Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
lotnik54

Andra & Zwinggenberger

Recommended Posts

28 minut temu, dziadek napisał:

Ja też ustawiam na blaszkach.:)

Ale żeby ułatwić sobie życie, kilka lat temu kupiłem takie dwa zestawy "blaszek" i to znacznie ułatwia mi życie. 

Mam teraz gotowe idealnie pasujące do suportu Andry blaszki stopniowane co jedną setkę.:P

Zawodowcom i amatorom też radzę kupić coś takiego, a ustawianie noża stanie się znacznie prostsze. 

Ale mimo wszystko imak nastawny jest jeszcze lepszy. :)

20200808_184802.jpg

20200808_184817.jpg

20200808_184841.jpg

Super te blaszki ale pewnie ciężko gdzieś kupić. Czy pisząc o nastawnym imaku myślisz o czymś takim ale oczywiście pasującym do Andry ?

s-l500.jpg

Posted (edited)

To co dołączyłeś to jest zwykły imak do suportu teowego w którym ustawianie noża jest jeszcze bardziej upierdliwe niż w "Andrze". 

Imak nastawny do Andry jest podobny do tego w dołączonym poniżej linku.

https://allegro.pl/oferta/imak-nozowy-i-oprawki-zestaw-otmt-8896633148

Edit. Lub podobny do tego.

https://allegro.pl/oferta/imak-szybkozmienny-szybko-wymienny-sredni-9378892416?reco_id=e90fc125-d9a0-11ea-80df-ecf4bbd02580&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5

Edited by dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

1 godzinę temu, dziadek napisał:

To co dołączyłeś to jest zwykły imak do suportu teowego w którym ustawianie noża jest jeszcze bardziej upierdliwe niż w "Andrze". 

Imak nastawny do Andry jest podobny do tego w dołączonym poniżej linku.

https://allegro.pl/oferta/imak-nozowy-i-oprawki-zestaw-otmt-8896633148

Edit. Lub podobny do tego.

https://allegro.pl/oferta/imak-szybkozmienny-szybko-wymienny-sredni-9378892416?reco_id=e90fc125-d9a0-11ea-80df-ecf4bbd02580&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5

OK, dzięki za info , teraz przynajmniej wiem jak powinien wyglądać prawdziwy imak nastawny.

Imak nastawny jest przydatny przy częstych zmianach noża. Odkąd toczę "z ręki" skomplikowane detale nie założyłem suportu krzyżowego. Marian pokaż co tam utoczyłeś ostatnio...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

@ dziadek,

Z tymi blaszkami to mnie rozczuliłeś.

Właśnie jadę na urlop i biorę trochę papieru, ołówki i tablicę do rysowania. 

Będę rysowal imaki do Stara, i dodatkowe do tego mojego wynalazku. Po powrocie za 2, 3 tygodnie zamawiam frezowanie i rozkrój. Wykończenie t.j. wiercenie gwintowanie etc. we własnym zakresie.

Podaj dystans od osi tokarki do górnej powierzchni suportu to może z jednego projektu można będzie zrobić.

• What one fool can do, another can.   

Posted (edited)
12 godzin temu, dziadek napisał:

Ja też ustawiam na blaszkach.:)

Ale żeby ułatwić sobie życie, kilka lat temu kupiłem takie dwa zestawy "blaszek" i to znacznie ułatwia mi życie. 

Mam teraz gotowe idealnie pasujące do suportu Andry blaszki stopniowane co jedną setkę.:P

Zawodowcom i amatorom też radzę kupić coś takiego, a ustawianie noża stanie się znacznie prostsze. 

Ale mimo wszystko imak nastawny jest jeszcze lepszy. :)

Zawodowi tokarze i frezerzy wiedzą do czego służą te "blaszki"

.

Płytki  wzorcowe ,tez  posiadam ale  nie  uzywam  wydaje  mi  sie  ze  trzeba  je  przechowywać  z  dala  od  gołych rąk,sol  zawarta  w  pocie  wpływa  źle na  materiał,tak  mi  sie  wydaje....

IMG_1070.JPG

Edited by janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

16 godzin temu, kiniol napisał:

Marian pokaż co tam utoczyłeś ostatnio...

Ja jestem tylko bardzo skromnym amatorem i skromnym hobbystą i nie mam odwagi chwalić się swoim urobkiem wśród zawodowców, mistrzów i profesorów. 

Chwaląc się, czułbym się tak jak mały wróbelek który pręży muskuły w stadzie orłów.:)

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Jeszcze jedno pytanie do kolegów w temacie tej tokarki, czy można dokupić konik np. taki jak na zdjęciu nie od kompletu i czy jest gwarancja, że będzie centrował ? Czy produkcja była na tyle precyzyjna, że elementy pasują zamiennie ? Czy jest to tak jak w polskich tokarkach, że tylko od kompletu bo w innym przypadku problem z centrowaniem.

s-l1600.jpg

Można dokupić ale są drogie... Jakieś 1000zl... 

20 godzin temu, dziadek napisał:

Ja jestem tylko bardzo skromnym amatorem i skromnym hobbystą i nie mam odwagi chwalić się swoim urobkiem wśród zawodowców, mistrzów i profesorów. 

Chwaląc się, czułbym się tak jak mały wróbelek który pręży muskuły w stadzie orłów.:)

Pier... Hipolicie... ;)

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Używanie dobrych płytek wzorcowych jako podkładek pod noże to jakby podkładanie zegarka pod nogę kiwającego się stołka. Jeżeli są już zdewastowane, to wtedy faktycznie są przydatne.