Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tomczaa

TAG Heuer vs Omega

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, cordi7 napisał(-a):


Chyba stąd, że przy całym bogactwie świata zegarkowego często padają rady, że jeśli tylko budżet albo dostępność pozwala to Rolmops - jakby to był absolutny szczyt i ludzie nie posiadają Rolka tylko dlatego, że ich a) nie stać b) nie pozwolono im się zapisać. A tak naprawdę gusta są różne, potrzeby są różne i tak, Rolex to świetne zegarki ale … dużo jest świetnych zegarków.


spacer.png6B7B5263-7300-4A1F-A067-622EE8B43F48.thumb.jpeg.bca00e0c38467c3ff3cbc2fbf68c9b5a.jpeg

 

CBDC138A-8E40-4054-AABA-6C23168CA995.thumb.jpeg.c71fe60eb9a9f6f406d7a7091d241269.jpeg


 

Ale pytający rozważał TH, AT/SM lub Rolexa, a nie całe bogactwo świata zegarków... I z tych wyborów podpowiedziałem, żeby brał rolka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi i nie mam nic do tego, chodziło mi bardziej o to, że świat zegarków jest więcej niż jednowymiarowy. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

@szuwi i nie mam nic do tego, chodziło mi bardziej o to, że świat zegarków jest więcej niż jednowymiarowy. 👍

Jasne, ze jest. Mialem zenitha, jlc, seiko, pama, nomosa, a mam rolka, omegę, balla, langustę i dwie vratki. Zasadniczo najwiecej mialem właśnie vratek 🙂

Jak ktoś pyta który ze wskazanych przez siebie czterech ma kupić, to nie wskazuję mu kolejnych, tylko trzymam się wybranych przez pytającego

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ze jest wybór, ale kolega napisał, ze rozważał TH, Omegę AT/ SM i Rolexa. Więc po co złośliwość? 

Nie miałem intencji być złośliwy i nie jest absolutnie żadna wycieczka personalna.

Jednak, jak napisałem, król jest tylko jeden więc dążeniem większości pasjonatów zegarków (nie mylić z pasjonatami zegarmistrzostwa) powinien być król :) Nie ma w tym nic dziwnego…
Rolexy to rewelacyjne zegarki i mam nadzieje, że będzie mi dane kiedyś jakiegoś mieć. To nie jest złośliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, rmickey napisał(-a):


Nie miałem intencji być złośliwy i nie jest absolutnie żadna wycieczka personalna.

Jednak, jak napisałem, król jest tylko jeden więc dążeniem większości pasjonatów zegarków (nie mylić z pasjonatami zegarmistrzostwa) powinien być król :) Nie ma w tym nic dziwnego…
Rolexy to rewelacyjne zegarki i mam nadzieje, że będzie mi dane kiedyś jakiegoś mieć. To nie jest złośliwość :)

Gdybym miał większy nadgatstek, to pewnie nie nosilbym rolka 39mm, a pama 44mm 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miał większy nadgatstek, to pewnie nie nosilbym rolka 39mm, a pama 44mm 
 
Eee tam, nosisz rolka bo chcesz, przecież nikt Cię do niego nie zmusza ;) a skoro już kwestie pama podniosłeś, że za duży na Twój nadgarstek to co powiesz o Luminor Due (PAM00755)? 38mm, 3 dni rezerwa chodu, datownik. Idealny zamiennik Explorera jako EDC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30m WR na EDC by mnie psychicznie uwierało :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30m WR na EDC by mnie psychicznie uwierało
 
No właśnie. Psychicznie. Jak statystycznie często koledzy skaczą do wody w celu uratowania tonącej białogłowy default_wink.png w każdym innym przypadku można ten zegarek zdjąć. (30m wr deszczu się nie boi czy mycia rąk pod kranem)

P. S. A mnie właśnie brak daty by uwierał w EDC. Także każdy z nas ma jakieś własne ramy oceny co jest EDC, a co nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, alleck napisał(-a):

No właśnie. Psychicznie. Jak statystycznie często koledzy skaczą do wody w celu uratowania tonącej białogłowy ;) w każdym innym przypadku można ten zegarek zdjąć. (30m wr deszczu się nie boi czy mycia rąk pod kranem)


Nie mówię, że moje podejście to prawda objawiona ale o ile WR 30m czy 50m jest absolutnie wystarczające na co dzień to jak dla mnie EDC musi mieć min. WR 100m - jakoś nie wyobrażam sobie pójścia np. na plażę czy łódkę z zegarkiem mającym WR 30m. Ale to ja :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alleck napisał(-a):

Eee tam, nosisz rolka bo chcesz, przecież nikt Cię do niego nie zmusza ;) a skoro już kwestie pama podniosłeś, że za duży na Twój nadgarstek to co powiesz o Luminor Due (PAM00755)? 38mm, 3 dni rezerwa chodu, datownik. Idealny zamiennik Explorera jako EDC ;)

Due ma sie tak do pama, jak ja do Mistera Uniwersum - niby facet jestem, ale WR za małe, teleskop za cienki (sic!), dekiel wciskany i w ogóle... 😉

1 godzinę temu, alleck napisał(-a):

No właśnie. Psychicznie. Jak statystycznie często koledzy skaczą do wody w celu uratowania tonącej białogłowy default_wink.png w każdym innym przypadku można ten zegarek zdjąć. (30m wr deszczu się nie boi czy mycia rąk pod kranem)

P. S. A mnie właśnie brak daty by uwierał w EDC. Także każdy z nas ma jakieś własne ramy oceny co jest EDC, a co nie :)

Ja do wody nie skaczę za często, ale chodzę z synem na plażę, zamki z piasku stawiam, jak mi wiadro wody (przy nalewaniu fosy) na zegarek poleci, to nie chcę mieć stresa, czy dekielek dociśnięty... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Tomczaa i @orekpl ; z ciekawością będę śledził Wasze wybory, bo też będę szukał zegarka w tym stylu. To znaczy celem jest AT, ale ze względów finansowych skończy się raczej na Carrerze lub czymś w podobnej cenie. Tylko niekoniecznie koncentruję się na tych dwóch, ale generalnie myślę o zegarku w podobnym stylu.  Niemniej jednak TH nie jest "budżetowym syfem", choć Omega to jednak Omega 😉 

 

A w Rolexa raczej nie pójdę, bo często jeżdżę komunikacją miejską 😉 Choć z drugiej strony tyle lat odkładam zakup zegarka, a stary nie chce paść, to może zapiszę się na Rolka jak nadarzy się okazja. Tyle lat czekam, to mogę kolejne lata poczekać w kolejce i śledzić z wypiekami na twarzy mój ulubiony wątek na forum 😀 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Warszawie w sklepie ( wola park) jest tam jubitom i kruk apart ale niestety marek które poszukuje, nie są dostępne w tym sklepie. Może w tygodniu podjade do arkadi i zobaczę jak to wyglada na ręce.

Muszę przyznać ze w „internecie” najabardziej podoba mi się mój pierwszy wybór czyli carrera. Ciekawy jestem co będzie po obejrzeniu na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, alleck napisał(-a):

No właśnie. Psychicznie. Jak statystycznie często koledzy skaczą do wody w celu uratowania tonącej białogłowy default_wink.png w każdym innym przypadku można ten zegarek zdjąć. (30m wr deszczu się nie boi czy mycia rąk pod kranem)

P. S. A mnie właśnie brak daty by uwierał w EDC. Także każdy z nas ma jakieś własne ramy oceny co jest EDC, a co nie :)

Ja miałem Luminora Due (z tym że bez daty) z manualnym naciągiem i powiem, że jako EDC się nie sprawdził. Nie dlatego, że nie mogłem z nim skakać ze skały do wody, ale dlatego że nie miał daty i przede wszystkim był na pasku - dla mnie EDC musi być na bransolecie, bo mi się nadgarstek mocno poci w gorące dni i paski niszczę bardzo szybko. Do tego manualny naciąg też mało mi do EDC pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czy Tag Heuer jest budżetowym syfem to chyba łatwiej tak było go nazwać patrząc na niektóre modele z lat 90-ych :P plastik fantastik i inne tego typu historie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piku napisał(-a):

A w Rolexa raczej nie pójdę, bo często jeżdżę komunikacją miejską 😉 

 Chodzi ci o to że Rolex do komunikacji miejskiej nie pasuje czy masz obawy że ktoś cię napadnie w tej komunikacji? Nic się nie martw: w Polsce , jeśli w ogóle ktoś rozpozna że masz Rolexa, to jeśli jedziesz komunikacją miejską, znaczy że masz podróbkę. W Polsce ogólne postrzeganie tej marki jest takie, że właściciel Rolexa to milioner i z tej racji musi się poruszać luksusowym samochodem.

 

Jak ci się uda zapisać na Rolexa, to oczywiście to zrób. W dobie czekania latami na wyroby tej firmy, może zdążysz się w międzyczasie dorobić się np. takiego Mercedesa klasy S i wtedy będzie ci idealnie (wg postrzegania społeczeństwa) zegarek do auta pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

 Chodzi ci o to że Rolex do komunikacji miejskiej nie pasuje czy masz obawy że ktoś cię napadnie w tej komunikacji? Nic się nie martw: w Polsce , jeśli w ogóle ktoś rozpozna że masz Rolexa, to jeśli jedziesz komunikacją miejską, znaczy że masz podróbkę. W Polsce ogólne postrzeganie tej marki jest takie, że właściciel Rolexa to milioner i z tej racji musi się poruszać luksusowym samochodem.

 

Jak ci się uda zapisać na Rolexa, to oczywiście to zrób. W dobie czekania latami na wyroby tej firmy, może zdążysz się w międzyczasie dorobić się np. takiego Mercedesa klasy S i wtedy będzie ci idealnie (wg postrzegania społeczeństwa) zegarek do auta pasować.

W kwestii postrzegania marki Rolex: czy to postrzeganie nie jest w dużym stopniu właściwe? I czy za granicą nie jest podobne? Patrząc na ceny tych zegarków - myślę, że taka opinia nie jest bardzo błędna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, piku said:

Panowie @Tomczaa i @orekpl ; z ciekawością będę śledził Wasze wybory, bo też będę szukał zegarka w tym stylu. To znaczy celem jest AT, ale ze względów finansowych skończy się raczej na Carrerze lub czymś w podobnej cenie. Tylko niekoniecznie koncentruję się na tych dwóch, ale generalnie myślę o zegarku w podobnym stylu.  Niemniej jednak TH nie jest "budżetowym syfem", choć Omega to jednak Omega 😉 

 

A w Rolexa raczej nie pójdę, bo często jeżdżę komunikacją miejską 😉 Choć z drugiej strony tyle lat odkładam zakup zegarka, a stary nie chce paść, to może zapiszę się na Rolka jak nadarzy się okazja. Tyle lat czekam, to mogę kolejne lata poczekać w kolejce i śledzić z wypiekami na twarzy mój ulubiony wątek na forum 😀 

 


Sam z ciekawością śledzę mój wybór, jak mam kupować carrerę to czekam na promkę - ostatnio w kruku były 35% ale wszystkie z czarnymi tarczami https://wkruk.pl/product_advanced_searcher/from_category_with_promotion/83/plec=meskie&producent=tag_heuer&trafnosc. Mierzyłem 41mm i totalnie mi nie leży - zwłaszcza z datownikiem po prawej.
Strasznie się zajarałem Speedmasterem po przymierzeniu - ale kurde to już 3x tyle za zegarek a w tej cenie można było by sobie mieć i Carrerę i Aquaracera które strasznie mi się podobają i kolekcja była by fajna :D Pozatym od speedmastera do Rolexa już nie daleko ale tutaj pozostaje pytanie czy ceny ze strony Rolexa są adekwatne do tego za ile są realnie sprzedawane (Chodzi mi o podstawowe modele nie za miliony monet Oyster Perpetual 36 - 5500 Euro)?
Ps. Czy podstawowa wersja Rolexa uprawnia do jazdy na garbach czy trzeba mieć dwa rolexy?

Edytowane przez orekpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orekpl tak, tak widziałem tę promocję. Wygląda obiecująco. Szkoda, że nie ma w niej Carrery 39 mm z datą na godz. 6, bo ta starsza trochę mniej mi się podoba. Jest za to nowy Aquaracer 40 mm, który jest ciekawą propozycją, ale ja raczej nie będę szedł w tym kierunku. 

Celem jest jednak AT, choć nie ukrywam, że bardzo mi się podobają Grand Seiko z serii Heritage. Tak, wiem, mają swoje wady, ale poważnie myślę o nich jako alternatywie np. SBGH273, SBGh205 lub SBGA375, żeby podać przykłady ze strony polskiego przedstawiciela. Ale to trochę dalsze plany.

 

@beniowski z tym Rolexem bardziej chodziło mi o obawy dotyczące tego, że komuś może bardzo spodobać się mój zegarek. Nie widzę nic nadzwyczajnego, gdy ktoś jeździ MPK i ma dobry zegarek. Przynajmniej jest na co rzucić okiem w czasie jazdy 😉 Poza tym czasami jeżdżę komunikacją miejską poza granicami Polski, więc różnie może być (piję tutaj do jednej z dyskusji w temacie kolejkowym lub roleksowym 😇 ).

 

Co do Mercedesa i Rolexa. Cóż, na razie chcę spłacić kredyt hipoteczny. Pomału zbliżam się do końca, myślę jeszcze o jakiejś nadpłacie (bo raty rosną... 😟 ), Więc wydatek na Rolexa nie wchodzi na razie w grę.

 

Ja to akurat taki jestem, że jak coś chcę kupić, to lubię się przyglądać, analizować, rozważać różne alternatywy. Po prostu czaić się. Do droższego zegarka przymierzam się już dobre kilka lat.  Wydatek kilkunastu tysięcy na zegarek wewnętrznie przetrawiłem. Teraz tylko pozostaje "The Decision" 🙂  W lipcu trochę się porozglądam u nas, a jak nie to jesienią będę miał okazję zajrzeć do Bucherera na Friedrichstrasse. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie i tak Rolexa nie kupisz w oficjalnej dystrybucji (poza Polską też), więc spokojnie możesz na niego zbierać.

 

A ‚spodobać’ komuś to się może i Rolex i zegarek za 1000 zł.

 

2 godziny temu, Raff007 napisał(-a):

W kwestii postrzegania marki Rolex: czy to postrzeganie nie jest w dużym stopniu właściwe? I czy za granicą nie jest podobne? Patrząc na ceny tych zegarków - myślę, że taka opinia nie jest bardzo błędna?

Najpierw musisz sobie zadać pytanie co dla ciebie znaczy drogi zegarek, bo to bardzo względne.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ta data na 3 vs data na 6 różni się tylko wizualnie czy czymś jeszce? Mi się akurat data w tym miejscu ( na godzinie 3) bardziej podoba. Są tez widzę wersje z dniem tygodnia - to komppetnie Iuz mi nie lezy. Zauważyłem ze na kruku jest jeszce Carrera z szara tarcza - jeszce z większa promocja, ale chyba z czarna wyglada lepiej. Najbardziej chyba mi soe podoba czarna ze złotymi elementami na tarczy :) ( przynajmniej w internecie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodam nic nowego, bo koledzy już się wypowiedzieli. Oba zegarki są świetne, przymierz i wybierz ten który Ci bardziej odpowiada.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomczaa napisał(-a):

Panowie a ta data na 3 vs data na 6 różni się tylko wizualnie czy czymś jeszce? Mi się akurat data w tym miejscu ( na godzinie 3) bardziej podoba. Są tez widzę wersje z dniem tygodnia - to komppetnie Iuz mi nie lezy. Zauważyłem ze na kruku jest jeszce Carrera z szara tarcza - jeszce z większa promocja, ale chyba z czarna wyglada lepiej. Najbardziej chyba mi soe podoba czarna ze złotymi elementami na tarczy :) ( przynajmniej w internecie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Generalnie to te same zegarki. W ub. roku odświeżyli serię. Zmiany naprawdę minimalne poza przeniesieniem daty (w 39 mm) z godz. 3 na 6. Na tarczy zniknął napis "Calibre 5", nieco zmienili znaczek "Tag Heuer", są też minimalne zmiany na indeksach. Aha, na zapięciu nieco zmienili znaczek "TH". W 41 mm (z dniem tygodnia) uczynili podobnie (z wyjątkiem daty, która pozostała na miejscu 😉 ). To tak na szybko, bo fachowcem nie jestem.  

 

Mnie akurat podoba się bardziej nowsza wersja 39 mm (z datą na "6"), ale to rzecz gustu.

 

Tak jak koledzy radzą. Najlepiej przymierzyć i porównać wybrane opcje w salonie.

2 minuty temu, piku napisał(-a):

 

Ech, miałem wcisnąć "Edytuj", a wcisnąłem "Cytuj" ;-).

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez Michal_1985
      Witam, ostatnio zakupiłem zegarek wskazany w temacie wątku, natomiast stan pudełka pozostawia wiele do życzenia. 
      Zatem, jeśli ktoś dysponuje pudełkiem w stanie bdb/idealnym (najlepiej z instrukcją do tego modelu) to proszę o kontakt w celu omówienia oferty :)
       
      Pozdrawiam
      Michał 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.