Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Idealna kolekcja na kazda okazje

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, wojtek91 napisał:

Do mnie właśnie jedzie Zenith Elite na cieniutkim mechanizmie in-house 650.

37mm b/k, szafir, do wyboru automat ze szklanym deklem bądź manual z pełnym.

Do znalezienia akurat w Twoim budżecie.

Foto jeszcze z internetu:

spacer.png

Bardzo fajna propozycja. 

Zdecydowanie może to być jeden z faworytów. Pytanie jak z serwisem? 

Zegarmistrz ogarnie sprawę czy trzeba się bujać z ASO? 

 

7 godzin temu, cordi7 napisał:


Świetny zegarek, przejdzie i do strojów na luzie jak i bardziej eleganckich. Jest zakręcana koronka, 100 m WR i luma.

 

 

Wizualnie mi się bardzo podoba ale nie ma historii Orion Hellcat w czerni lub burgundzie:


https://orionwatch.com/hellcat

 

FDBEAE87-A484-4A4E-822A-E20B77A498D4.thumb.jpeg.439c41cb6081802655e1511c5fb1a988.jpeg

 

 

 

Monta Noble albo Triumph (38,5 mm średnicy i 47 mm L2L) ?


07CB4990-DD4C-41F2-A1BD-57723CCAA08A.thumb.jpeg.c47505d17a939612efe35a2be8999bf7.jpeg

 

53C489DE-DA8B-4D76-B37A-49F7957675A9.thumb.jpeg.1af85030e0e574db6eec5a1103df6c93.jpeg

 

 

Wreszcie Formex Essence 39 (39 mm średnicy, 45 mm L2L) z rewelacyjnym opatentowanym systemem miękkiego zawieszenia koperty:


https://eur.formexwatch.com/collections/essence-thirtynine

 

330E5F5F-3532-4FB3-B74F-0615375969DE.thumb.jpeg.a36a5841b1d8b3b55fbb6b628798179f.jpeg


https://www.youtube.com/watch?v=uU8_1DDePDI

 

Heh, Oriona i Monte sam proponowałem komuś jeszcze nie tak dawno temu. 

Monta ok, tylko jedno pytanie. Jak wygląda na pasku? Nigdzie nie ma zdjęć ><

 

Formex zdecydowanie za bardzo napakowany. Mimo że naprawdę fajny. 

 

 

1 godzinę temu, Amatsubu napisał:

 

 

Jest wersja Arabic tego samego Marine 36:) Poleciłbym Ci Ball Fireman Enterprise, ale niestety rozmiar 40mm... Jest historia, jest fajna specyfikacja, tryt, 100m WR, zakręcana koronka itp. i na pewno jeden z trochę mniej oklepanych wyborów bez wchodzenia w microbrandy i malutkie firmy, bo to nie Longines etc. (oczywiście nie mówię, że wybór Longinesa to coś złego, wręcz przeciwnie, ale chciałeś coś ciekawszego). Niestety rozmiaru nie przeskoczymy, bo z tego co wiem to nie robią tego modelu w rozmiarze 38.

 

Ten CW, którego masz na oku mi się osobiście podoba, ale nie wiem czy dla siebie bym kupił, niemniej jednak powinien się nadać do tego czego szukasz. Jak coś mi jeszcze wpadnie to podrzucę:)

No rozmiar jest tu o tyle ważny że zegarek będzie noszony do koszul (w większości z wąskim mankietem). Wczesneij dużo myślałem nad Nomosem Tangente. Ale kolega @cordi7podsunął mi wersję Clubu z arabskimi cyframi która jest zdecydowanie najciekwsza. 

 

Przewinęło się tutaj już kilka fajnych propozycji. 

 

Nomos nadal mocny zawodnik. Ale Zenith Elite to mega intrygująca opcja. Stowa Partitio również mega ciekawa (ale czy lepsza niż Nomos?) oraz Monta i ChW warte rozważenia (tylko czy nie za bardzo sportowe?). 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym Zenith powinien być u mnie jutro więc podzielę się pierwszymi wrażeniami. Bardzo polecał mi go kolega @eye_lip i myślę, że się nie obrazi jeśli podzielę się linkiem do artykułu jego autorstwa na temat rzeczonego Zenitha:

https://ch24.pl/zegarki-czytelnikow-zenith-elite-jakub-filip-szymaniak/

 

Co do serwisu to kontaktowałem się z Leszkiem z Kwestii Czasu i mówił, że nie powinno być problemu. 

Weź jednak pod uwagę, że pozostałe propozycje od kolegów to zegarki nowe lub prawie nowe, a Zenith będzie miał już te 15 lat 😉 No i jest nieco bardziej elegancki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtek91

Z założenia ma to być zegarek elegancki z lekkim luzem (więc nie typowy garniturowiec) lub sportowy, ale w stonowany sposób (jak Nomos Club). Mocno sportowe wersje na bransolecie odpadają.

 

Nie ma być to zakup "kolejnego" zegarka, a zegarka do mocno okrojonej kolekcji 3-4 sztuk Mam go zakładać do bardziej eleganckich koszul (również z wąskim mankietem). Ten 15 letni Zenith z niskim profilem, wpasowałby się tutaj bardzo dobrze. Pytanie jakie jeszcze perełki kilku-kilkunastoletnie można wyrwać do 8k...

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cel jest jak piszesz powyzej to IMO Nomos Club, CW Trident Vintage i Zenith wpisuja sie najlepiej w oczekiwania.

Mozesz ewentualnie kupic cos z bardziej sportowych modeli i dopelnic typowym garniturowcem (kwarc / manual z niskim profilem).

Jesli nie masz jakiejs wielkiej reki to ja bym proponowal poszukac radzieckiej Pobiedy w bardzo dobrym stanie.

Sam takowa posiadam i sprawdza sie z racji niskiego profilu, mminimalistycznej tarczy i malego rozmiaru idealnie.

 

IMG_0812.thumb.jpg.d97c1dadd04cd245ce2594bb1376d88b.jpg

 

Nie zrujnuje cie tez zostawiajac budzet na cos bardziej sportowego typu Monta albo Formex i voilla, masz 4-rozegarkowa kolekcje.

 

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie czuję chemii do radzieckich / rosyjskich czasomierzy.

Mimo, że chcę zmienić mojego ML na zegarek przeznaczony do konkretnego celu, to nie chcę aby to kryterium było najważniejsze. Ma to być zegarek z którego noszenia będę czerpał dużo radości :)

Typowego garniturowca nie potrzebuję, gdyż niestety rzadko w garniakach chodzę 😕 

 

Z nowych skupię się chyba na wytypowanych przeze mnie: Nomos Club oraz ChW Trident Vintage. Longiness Master chyba jednak nie. Widzę nawet, że nikt tu nic dobrego o nim nawet nie wspomniał :P

Propozycja Zenitha otworzyła mi myśl na coś używanego kilku czy nawet kilkunastoletniego. Sam nie wiem...

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze jeden strzal podrzuce: Cartier Santos.

 

https://www.chrono24.de/cartier/cartier-santos--id17097185.htm

 

17097141-vinieg6jcxmg0kwdmvoshry4-Zoom.j

 

17097141-vxefuaqon2f59s4d8gelvsav-Zoom.j

 

Masz zegarek z historia a w zasadzie nawet ikone, po serwisie i odswiezeniu, tylko troche ponad budzet.

Kwarc co prawda ale raz, ze dzieki temu jest cienki a dwa kwarce Cartiera pochodza z dobrych zrodel i sa pieknie zdobione.

 

Nada sie do smart casual ale przejdzie i do bardziej eleganckich wyjsc.

 

;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przekracza granicę akceptowalności ceny za kwarca :P

Ale trafiłeś, bo Santosy to jedne niewielu "kancioków" które mi się podobają - no może ten trochę za mały...

 

Po krótkiej analizie stwierdziłem, że z używanych to chyba Omega De Ville, Zenith Elite oraz IWC Portofino byłyby w zasięgu.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki inaczej wygladaja niz zegarki okragle i nie da sie przeniesc rozmiarowki, do ktorej jestes przyzwyczajony. Ten faktycznie jest mniejszy ale dokladnie w tym rozmiarze byl oryginalny meski Santos:

 

When the Santos-Dumont watch hit shelves in 1911, it was offered in a variety of platinum and yellow gold models, all measuring a svelte, by today’s standards, 25mm x 35mm.

 

The Santos Galbée was last updated in 2005 with the release of the Santos Galbée XL. It was a larger watch, measuring 32 x 45 mm, reflecting the trend towards larger watches at the time.

 

https://www.rescapement.com/blog/cartier-santos-a-brief-history

 

Powodzenia z wyborem :)

 

EDIT: Pogrzalo mi sie, ze masz maly nadgarstek stad propozycja Santosa, ktory figuruje jako damski ale zorientowalem sie w pomylce, zerknij na to - kwarc tez zegarek:

 

https://www.chrono24.de/cartier/cartier-santos-galbee-1564-blue-index-29-x-41mm--id17461238.htm

 

17461194-8228s7drvv5870kfdj498dac-Zoom.j

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten jest już świetny. No i nie mówię że kwarc zły, tylko strasznie drogo :P

 

Wstrzymuję się do początku roku. Może ChW wrzuci Vintage Tridenta w jakiejś fajnej promocji. Jak nie, to podejrzewam że moje oczy skieruję w kierunku Nomosa. 

 

A w między czasie będę obserwował chrono24 i rodzime portale. Może pojawi się coś starszego, ale z wyższej półki. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę tylko kilka słów od siebie odnośnie Zenitha, którego mam od kilku dni.

Myślałem, że zegarek będzie mocno elegancki, przez co będę go nosił tylko do bardziej oficjalnego stroju.

Okazuje się, że dużo zmienia pasek, a sam zegarek jest bardzo paskolubny.

Na zielonym pueblo noszę go na co dzień. Na brązowym aligatorze jest nieco bardziej oficjalny, ale wciąż w stylu casual, a na fabrycznym czarnym pasku jest bardzo stonowany.

37mm to bardzo wygodny rozmiar, zwłaszcza przy tak małej wysokości zegarka. Tarcza z jednej strony jest dosyć prosta, a z drugiej posiada ciekawe akcenty jak zakończenia wskazówek czy datownik charakterystyczny dla Zenitha. Po kilku dniach dokładność chodu to -2s na dobę.

Podrzucam bo wiem, że rozważałeś go jako jedną z kilku opcji 😉

 

DSC05788.JPG

DSC05790.JPG

DSC05826.JPG

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet właśnie na bazarku jest ... ;)

 

019B555F-7309-4FA4-A584-C5A39A8735BB.jpeg.a8855037241d07b2386578f83314fc23.jpeg

 

Jest luma, jest sportowo-elegancki styl, jest zakręcana koronka i 100 m WR.

 

Zdjęcie kradzione z oferty kolegi @machlo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtek91

Wygląda świetnie. Gratulację :)

Zegarek zdecydowanie w moim kręgu zainteresowań. Faktycznie widziałbym go u siebie na jakimś brązowym, mniej oficjalnym pasku. 

 

@cordi7

Chyba ponad budżet. Plus tak jak przy Cartierze, 10k za kwarca chyba przekracza barierę jaką mógłbym wydać na baterie. Ale z drugiej strony jak kupować kwarca to właśnie Seiko :D Wizualnie chyba jednak za bardzo sportowy. Bardziej bym go widział jako 4 do zestawu (chociaż GMT mi w ogóle nie potrzebne). 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, evilym napisał:

 

Chyba ponad budżet. Plus tak jak przy Cartierze, 10k za kwarca chyba przekracza barierę jaką mógłbym wydać na baterie. Ale z drugiej strony jak kupować kwarca to właśnie Seiko :D Wizualnie chyba jednak za bardzo sportowy. Bardziej bym go widział jako 4 do zestawu (chociaż GMT mi w ogóle nie potrzebne). 

 

GMT masz wtedy jako wskazanie dzień / noc ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lukighost napisał:

ten drugi Sinn mógłby być moim Sinnem ;O


E4F39B66-886E-4523-97D7-E95E11DA25E5.jpeg.aed5b433bbae12e88a766d5aedadad24.jpeg

 

🤣

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukighost

Mam mieszane uczucia co do tej marki. I chyba z tego względu średnio mi leżą te zegarki. 

 

@cordi7

Faktycznie model 6068 świetny (1739 za bardzo garniturowy). Zdecydowanie warty rozważenia! Dzięki za podrzucenie propozycji. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jest w sprzedaży od 1999:

 

The Frankfurt Financial District Watch Model 6068 represents a successful combination of aesthetics and functionality which offers outstanding clarity and ease of use. The watch thus seamlessly joins the popular series which has won many fans since its launch in 1999, both in Frankfurt and beyond.

 

Nie wiem jak Poljot. Na żywo jest super choć mógłby być ten 1 mm cieńszy :)

 

Ostatnio okazało się, że mój lekarz rodzinny nosi dokładnie ten model.

Byłem pod wrażeniem i wychodzi ma to, że chodzę do właściwego lekarza :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, cordi7 napisał:

Wychodzi na to, że jest w sprzedaży od 1999: 

Nie wiem jak Poljot. Na żywo jest super choć mógłby być ten 1 mm cieńszy

 

Poljot wypuścił taką limitowaną serię gdzieś koło 2010 roku. Więc chyba już wiadomo kto był pierwszy.

 

17 minut temu, cordi7 napisał:

Ostatnio okazało się, że mój lekarz rodzinny nosi dokładnie ten model.

Byłem pod wrażeniem i wychodzi ma to, że chodzę do właściwego lekarza

 

No tak. Taki zegarek na ręce budzi zaufanie. 👍

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni plan się układał i jak to przy zegarkach u mnie efekt finalny jest mocno zmieniony :)

 

Na pierwszy ogień pójdzie czarne Wempe Iron Walker, przy czym jeśli  się nie dogadam z AD w kwestii ceny to planem B jest Maurycy Aikon, 39 mm czerń albo 42 mm zieleń (39 wyglada fajniej rozmiarowo ale zieleń w 42 jest piękna):

 

6F7B5650-E81C-41B2-8A4E-2296CF14CC2C.thumb.jpeg.a15b3a320d9fad763b15a074049c2bc3.jpeg

 

DF28FC5E-C88F-41A0-91F7-5BFEEFB0B589.thumb.png.9729b55007ce97fa32431005b64a875b.png

 

1A606D59-4894-46C3-9A07-483876D74DC6.thumb.jpeg.b0ab254a9a8597389cd94b261996184a.jpeg


 

Numer 2 to największe zaskoczenie - ostatecznie stanęło na Longines Dolcevita, bo gilosz, termicznie barwione wskazówki i kostka to jest to:


FD7579A3-D9EF-4E11-BF39-2A79A406E5CC.thumb.jpeg.dd6c0f010705c8b5d85f850b5cf4d8c0.jpeg

 

 

Numer 3 bez zmian i zaskoczenia, Nomos Zurich Weltzeit w kolorze niebieskim:

 

D62AF0B4-7F9D-4951-A200-51CB6EB4B1E4.thumb.jpeg.30845ccaa298bc91397422c71f1fb3d9.jpeg

 


W ten sposób mam 3 zupełnie różne charakterem i kolorem zegarki, różnych firm, które idealnie wpasują się w luki w mojej kolekcji.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze i przemyśleniach :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni plan się układał i jak to przy zegarkach u mnie efekt finalny jest mocno zmieniony
 
Na pierwszy ogień pójdzie czarne Wempe Iron Walker, przy czym jeśli  się nie dogadam z AD w kwestii ceny to planem B jest Maurycy Aikon, 39 mm czerń albo 42 mm zieleń (39 wyglada fajniej rozmiarowo ale zieleń w 42 jest piękna):
 
6F7B5650-E81C-41B2-8A4E-2296CF14CC2C.thumb.jpeg.a15b3a320d9fad763b15a074049c2bc3.jpeg
 
DF28FC5E-C88F-41A0-91F7-5BFEEFB0B589.thumb.png.9729b55007ce97fa32431005b64a875b.png
 
1A606D59-4894-46C3-9A07-483876D74DC6.thumb.jpeg.b0ab254a9a8597389cd94b261996184a.jpeg

 
Numer 2 to największe zaskoczenie - ostatecznie stanęło na Longines Dolcevita, bo gilosz, termicznie barwione wskazówki i kostka to jest to:

FD7579A3-D9EF-4E11-BF39-2A79A406E5CC.thumb.jpeg.dd6c0f010705c8b5d85f850b5cf4d8c0.jpeg
 
 
Numer 3 bez zmian i zaskoczenia, Nomos Zurich Weltzeit w kolorze niebieskim:
 
D62AF0B4-7F9D-4951-A200-51CB6EB4B1E4.thumb.jpeg.30845ccaa298bc91397422c71f1fb3d9.jpeg
 

W ten sposób mam 3 zupełnie różne charakterem i kolorem zegarki, różnych firm, które idealnie wpasują się w luki w mojej kolekcji.
 
Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze i przemyśleniach
 
Fajne i różnorodne zegarki. Z tym Longinesem to faktycznie zaskoczyles dosc mocno. W mojej opinii Wempe lepszy od Maurycego takze zycze powodzenia w negocjacjach i czekam z niecierpliwoscia na fotki (szczegolnie Nomosa ).

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też dlatego zaczynam od Wempe :P

 

Wempe delikatniejszy jest i więcej w nim IWC Inżyniera / VC Overseas a ML bardziej sportowy i chyba więcej w nim inspiracji Royal Oakiem.

 

Czarny Aikon w nowo wprowadzonym rozmiarze 39 mm nie jest zły, najsłabszy punkt w porównaniu do Wempe to mechanizm - jest po prostu ok.

Jakość wykończenia jest jak na cenę rewelacyjna, w końcu Maurycy robi koperty i bransolety sam wiec pilnują się, ta tarcza też ma coś w sobie.

 

Patrzyłem na FC Highlife ale nie trafia do mnie wzór na tarczy, Tudor Royal 41 odpada, 38 lepiej ale luneta i rzymskie cyfry nie do końca mi pasują.

Nowy Balticus Gwiezdny Pył w 40 mm na Miyocie zamyka listę znanych mi stalowych zegarków sportowych ze zintegrowaną bransoletą.

 

Zenith Defy Classic wydaje się masywniejszy wizualnie no i cenowo jest już dużo wyżej, w tych okolicach patrzyłbym już na Santosa Medium a tyle wydać póki co nie chcę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.