Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szymar

Wakacje nad polskim morzem

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kiniol napisał(-a):

A ja nie lubię Gdańszczan... Troszkę dla tego miasta zrobiłem i zawsze był jakiś problem... ;)

 

Zawsze były kłopoty z tym miastem. ;)
Dlatego m.in. wybudowano Gdynię :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie... Ta cała dyskusja o Gdańsku zaczyna robić się śmieszna. "Pse pani, a ja nie lubię Gdańska". Pozdrawiam Gdańszczan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem ze dwa razy w Gdańsku przy okazji pobytu nad Morzem, zawsze przypomina mi rodzinny Kraków. Zarówno zabudowa w centrum jak i poza centrum kamiennice, sporo podobnych do tych z Nowej Huty. Ogólnie bardzo fajne miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, azina napisał(-a):

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie... Ta cała dyskusja o Gdańsku zaczyna robić się śmieszna. "Pse pani, a ja nie lubię Gdańska". Pozdrawiam Gdańszczan :)

Dowcipas z kolegi i taki zawsze do przodu, to dobra cecha... W Gdańsku zrobiłem zegar na rekonstruowana wieżę budynku Politechniki Gdańskiej oraz czterostronny zegar na wieżę kościoła sw. Janów... I także pełną konserwację wraz z częściową rekonstrukcją stalli z 1510 roku na stu zakonników dla kościoła franciszkańskiego p.w. sw. Trójcy... Wystarczy... Mogę powiedzieć, że uczyniłem piastowski Gdańsk jeszcze piękniejszym... ;) Tak troszkę... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kiniol napisał(-a):

Dowcipas z kolegi i taki zawsze do przodu

Niestety, Koleś nie odrobił paru lekcji z historii i teraz próbuje nieudolnie to nadrobić 🎃

Pozdrawiam Wieżowego


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Niestety, Koleś nie odrobił paru lekcji z historii i teraz próbuje nieudolnie to nadrobić 🎃

Pozdrawiam Wieżowego

Pozdrawiam... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja ! Pozdrawiam ( jeszcze z Gdańska)

20220127_115132.jpg


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa kładka nad Motławą mi się podoba...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Dowcipas z kolegi i taki zawsze do przodu, to dobra cecha... W Gdańsku zrobiłem zegar na rekonstruowana wieżę budynku Politechniki Gdańskiej oraz czterostronny zegar na wieżę kościoła sw. Janów... I także pełną konserwację wraz z częściową rekonstrukcją stalli z 1510 roku na stu zakonników dla kościoła franciszkańskiego p.w. sw. Trójcy... Wystarczy... Mogę powiedzieć, że uczyniłem piastowski Gdańsk jeszcze piękniejszym... ;) Tak troszkę... 

Wypłata była na raty czy w bursztynach? 🙊


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelewem, w dukatach...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już dyskusja zeszła do tego kto kogo lubi lub nie lubi, to ja akurat Gdańszczan lubię. Ponieważ jestem Prusakiem z plemienia Sasinów to mentalnie znacznie bliżej mi do Gdańska niż do Kongresówki na której obecnie mieszkam.:)  Aczkolwiek sama Warszawa jest pięknym i nowoczesnym miastem.  

Miałem taki okres w swoim życiu że przez ponad 10 lat bywałem w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Pucku, Władysławowie i Lęborku prawie co tydzień włącznie z noclegiem. Znam dość dobrze te miasta i bardzo dobrze wspominam ludzi z którymi wtedy współpracowałem, nigdy nie było żadnych problemów. 

W Gdańsku i jego okolicach mieszka również kilku moich kolegów z dzieciństwa. 

Tak wizualnie to z północnych miast podoba mi się Sopot, Koszalin, Kołobrzeg i Szczecin. :)

A najładniejszym miastem na północy moim zdaniem są Chojnice. Piękne, przestrzenne, czyste, zielone i zawsze zadbane. 

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziadek napisał(-a):

kto kogo lubi lub nie lubi

Jak jeszcze był pobór do wojska, to najlepsi żołnierze byli  ... ze Śląska i z Wielkopolski. 👍👍👍
A już nie daj Boże jak przyszli z Warszawy czy wspomnianego Gdańska. Załamka 😱


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad ćwierć wieku temu miałem dziewczynę z Gdańska Wrzeszcza.. nigdy nie powiem złego słowa na to miasto 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Niestety, Koleś nie odrobił paru lekcji z historii i teraz próbuje nieudolnie to nadrobić 🎃

Pozdrawiam Wieżowego

Nie skomentuję Koleś :)

7 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Dowcipas z kolegi i taki zawsze do przodu, to dobra cecha... W Gdańsku zrobiłem zegar na rekonstruowana wieżę budynku Politechniki Gdańskiej oraz czterostronny zegar na wieżę kościoła sw. Janów... I także pełną konserwację wraz z częściową rekonstrukcją stalli z 1510 roku na stu zakonników dla kościoła franciszkańskiego p.w. sw. Trójcy... Wystarczy... Mogę powiedzieć, że uczyniłem piastowski Gdańsk jeszcze piękniejszym... ;) Tak troszkę... 

Zegarów w Gdańsku dostatek... Podziwiam Kolegę. Szacunek.

3 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jak jeszcze był pobór do wojska, to najlepsi żołnierze byli  ... ze Śląska i z Wielkopolski. 👍👍👍
A już nie daj Boże jak przyszli z Warszawy czy wspomnianego Gdańska. Załamka 😱

Jak ktoś jest otwarty na kontakty z ludźmi, to z każdym się dogada. Jak nosi nos wyżej ...upy, to ma problem. A kocówa była? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azina napisał(-a):

Nie skomentuję Koleś :)

Zegarów w Gdańsku dostatek... Podziwiam Kolegę. Szacunek.

Jak ktoś jest otwarty na kontakty z ludźmi, to z każdym się dogada. Jak nosi nos wyżej ...upy, to ma problem. A kocówa była? 

No niestety problem z Gdańskimi zegarami jest taki, że praktycznie wszystkie to powojenne rekonstrukcje... Ratuszowy, na kościele św. Katarzyny, na św. Janach. Groblowy, na Bislkupiej Górce czy ten z wieży politechniki... Obecnie sa plany odbudowy zegara z kościoła św. Barbary na Długich Ogrodach...Oryginalny mechanizm zachował się z kościoła św. Trójcy, z wnętrza katedry w Oliwie no i obudowa zegara Hansa Dueringera z Bazyliki Mariackiej...  warto je obejrzeć... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kiniol napisał(-a):

No niestety problem z Gdańskimi zegarami jest taki, że praktycznie wszystkie to powojenne rekonstrukcje... Ratuszowy, na kościele św. Katarzyny, na św. Janach. Groblowy, na Bislkupiej Górce czy ten z wieży politechniki... Obecnie sa plany odbudowy zegara z kościoła św. Barbary na Długich Ogrodach...Oryginalny mechanizm zachował się z kościoła św. Trójcy, z wnętrza katedry w Oliwie no i obudowa zegara Hansa Dueringera z Bazyliki Mariackiej...  warto je obejrzeć... 

I warto jeszcze wybrać się do kościoła św. Katarzyny z muzeum zegarów... Magiczne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kolega azina dalej bryka, wcześniejszych postów (jeżeli nie po myśli) nie czyta. Do czasu...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, troszkę je współtworzyłem  z moim guru, dr Szychlińskim...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Tak, troszkę je współtworzyłem  z moim guru dr Szychlińskim...

Tym bardziej mój szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

A Kolega azina dalej bryka, wcześniejszych postów (jeżeli nie po myśli) nie czyta. Do czasu...

Bo kolega chyba na "szjsbuku" wychowany... a tam odpowiada się ... byle odpowiedzieć i zyskać "lajki"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Bo kolega chyba na "szjsbuku" wychowany... a tam odpowiada się ... byle odpowiedzieć i zyskać "lajki"

A tego to nie wiem, szczerze mówiąc nawet nie do końca wiem co Kolega ma na myśli. Czytając jednak ten enigmatyczny wpis przypuszczam, że to właśnie Kolega jest mistrzem w tej materii. A tak na marginesie, to Kolega znowu przyssał się personalnie do mnie. Ja z Kolegą rozmowy nie prowadziłem, a tym bardziej personalnych wycieczek w stosunku do Kolegi nie organizowałem. Proponuję odstąpić od praktyk czarnego PR, bo Pana wpisu ja osobiście nie pochwalam. Pozdrawiam szanownego Kolegę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, azina napisał(-a):

Jak nosi nos wyżej ...upy, to ma problem. A kocówa była? 

Zasadniczo to chyba większość ludzi nosi nos wyżej ...d*py... tak jest wygodniej i naturalniej ... :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szuwi napisał(-a):

Zasadniczo to chyba większość ludzi nosi nos wyżej ...d*py... tak jest wygodniej i naturalniej ... :-))

Z tym stwierdzeniem się nie zgadzam. Podobnież, jak nie zgadzam się z segregacją ludzi i ich oceną pod kątem regionu zamieszkania. Mieszkałem wiele lat w Gdańsku, kilka lat w Poznaniu, obecnie mieszkam w innym miejscu. Mam przyjaciół również na Śląsku, a moja rodzina jest "rozrzucona" po całym kraju. Wszędzie spotykałem wspaniałych ludzi i nie użyłbym osobiście Twojego stwierdzenia: "Zasadniczo to chyba większość ludzi nosi nos wyżej ...d*py... tak jest wygodniej i naturalniej ... :-))". Chyba żyłem wiele lat w mniejszości, wśród dobrych i uprzejmych, wrażliwych i przyjaznych. Dobrej niedzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azina napisał(-a):

Z tym stwierdzeniem się nie zgadzam. Podobnież, jak nie zgadzam się z segregacją ludzi i ich oceną pod kątem regionu zamieszkania. Mieszkałem wiele lat w Gdańsku, kilka lat w Poznaniu, obecnie mieszkam w innym miejscu. Mam przyjaciół również na Śląsku, a moja rodzina jest "rozrzucona" po całym kraju. Wszędzie spotykałem wspaniałych ludzi i nie użyłbym osobiście Twojego stwierdzenia: "Zasadniczo to chyba większość ludzi nosi nos wyżej ...d*py... tak jest wygodniej i naturalniej ... :-))". Chyba żyłem wiele lat w mniejszości, wśród dobrych i uprzejmych, wrażliwych i przyjaznych. Dobrej niedzieli :)

Kolego, to jak się przemieszczasz z d*pą wyżej niż masz nos? Na rękach chodzisz? 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szuwi napisał(-a):

Kolego, to jak się przemieszczasz z d*pą wyżej niż masz nos? Na rękach chodzisz? 😉

 

Przeczytaj to co napisałeś i popatrz w lustro. Pozdrawiam

Edytowane przez azina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.