Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Idealna kolekcja na kazda okazje

Rekomendowane odpowiedzi

Ten ma napisane, że męski :P

 

https://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-dolce-quartz-sacm171

 

A na poważnie liczy się mocno tez L2L, Nomos w małym rozmiarze przez długie uszy nosi się jak większy.


PS. GO Sixties uwielbiam, ma niby tylko 39mm - mierzyłem i niestety za dużo 😕

 

77764E6A-5995-4BD6-B24A-06BB82930B65.thumb.jpeg.66454c7812c5074537164b3127551da9.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak o rozmiarach mowa. Tutaj na nadgarstku 18cm+ zegarek z kopertą 34mm. I to nie jest typ Junghansa prawie bez lunety. Z tym zegarkiem na ręce wcale nie mam wrażenia, że noszę damski rozmiar.

08de88b51d7ac4e044c49d1238597457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z bliska, więc zegarek wydaje się większy, niż jest. 

Ja nikogo nie przekonuję, by kupować "duże" zegarki 35mm, a nie "małe" 34mm. Mówię tylko, że mi pasuje na moją rękę 35-37mm, zależnie od L2L i lunety. Nie więcej i nie mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szuwi napisał:

Ja nikogo nie przekonuję, by kupować "duże" zegarki 35mm, a nie "małe" 34mm.

 

@szuwi Pisałem raczej w kontekście całej dyskusji, absolutnie nie odnosząc się bezpośrednio do Twojego postu. 👍

Jeżeli już miałbym się do czegoś bezpośrednio odnosić, to raczej do postu poniższej, bo myślę, że rozmiar 34 mm to jednak też może być męski rozmiar. I to niekoniecznie tylko i wyłącznie na bardzo mały nadgarstek.

 

23 godziny temu, desmo napisał:

Serio, 34 to męski rozmiar jakiegokolwiek łocza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że każdy, w tym znany mi osobiście i lubiany kolega @desmo ma prawo mieć swoją opinię, a gdzie - jak nie na Forum - wymiana myśli i wrażeń ma się odbywać 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że na mój nadgarstek mniej niż 37mm garniturowca , to trochę mało. Co innego DJ 36, szersze ucha i bransoleta, chociaż gdybym miał już kupować, to raczej 41 :)

20200805_190552-01.jpeg

20200213_083834.jpg

20190823_164326.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu podoba się co innego i to jesteś super, fajnie tez podyskutować i wymienić poglądy. Najważniejsze żeby czuć się dobrze ze swoim wyborem :)


PS. Dla mnie DJ 41 jest na naprawdę duże nadgarstki, jak bym miał wybierać to 36 ale zdecydowanie w tym wariancie bo na twoim zdjęciu Mario podziałka optycznie zmniejsza tarczę czyniąc zegarek w odbiorze mniejszym, niż jest:

 

A4A8741D-3C1E-44DB-A03B-C9884732D1D4.thumb.jpeg.2d584cd69d47c5dce293448585c8b807.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mniej lub bardziej poważne rozważania, dlatego nie zakładam nowego wątku. W tej chwili pudełko wygląda tak:

DSC_6164.thumb.JPG.5beb54c6da911e62456825af6cbabb02.JPG

 

Przymierzam się do wymiany mojego ML na coś troszkę mniejszego. 

Zegarek w głównej mierze do bussines casual (spodnie + koszula/sweter). Jestem jednak strasznie wybredny co do marki :) ciekawa historia czy "smaczki" związane z manufakturą są tutaj dodatkowym atutem. Chińskie kickstarterowe projekty odpadają! 

 

Budżet? Od 4 do 8 tys. Nowy lub używany. 

 

Z zakładanych technikaliów:

  • Średnica 39mm lub mniej
  • Lug to lug poniżej 47mm
  • Naciąg ręczny lub automatyczny
  • Kolor tarczy: biały, srebrny, niebieski, granatowy, grafitowy, czarny czy inne stonowane
  • Szkło szafirowe
  • Dobrze wyglądający na pasku 
  • Bransoleta opcjonalna
  • Nie chrono, nie diver, nie pilot

Na chwilę obecną Longines z serii Master (38,5mm) oraz Nomos Club (36mm) są na prowadzeniu.

spacer.png

 

 

0701_club-2d-front-masked.jpg

 

Ale wiedza zegarkowa mała, to może coś podpowiecie? 

 

PS. wykluczyłem już kilka czasomierzy:

Sternglas Naos Automatic | 38mm

Sinn 556 B | 38, 50mm

Farer Hudson | 37mm

Stowa Antea KS | 35,50mm

Mido Baroncelli | 39mm

Junghans Meister | 38mm

TISELL Bauhaus Design Automatic | 38mm

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor Black Bay 36 - może być ponad budżet.

 

69B6E488-3E1D-44A7-8E1A-2A357ED6BEB2.jpeg.3b7e5f21a093042ae22eb2b360496f8f.jpeg


 

Jeśli odpadnie pasek jako wymaganie - Wempe Iron Walker 36 automatic

 

C1DF96CF-7CA4-40E3-B149-CF7FC66A0720.thumb.jpeg.757058056d6d3e121232df76504cc79a.jpeg

 


Seiko Alpinist (nowe bez kompasu):

F7722B7A-F32E-4364-ABE4-3F0C23C421C0.thumb.jpeg.94137736cf79b2b860015dbbd4b98619.jpeg
 


Jesli może być HAQ to Grand Seiko SBGX 261 / 263 / 265 - będzie powyżej budżetu niestety:


6A139CBA-C14E-4A5B-924D-EAD45D26B4A2.thumb.jpeg.ad72eeacbf9b0cd6f99cc5b86c1518d0.jpeg

 


Muhle Glashütte Panova - niestety L2L 48 mm i srednica 40 mm:

 

24978A9A-B416-4AA6-9465-1BD82CC41898.thumb.jpeg.4e3235f6a942319325457470237b5c1d.jpeg


 

Seiko Presage:

 

CE71829B-D219-4867-9186-B017F0BCC335.thumb.jpeg.56266f4701eb4cb0f2b476f375194c83.jpeg

 


PS. Jeśli 40 mm średnicy i 48 mm L2L nie straszne to Tissot Gentleman może być też fajną ciut bardziej sportową opcją bądź model Visodate (znów 40 mm średnicy i 47 mm L2L) bądź Balladę COSC (39 mm i 47 mm) jako ta bardziej elegancka.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! 

Z zaproponowanych zdecydowanie najbardziej podoba mi się Tudor. Pytanie tylko czy nurkowa tarcza to nie za dużo, gdy już w pudełku zadomowił się Aquis.

 

Jeżeli GS - to mechaniczny. Więc z budżetem się z nie zmieszczę. 

 

Wempe i Muhle nigdy mi jakoś szczególnie nie pasowały. Szczególnie za tą kasę. 

 

Tissot Gentleman jest świętny, ale chyba nie tego teraz chcę. Chociaż jest to mocny kandydat na 4 zegarek w kolekcji. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch propozycji które rozważasz bralbym zdecydowanie Nomosa Club. 

Gdyby szukać w Longines to chyba najbliżej było by mi do Longinesa Heritage Military, ale jego fake patyna nie każdemu zapewne przypadnie do gustu. Zdjęcia użytkownika @denver47 pokazują jednak że to piękny zegarek. 

 

Do propozycji dorzucam Stowę Partitio

https://www.stowa.de/Partitio+weiss+Automatik+Handaufzug+rote+sekunde.htm

 

Imo fajna alternatywa dla Cluba chociaż też wciąż dla mnie jest mocniejszym zawodnikiem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Edge_88 napisał:

Zdjęcia użytkownika @denver47 pokazują jednak że to piękny zegarek. 

 

 

Nie sugerowałbym się fotkami @denver47 - to czarodziej! ^_^


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał:

Nie sugerowałbym się fotkami @denver47 - to czarodziej! ^_^

W sumie racja, na jego zdjęciach ten zegarek wygląda lepiej niż na wszystkich materiałach reklamowych producenta 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, evilym napisał:

Wempe i Muhle nigdy mi jakoś szczególnie nie pasowały. Szczególnie za tą kasę. 


Rozwiniesz co masz na myśli?


Wg mnie Muhle Panova, która jest do kupienia w cenie około 800-850€ ma rewelacyjny stosunek ceny do jakości.

 

„The movement we use is the SW 200-1, Mühle version. The basic movement for our version of the SW 200 is the special/elabore quality with some special techniques especially for us. So it is equipped with a Glucydur balance and an Incabloc shock protection for example. 

A Mühle watch, however, has to meet very high standards in quality and precision. For this reason we disassemble the raw mechanisms completely, examine and optimize them. To optimize a movement we ourselves manufacture many parts which are important for the accuracy of a mechanism. These include above all the patented woodpecker neck regulation and fitting balance cock. The mechanisms are carefully reassembled together with the parts finished by us, topped off by our both efficient and finely decorated Mühle rotor. 

After a mechanism has been completely assembled, the woodpecker neck regulation is used for the exact setting of the rate. This regulation is carried out in six different positions, through which we simulate every possible wearing position on the wearer's wrist. During regulation, time which the mechanism gains or loses in all six positions is measured using a time balance and is recorded exactly. After this we set the mechanism so as to minimize the overall deviation: 0 up to +8 Sec/Day.”


Wempe jest droższe ale nie kosztuje więcej niż np. Tudor, któremu nie ustępuje specyfikacją :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Edge_88 napisał:

Z dwóch propozycji które rozważasz bralbym zdecydowanie Nomosa Club. 

Gdyby szukać w Longines to chyba najbliżej było by mi do Longinesa Heritage Military, ale jego fake patyna nie każdemu zapewne przypadnie do gustu. Zdjęcia użytkownika @denver47 pokazują jednak że to piękny zegarek. 

 

Do propozycji dorzucam Stowę Partitio

https://www.stowa.de/Partitio+weiss+Automatik+Handaufzug+rote+sekunde.htm

 

Imo fajna alternatywa dla Cluba chociaż też wciąż dla mnie jest mocniejszym zawodnikiem 

 

 

Partitio zdecydowanie na tak! Jest opcja auto lub manual. Tarcza luzacko-wintydżowa. Ciekawa propozycja. 

L Heritage Military mi też jakoś nie leży. 

 

12 godzin temu, Amatsubu napisał:

A np. Hamilton Intra-Matic 38 albo Stowa Marine Roman 36?

Ze Stowy myślałem wcześniej o KS Antea. Ale chyba za bardzo elegancki. A w Romanie odpadają cyfry :D zapomniałem dodać że tylko arabskie :P

 

Hamilton też troszkę za elegancki. No i brak sekundnika 😕

6 godzin temu, cordi7 napisał:


Rozwiniesz co masz na myśli?


Wg mnie Muhle Panova, która jest do kupienia w cenie około 800-850€ ma rewelacyjny stosunek ceny do jakości.

 

„The movement we use is the SW 200-1, Mühle version. The basic movement for our version of the SW 200 is the special/elabore quality with some special techniques especially for us. So it is equipped with a Glucydur balance and an Incabloc shock protection for example. 

A Mühle watch, however, has to meet very high standards in quality and precision. For this reason we disassemble the raw mechanisms completely, examine and optimize them. To optimize a movement we ourselves manufacture many parts which are important for the accuracy of a mechanism. These include above all the patented woodpecker neck regulation and fitting balance cock. The mechanisms are carefully reassembled together with the parts finished by us, topped off by our both efficient and finely decorated Mühle rotor. 

After a mechanism has been completely assembled, the woodpecker neck regulation is used for the exact setting of the rate. This regulation is carried out in six different positions, through which we simulate every possible wearing position on the wearer's wrist. During regulation, time which the mechanism gains or loses in all six positions is measured using a time balance and is recorded exactly. After this we set the mechanism so as to minimize the overall deviation: 0 up to +8 Sec/Day.”


Wempe jest droższe ale nie kosztuje więcej niż np. Tudor, któremu nie ustępuje specyfikacją :)

 

 

Może faktycznie bardziej myślałem o Wempe. W budżecie ok 8-10 znalazło by się chyba coś ciekawszego dla mnie. Zresztą bez paska odpada :P

Ale trudno ocenić, gdy nigdy się nie miało zegarka w ręce. Może mam mylną opinię :)

 

 

A co myślicie o Ch.Ward C65 Vintage? 

Historia krótka, ale nadrabiają ciekawymi projektami i nawet własnym mechanizmem. 

Niezła alternatywa do Tudora BB36 i zdecydowanie mniej nurkowy niż on. 

spacer.png

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie jedzie Zenith Elite na cieniutkim mechanizmie in-house 650.

37mm b/k, szafir, do wyboru automat ze szklanym deklem bądź manual z pełnym.

Do znalezienia akurat w Twoim budżecie.

Foto jeszcze z internetu:

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał:

A co myślicie o Ch.Ward C65 Vintage? 

Historia krótka, ale nadrabiają ciekawymi projektami i nawet własnym mechanizmem. 

Niezła alternatywa do Tudora BB36 i zdecydowanie mniej nurkowy niż on. 


Świetny zegarek, przejdzie i do strojów na luzie jak i bardziej eleganckich. Jest zakręcana koronka, 100 m WR i luma.

 

 

Wizualnie mi się bardzo podoba ale nie ma historii Orion Hellcat w czerni lub burgundzie:


https://orionwatch.com/hellcat

 

FDBEAE87-A484-4A4E-822A-E20B77A498D4.thumb.jpeg.439c41cb6081802655e1511c5fb1a988.jpeg

 

 

 

Monta Noble albo Triumph (38,5 mm średnicy i 47 mm L2L) ?


07CB4990-DD4C-41F2-A1BD-57723CCAA08A.thumb.jpeg.c47505d17a939612efe35a2be8999bf7.jpeg

 

53C489DE-DA8B-4D76-B37A-49F7957675A9.thumb.jpeg.1af85030e0e574db6eec5a1103df6c93.jpeg

 

 

Wreszcie Formex Essence 39 (39 mm średnicy, 45 mm L2L) z rewelacyjnym opatentowanym systemem miękkiego zawieszenia koperty:


https://eur.formexwatch.com/collections/essence-thirtynine

 

330E5F5F-3532-4FB3-B74F-0615375969DE.thumb.jpeg.a36a5841b1d8b3b55fbb6b628798179f.jpeg


https://www.youtube.com/watch?v=uU8_1DDePDI

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał:

A co myślicie o Ch.Ward C65 Vintage? 

 

Bardzo ładne i dobrze zrobione zegarki. Mnie się ich design w ogromnej większości przypadków bardzo podoba. I cenowo sporo poniżej wielu innych, podobnych propozycji z tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formex Essence wyglądają naprawdę dobrze - widziałem kilka recenzji i oprócz świetnych wymiarów (dla standardowych nadgarstków) i zmienionego logo (co męczyło we wcześniejszych wypustach) mają świetnie wykonaną i podobno super wygodną bransoletę. Nie wiem czy akurat dla kolegi, ale ja - jak będę szukał czegoś nawiązującego do wzornictwa a'la Genta - to będzie mocny kandydat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego formexa i muszę powiedzieć, że ten system miękkiego zawieszenia jest super - zwłaszcza jak ktoś nosi w miarę ciasno przylegający do nadgarstka zegarek. Robi robotę. 
I zgadzam się z przedmówcą, że nowe logo wygląda cywilizowanie, bo to stare (które mam) pozostawia delikatnie mówiąc wiele do życzenia. Super zegarki ogólnie - duuużo lepiej wyglądają w realu i na ręku niż na zdjęciach. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, evilym napisał:

 

 

Ze Stowy myślałem wcześniej o KS Antea. Ale chyba za bardzo elegancki. A w Romanie odpadają cyfry :D zapomniałem dodać że tylko arabskie :P

 

 

 

 

 

Jest wersja Arabic tego samego Marine 36:) Poleciłbym Ci Ball Fireman Enterprise, ale niestety rozmiar 40mm... Jest historia, jest fajna specyfikacja, tryt, 100m WR, zakręcana koronka itp. i na pewno jeden z trochę mniej oklepanych wyborów bez wchodzenia w microbrandy i malutkie firmy, bo to nie Longines etc. (oczywiście nie mówię, że wybór Longinesa to coś złego, wręcz przeciwnie, ale chciałeś coś ciekawszego). Niestety rozmiaru nie przeskoczymy, bo z tego co wiem to nie robią tego modelu w rozmiarze 38.

 

Ten CW, którego masz na oku mi się osobiście podoba, ale nie wiem czy dla siebie bym kupił, niemniej jednak powinien się nadać do tego czego szukasz. Jak coś mi jeszcze wpadnie to podrzucę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.