Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Idealna kolekcja na kazda okazje

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, podepnę się - czy coś z tej dwójki nada się do garnituru?
 
 
AE6734CF-A55A-4DDE-AD13-01FA13DB652C.jpeg.d70217ee1cb0cd8769fbb01a847ec195.jpeg


Co to za model Citizena?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Cologero napisał(-a):


Co to za model Citizena?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BM7190-05A
 

30 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Nadają się obydwa, choć klasycznym garniturowcem nie jest żaden z nich.

Gdybym miał wybrać, to Obywatel lepszy, choć Le Locle jest tez ładnym zegarkiem.

 

Tak też myślałem. Czy w przedziale 1000-2000, coś klasycznego w 100% garniturowego można kupić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Coops

Spokojnie każdy pasuje do garnituru. 

Citizen mi się też bardziej podoba. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Coops napisał(-a):

Tak też myślałem. Czy w przedziale 1000-2000, coś klasycznego w 100% garniturowego można kupić?


Jak często nosisz garnitur? Z dwóch zegarków, które pokazałeś mimo iż żaden z nich nie jest klasycznym garniturowcem to są na tyle eleganckie, że obydwa przejdą. Jeśli już je masz w kolekcji to spokojnie nieprzegiętych więcej nie musisz kupować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po latach zegarkowej tułaczki, w końcu to magiczne uczucie spełnienia 😉😄

 

TRIO.thumb.jpg.c608cda14a7721d19e9a8c82b6fc41ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rads napisał(-a):

Po latach zegarkowej tułaczki, w końcu to magiczne uczucie spełnienia 😉😄

 

TRIO.thumb.jpg.c608cda14a7721d19e9a8c82b6fc41ce.jpg

Fajne te lonżiny i całkiem przemyślana kolekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tofiks_th napisał(-a):

Fajne te lonżiny i całkiem przemyślana kolekcja


Dzięki serdeczne. Do każdego mam po 2 dodatkowe paski w różnych kolorach / odcieniach, co rozszerza nieco zakres możliwości garderobianych 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rads napisał(-a):

Po latach zegarkowej tułaczki, w końcu to magiczne uczucie spełnienia 😉😄

 

TRIO.thumb.jpg.c608cda14a7721d19e9a8c82b6fc41ce.jpg

 

Świetna kolekcja oraz rewelacyjny pomysł z dopasowaniem czasomierzy do okrycia wierzchniego (coś czuję że kiedyś ten pomysł pożyczę) ! 

 

Ja osobiście chciałbym mieć pewnie 3 różne bradny, ale z drugiej strony "tylko Longinesowa" kolekcja ma sens :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, cordi7 napisał(-a):


Jak często nosisz garnitur? Z dwóch zegarków, które pokazałeś mimo iż żaden z nich nie jest klasycznym garniturowcem to są na tyle eleganckie, że obydwa przejdą. Jeśli już je masz w kolekcji to spokojnie nieprzegiętych więcej nie musisz kupować.

 

Kilkanaście razy w roku. Natomiast ten zegarek konkretny ma być moim wyborem na własnym ślubie. I nie wiem czy Citek (którego mam) jest godzien - jakkolwiek durnie to zabrzmi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Coops napisał(-a):

Kilkanaście razy w roku. Natomiast ten zegarek konkretny ma być moim wyborem na własnym ślubie. I nie wiem czy Citek (którego mam) jest godzien - jakkolwiek durnie to zabrzmi. 

Kolego, z mojego punktu widzenia, ten citek da radę. Jeżeli z Twojego punktu widzenia też jest ok, to jak komuś coś nie pasuje, to niech ten ktoś się wali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Coops napisał(-a):

Kilkanaście razy w roku. Natomiast ten zegarek konkretny ma być moim wyborem na własnym ślubie. I nie wiem czy Citek (którego mam) jest godzien - jakkolwiek durnie to zabrzmi. 

Wg mnie Citek jest tego godzien. 

Decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie będzie pasował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj. Citizen da radę. Ja do ślubu szedłem w Casio. Takim z plastikowym paskiem. 😜

Trochę dawno to było, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy - w sumie rozkminiam czy zegarek na pasku, z jasna tarczą i bez udziwnień na niej będzie pasował na weselu, gdzie będą i tak goście w koszulach z krótkim rękawem i krawatem do splotu słonecznego ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Coops napisał(-a):

Dzięki Koledzy - w sumie rozkminiam czy zegarek na pasku, z jasna tarczą i bez udziwnień na niej będzie pasował na weselu, gdzie będą i tak goście w koszulach z krótkim rękawem i krawatem do splotu słonecznego ;)  

 

Skoro tak, to możesz iść na całość:

 

obraz.png.d3bebba5e44277e55ca4cca1c5375659.png

 

😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Coops napisał(-a):

W takim razie moje top 3

 

bulova.jpg

casio.jpg

citek.jpg

 

Możesz podrzucić ref Citka i Bulwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Vonziej napisał(-a):

 

Możesz podrzucić ref Citka i Bulwy?

Bulova 96C125

 

Citizen BM7190-05A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova klasa! 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Bulova jest fajna. Może nie całkiem garniturowa, ale za to potem może bez problemu robić za EDC. Bardzo uniwersalny zegarek.

A G-Shock, to rozumiem, że to już na późne godziny nocne, kiedy sytuacja może się wymknąć spod kontroli. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat :D

 

DSC_9356.thumb.JPG.362c32c4b46eadda45d0f66220d888c8.JPG

Jestem mega zadowolony z takiej konfiguracji. Swiss, Japan & Germany. Są automaty, jest naciąg ręczny, jest bateria. 

Taka konfiguracja zadowola też moją wewnętrzną potrzebę In-housowych mechanizmów (ofc znajdą się malkontenci mówiący że nie ma tu żadnego manufakturowego werku, ale ich nie słucham 😁

 

To pudełko na co dzień wygląda jednak trochę inaczej. Zamiast G-shocka jest Oris Aquis i tu pojawiają się moje głupie myśli czy aby nie sprzedać Aquisa 🤔 Bo z Ch. Wardem C65 już się pożegnałem i teraz czeka tylko aż znajdzie się nowy właściciel... 

 

Ale chyba skończy się po prostu na większym pudełku 😬

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe pudełko ma pewno się przyda. Ty lubisz divery a Aquis jest bardziej bling bling niż Seiko więc się nie dublują aż tak. Choć ja bym może zamienił Aquisa na Divers 65 ;) Czekam też na ciąg dalszy ewolucji / rewolucji pod hasłem „małe jest lepsze” i zamianę TAGa na coś o gabarytach zegarka a nie domu jednorodzinnego :P

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie

 

1. Citizen Eco Drive - mój pierwszy poważny zegarek, kupiony 10 lat temu, cały czas podoba mi się tak samo.

 

2. Oris Big Crown Pro Pilot - używany jako EDC, pierwszy automat kupiony rok temu. GMT dla mnie super w podróży.

 

3. Omega Seamaster Diver - marzenie od wielu lat, zrealizowane w tym roku, noszę okazjonalnie.

 

4. Seiko Prospex Compass - zawsze chciałem mieć automat Seiko.

 

Teraz chodzi mi po głowie IWC Pilot Top Gun 41mm jedyny mały zegarek z dotychczas przymierzonych, który na moim nadgarstku wyglada dobrze.

 

 

 

 

 

Zegarki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.