Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Idealna kolekcja na kazda okazje

Rekomendowane odpowiedzi

Pilot / Field i elegant albo EDC, może nawet w kwarcu bo nie masz :)


Np. któryś z tych elegantów:


https://www.creationwatches.com/products/citizen-stiletto-eco-drive-102/citizen-stilleto-eco-drive-ar3010-65a-ar3010-mens-watch-2206.html
 

https://www.creationwatches.com/products/citizen-stiletto-eco-drive-102/citizen-eco-drive-stiletto-ar3010-65e-ar3010-65-ar3010-mens-watch-1892.html
 

I do tego wskazany wcześniej Ham Khaki Field, będzie w sumie około 2.500 pln jeśli dobrze liczę.

 

Ma sens?

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te eleganty to bardzo ciężki temat... Np szary bambino z miedzianymi indeksami... Czad.. tylko co z tego jak nosi się go jak patelnie? Zresztą nie wiem który lepszy...4f86ba09e8c3b88dcb13677fa3e082f1.jpg4806ae2c9c66970aa1bc655fb28e57fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie szary ze złotymi indeksami na brązowym zamszowy pasku - prezent od żony.

Przepiękny zegarek ale ... 40,5 mm przy braku lunety oznacza, że optycznie wydaje się wielki.

Wrzucę ci jutro fotkę na moim 18-18,5 cm nadgarstku to sam ocenisz :) Żeby miał 2 mm mniej...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu na nadgarstku 20cm. Wizualnie nie jest małym zegarkiem.

20200923_114327.jpg


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie, nadgarstek jak wspominalem wczesniej 18 - 18,5 cm:

 

IMG_1119.thumb.JPG.ed318a637cc2da5d50759022ee931283.JPG

 

IMG_1120.thumb.JPG.54ce6ca294b83fcbc7113e20c82838ac.JPG

 

Jakby mial 36 - 37 mm to wygladalby idealnie jak dla mnie :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nazwa tej serii Orienta nie do końca jest adekwatna 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może amerykańskie dzieci są większe, nie wiem :)

 

A nieco bardziej na poważnie - wyszła wersja 36 mm, tylko niestety póki co w mniejszej liczbie wariantów.

Dodatkowo nawet standardowa 40,5 mm w wersji rzymskimi cyframi i wewnętrzną podziałką nosi się jak mniejsza.

 

46099DD6-8258-40B6-ACFE-02A617C36750.thumb.jpeg.2ed5ba65a66832b4d1ff5fe77383e82e.jpeg

 

DD346E0B-5DC7-46B2-86FD-B9C89941B2F7.thumb.jpeg.62b2bbf4c2c9d020de4f7b7f0d3f99ac.jpeg


https://wornandwound.com/baselworld-2019-first-look-at-the-new-36mm-classic-date-bambino-from-orient/

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa ok ale to nie eleganty :P

 

Timex Marlin Auto Burgund i Thor Aevig sa ciut za duze dla ciebie (obydwa 40 mm srednicy i 48 mm lug to lug):

 

https://aevig.com/shop/thor/

 

https://www.timex.eu/de_DE/marlin-mit-handaufzug-und-lederarmband-34 mm/Marlin-40mm-Automatic-Leather-Strap-Watch.html

 

ale!

 

Timex ma Marlina w wersj z manualnym naciagiem, 34 mm - i jak dla mnie to jest to, czego ci brakuje:

 

https://www.timex.eu/en_GB/marlin-34mm-hand-wound-leather-strap-watch/Marlin-34mm-Hand-Wound-Leather-Strap-Watch.html?dwvar_Marlin-34mm-Hand-Wound-Leather-Strap-Watch_color=Black-Silver-Tone&cgid=#q=Timex+marlin&start=1

 

TW2R47900.png

 

https://www.timex.eu/on/demandware.store/Sites-timexeu-Site/en_GB/Product-Variation?pid=Marlin-34mm-Hand-Wound-Leather-Strap-Watch&dwvar_Marlin-34mm-Hand-Wound-Leather-Strap-Watch_color=Black-Black-Silver-Tone

 

TW2T18200.png

 

Swietny meski rozmiar dress watcha, fajny retro design no i do tego manual, dla mnie to swietna propozycja. No i zostaje ci okolo 1.500 PLN na field / pilota.

 

 

:)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No burgunda bym szarpał bo to bardzo niepowtarzalny kolor tarczy... Był kiedyś taki OS...

34 mm to ja nie wiem czy bym się przekonał do takiego maleństwa... Ciekawe jaki werk manualny tam siedzi?

Serio, 34 to męski rozmiar jakiegokolwiek łocza?
Myślę że chodzi głównie o to że zegarki te że względu na brak lunety optycznie i tak wyglądają na większe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał:

Serio, 34 to męski rozmiar jakiegokolwiek łocza?


Serio, zwłaszcza kiedy masz jak kolega Mieszko 17 cm w nadgarstku i mówimy o zegarku do garnituru.

(Dopiero co Szuwi szukał garniturowca 35 mm i jakoś śmiechów nie słyszałem, że w damkach szuka.)

34 mm przy braku lunety daje wielkość tarczy jak w wielu zegarkach o kilka mm większych wiec... 


2CC6218B-F1D9-4BBD-ACC1-DFE62873799A.thumb.jpeg.9688aa42cdeeb0ee3c4834bdd8a65891.jpeg
 

Mechanizm w tym Marlinie 34 to Seagul ST6 z ręcznym naciągiem, 21.600 bph i 40 godzin rezerwy chodu.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety póki co przynajmniej nie ma :)

 

Tu fajne porównanie Bambino vs Marlin 34 / 40:

 

https://romeoswatches.com/orient-bambino-vs-timex-marlin-the-vintage-showdown/

 

A tu co nieco o mechanizmie:

 

https://www.watchuseek.com/threads/seagull-st6-opinion.4941093/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał:


 

(Dopiero co Szuwi szukał garniturowca 35 mm i jakoś śmiechów nie słyszałem, że w damkach szuka.)

 

 

 

Bo mnie się tu wszyscy boją... chudy nadgarstek, ale wariat! 😉

 

Mam jakąś dziwną barierę - garniturowiec 35mm na mój nadgarstek 16,7cm jest OK, ale już 34 chyba bym chyba nie chciał. 1mm to spora różnica, szczególnie jeżeli jeszcze luneta jest wąska.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę od 34 (vintage) ale generalnie sweet spot dla garniturowca mam 36 do 38 z tym, że mam nadgarstek 18-18,5 cm a tu  szukamy ma nadgarstek z tych mniejszych bo około 17 cm :)

Mierzylem natomiast podobny Junghans Max Bill w manualu mający 34 mm i bym nie pogardził choć 36 mm byłby pewnie ciut lepszy, sporo tez zależy od L2L.

Ten Timex to reedycja starego modelu i o dziwo zostawili oryginalny rozmiar wiec wyszedł neo-vintage a tym uchodzi więcej.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 13:59, MieszkoMieszko napisał:

Zastanawiam się co się kryje pod tym:

"Lens: Anti-scratch K1 Crystal With Anti-reflective treatment"

Co to za szkło K1 😛

 

K1 wg mnie to jak minerał albo niewiele więcej. Miałem Vostoka na K1 i złapałem rysę jakbym targał nim po betonie. Na szafirach nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło. 

 

Wg mnie to tylko marketing w praktyce K1 od minerału niczym się nie różni 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szuwi napisał:

 

Bo mnie się tu wszyscy boją... chudy nadgarstek, ale wariat! 😉

 


😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Timex jest fajny i pętelki na pasku wydają się go optycznie powiększać. Może gdybym przymierzył, moja bariera runęłaby w gruzy? Ale na ten moment faktycznie rozważam zakup als 35 lub 37mm jako docelowego garniturowca.

Koledze szukającemu życzę dobrej zabawy i powodzenia w poszukiwaniach - często to właśnie one są najfajniejszym elementem naszej zegarkowej choroby :)

Teraz, cordi7 napisał:


😂

Nie ma co się śmiać - chuda ręka szybciej przecina powietrze i jak samurajski miecz demoluje przeciwnika! Heh. Poniosło mnie. I to na trzeźwo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętał w razie spotkania na żywo ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi żebym to ja wiedział czego chce? Haha natomiast masz rację to niezła zabawa. O ile kolega@cordi7 zawsze wyciągnie coś z rękawa o czym ja nawet nie mam pojęcia i jestem pełen podziwu dla jego znajomości modeli itd to ja będę musiał stoczyć neinlada bój. Z samym sobą żeby nie kupić znowu Seiko albo żeby nie nabyć po raz 7 jakiegos Ray'a Mało czy innego Kamasu już nie wspominając o Citizenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ma siłę. Jak ciągnie cię do Japończyków - kurczę, czemu nie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał:


Serio, zwłaszcza kiedy masz jak kolega Mieszko 17 cm w nadgarstku i mówimy o zegarku do garnituru.

(Dopiero co Szuwi szukał garniturowca 35 mm i jakoś śmiechów nie słyszałem, że w damkach szuka.)

34 mm przy braku lunety daje wielkość tarczy jak w wielu zegarkach o kilka mm większych wiec... 



 

 

 

Obwód to nie wszystko liczy się ile masz płaskiej części nadgarstka... a zdjęcia tego małego można znaleźć różne. 😉 najlepiej takie które nie są zbyt bliskimi planami. Z tej stylistyki wybieram nieco większego Glashutte .

8215D237-A5A6-4A6B-8A07-A98817E87D94.jpeg

88F79C3F-D62D-4CE0-9CF9-47596AE31536.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.