tu takie ciekawe warsztaty przeoczyłem.

 

Jeśli jest jeszcze miejsce dla dwóch osób ( ja + 1), to z chęcią dołączymy  do grupy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z wejściem do muzeum Glashuette, jedna grupa 20 osób, nie wiem jak to rozwiązać...

 

 

--------------------------------------------------------------------

 

Krzysztof tego nie przeskoczymy. Mogę dogadać się i uprosić aby były grupy np. po 22 czy 23 osoby z uwagi na dzieci /tzn. już to zrobiłem/, ale całej grupy jednorazowo nie wpuszczą.   

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że może być problem  :(

Mechanik - prośba o info na temat autokaru tzn. ilość miejsc.

 

Hotel może nie mieć już miejsc. Sprawdzę to. W razie czego może znajdzie się miejsce w części Zamek, ale doba to 349 zł !!!

 

Na razie jesteś pierwszy na liście rezerwowej.

 

-----------------------------------------------------------

 

Dopisałem Cię do listy, ale pokój to Zamek czyli cena znacznie wyższa :(

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autokar ma chyba 57 miejsc...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy zainteresowani wszelkimi atrakcjami, takze tymi niedzielnymi:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deser zdecydowanie polecam Zwinger .Piękny przykład baroku . Poza tym ogromne założenie architektoniczne .Jest co podziwiać .W galerii Sempera mają Rafaela, Vermera ,i mnóstwo starych mistrzów . Byle sił starczyło i czasu . Wejście na dziedziniec jest chyba

bezpłatny . Zwiedzanie coś około 10 eu. Otwarte do 22 

Zamek Kliczków- oprowadzenie - ja też się piszę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deser zdecydowanie polecam Zwinger .Piękny przykład baroku . Poza tym ogromne założenie architektoniczne .Jest co podziwiać .W galerii Sempera mają Rafaela, Vermera ,i mnóstwo starych mistrzów . Byle sił starczyło i czasu . Wejście na dziedziniec jest chyba

bezpłatny . Zwiedzanie coś około 10 eu. Otwarte do 22 

Zamek Kliczków- oprowadzenie - ja też się piszę .

I gabinet matematyczno- fizyczny... zobaczymy ile czasu i sił wystarczy. Cały czas zastanawiam się nad posiłkiem w tzw. międzyczasie.

Trzeba będzie zaopatrzyć się jednak w jakiś suchy prowiant i mokre picie... Można tez liczyć na okoliczne budy z bokwurstami...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedzenie "czegoś" w tak licznej grupie to przynajmniej dwie godziny wyjęte ze zwiedzania. Propozycja "suchego prowiantu " jest chyba najcelniejsza. A może restauracja hotelowa za dodatkowa opłatą przygotowałaby drugie śniadanie na wynos (dwie buły ;) ) ?

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Na miejscu w Glashuette są kebaby :D  ! 

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autokar ma 49 miejsc

 

 

 

 

-------------------------------------

 

Dzięki za info  :)

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedzenie "czegoś" w tak licznej grupie to przynajmniej dwie godziny wyjęte ze zwiedzania. Propozycja "suchego prowiantu " jest chyba najcelniejsza. A może restauracja hotelowa za dodatkowa opłatą przygotowałaby drugie śniadanie na wynos (dwie buły ;) ) ?

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Na miejscu w Glashuette są kebaby :D  ! 

Takie do jedzenia?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za suchy prowiantem, pewnie najwygodniej we własnym zakresie każdy. Szkoda czasu przecież na czekanie w restauracji na jadło:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deser zdecydowanie polecam Zwinger .Piękny przykład baroku . Poza tym ogromne założenie architektoniczne .Jest co podziwiać .W galerii Sempera mają Rafaela, Vermera ,i mnóstwo starych mistrzów . Byle sił starczyło i czasu . Wejście na dziedziniec jest chyba

bezpłatny . Zwiedzanie coś około 10 eu. Otwarte do 22 

Zamek Kliczków- oprowadzenie - ja też się piszę .

Pełne poparcie by znaleźć czas na Zwinger.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźniony, ale zrobiłem przelew 100 zł - urlop, byłem poza zasięgiem   :(

Nie wykreślajcie mnie !!!

Jeżeli mogę wrócić na listę - będę bardzo zobowiązany. Proszę wtedy noclegi folwark, mogę zaoferować transport z Warszawy w piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem otwarcie, takie postępowanie jest grubo "nie halo" !  Zrobienie przelewu niczego na tym etapie nie załatwia. /zresztą na razie nie ma jeszcze wpływu na rach KMZiZ/. Problem jest z noclegiem. Nasza grupa liczy prawie  50 osób ! Hotel o ile ma tyle miejsc, musi mieć zabezpieczenie tak dużej rezerwacji, dlatego jest pisemna umowa Hotel - KMZiZ. Wszelkie zmiany w tej umowie to dodatkowe komplikacje. To nie jest jeden telefon i po sprawie.

 

 

 

Miejsce w autokarze jest, natomiast w hotelu możesz dostać pokój, ale tylko w części Zamkowej w cenie 349 zł za dobę. W Folwarku nie ma już wolnych pokoi.  Jest on już niedostępny,  Czy decydujesz się na Zamek ? Czekam na decyzję.

 

PS

Przelew właśnie  wszedł na rachunek Klubu.

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem otwarcie, takie postępowanie jest grubo "nie halo" !  Zrobienie przelewu niczego na tym etapie nie załatwia. /zresztą na razie nie ma jeszcze wpływu na rach KMZiZ/. Problem jest z noclegiem. Nasza grupa liczy prawie  50 osób ! Hotel o ile ma tyle miejsc, musi mieć zabezpieczenie tak dużej rezerwacji, dlatego jest pisemna umowa Hotel - KMZiZ. Wszelkie zmiany w tej umowie to dodatkowe komplikacje. To nie jest jeden telefon i po sprawie.

 

 

 

Miejsce w autokarze jest, natomiast w hotelu możesz dostać pokój, ale tylko w części Zamkowej w cenie 349 zł za dobę. W Folwarku nie ma już wolnych pokoi.  Jest on już niedostępny,  Czy decydujesz się na Zamek ? Czekam na decyzję.

 

PS

Przelew właśnie  wszedł na rachunek Klubu.

Przepraszam, w ubiegłym tygodniu i do wczoraj, jak decydowały się sprawy - byłem "offline", tak więc nie wiedziałem o konieczności przedpłaty i terminach. Jak wczoraj dorwałem się do kompa i zobaczyłem co jest grane, natychmiast zrobiłem przelew (nawet nie doczytując do końca wątku że jestem skreślony ...). Oczywiście, zależy mi bardzo na wyprawie, a więc dodatkowe koszta z tytułu noclegu w Zamku to moje gapowe, które przetrawię - proszę, zarezerwuj ten nocleg. Gdyby później (to jeszcze ponad dwa miesiące) coś się zmieniło (czego nikomu nie życzę), to z chęcią przeflancuję się do grupy do Folwarku - ale nie jest to najważniejsze,

Jeszcze raz przepraszam za kłopot, liczę że spotkamy się na wyprawie i łączę pozdrowienia  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, rezerwacja pokoju dla Ciebie w  Zamku ma już status OK ! 

Jeśli coś się zmieni do czasu naszego wyjazdu tzn. gdyby się zwolnił pokój w Folwarku zrobimy "przemeldowanie"  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, rezerwacja pokoju dla Ciebie w  Zamku ma już status OK ! 

Jeśli coś się zmieni do czasu naszego wyjazdu tzn. gdyby się zwolnił pokój w Folwarku zrobimy "przemeldowanie"  :)

Dzięki serdeczne, a już wczoraj ze stresu spać nie mogłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trzymamy się pierwotnych ustaleń czyli mieszkamy w hotelu w Kliczkowie. Autokar na sobotę już czeka, koszty wynajmu i przejazdu zostaną pokryte przez Klub - to jeszcze nie jest pewne, ale chyba tak :)  Wizyta w muzeum prawdopodobnie będzie podzielona na dwie tury. Jest nas bardzo dużo  :D

 

Proszę o przelewy tytułem przedpłaty. Inaczej grupa nie będzie miała rezerwacji hotelu ! 

/ np. 50 - 60 zł /

Przypominam nr rachunku KMZiZ

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.  Nr rachunku:    61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

Przelewy proszę tytułować - Warsztaty nr 6 

 

 

 

 

zrobilam przedplate na 100 zł, dziekuje i juz sie ciesze na wyjazd ! :)

 

- teraz zobaczylam kwestie wykreslenia. Niestety od 17 do wczoraj bylam na urlopie w gorach, bez dostepu do internetu. Tak wiec tutaj juz zostawiam decyzję Zarzadowi.

Jesli sie spoznilam,brak miejsc, rozumiem.

I Wszystkim juz zycze Udanego Wyjazdu .

Edytowane przez Sylwia1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przelew wszedł na rachunek.

Jestem na Ciebie bardzo ....... !

To nie rzecz w tym co Zarząd zadecyduj tylko czy będzie miejsce w autokarze. Z moich wyliczeń wychodzi na to że jest jeszcze jedno wolne miejsce. Niech to jeszcze potwierdzi Mechanik. Co do hotelu dzisiaj nie potrafię Ci nic na ten temat powiedzieć. Postaram się abyś miała pokój ale to potrwa. Pani dyrektor z hotelu z którą wszystko załatwiałem wyjechała właśnie na urlop :(((

Nie trać nadziei :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ostatnich moich wyliczeń jest 47 osób ,więc mamy jeszcze 2 miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kierowca?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.