Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pablo122

Zmarł Diego Maradona

Rekomendowane odpowiedzi

R.I.P.  😕

20201125_174745.jpg

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy idol (ten z boiska) mojego pokolenia.

 

[*]


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było sobie przypomnieć ( dzięki LSE ), że można było „robić wiatrak” z „rzeźników” i nie przewracać się przy każdym kontakcie. Szkoda, że w takich okolicznościach. W Argentynie i Neapolu to będą szczególnie smutne dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z komentatorów zwrócił uwagę właśnie m.in. na fakt, że Maradona dokonywał tych wszystkich technicznych cudów w świecie futbolu, w którym można było drugiego zawodnika niemal zabić i dostać za to... żółtą kartkę zaledwie. Dzięki "rzeźnikowi z Bilbao" miał przecież jeden sezon praktycznie z głowy, a mało brakowało, żeby nie mógł w ogóle kontynuować kariery.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często nosił 2 zegarki ...


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wstępie - to żadna prowokacja, zwykłe przemyślenia.

Diego był królem i tak się zapisze w historii futbolu, na przydomek "Boski" w pełni, jako piłkarz zasłużył, potem żył i bawił się jak król (jak większość z nas by chciała choć przez chwilę, ale pewnie się do tego nie przyzna) a na koniec odszedł szybko, nie zmagając się z żadną z nieprzyjemnych stron starości - w sumie, tylko pozazdrościć ( tak, pamiętam o drugiej stronie medalu - uzależnia, roztrwonienie po zakończeniu kariery, tego co osiągnął jako piłkarz).
Osobiście cieszę się, że dane było mi oglądać go "na żywo" a nie tylko z urywków na YT czy w filmach dokumentalnych

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezapomniany, niepokonany i nie do zatrzymania.

Takim go zapamiętam.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się w różnych ciekawych miejscach ;)https://www.dailystar.co.uk/sport/football/inside-diego-maradonas-party-pablo-21784386

 

Stał się nawet bohaterem drugiego planu w słynnym filmie Paolo Sorrentino...  ;) Dla "niewiedzących" - w filmie postać Diego Maradony odtwarza aktor, Roly Serrano. :)

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Któryś z komentatorów zwrócił uwagę właśnie m.in. na fakt, że Maradona dokonywał tych wszystkich technicznych cudów w świecie futbolu, w którym można było drugiego zawodnika niemal zabić i dostać za to... żółtą kartkę zaledwie. Dzięki "rzeźnikowi z Bilbao" miał przecież jeden sezon praktycznie z głowy, a mało brakowało, żeby nie mógł w ogóle kontynuować kariery.

To mówił Wołek. Niestety bredził jak zawsze.  Faul Rzeźnika niczym szczególnym się nie wyróżniał. Po prostu pech. Nie takie faule dzisiaj się trafiają. Faul choćby Góralskiego w meczu z Włochami był dużo bardziej niebezpieczny.  Nie wspomnę o faulu Witsela na Wasilewskim i całej masie innych, nie raz bez konsekwencji.

 

Jako piłkarza specjalnie nie dażyłem go sympatią. Jego akcje to jeden wielki chaos. ;). Styl bycia jak u Messiego czyli buta i zero pokory. Chłop strzela gola ręką i mówi, że to ręka Boga. Poza boiskiem specjalnej klasy nie prezentował...pomijam narkotyki, chulanki... Z polityków szczególnie cenił sobie dyktatorów: Putina, Castro, Chaveza.... 

Takim go zapamiętam:

 

 

comment_aqG6b5XqLkIueC2AVRhZR9CuUKC24rpO.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gary Lineker

“When Diego scored that second goal against us, I felt like applauding. I’d never felt like that before, but it’s true… and not just because it was such an important game. It was impossible to score such a beautiful goal. “He’s the greatest player of all time, by a long way. A genuine phenomenon.”

 

Zico

“The best of the lot, no question. In my generation, my era, he was simply the best. I saw Maradona do things that God himself would doubt were possible.

 

 

Lionel Messi

“If anyone inspired me, it was undoubtedly Maradona.”

 

 

Marcel Desailly

“The best player I’ve seen in my life. He did things that didn’t seem humanly possible. When he was on top of his game, and even without training that much he was always in form, he was simply impossible to control.

“He decided matches alone, carrying average teams like Napoli, and Argentina in 1986, to glorious achievements. A genius.”

 

 

Terry Butcher

“The best player I’ve ever played against, miles ahead of anyone else. As you saw in the World Cup quarter-final in 1986, I just couldn’t get near him – all I ever saw was his number 10!

“He had a low centre of gravity that shielded the ball, he had strength, pace and his passing was excellent. He also had a great leap for such a small man, as he showed with his Hand of God goal!”

 

 

Eric Cantona

“Maradona will always be the greatest.”

 

 

-- " "He was a model of good behaviour on the pitch. He was respectful of everyone, from the great players down to the ordinary team member. He was always getting kicked around and he never complained, not like some of today's strikers. The best I ever played against was Maradona." -- Paolo Maldini.

 

 

-- "The best player there has ever been, better than Pele." -- Ruud Gullit.

 

 

i tak dalej....   ;)

 

 

Ode mnie jeszcze mały bonus - food for thought...  ;)

 

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy w życiu świadomie oglądany mecz Mundialu zaczynałem znając tylko jednego piłkarza - oczywiście Maradonę. Wtedy przegrał z Kamerunem, ale dla mnie właśnie Mondiale '90 jest dziś kwintesencją jego piłkarskiej wielkości, a zarazem ciężaru, jaki nosił i jakiemu nie zawsze potrafił sprostać. Ulubione akcje to obie bramki z Belgią z '86 i bramkowa akcja z Caniggią przeciw Brazylią w 90. Ileż razy byłem na niego wściekły - zazwyczaj z powodu tej jego życiowej szamotaniny, ale też np. za to, że nie zabrał Zanettiego na Mundial w 2010, naprawdę. Tak czy inaczej Salieri na pewno nie był jego patronem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

???

 

A czyim patronem obwieszcza się przywolany przez Ciebie Salieri? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.