Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

piku

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    271
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

2261 Guru zegarmistrzostwa

O piku

  • Urodziny 8 Lutego

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

12054 wyświetleń profilu
  1. Co tam NBA. Prawdziwe emocje są w finałach OBL w Polsce 👍❤️ Brawo Zastal! Taki rzut na zwyciestwo. Wow! Jest 3:3 i decydująca G7 w Warszawie. PS. Gratulacje dla Knicksów. Po tylu latach wreszcie się doczekali. Ich poprzedni finał (w 1999 r.) też był ze Spurs, ale wtedy przegrali w serii 1:4.
  2. piku

    Formuła1

    Ohoho, wreszcie "Grande Strategia" zadziałała.👌 Brawo Lewis, brawo Ferrari. Pomogła VSC po awarii Alonso, ale ta taktyka na trzy pitstopy zadziałała. I kto wie, ale Lewis i tak miałby szansę na zwycięstwo i bez tego, bo ostatni stint miałby dużo krótszy. Poza tym Russell nie miał tempa na twardych na ostatnim stincie (musiał dbać o opony). Szkoda Antonellego i Leclercka, bo stracili dobre miejsca po awariach w końcówce. Fajnie, bo już te zwycięstwa Merca mnie nudziły. Nie jestem wielkim fanem Lewisa, ale mocno mu kibicowałem dzisiaj.😄 PS. @vvv Spa w tym roku nieco wcześniej, ale w lipcu 😉
  3. Ooo, super! Gratulacje dla Was. Piękny zestaw małżeński 👌
  4. piku

    Perfumy

    @Keniutek Dla mnie Mefisto ma na początku mocno elegancki, wręcz dystyngowany zapach. Bardziej na jakieś wieczorowe wyjście, może oficjalne spotkanie. Później jest różnie 😉 A na letnie wyjście do sklepu czy piekarni wystarczy taki skromniak jak po prawej 😀 PS. Flakon od Mefisto jest niebieski. Na zdjęciu przy łazienkowym świetle wyraźnie ściemniał.
  5. @ireo Mnie mocno zaskoczyło, że ktoś współcześnie czyta Kautskye'ego. Ale to dobrze. Ja go bardziej kojarzę przede wszystkim z debat socjaldemokracji niemieckiej przełomu XIX i XX w. - Bernstein, Kautsky, Mehring, Róża itd. A wracając do klasyków marksizmu i leninizmu piszących o starożytności (choć dzieło Kautsky'ego traktuje głównie o średniowieczu), to pamiętam jak zrazili mnie do starożytnego Rzymu. Jak byłem nastolatkiem fascynowała mnie ta epoka i dzielnie wypożyczyłem z biblioteki "Historię starożytnego Rzymu" Maszkina (wydaną pod koniec lat 40-tych). Przez książkę przebrnąłem, ale szlag mnie trafiał, bo jedna trzecia to były cytaty z klasyków - Marksa, Lenina itd. Jeśli chodzi o nowe książki, to kuszą mnie dwie pozycje, na które się skuszę. 1. Christopher Clark, Lunatycy. Jak Europa poszła na wojnę w roku 1914 - dobrze oceniana (znajomy też polecał), a bardzo mnie interesuje ten okres (człowiek wychowany na Tuchman). 2. Paul Kennedy, Narodziny i upadek mocarstw - na studiach chciałem sobie kupić pierwsze wydanie, ale za bardzo nie miałem kasy. Niedawno ukazało się drugie wydanie (Prześwity), więc w końcu nabędę do swojej biblioteki.
  6. @ireo O Paaanie. Kiedy w Niemczech ukazalo sie piersze wydanie "Die Vorlaeufer...", to Bierut pieluchy obrabial. 😉
  7. piku

    Perfumy

    Na lato może lepiej Silver Mountain?
  8. Uriah Heep z Byronem, czyli z ich najlepszych lat. Świetne materiały (niedawno się pojawiły na youtube). Jestem "po lekturze" pierwszego (z Wettonem) i gorąco polecam.
  9. @mario1971 I tu pogratuluję nabytku. 👍 Gdzieś widziałem w necie, że jakieś problemy z tymi wymiennymi paskami były (pękały przy tym systemie). Ja wiem, że ten na bransolecie jest, ale pasek też w zestawie. Może już poprawili.
  10. Fajny. Gratulacje. Powiem szczerze, że chodził mi po głowie jako jedna z opcji na tę wiosnę. Nawet myślałem wybrać się do Wrocka (bo tam mają/mieli w Kruku) i przymierzyć. A jak podpasuje, to może bym się skusił.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.